TEOLOGIA KAPŁAŃSKA studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Teologia to dyscyplina naukowa, której przedmiotem badań jest wiedza o Bogu, chrześcijaństwie i zasadach moralnych powiązanych z tą dziedziną. Aby zająć się tym tematem zawodowo i związać z nim swoją przyszłość, należy mieć silne powołanie i chęć do związania swojej przyszłości z religią.

Wiara zawsze była dla Ciebie czymś bardzo ważnymi i starasz się kierować w życiu jej zasadami? Interesujesz się historią chrześcijaństwa, teorią religii oraz Biblią? Chciałbyś nadal rozwijać się w tym kierunku i związać z tym obszarem nauki swoją przyszłość zawodową? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na te pytania,to teologia kapłańska jest kierunkiem idealnie dopasowanym do twoich potrzeb, zainteresowań i planów zawodowych.

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku teologia kapłańska?

Jako student tych niezwykle interesujących i nowatorskich studiów będziesz miał szansę zdobyć wszechstronną wiedzą z zakresu kilku aspektów powiązanych z naukami religijnymi, teologią i innymi dziedzinami nauki. Jako student będziesz uczęszczał na liczne, rozwijające zajęcia i warsztaty praktyczne, dzięki którym dowiesz się więcej o teologii, historii chrześcijaństwa oraz zapoznasz się z naukami humanistycznymi i społecznymi.

Ponadto, zaznajomisz się z tekstami biblijnymi i poznasz techniki wykorzystywane przy analizie i interpretacji tekstów literackich. Co więcej, zyskasz cenne kompetencje z obszaru nauk filozoficznych, które niewątpliwie łączą się z religią chrześcijańską. Podczas studiów rozwiniesz także swoje kompetencje pedagogiczne i zyskasz zdolności dydaktyczne. Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez wybitnych naukowców oraz praktyków z obszaru tej branży, którzy podzielą się z tobą swoim wieloletnim doświadczeniem i ogromną wiedzą.

Oprócz wiedzy kierunkowej, wykształcisz także zdolności językowe i nauczysz się nowożytnego języka obcego na poziomie B2, co niewątpliwie zwiększy twoje perspektywy zawodowe.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu tych niezwykle nowatorskich i oryginalnych studiów magisterskich będziesz miał wszechstronną wiedzę i wykształcenie związane z naukami teologicznymi, filozoficznymi czy historią chrześcijaństwa. Dzięki uzyskanym kompetencjom oraz kwalifikacjom zawodowym zyskasz szansę na prace w wielu atrakcyjnych branżach. Absolwenci będą przede wszystkim przygotowani do pracy dydaktycznej w szkołach i instytucjach kościelnych.

Ponadto, po ukończeniu nauki sprawdzisz się w zawodzie specjalisty do spraw teologicznych i religijnych w mediach, redakcjach czasopism czy wydawnictwach. Równie ciekawym i przyszłościowym rozwiązaniem może okazać się praca w administracji diecezjalnej lub parafialnej. Możesz również znaleźć zatrudnienie w administracji państwowej. Ukończenie studiów umożliwi Ci rozpoczęcie działalności duszpasterskiej. Co więcej, po ukończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i rozważyć rozpoczęcie kariery naukowej i związania swojej przyszłości z ośrodkami badawczymi i uczelniami wyższymi.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego prestiżowego i nowatorskiego kierunku powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego, matematyki, biologi, geografii, historii lub WOS-u. Ponadto każdy kandydat musi przejść obowiązkową rozmowę kwalifikacyjną.Aby zostać studentem tego prestiżowego i nowatorskiego kierunku powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego, matematyki, biologi, geografii, historii lub WOS-u. Ponadto każdy kandydat musi przejść obowiązkową rozmowę kwalifikacyjną.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK TEOLOGIA KAPŁAŃSKA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku teologia

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU TEOLOGIA KAPŁAŃSKA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Teologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU TEOLOGIA KAPŁAŃSKA:

 • znajomość historii chrześcijaństwa
 • wiedza z zakresu teologii
 • znajomość tekstów Biblijnych
 • umiejętność analizy i interpretacji tekstów biblijnych
 • wiedza z zakresu teologii fundamentalnej
 • wiedza z zakresy misjologii
 • wiedza z zakresu nauk filozoficznych
 • wiedza z zakresu nauk humanistycznych i społecznych
 • znajomość najnowszych badań teologicznych

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

TEOLOGIA KAPŁAŃSKA STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

TEOLOGIA KAPŁAŃSKA STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU TEOLOGIA KAPŁAŃSKA:

 • instytucje charytatywne
 • administracja państwowa
 • redakcje czasopism
 • media
 • kuria
 • specjalista do spraw teologicznych i religijnych
 • administracja diecezjalna
 • administracja parafialna
 • szkoły
 • instytucje kościelne
 • katecheta
 • działalność duszpasterska

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU TEOLOGIA KAPŁAŃSKA

Komentarze (0)