1. Typ i tryb studiów
Inżynieria czystego powietrza-kierunek międzywydziałowy to kierunek, który obecnie można realizować tylko w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się codziennie w godzinach ustalonych przez uczelnie. Jeżeli więc możesz sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce oraz zdobywaniu wykształcenia, to koniecznie zdecyduj się na powyższy tryb kształcenia.
Studia na kierunku inżynieria czystego powietrza - kierunek międzywydziałowy możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Program kształcenia na powyższych studiach będzie oscylował głównie wokół nauk przyrodniczych i biologicznych.
2. Program studiów i przedmioty
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku inżynieria czystego powietrza - kierunek międzywydziałowy: prawo w ochronie środowiska i gospodarce komunalnej, ekonomika inwestycji, ochrona własności intelektualne, komputerowe wspomaganie pracy inżyniera, zagrożenia klimatyczno-środowiskowe.
Ze względu na interdyscyplinarny program studiów na kierunku inżynieria czystego powietrza zdobędziesz wszechstronną wiedzę z zakresu różnorodnych dyscyplin naukowych. Jako student dowiesz się więcej na temat nauk biologicznych, chemicznych oraz technicznych.
W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:
-
Przewietrzanie obszarów zurbanizowanych
-
Ochrona powietrza i oczyszczanie spalin
-
Infrastruktura i organizacja transportu
-
Mechanika płynów
3. Nabywane umiejętności
Studia na kierunku inżynieria czystego powietrza będą miały w dużej mierze charakter praktyczny, dzięki czemu wykształcisz szereg cennych umiejętności, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim nauczysz się podejmować działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego.
Ponadto, poznasz techniki projektowania i organizowania obszarów miejskich zgodnie z zasadami ekologii. Studenci dowiedzą się także, w jaki sposób ograniczyć emisje szkodliwych zanieczyszczeń i tym samym poprawić jakość powietrza. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zdobędziesz niezwykle istotne doświadczenie zawodowe.
4. Dla kogo ten kierunek
Inżynieria czystego powietrza to niezwykle nowatorski i prestiżowy kierunek pierwszego stopnia, którego program jest w pełni dopasowany do potrzeb i wymagań współczesnego rynku pracy i oczekiwań dzisiejszego świata.
Współcześnie, ekologia oraz dbanie o środowisko naturalne i cały ekosystem stało się niezwykle popularne. Coraz więcej ludzi decyduje się na porzucenie swoich codziennych nawyków i przyzwyczajeń na rzecz ekologicznych rozwiązań.
Już nawet najmniejsza zmiany, takie jak zastąpienie plastikowych toreb, papierowymi oraz ograniczenie prądu realnie wpływa na poprawę stanu przyrody i natury.
Jednak w przemyśle i gospodarce światowej na szeroką skalę podejmuje się działania proekologiczne, których zadaniem jest długofalowa pozytywna zmiana.
Biorąc pod uwagę te tendencje i realia, pojawia się coraz więcej kierunków, które zajmują się kształceniem specjalistów z zakresu ochrony środowiska. Jednym z nich jest inżynieria czystego powietrza, którego program skierowany jest do osób chcących zdobyć wszechstronne i niezwykle przyszłościowe wykształcenie i tym samym zwiększyć swoje szanse na atrakcyjną pracę.
5. Gdzie studiować inżynierię czystego powietrza - kierunek międzywydziałowy
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek inżynieria czystego powietrza - kierunek międzywydziałowy: