Hodowla i ochrona zwierząt towarzyszących i dzikich
Warszawa
Pokaż
Studia na kierunku hodowla i ochrona zwierząt towarzyszących i dzikich to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).
Studia na kierunku hodowla i ochrona zwierząt towarzyszących i dzikich | |
---|---|
Rok akademicki | 2024/2025 |
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia) |
Uczelnie
Studia na kierunku hodowla i ochrona zwierząt towarzyszących i dzikich możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | hodowla i ochrona zwierząt towarzyszących i dzikich - uczelnie >
W procesie rekrutacji na studia 2025/2026 na kierunku hodowla i ochrona zwierząt towarzyszących i dzikich najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, chemia, matematyka.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku hodowla i ochrona zwierząt towarzyszących i dzikich:
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku hodowla i ochrona zwierząt towarzyszących i dzikich: chemia, dobrostan zwierząt, podstawy ekologii, genetyka zwierząt, metabolomika.
Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Hodowla i ochrona zwierząt towarzyszących i dzikich? Przede wszystkim skupisz się na roli nauk podstawowych w poznaniu biologii zwierząt towarzyszących, amatorskich i dzikich oraz środowiska ich bytowania. W szczególności skupisz się na relacji człowiek-zwierzę oraz sposobach ochrony zwierząt z uwzględnieniem gatunków zagrożonych.
Co więcej, będziesz przygotowany do prowadzenia hodowli zwierząt towarzyszących (króliki, psy, koty), amatorskich (drobiu, ozdobnego, płazów, ryb akwariowych) i niektórych gatunków zwierząt dzikich, a także do prowadzenia doradztwa w tym zakresie. Będziesz posiadać też wiedzę o wykorzystaniu zwierząt w służbie, rekreacji i terapii. Jednym zdaniem – staniesz się ekspertem w sprawie opieki nad zwierzętami.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku hodowla i ochrona zwierząt towarzyszących i dzikich możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
3. Gdzie studiować hodowlę i ochronę zwierząt towarzyszących i dzikich
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek hodowla i ochrona zwierząt towarzyszących i dzikich:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku Hodowla i ochrona zwierząt towarzyszących i dzikich? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować w instytucjach państwowych zajmujących się ochroną środowiska ze szczególnym uwzględnieniem ochrony zwierząt.
Praca będzie tez na Ciebie czekać w firmach usługowych i wytwarzających środki produkcji, takie jak: karmy dla zwierząt czy dodatki paszowe. Jak widzisz możliwości jest dużo, więc jeżeli zwierzęta są Twoją pasją to ten kierunek z zakresu nauk przyrodniczych powinien przypaść Ci do gustu!
Dalsza część artykułu pod reklamą
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
Hodowla i ochrona zwierząt towarzyszących i dzikich studia niestacjonarne
Hodowla i ochrona zwierząt towarzyszących i dzikich studia stacjonarne
Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:
Hodowla i ochrona zwierząt towarzyszących i dzikich studia I stopnia
Hodowla i ochrona zwierząt towarzyszących i dzikich studia II stopnia
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku Hodowla i ochrona zwierząt towarzyszących i dzikich
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia