STUDIA NAD JAPONIĄ studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Japonia jest jedną z największych potęg gospodarczych na świecie, a coraz więcej państw decyduje się na podejmowanie współpracy z tym krajem, dlatego też nieustannie rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu znajomości kultury, historii, systemu politycznego i gospodarczego Japonii o szerokiej wiedzy dotyczącej tych terenów.

Jako odpowiedź na tego typu tendencje panujące we współczesnym świecie oraz potrzeby obecnego rynku pracy, powstał niezwykle unikatowy i perspektywiczny kierunek: studia nad Japonią. Ich program skierowany jest do wszystkich tych, którzy interesują się innymi kulturami oraz chcieliby pogłębiać swoją wiedzę w tym temacie. Jeżeli więc jesteś osobą o wielu, niebanalnych pasjach i sprecyzowanych planach zawodowych, to studia nad Japonią są stworzone właśnie dla Ciebie!

 

 

Czego nauczysz się na kierunku studia nad Japonią?

 

 

Ze względu na niezwykle złożony i interdyscyplinarny charakter studiów, będziesz miał okazję zdobyć wiedzę z zakresu kilku, istotnych aspektów powiązanych z Japonią. Jako student będziesz uczęszczał na zajęcia z obszaru trzech modułów: sztuki, kultury i historii tego niezwykłego kraju.

Oprócz tego, dowiesz się więcej na temat różnorodnych systemów religijnych, sytuacji gospodarczej, ekonomicznej i politycznej tych obszarów, a także zaznajomisz się ze specyfiką relacji gospodarczych pomiędzy Japonią i innymi krajami. Co więcej, skupisz się na poznaniu dorobku współczesnej Japonii, między innymi niezwykle popularnych na całym świecie komiksów manga.

Ponadto, rozwiniesz swoje kompetencje językowe i osiągniesz wysoki poziom z języka angielskiego i japońskiego, co niewątpliwie, pozytywnie wpłynie na twoją przyszłość zawodową. Uzyskaną wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

 

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

 

Jako absolwent tego niezwykle perspektywicznego i unikatowego kierunku będziesz posiadał wszechstronne wykształcenie i gruntowną wiedzę z obszaru kultury, sztuki, polityki i gospodarki japońskiej. Uzyskane kompetencje i wiedza sprawią, że idealnie odnajdziesz się w wielu interesujących i prężnie rozwijających branżach.

Po ukończeniu kursu będziesz kompleksowo przygotowany do pracy w różnorodnych instytucjach kultury, między innymi muzeach, domach kultury czy galeriach sztuki. Ponadto, znajdziesz zatrudnienie w branży turystycznej, między innymi jako przewodnik lub pilot wycieczek zagranicznych oraz właściciel biura podróży. Co więcej, możesz także pracować w firmach, zajmujących się prowadzeniem współpracy z Japonią. Równie ciekawą opcją jest związanie swojej przyszłości z wydawnictwami, redakcjami czasopism lub innymi mediami.

Znajomość języka angielskiego oraz japońskiego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery lub umożliwi zatrudnienie w korporacjach, w których wymagana jest znajomość języków obcych. Co więcej, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

W procesie rekrutacji na ten kierunek pod uwagę będą brane wyniki matury z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, historii, matematyki lub geografii.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK STUDIA NAD JAPONIĄ

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU STUDIA NAD JAPONIĄ

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NAD JAPONIĄ:

 • znajomość kultury i sztuki Japonii
 • znajomość sytuacji politycznej, gospodarczej i ekonomicznej Japonii
 • znajomość języka angielskiego
 • znajomość języka japońskiego
 • znajomość różnorodnych systemów religijnych
 • znajomość relacji pomiędzy Japonią, a innymi państwami
 • umiejętność praktycznego wykorzystania wiedzy teoretycznej

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

STUDIA NAD JAPONIĄ STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

STUDIA NAD JAPONIĄ STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NAD JAPONIĄ:

 • pilot lub przewodnik wycieczek
 • branża turystyczna
 • wydawnictwa
 • redakcje czasopism
 • media
 • instytucje kultury
 • międzynarodowe firmy i korporacje

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU STUDIA NAD JAPONIĄ

Komentarze (0)