Genetyka i biologia eksperymentalna
Wrocław
Pokaż
Studia na kierunku genetyka i biologia eksperymentalna to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).
Studia na kierunku genetyka i biologia eksperymentalna | |
---|---|
Rok akademicki | 2024/2025 |
Forma studiów | stacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) |
Uczelnie
Studia na kierunku genetyka i biologia eksperymentalna możesz podjąć na 3 uczelniach publicznych w trybie stacjonarnym (dziennym) | genetyka i biologia eksperymentalna - uczelnie >
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia 2025/2026 na kierunku genetyka i biologia eksperymentalna najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, chemia, fizyka i astronomia, fizyka, matematyka, język obcy.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku genetyka i biologia eksperymantalna:
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku genetyka i biologia eksperymentalna: biofizyka, genetyka, psychologia społeczna, anatomia funkcjonalna roślin, histologia zwierząt.
Zanim podejmiesz się tego wyzwania musisz wiedzieć, że dryg do matematyki czy fizyki będzie równie ważny, jak zainteresowanie biologią i chemią, ponieważ jako student będziesz uczęszczał nie tylko na praktyczne laboratoria, które nauczą Cię między innymi jak należy posługiwać się specjalistyczną aparaturą, ale i na zajęcia takie jak biofizyka, statystyka w biologii czy obliczenia w biochemii i biologii eksperymentalnej.
Oprócz nich będziesz uczęszczać również na zajęcia takie jak podstawy taksonomii roślin i grzybów, anatomia funkcjonalna roślin, histologia zwierząt, podstawy ekologii, biochemia, mikrobiologia, informatyka w biologii, genetyka, biologia komórki roślinnej, struktura i funkcja białka. Dzięki studiom na tym kierunku poznasz nowoczesne techniki inżynierii genetycznej, histologii, cytologii czy fizjologii.
Ponad to dowiesz się jak wykorzystywać dotychczasowe zdobycze genetyki molekularnej w różnych dziedzinach, np. w biochemii czy badaniach środowiskowych. Jako absolwent kierunku genetyka i biologia eksperymentalna będziesz miał wiele możliwości pracy w ciekawych miejscach.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Kierunek Ekonomiczna analiza prawa jest obecnie dostępny tylko w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnych uczelni. Taka forma kształcenia jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą w pełni poświęcić się zdobywaniu wykształcenia i nauce.
Studia na kierunku genetyka i biologia eksperymentalna możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Osoby, które aplikują na powyższe studia zdobędą wszechstronne wykształcenie z obszaru nauk biologicznych oraz przyrodniczych.
W czasie studiów na kierunku genetyka i biologia eksperymentalna będziesz miał okazję zdobyć kompleksową wiedzę z zakresu biochemii, biologii molekularnej czy mikrobiologii medycznej.
Jako student będziesz mógł korzystać z szerokiej oferty zajęć oraz wykładów akademickich, w której znajdą się między innymi następujące przedmioty:
Program kształcenia zakłada także realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.
Studia biologiczne na kierunku genetyka i biologia eksperymentalna będą miały w dużej mierze charakter praktyczny, dzięki czemu wykształcisz szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim nauczysz się obsługiwać zaawansowaną aparaturę badawczą i medyczną.
Ponadto, rozwiniesz swoje zdolności z obszaru dokonywania analiz cytologicznych czy histologicznych. Program nauczania zakłada także realizacje lektoratu z języka obcego, co w znaczący sposób zwiększy twoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.
Od zawsze fascynowało Cię jak działa ludzki organizm, a w szczególności jego najmniejsze cząsteczki – komórki oraz mechnanizmy genów, w jaki sposób determinują to, jakim człowiekiem się rodzimy, jak nasz organizm się rozwija czy skąd biorą się różnego rodzaju choroby genetyczne – kierunek genetyka i biologia eksperymentalna powinien Cię zadowolić i spełnić Twoje oczekiwania.
5. Gdzie studiować genetykę i biologię eksperymentalną
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek genetyka i biologia eksperymentalna:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku genetyka i biologia eksperymentalna trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).
Studia pierwszego stopnia na kierunku genetyka i biologia eksperymentalna będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata. Jeżeli zdecydujesz się na studia drugiego stopnia, na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł magistra
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku Genetyka i biologia eksperymentalna
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia