ZARZĄDZANIE LOGISTYKĄ I ŁAŃCUCHAMI DOSTAW

ZARZĄDZANIE LOGISTYKĄ I ŁAŃCUCHAMI DOSTAW

Dodaj do ulubionych

ZARZĄDZANIE LOGISTYKĄ I ŁAŃCUCHAMI DOSTAW studia – kierunek studiów

Studia na kierunku Zarządzanie logistyką i łańcuchem dostaw to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów niestacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw możesz podjąć na 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie niestacjonarnym | zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw - uczelnie >

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego perspektywicznego i nowatorskiego kierunku, w procesie rekrutacji będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów licencjackich lub magisterskich z zakresu pokrewnych dyscyplin naukowych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ZARZĄDZANIE LOGISTYKĄ I ŁAŃCUCHAMI DOSTAW

Województwo
Miejscowość
II stopnia
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
II stopnia
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

Zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: niestacjonarne

UCZELNIE, GDZIE ZARZĄDZANIE LOGISTYKĄ I ŁAŃCUCHAMI DOSTAW JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie

Logistyka stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku logistyka

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie

Logistyka stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku logistyka

Pokaż więcej

ZARZĄDZANIE LOGISTYKĄ I ŁAŃCUCHAMI DOSTAW - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw studia niestacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw studia II stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw

Forma studiów
II stopnia
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE LOGISTYKĄ I ŁAŃCUCHAMI DOSTAW :

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw?

Program tych niezwykle innowacyjnych i przyszłościowych studiów jest idealnie dopasowany do potrzeb współczesnego, zarówno polskiego, jak i międzynarodowego rynku pracy.

Jako student będziesz uczęszczał na liczne, interesujące i rozwijające zajęcia i warsztaty praktyczne, na których ugruntujesz swoją dotychczasową wiedzę oraz wzbogacisz ją o wiele nowych, istotnych w branży logistycznej, elementów.

Przede wszystkim, dowiesz się więcej na temat różnorodnych strategi zarządzania biznesem oraz zasobami ludzkimi, a także logistyką i całym procesem dystrybucyjnym.

W trakcie kursu nauczysz się jak w najbardziej efektywny sposób zarządzać procesami logistycznymi i zaznajomisz się z metodami wykorzystywanymi w analizie rynku.

Ponadto, będziesz miał możliwość korzystania z najnowszych technologii oraz programów informatycznych na co dzień wykorzystywanych w branży logistycznej, które z pewnością usprawnią twoją pracę i uczynią ją bardziej efektywną i skuteczną.

Oprócz wiedzy teoretycznej zdobędziesz także umiejętności praktyczne, szczególnie podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie miejscu.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie takim jak:

 • znajomość różnych strategi zarządzania
 • znajomość modeli i strategii logistycznych
 • umiejętność projektowania i zarządzania procesami dystrybucji
 • znajomość najnowszych programów informatycznych
 • wiedza z zakresu ekonomii
 • znajomość podstaw rachunkowości i finansów
 • znajomość podstaw marketingu
 • znajomość specjalistycznej terminologii branżowej
 • znajomość języka obcego

Jak wyglądają studia na kierunku Zarządzanie logistyką i łańcuchem dostaw

 

1. Tryb i typ studiów

Studia na kierunku Zarządzanie logistyką i łańcuchem dostaw możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Zarządzanie logistyką i łańcuchem dostaw to propozycja dla tych, którzy chcą dokładnie poznać zasady nowoczesnego zarządzania logistyką w organizacji. Kierunek opiera się na zagadnieniach dotyczących logistyki oraz procesów biznesowych, czyli połączeniu najważniejszych obszarów wiedzy dla branży TSL.

Studiowanie Zarządzania logistyką i łańcuchem dostaw można podzielić na poznawanie zagadnień uniwersalnych, fundamentalnych dla zarządzania oraz zagadnień ściśle związanych z logistyką i funkcjonowaniem przedsiębiorstw w jej obszarze. 

Zarządzanie logistyką i łańcuchem dostaw jest kierunkiem o dość szerokim programie kształcenia. Studenci zaznajamiają się z zagadnieniami dotyczącymi zarządzania strategicznego, ekonomii menedżerskiej, zarządzania międzynarodowego, czy zarządzania marketingowego.

Po uzyskaniu solidnych podstaw z zakresu zarządzania, przechodzą do specjalistycznych tematów, czyli poznają modele i strategie zarządzania przepływami w łańcuchu dostaw, zasady planowania popytu i zarządzania zapasami, zarządzanie transportem, rachunek kosztów, czy zarządzanie ryzykiem i bezpieczeństwem w łańcuchu dostaw. 

Kierunek Zarządzanie logistyką i łańcuchem dostaw zazwyczaj prowadzony jest tylko w trybie niestacjonarnym. Czy istnieją jakieś różnice pomiędzy nimi? W obszarze merytorycznym nie zachodzą żadne różnice, ponieważ kształcenie poprowadzić ma do osiągnięcia tych samych celów i założeń. Różnica tkwi jedynie w formie odbywania zajęć.

 

3. Dla kogo ten kierunek

Logistyka, to wedle ogólnie przyjętej definicji proces planowania, realizowania i nadzorowania przepływu surowców i materiałów. Dyscyplina ta wymaga dużego zaangażowania oraz wszechstronnej wiedzy z zakresu kilku dziedzin wiedzy, bezpośrednio skupionych wokół tej branży.

Jednak mimo dużego nakładu pracy, jaki należy włożyć w działalność logistyczną, na rynku pracy jest dużo ofert skierowanych do ludzi z tego typu wykształceniem.

Jako odpowiedź na tego typu potrzeby, powstał niezwykle nowatorski, interesujący i zarazem perspektywiczny kierunek, zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw, którego program skierowany jest do osób ambitnych z predyspozycjami do roli lidera.

Jeżeli więc ten opis idealnie do ciebie pasuje, a dodatkowo zależy Ci na zdobyciu wszechstronnego i przyszłościowego wykształcenia, to wybierz studia na tym kierunku?

 

4. Gdzie studiować Zarządzanie logistyką i łańcuchem dostaw

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Zarządzanie logistyką i łańcuchem dostaw:

Ile trwają studia na kierunku Zarządzanie logistyką i łańcuchem dostaw

Studia na kierunku Zarządzanie logistyką i łańcuchem dostaw trwają 2 lata (studia II stopnia).

Aby odnaleźć odpowiednią ofertę kształcenia na kierunku Zarządzanie logistyką i łańcuchem dostaw należy przejrzeć katalogi dydaktyczne uczelni, ponieważ każda z nich może proponować inną formułę nauki. Niektóre uczelnie realizują kierunek tylko na studiach magisterskich, trwających 2 lata. Czas trwania naszych studiów uzależniony jest od wyboru konkretnej szkoły wyższej.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE LOGISTYKĄ I ŁAŃCUCHAMI DOSTAW :

Jaka praca po tym kierunku?

Po zakończeniu studiów na tym niezwykle innowacyjnym i interesującym kierunku będziesz posiadał wszechstronne wykształcenie i gruntowną wiedzę z zakresu zarządzania, logistyki i innych , istotnych aspektów związanych z tą branżą.

Jako absolwent będziesz mógł podjąć pracę w przedsiębiorstwach handlowych, firmach transportowych czy w centrach dystrybucyjnych i magazynowych.

Ponadto, znajdziesz zatrudnienie jako operator logistyczny lub spedytor międzynarodowy. Co więcej, będziesz miał wszelkie niezbędne kwalifikacje i kompetencje potrzebne do założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Jako że branża logistyczna jest niezwykle popularna na całym świecie, z powodzeniem rozpoczniesz karierę międzynarodową. Dodatkowo, po ukończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i rozważyć rozpoczęcie działalności naukowej.

 

Absolwent kierunku Zarządzanie logistyką i łańcuchem dostaw znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:

 • stanowiska kierownicze i menadżerskie
 • operator logistyczny
 • spedytor międzynarodowy
 • przedsiębiorstwa handlowe
 • przedsiębiorstwa produkcyjne
 • firmy transportowe
 • instytucje publiczne
 • sektor logistyczny
 • firmy i korporacje międzynarodowe

Zobacz inne kierunki Logistyka i Transport

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Logistyka i Transport - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE LOGISTYKĄ I ŁAŃCUCHAMI DOSTAW

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Al. Niepodległości 10, 61-875 Poznań https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=uniwersytet%20ekonomiczny%20w%20poznaniu https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/4b961-21558-103da-uniwersytet-ekonomiczny-poz.jpg Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • ul. Słowackiego 7, Bydgoszcz https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/13638-akademia-muzyczna-bydgoszcz.jpg Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
 • Dni Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiYIsI9x0_UYRxah2a6T5Asc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/cb81d-wsb-w-gdańsku.jpg Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
 • ul. Komandorska 118/120  53-345 Wrocław  https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJA9Y2DELCD0cRMbXaXGADe8E Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • ul. Marcinkowskiego 2-6, Wrocław Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6d087-pwsz-koszalin.jpg Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie