HISZPANISTYKA STOSOWANA studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Hiszpania to państwo położone w zachodniej Europie, położone na Półwyspie Iberyjskim, które słynie z gorącego klimatu, pięknych zabytków i zapierających dech w piersiach widoków. Kraj ten jest jednym z popularniejszych miejsc turystycznych na całym świecie, a z roku na rok obierane są za cel podróży przez niezliczoną liczbę ludzi z każdego zakątku globu. Hiszpanie charakteryzuje nie tylko wspaniała kultura i obyczaje, ale także piękny, melodyjny i niezwykle popularny na całym świecie język, którego jako języka ojczystego używa go ponad pięćset milionów ludzi, a coraz więcej osób podejmuje się jego nauki. Ciężko zignorować tak zawrotną liczbę.

Dlatego też niemal każda szkoła językowa ma go w swojej ofercie, a studia z tego obszaru cieszą się niesłabnącą popularnością wśród studentów. Idealnym przykładem tego typu kierunku jest hiszpanistyka stosowana, której program skierowany jest do wszystkich osób zainteresowanych kulturą, językiem i literaturą hiszpańską. Jeżeli więc chciałbyś rozwijać swoje pasje z zakresu tego obszaru tematycznego i związać z nimi swoją przyszłość, to weź udział w rekrutacji na ten prestiżowy kierunek!
 
Czego nauczysz się na kierunku hiszpanistyka stosowana?
Jako student tych niezwykle interesujących i zarazem perspektywicznych studiów ugruntujesz swoją wiedzę i zdobędziesz nowe, cenne kompetencje i kwalifikacje zawodowe. W trakcie kursu, przede wszystkim skupisz się na rozwijaniu swoich zdolności językowych i będziesz uczęszczał na zajęcia z praktycznej nauki języka hiszpańskiego. Zaznajomisz się z jego historią oraz systemem gramatycznym.
Oprócz wiedzy językoznawczej zaznajomisz się z kulturą, sztuką i literaturą Hiszpanii oraz Ameryki Łacińskiej. Nauczysz się również trudnej sztuki przekładu tekstów literackich i poznasz tajniki pracy tłumacza, dzięki czemu zwiększysz swoje szanse na karierę translatorską. Uzyskaną wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranej przez siebie firmie lub instytucji.
 
Jaka praca po tym kierunku?
Po zakończeniu nauki na tych prestiżowych studiach będziesz miał kompleksową wiedzę językoznawczą, kulturoznawczą i literaturoznawczą, dzięki czemu zyskasz duże perspektywy zawodowe i będziesz mógł podjąć atrakcyjną i rozwijającą pracę zgodną z twoim wykształceniem. Jako absolwent będziesz przygotowany do pracy w zawodzie tłumacza, zarówno w biurach tłumaczeniowych, jak i we własnej działalności gospodarczej. Z powodzeniem znajdziesz pracę na każdym szczeblu edukacji, zarówno państwowej, jak i prywatnej.
Równie ciekawą perspektywą jest związanie swojej przyszłości z instytucją kulturalną, która zajmuje się promowaniem kultury hiszpańskiej. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z branżą turystyczną na stanowisku przewodnika lub pilota wycieczek. Co więcej, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego innowacyjnego kierunku powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, historii, geografii lub WOS-u. Od kandydatów nie wymaga się znajomości języka hiszpańskiego.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK HISZPANISTYKA STOSOWANA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU HISZPANISTYKA STOSOWANA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU HISZPANISTYKA STOSOWANA:

 • znajomość kultury i historii Hiszpanii i Iberoameryki
 • znajomość literatury hiszpańskojęzycznej
 • umiejętność dokonywania tłumaczeń pisemnych
 • znajomość języka hiszpańskiego
 • znajomość zasad gramatycznych
 • znajomość historii języka hiszpańskiego
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

HISZPANISTYKA STOSOWANA STUDIA NIESTACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

HISZPANISTYKA STOSOWANA STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU HISZPANISTYKA STOSOWANA:

 • biura tłumaczeniowe
 • oświata
 • szkoły językowe
 • własna działalność gospodarcza
 • firmy i korporacje międzynarodowe
 • instytucje kultury
 • wydawnictwa
 • media
 • branża turystyczna

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU HISZPANISTYKA STOSOWANA

Komentarze (0)