FILOLOGIA - STUDIA DOFINANSOWANE Z EFS 2.0

FILOLOGIA - STUDIA DOFINANSOWANE Z EFS 2.0

FILOLOGIA - STUDIA DOFINANSOWANE Z EFS 2.0 studia – kierunek studiów

 

W dzisiejszych czasach, znajomość języków obcych, stała się niezwykle pożądaną przez pracodawców umiejętnością i często jest czynnikiem decydującym o przyjęcie na dane stanowisko pracy. Współcześnie, w dobie globalizacji i otwierania się na zagraniczne rynki pracy, ofert wymagających biegłego posługiwania się językami przybywa. Od lat najpopularniejszy i uznawanym a międzynarodowy kod komunikacyjny językiem, jest angielski, a jego opanowanie otwiera drzwi nie tylko do krajowej, ale także zagranicznej kariery.

Odpowiedzią na tego typu tendencje i potrzeby stawiane przez współczesny świat, jest niezwykle perspektywiczny i innowacyjny kierunek, filologia – studia dofinansowane z EFS 2.0. Jego program pozwala na zdobycie kompleksowego i wszechstronnego wykształcenia przy jednoczesnym zwolnieniu z części opłat. Jeżeli więc jesteś osobą o dużych zdolnościach językowych, chciałbyś rozwijać swoje umiejętności oraz jednocześnie zyskać szansę na atrakcyjną i przyszłościową pracę, to kierunek ten będzie dla ciebie odpowiednim wyborem!

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku filologia – studia dofinansowane z EFS 2.0.?

Jak student tego innowacyjnego i perspektywicznego kierunku będziesz miał szansę ugruntować i wzbogacić swoją wiedzę językoznawczą i kulturoznawczą. W trakcie kursu, będziesz przede wszystkim uczestniczył w zajęciach, na których rozwiniesz swoje zdolności językowe z angielskiego.

Zagłębisz się w meandry złożonej gramatyki i historii języka oraz nauczysz się zasad poprawnej komunikacji praktycznej. Oprócz wiedzy lingwistycznej dowiesz się więcej na temat bogatej kultury i historii krajów anglosaskich oraz będziesz miał okazję obcować z najwybitniejszymi dziełami literackimi tego kręgu kulturowego.

Co więcej, zapoznasz się ze specjalistyczną terminologią branżową i nauczysz się nowoczesnych metod negocjacyjnych, co niewątpliwie zaprocentuje w twoim przyszłym życiu zawodowym. Uzyskaną wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich dzięki, którym zyskasz cenne doświadczenie i kwalifikacji zawodowe.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu tych perspektywicznych i zarazem interesujących studiów licencjackich będziesz miał gruntowną wiedzę i wykształcenie językoznawcze, literaturoznawcze i kulturowe. Uzyskane kompetencje i kwalifikacje zawodowe sprawią, że bez problemu znajdziesz zatrudnienie w branżach, zatrudniających specjalistów z obszaru tej dyscypliny. Jako absolwent możesz pracować w wielu miejscach, w których wymagana jest biegła znajomość języka angielskiego.

Bez problemu znajdziesz zatrudnienie w biurach tłumaczeniowych, wydawnictwach czy redakcjach czasopism. Po ukończeniu odpowiedniego przygotowania pedagogicznego możesz związać swoją przyszłość z nauczaniem i oświatą. . Znajomość specjalistycznej terminologii pomoże Ci rozpocząć karierę w biznesie, w różnorodnych firmach i korporacjach międzynarodowych.

Równie ciekawą opcją może być praca w instytucjach kultury, nastawionych na promowanie dorobku kultury anglosaskiej i amerykańskiej. Co więcej, ciekawym rozwiązaniem może być kariera w branży turystycznej, jako właściciel biura podróży lub pilot i przewodnik wycieczek zagranicznych. Dodatkowo, po ukończeniu studiów licencjackich możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zyskać nowe perspektywy zawodowe.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego kierunku powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, historii, WOS-u, geografii lub biologii. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą wykazać się znajomością języka angielskiego.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FILOLOGIA - STUDIA DOFINANSOWANE Z EFS 2.0

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU FILOLOGIA - STUDIA DOFINANSOWANE Z EFS 2.0:

 • znajomość gramatyki języka angielskiego
 • znajomość historii języka angielskiego
 • znajomość specjalistycznej terminologii biznesowej
 • znajomość nowoczesnych technik negocjacyjnych
 • umiejętności komunikacyjne
 • znajomość kultury anglosaskiej
 • znajomość literatury angielskiej
 • umiejętności tłumaczeniowe

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU FILOLOGIA - STUDIA DOFINANSOWANE Z EFS 2.0:

 • branża turystyczna
 • szkoły
 • szkoły językowe
 • biznes
 • wydawnictwa
 • biura tłumaczeniowe
 • międzynarodowe firmy i korporacje
 • instytucje kultury

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA - STUDIA DOFINANSOWANE Z EFS 2.0

Komentarze (0)