WZORNICTWO W TECHNOLOGIACH DRUKU I NOWYCH MEDIACH

WZORNICTWO W TECHNOLOGIACH DRUKU I NOWYCH MEDIACH

Dodaj do ulubionych

WZORNICTWO W TECHNOLOGIACH DRUKU I NOWYCH MEDIACH studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Od zawsze przejawiałeś talent plastyczny, a rysowanie już w dzieciństwie było twoim ulubionym zajęciem? Masz dusze artysty i nie wyobrażasz sobie życia bez obcowania ze sztuką? Chciałbyś rozwijać swoje pasje i związać z nimi swoją przyszłość zawodową, a jednocześnie wydaje Ci się, że jest to mało dochodowe i nieprzyszłościowe zajęcie? Nic bardziej mylnego! Wystarczy, ze spojrzysz na to w bardziej nowoczesny i perspektywiczny sposób.

Odpowiedzią na potrzeby współczesnych artystów chcących wykorzystać swój talent w pracy, jest nowoczesny i perspektywiczny kierunek studiów, wzornictwo w technologiach druku i nowych mediach. Ich program łączy sobie wiedzę z obszaru sztuk plastycznych z nowoczesnymi technologiami informatycznymi, dzięki czemu absolwenci zyskują wykształcenie idealnie dopasowane do tendencji panujących na obecnym rynku pracy. Jeżeli więc chciałbyś rozwijać swoje zainteresowania i zyskać szanse na atrakcyjną i stabilną pracę, to koniecznie weź udział w rekrutacji na ten perspektywiczny kierunek!

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku wzornictwo w technologiach druku i nowych mediach?

Ze względu na niezwykle złożony i interdyscyplinarny program studiów będziesz miał szansę ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę z obszaru kilku różnorodnych dziedzin i dyscyplin naukowych. Jako student będziesz uczęszczał na liczne wykłady, zajęcia i warsztaty praktyczne, dzięki którym dowiesz się więcej na temat grafiki komputerowej, projektowania czy druku. Ponadto, zaznajomisz się ze specyfiką i funkcjonowaniem nowych mediów.

Oprócz wiedzy teoretycznej, zdobędziesz także cenne umiejętności praktyczne, między innymi z zakresu rysunku i kompozycji, a także nauczysz się tworzyć projekty opakowań, ilustracje techniczne czy okładki książek. Dodatkowo, rozwiniesz swoje umiejętności językowe, dzięki czemu zyskasz nowe perspektywy zawodowe i szanse na międzynarodową karierę.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu tego niezwykle ciekawego i perspektywicznego kierunku będziesz miał gruntowną wiedzę z zakresu grafiki komputerowej, nowych mediów czy projektowania. Zdobyta wiedza teoretyczna oraz kompetencje praktyczne sprawią, że bez problemu znajdziesz atrakcyjną i rozwijającą pracę idealnie dopasowaną do twojego wykształcenia. Jako absolwent możesz pracować w zawodzie projektanta czy grafika komputerowego.

Co więcej, idealnie odnajdziesz się, jako pracownik biur projektowych, agencji reklamowych i interaktywnych. Równie ciekawą opcją może okazać się związanie swojej przyszłości z wydawnictwami, szczególnie w charakterze projektanta okładek książek. Dyplom ukończenia studiów umożliwi Ci zdobycie etatu w drukarniach offsetowych i cyfrowych. Dodatkowo, znajomość języka obcego oraz popularność tej branży poza granicami kraju, otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery.

Zdobyte wykształcenie pozwoli Ci podjąć pracę w różnorodnych instytucjach kultury, między innymi w muzeach, domach kultury czy galeriach sztuki. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zyskać wykształcenie i zdobyć nowe perspektywy zawodowe.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Najczęściej w tego typu kierunkach brane są pod uwagę wyniki uzyskane z matury z języka obcego, informatyki, historii, geografii lub matematyki.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK WZORNICTWO W TECHNOLOGIACH DRUKU I NOWYCH MEDIACH

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku wzornictwo w technologiach druku i nowych mediach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Artystyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU WZORNICTWO W TECHNOLOGIACH DRUKU I NOWYCH MEDIACH:

   • umiejętność tworzenia rysunku technicznego
   • umiejętność tworzenia grafiki komputerowej
   • znajomość nowoczesnych programów komputerowych
   • znajomość języka obcego
   • znajomość specjalistycznej terminologii
   • wiedza z zakresu funkcjonowania nowych mediów
   • umiejętność projektowania
   • umiejętności tworzenia wizualizacji 2D i 3D

   Czas trwania studiów na kierunku wzornictwo w technologiach druku i nowych mediach na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU WZORNICTWO W TECHNOLOGIACH DRUKU I NOWYCH MEDIACH:

   • grafik komputerowy
   • drukarnie offsetowe
   • drukarnie cyfrowe
   • agencje reklamowe
   • projektant opakowań
   • wydawnictwa
   • instytucje kultury (domy kultury, galerie sztuki itd.)
   • agencje interaktywne
   • firmy i korporacje międzynarodowe
   • organizacje pozarządowe

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU WZORNICTWO W TECHNOLOGIACH DRUKU I NOWYCH MEDIACH

   Komentarze (0)