Dodaj do ulubionych

HISZPANISTYKA STOSOWANA studia – kierunek studiów

Studia na kierunku hiszpanistyka stosowana to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia możesz podjąć w trybie niestacjonarnym (zaocznym, wieczorowym). 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego innowacyjnego kierunku powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, historii, geografii lub WOS-u. Od kandydatów nie wymaga się znajomości języka hiszpańskiego.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK HISZPANISTYKA STOSOWANA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   HISZPANISTYKA STOSOWANA - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i tryb studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku hiszpanistyka stosowana

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU HISZPANISTYKA STOSOWANA:

   Czego nauczysz się na kierunku hiszpanistyka stosowana?
   Jako student tych niezwykle interesujących i zarazem perspektywicznych studiów ugruntujesz swoją wiedzę i zdobędziesz nowe, cenne kompetencje i kwalifikacje zawodowe. W trakcie kursu, przede wszystkim skupisz się na rozwijaniu swoich zdolności językowych i będziesz uczęszczał na zajęcia z praktycznej nauki języka hiszpańskiego. Zaznajomisz się z jego historią oraz systemem gramatycznym.
   Oprócz wiedzy językoznawczej zaznajomisz się z kulturą, sztuką i literaturą Hiszpanii oraz Ameryki Łacińskiej. Nauczysz się również trudnej sztuki przekładu tekstów literackich i poznasz tajniki pracy tłumacza, dzięki czemu zwiększysz swoje szanse na karierę translatorską. Uzyskaną wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranej przez siebie firmie lub instytucji.
    
   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
   • znajomości kultury i historii Hiszpanii i Iberoameryki
   • znajomości literatury hiszpańskojęzycznej
   • umiejętności dokonywania tłumaczeń pisemnych
   • znajomości języka hiszpańskiego
   • znajomości zasad gramatycznych
   • znajomości historii języka hiszpańskiego
   • umiejętności praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

   JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU HISZPANISTYKA STOSOWANA?

    

   1. Tryb i typ studiów

   Studia na kierunku administracja możemy podzielić na:

   1. Typ:

   • Studia I stopnia (licencjackie)

    

   2. Tryb:

   • studia niestacjonarne

    

   Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

   Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

   Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

    

   2. Dla kogo ten kierunek

   Hiszpania to państwo położone w zachodniej Europie, położone na Półwyspie Iberyjskim, które słynie z gorącego klimatu, pięknych zabytków i zapierających dech w piersiach widoków. Kraj ten jest jednym z popularniejszych miejsc turystycznych na całym świecie, a z roku na rok obierane są za cel podróży przez niezliczoną liczbę ludzi z każdego zakątku globu.

   Hiszpanie charakteryzuje nie tylko wspaniała kultura i obyczaje, ale także piękny, melodyjny i niezwykle popularny na całym świecie język, którego jako języka ojczystego używa go ponad pięćset milionów ludzi, a coraz więcej osób podejmuje się jego nauki. Ciężko zignorować tak zawrotną liczbę.

   Dlatego też niemal każda szkoła językowa ma go w swojej ofercie, a studia z tego obszaru cieszą się niesłabnącą popularnością wśród studentów. Idealnym przykładem tego typu kierunku jest hiszpanistyka stosowana, której program skierowany jest do wszystkich osób zainteresowanych kulturą, językiem i literaturą hiszpańską.
   Jeżeli więc chciałbyś rozwijać swoje pasje z zakresu tego obszaru tematycznego i związać z nimi swoją przyszłość, to weź udział w rekrutacji na ten prestiżowy kierunek!
    
   3. Gdzie studiować hiszpanistykę stosowaną

   Popularne uczelnie na których można studiować kierunek hiszpanistyka stosowana:

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU HISZPANISTYKA STOSOWANA:

   Jaka praca po tym kierunku?
   Po zakończeniu nauki na tych prestiżowych studiach będziesz miał kompleksową wiedzę językoznawczą, kulturoznawczą i literaturoznawczą, dzięki czemu zyskasz duże perspektywy zawodowe i będziesz mógł podjąć atrakcyjną i rozwijającą pracę zgodną z twoim wykształceniem.
   Jako absolwent będziesz przygotowany do pracy w zawodzie tłumacza, zarówno w biurach tłumaczeniowych, jak i we własnej działalności gospodarczej. Z powodzeniem znajdziesz pracę na każdym szczeblu edukacji, zarówno państwowej, jak i prywatnej.
   Równie ciekawą perspektywą jest związanie swojej przyszłości z instytucją kulturalną, która zajmuje się promowaniem kultury hiszpańskiej.
   Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z branżą turystyczną na stanowisku przewodnika lub pilota wycieczek. Co więcej, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych.
    
   Absolwent kierunku hiszpanistyka stosowana znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:
   • biura tłumaczeniowe
   • oświata
   • szkoły językowe
   • własna działalność gospodarcza
   • firmy i korporacje międzynarodowe
   • instytucje kultury
   • wydawnictwa
   • media
   • branża turystyczna

   Zobacz inne kierunki Filologiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU HISZPANISTYKA STOSOWANA

   Komentarze (0)