SIECI I INSTALACJE W INŻYNIERII ŚRODOWISKA

SIECI I INSTALACJE W INŻYNIERII ŚRODOWISKA

SIECI I INSTALACJE W INŻYNIERII ŚRODOWISKA studia- kierunek studiów

Studia na kierunku Sieci i instalacje w inżynierii środowiska to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym, wieczorowym).

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego prestiżowego i zarazem interesującego kierunku powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, biologii, chemii, matematyki lub fizyki.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK SIECI I INSTALACJE W INŻYNIERII ŚRODOWISKA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   CZĘSTO WYBIERANE

   Miasto
   SORTOWANIE:

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku sieci i instalacje w inżynierii środowiska

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU SIECI I INSTALACJE W INŻYNIERII ŚRODOWISKA:

   Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku sieci i instalacje w inżynierii środowiska?

   Przede wszystkim ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów, zdobędziesz wiedzę z wielu dziedzin nauki, bezpośrednio powiązanych z ekologią, ochroną środowiska oraz naukami ścisłymi.

   Jako student będziesz miał szansę uczestnictwa w wielu ciekawych wykładach i warsztatach, dzięki którym dowiesz się więcej na temat budowy i konstrukcji nowoczesnych instalacji budowlanych, zgodnych z wymogami ekologicznymi.

   Ponadto, zaznajomisz się ze sposobami ochrony natury i środowiska i metodami oraz technikami przeciwdziałania zanieczyszczeniom powietrza i ekosystemu.

   Oprócz wiedzy teoretycznej, rozwiniesz także swoje zdolności praktyczne i nauczysz się korzystać z nowoczesnych programów informatycznych, na co dzień stosowanych w branży budowlanej.

   Co więcej, będziesz miał szansę wziąć udział w stażach i praktykach zawodowych, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

    

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie takim jak:

   • wiedza matematyczna
   • znajomość nowoczesnych technologii informatycznych
   • znajomość nowoczesnych technologii stosowanych w ochronie środowiska
   • wiedza z obszaru ekologii
   • znajomość budowy i konstrukcji maszyn przemysłowych
   • znajomość specjalistycznego oprogramowania informatycznego
   • umiejętność projektowania sieci i instalacji
   • wiedza z obszaru architektury i budownictwa
   • znajomość języka angielskiego
   • znajomość specjalistycznej terminologii branżowej
   • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

   Jak wyglądają studia na kierunku sieci i instalacje w inżynierii środowiska?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Kierunek sieci i instalacje w inżynierii środowiska można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Studenci, którzy zdecydują się na studia stacjonarne będą zobowiązani do codziennego uczestnictwa w zajęciach akademickich. Jeżeli natomiast zależy Ci na większej swobodzie w zdobywaniu wykształcenia, to wybierz studia niestacjonarne, na których obowiązuje weekendowy tryb nauczania.

   Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować wokół nauk technicznych.

    

   Studia na kierunku Sieci i instalacje w inżynierii środowiska możemy podzielić na:

   1. Typ:

   • Studia I stopnia (inżynierskie)
   • Studia II stopnia (magisterskie)

    

   2. Tryb:

   • studia stacjonarne
   • studia niestacjonarne

    

   Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

   Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

   Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Jako student kierunku sieci i instalacje w inżynierii środowiska będziesz miał okazję zdobyć wszechstronną wiedzę z zakresu nauk technicznych, w tym mechaniki i energetyki, budownictwa oraz architektury. W planie zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów o tematyce oscylującej wokół powyższych zagadnień, między innymi takich jak:

   • Komputerowy rysunek instalacyjny
   • Podstawy konstrukcji budowlanych
   • Sieci ciepłownicze preizolowane
   • Ogrzewnictwo

    

   3. Nabywane umiejętności

   Podczas studiów na powyższym kierunku, oprócz wiedzy teoretycznej, wykształcisz także cenne umiejętności praktyczne, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Jako student nauczysz się projektowania i wykonywania systemów klimatyzacji pomieszczeń.

   Ponadto poznasz systemy ochrony powietrza oraz alternatywne źródła energii. Integralną część studiów będą stanowić obowiązkowe praktyki studenckie, dzięki którym zyskasz niezwykle istotne doświadczenie zawodowe.

    

   4. Dla kogo ten kierunek

   Współcześnie, ekologia oraz dbanie o środowisko naturalne i cały ekosystem stało się niezwykle popularnym i szczególnie istotnym zagadnieniem. Coraz więcej ludzi decyduje się na porzucenie swoich codziennych nawyków i przyzwyczajeń na rzecz ekologicznych rozwiązań.

   Nawet najmniejsze zmiany mogą mieć kolosalny wpływ na poprawę stanu przyrody i środowiska naturalnego. Jednak, równie istotne jest podejmowanie działań na szeroką skalę i zmiany w różnorodnych gałęziach gospodarki i przemysłu.

   W związku z tym wciąż wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu ochrony środowiska, którzy potrafiliby wykorzystać swoją wielopłaszczyznową wiedzę podczas pracy zawodowej. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest nowo powstały, niezwykle prestiżowy i zarazem interesujący kierunek studiów, sieci i instalacje w inżynierii środowiska.

   Ich program skierowany jest do osób chcących zdobyć wszechstronne i niezwykle przyszłościowe wykształcenie i tym samym zwiększyć swoje szanse na atrakcyjną pracę.Jeżeli ty także należysz do tego grona, to koniecznie weź udział w rekrutacji!

    

   5. Gdzie studiować Sieci i instalacje w inżynierii środowiska

   Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Sieci i instalacje w inżynierii środowiska:

    

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia na kierunku Sieci i instalacje w inżynierii środowiska trwają od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia).

   Studia pierwszego stopnia na kierunku sieci i instalacje w inżynierii środowiska będą trwały trzy i pół roku, czyli siedem semestrów lub cztery lata, czyli osiem semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł inżyniera. Nauka na studiach drugiego stopnia zajmie Ci trzy lub cztery semestry, po upływie których zdobędziesz tytuł magistra.

   Czas trwania studiów na kierunku sieci i instalacje w inżynierii środowiska na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU SIECI I INSTALACJE W INŻYNIERII ŚRODOWISKA:

   Jaka praca po tym kierunku?

   Po ukończeniu studiów będziesz mógł pochwalić się wielopłaszczyznową wiedzą i gruntownym wykształceniem z obszaru ekologii, nauk technicznych i ścisłych. Zdobyte umiejętności i kwalifikacje zawodowe pozwolą Ci zdobyć ciekawą i rozwijająca pracę w wielu prężnie działających branżach.

   Jako absolwent, przede wszystkim będziesz kompleksowo przygotowany do podjęcia pracy w branży budowlanej. Ponadto, idealnie odnajdziesz się, jako pracownik biur projektowych, firmach wykonawczych czy eksploatacyjnych. Równie ciekawą i przyszłościową opcją może być związanie swojej przyszłości zawodowej z przedsiębiorstwami produkcyjno-handlowmi oraz jednostkami administracji publicznej.

   Co więcej, będziesz miał kompleksowe przygotowanie potrzebne do założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Dodatkowo, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zyskać nowe perspektywy zawodowe.

    

   Absolwent kierunku Sieci i instalacje w inżynierii środowiska znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:
   • biura projektowe
   • branża budowlana
   • projektant i konstruktor maszyn budowlanych
   • architekt
   • administracja państwowa
   • firmy korporacje międzynarodowe

    

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU SIECI I INSTALACJE W INŻYNIERII ŚRODOWISKA

   Komentarze (0)