ZARZĄDZANIE LOGISTYKĄ I ŁAŃCUCHAMI DOSTAW

ZARZĄDZANIE LOGISTYKĄ I ŁAŃCUCHAMI DOSTAW

Studia na kierunku zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie niestacjonarnym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
II stopnia
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
  Więcej filtrów
  Poziom studiów
  Forma studiów
  Czas trwania
  Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

  Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

  Zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw stopień: (II), czas trwania: 2 lata
  forma: niestacjonarne

  Uczelnie, gdzie zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw jako specjalność / ścieżka kształcenia

  Uniwersytet WSB Merito Chorzów

  Uniwersytet WSB Merito Chorzów

  Logistyka stopień: (II), czas trwania: 2 lata
  forma: niestacjonarne

  Specjalności na kierunku logistyka

  ZARZĄDZANIE LOGISTYKĄ I ŁAŃCUCHAMI DOSTAW studia – kierunek studiów

  Studia na kierunku Zarządzanie logistyką i łańcuchem dostaw to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

  Studia na kierunku zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw
  Rok akademicki 2024/2025
  Forma studiów niestacjonarne
  Poziom studiów studia II stopnia
  Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

  Terminy rekrutacji

  Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw rozpocznie się 27 marca 2024 r. i potrwa do 31 października 2024 r. | zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw - terminy rekrutacji >

  Uczelnie

  Studia na kierunku zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie niestacjonarnym | zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw - uczelnie >

  JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

  Aby zostać studentem tego perspektywicznego i nowatorskiego kierunku, w procesie rekrutacji będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów licencjackich lub magisterskich z zakresu pokrewnych dyscyplin naukowych.

  *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

  szczegółowe wymagania na uczelniach

  ZARZĄDZANIE LOGISTYKĄ I ŁAŃCUCHAMI DOSTAW - zasady rekrutacji

  • Terminy rekrutacji

  • Czas trwania

  • Przedmioty maturalne

  • Limity

  • Progi

  • Ceny

  WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE LOGISTYKĄ I ŁAŃCUCHAMI DOSTAW :

  Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw?

  Program tych niezwykle innowacyjnych i przyszłościowych studiów jest idealnie dopasowany do potrzeb współczesnego, zarówno polskiego, jak i międzynarodowego rynku pracy.

  Jako student będziesz uczęszczał na liczne, interesujące i rozwijające zajęcia i warsztaty praktyczne, na których ugruntujesz swoją dotychczasową wiedzę oraz wzbogacisz ją o wiele nowych, istotnych w branży logistycznej, elementów.

  Przede wszystkim, dowiesz się więcej na temat różnorodnych strategi zarządzania biznesem oraz zasobami ludzkimi, a także logistyką i całym procesem dystrybucyjnym.

  W trakcie kursu nauczysz się jak w najbardziej efektywny sposób zarządzać procesami logistycznymi i zaznajomisz się z metodami wykorzystywanymi w analizie rynku.

  Ponadto, będziesz miał możliwość korzystania z najnowszych technologii oraz programów informatycznych na co dzień wykorzystywanych w branży logistycznej, które z pewnością usprawnią twoją pracę i uczynią ją bardziej efektywną i skuteczną.

  Oprócz wiedzy teoretycznej zdobędziesz także umiejętności praktyczne, szczególnie podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie miejscu.

   

  Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie takim jak:

  • znajomość różnych strategi zarządzania
  • znajomość modeli i strategii logistycznych
  • umiejętność projektowania i zarządzania procesami dystrybucji
  • znajomość najnowszych programów informatycznych
  • znajomość podstaw rachunkowości i finansów
  • znajomość podstaw marketingu
  • wiedza z zakresu ekonomii
  • znajomość specjalistycznej terminologii branżowej
  • znajomość języka obcego

  Jak wyglądają studia na kierunku Zarządzanie logistyką i łańcuchem dostaw

   

  1. Tryb i typ studiów

  Studia na kierunku Zarządzanie logistyką i łańcuchem dostaw możemy podzielić na:

  1. Poziom:

   

  2. Forma:

   

  Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

  Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

  Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

   

  2. Program studiów i przedmioty

  Zarządzanie logistyką i łańcuchem dostaw to propozycja dla tych, którzy chcą dokładnie poznać zasady nowoczesnego zarządzania logistyką w organizacji. Kierunek opiera się na zagadnieniach dotyczących logistyki oraz procesów biznesowych, czyli połączeniu najważniejszych obszarów wiedzy dla branży TSL.

  Studiowanie Zarządzania logistyką i łańcuchem dostaw można podzielić na poznawanie zagadnień uniwersalnych, fundamentalnych dla zarządzania oraz zagadnień ściśle związanych z logistyką i funkcjonowaniem przedsiębiorstw w jej obszarze. 

  Zarządzanie logistyką i łańcuchem dostaw jest kierunkiem o dość szerokim programie kształcenia. Studenci zaznajamiają się z zagadnieniami dotyczącymi zarządzania strategicznego, ekonomii menedżerskiej, zarządzania międzynarodowego, czy zarządzania marketingowego.

  Po uzyskaniu solidnych podstaw z zakresu zarządzania, przechodzą do specjalistycznych tematów, czyli poznają modele i strategie zarządzania przepływami w łańcuchu dostaw, zasady planowania popytu i zarządzania zapasami, zarządzanie transportem, rachunek kosztów, czy zarządzanie ryzykiem i bezpieczeństwem w łańcuchu dostaw. 

  Kierunek Zarządzanie logistyką i łańcuchem dostaw zazwyczaj prowadzony jest tylko w trybie niestacjonarnym. Czy istnieją jakieś różnice pomiędzy nimi? W obszarze merytorycznym nie zachodzą żadne różnice, ponieważ kształcenie poprowadzić ma do osiągnięcia tych samych celów i założeń. Różnica tkwi jedynie w formie odbywania zajęć.

   

  3. Dla kogo ten kierunek

  Logistyka, to wedle ogólnie przyjętej definicji proces planowania, realizowania i nadzorowania przepływu surowców i materiałów. Dyscyplina ta wymaga dużego zaangażowania oraz wszechstronnej wiedzy z zakresu kilku dziedzin wiedzy, bezpośrednio skupionych wokół tej branży.

  Jednak mimo dużego nakładu pracy, jaki należy włożyć w działalność logistyczną, na rynku pracy jest dużo ofert skierowanych do ludzi z tego typu wykształceniem.

  Jako odpowiedź na tego typu potrzeby, powstał niezwykle nowatorski, interesujący i zarazem perspektywiczny kierunek, zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw, którego program skierowany jest do osób ambitnych z predyspozycjami do roli lidera.

  Jeżeli więc ten opis idealnie do ciebie pasuje, a dodatkowo zależy Ci na zdobyciu wszechstronnego i przyszłościowego wykształcenia, to wybierz studia na tym kierunku?

   

  4. Gdzie studiować Zarządzanie logistyką i łańcuchem dostaw

  Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Zarządzanie logistyką i łańcuchem dostaw:

  Ile trwają studia na kierunku Zarządzanie logistyką i łańcuchem dostaw

  Studia na kierunku Zarządzanie logistyką i łańcuchem dostaw trwają 2 lata (studia II stopnia).

  Aby odnaleźć odpowiednią ofertę kształcenia na kierunku Zarządzanie logistyką i łańcuchem dostaw należy przejrzeć katalogi dydaktyczne uczelni, ponieważ każda z nich może proponować inną formułę nauki. Niektóre uczelnie realizują kierunek tylko na studiach magisterskich, trwających 2 lata. Czas trwania naszych studiów uzależniony jest od wyboru konkretnej szkoły wyższej.

  JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE LOGISTYKĄ I ŁAŃCUCHAMI DOSTAW :

  Jaka praca po tym kierunku?

  Po zakończeniu studiów na tym niezwykle innowacyjnym i interesującym kierunku będziesz posiadał wszechstronne wykształcenie i gruntowną wiedzę z zakresu zarządzania, logistyki i innych , istotnych aspektów związanych z tą branżą.

  Jako absolwent będziesz mógł podjąć pracę w przedsiębiorstwach handlowych, firmach transportowych czy w centrach dystrybucyjnych i magazynowych.

  Ponadto, znajdziesz zatrudnienie jako operator logistyczny lub spedytor międzynarodowy. Co więcej, będziesz miał wszelkie niezbędne kwalifikacje i kompetencje potrzebne do założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

  Jako że branża logistyczna jest niezwykle popularna na całym świecie, z powodzeniem rozpoczniesz karierę międzynarodową. Dodatkowo, po ukończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i rozważyć rozpoczęcie działalności naukowej.

   

  Absolwent kierunku Zarządzanie logistyką i łańcuchem dostaw znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:

  • stanowiska kierownicze i menadżerskie
  • operator logistyczny
  • spedytor międzynarodowy
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • przedsiębiorstwa produkcyjne
  • firmy transportowe
  • instytucje publiczne
  • sektor logistyczny
  • firmy i korporacje międzynarodowe

  Poziom i forma studiów

  Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

  Zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw studia niestacjonarne

  Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

  Zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw studia II stopnia

  Zobacz inne kierunki logistyka i transport - podyplomowe

  Filtrowanie
  Województwo
  II stopnia

  W jakich firmach możesz pracować po kierunku zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw

  Miasta, które oferują studia na kierunku ZARZĄDZANIE LOGISTYKĄ I ŁAŃCUCHAMI DOSTAW

  Teraz najważniejsze

  kalkulator maturalny

  matura 2024

  arkusze maturalne

  wyniki matur 2024

  rekrutacja na studia

  studia

  kierunki studiów

  studia podyplomowe

   

  Ciekawe

   


  gdzie studiować

   

   

  Nadchodzące wydarzenia

  Komentarze (0)