1. Tryb i typ studiów
Nowatorski kierunek, jakim jest etyka – mediacje i negocjacje można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Pierwsza opcja będzie idealnym wyborem dla osób, które w pełni chcą poświęcić się rozwojowi naukowemu. Jeżeli natomiast zależy Ci na połączeniu nauki z innymi aktywnościami, na przykład z pracą zawodową, to zdecyduj się na studia zaoczne.
Studia na kierunku etyka - mediacje i negocjacje możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
2. Program studiów i przedmioty
Tematyka zajęć na kierunku etyka – mediacje i negocjacje będzie oscylować wokół kwestii powiązanych z naukami społecznymi, psychologicznymi, etycznymi oraz filozoficznymi.
W siatce zajęć znajdzie się wiele insertujących przedmiotów, takich jak: podstawy prawa cywilnego, socjologia moralności, prawo gospodarcze, czy dylematy etyki politycznej.
Wszyscy studenci będą mieli okazję poznać regulacje prawne dotyczące prowadzenia negocjacji oraz zdobyć specjalistyczną wiedzę z zakresu psychologii oraz różnorodnych koncepcji filozoficznych i etycznych. Ponadto, wykształcisz cenne umiejętności praktyczne.
Nauczysz się sporządzania umów i ugód mediacyjnych, profesjonalnych wystąpień publicznych czy odpowiedniej oceny i diagnozy konkretnych wzorców zachowań.
Jako student, rozwiniesz także swoje kompetencje miękkie takie jak komunikatywność, asertywność czy zdolność pracy w grupie, które są niezwykle cenne w pracy mediatora.
3. Dla kogo ten kierunek
Szukasz ciekawego, interdyscyplinarnego kierunku, dzięki któremu rozwiniesz swoje zdolności w dziedzinie studiów humanistycznych? Jesteś osoba wygadaną, pełną energii i zawsze masz milion pomysłów na minutę? Jeżeli posiadasz zatem te kompetencje interpersonalne to na pewno odnajdziesz się na kierunku Etyka – mediacje i negocjacje!
4. Gdzie studiować etykę - mediacje i negocjacje
Jakie uczelnie w Polsce oferują kierunek etyka - mediacje i negocjacje: