GERMANISTIK -LEHRMANT studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Współcześnie, w dobie globalizacji, podejmowania współpracy międzynarodowej i otwartych granic, bardzo istotną i cenioną na rynku pracy umiejętnością jest znajomość języków obcych. Kandydaci, którzy chcą zdobyć atrakcyjną i perspektywiczną pracę często muszą komunikować się minimum w jednym języku dodatkowym. Biorąc pod uwagę tego typu tendencje, nikogo nie powinien dziwić fakt, że studia filologiczne od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród studentów, którzy chcą zdobyć wszechstronne i przyszłościowe wykształcenie.

Jednym z najchętniej wybieranych kierunków jest germanistyka, która umożliwia zapoznanie się nie tylko z zawiłościami języka niemieckiego, ale także z kulturą i historią naszych zachodnich sąsiadów. Germanistik-lehrmant to studia, które dodatkowo przygotowują studentów do pracy w prestiżowym i cenionym zawodzie nauczyciela. Jeżeli więc jesteś osobą o dużych zdolnościach językowych, lubisz poznawać nowe kultury, a dodatkowo marzysz o zdobyciu gruntownego wykształcenia i stabilnego zawodu, to koniecznie weź udział w rekrutacji na ten interesujący kierunek.

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku Germanistik-lehrmant ?

Ze względu na interdyscyplinarny i złożony charakter studiów, będziesz miał szansę ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę z zakresu kilku różnorodnych dziedzin nauki. W ofercie kształcenia przewidziano szereg zajęć językoznawczych zakresu gramatyki, kultury i historii języka niemieckiego. Ponadto, jako student wykształcisz zdolności praktycznej komunikacji w języku niemieckim i jego wykorzystania w różnorodnych sytuacjach prywatnych i biznesowych.

Oprócz zajęć lingwistycznych w programie studiów nie brakuje przedmiotów, których tematyka oscyluje wokół kultury, historii i obyczajowości regionów niemieckojęzycznych. W trakcie nauki będziesz miał okazję obcować z najwybitniejszymi dziełami oraz osiągnięciami literatury i sztuki niemieckiej. Jako że studia te mają za zadanie przygotować Cię do zawodu nauczyciela, zyskasz także kompleksowe wykształcenie pedagogiczne i dydaktyczne, które wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu tych prestiżowych i zarazem interesujących studiów będziesz mógł pochwalić się wszechstronną i gruntowną wiedzą z obszaru znajomości języka, kultury i historii Niemiec. Uzyskane umiejętności i kwalifikacje zawodowe umożliwią Ci podjęcie ciekawej i perspektywicznej pracy w wielu prężnie rozwijających się branżach.

Przede wszystkim będziesz kompleksowo przygotowany do związania swojej przyszłości z zawodowej z wszelkimi firmami i korporacjami, w których wymagana jest znajomość języka niemieckiego. Odpowiednie przygotowanie pedagogiczne pozwoli Ci pracować w zawodzie nauczyciela niemieckiego na każdym szczeblu edukacji, a także w specjalistycznych szkołach językowych.

Jako absolwent znajdziesz zatrudnienie także w biurach tłumaczeniowych, wydawnictwach zajmujących się przekładem literatury niemieckiej, a nawet w mediach. Równie ciekawą opcją może okazać się praca w różnorodnych instytucjach kultury, zajmujących się promowaniem dorobku i osiągnięć niemieckiego kręgu kulturowego. Doskonała znajomość języka obcego oraz realiów innego kraju otworzą Ci drzwi do międzynarodowej kariery.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Jako że Germanistik-lehrmant to studia magisterskie będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych nauk. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą wykazać się znajomością języka niemieckiego w stopniu zaawansowanym.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK GERMANISTIK -LEHRMANT

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Opolski

Uniwersytet Opolski

Jednostka prowadząca / profil kierunku

Germanistik -lehrmant  stopień: (II)

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU GERMANISTIK -LEHRMANT

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU GERMANISTIK-LEHRMANT :

 • wiedza językoznawcza
 • wiedza pedagogiczna
 • wiedza dydaktyczna
 • znajomość kultury, historii i literatury niemieckiej
 • znajomość języka niemieckiego
 • umiejętności tłumaczenia tekstów niemieckojęzycznych
 • umiejętność dokonywania tłumaczeń ustnych

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

GERMANISTIK -LEHRMANT STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

GERMANISTIK -LEHRMANT STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU GERMANISTIK-LEHRMANT :

 • biura tłumaczeniowe
 • samodzielny tłumacz
 • szkoły
 • szkoły językowe
 • instytucje kulturalne
 • wydawnictwa
 • międzynarodowe firmy i korporacje

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU GERMANISTIK -LEHRMANT

Komentarze (0)