Inżynieria biotworzyw studia - kierunek studiów

Przy obecnym zapotrzebowaniu na specjalistów w zakresie surowców odnawialnych, Inżynieria biotworzyw to kierunek stworzony z myślą o wykształceniu ekspertów w tej dziedzinie i przygotowania ich do pracy na nieustannie rozwijającym się rynku materiałów odnawialnych. Jeżeli zatem jesteś zainteresowany tą tematyką i chciałbyś przełożyć swoją pasję na życie zawodowe to Inżynieria biotworzyw może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

Biotworzywa to materiały przyszłości, ponieważ powalają chronić klimat poprzez redukcję odpadów i ograniczenie zależności od surowców kopalnych. W ramach studiów dowiesz się jak wykorzystać biomasę w dziedzinach przemysłu, a także odkryjesz nowe wykorzystanie drewna do produkcji ekologicznych tworzyw sztucznych. Obecnie jest to niezwykle ważne ze względu na wprowadzenie licznych ograniczeń dotyczących surowców kopalnianych w celu ochrony środowiska. Właśnie dlatego potrzebni są specjaliści w tej rozwijającej się dziedzinie nauki.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku Inżynieria biotworzyw? Ten interdyscyplinarny kierunek da Ci możliwość zatrudnienia w instytucajch zajmujących się ochroną środowiska oraz w przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją organicznych produktów oraz materiałów włóknistych. Jeżeli zatem interesujesz się odnawialnymi surowcami, a dodatkowo Twoją mocna stroną są nauki przyrodnicze to na pewno powienieneś wziąć ten kierunek pod uwagę podczas wyboru Twojej przyszłej ścieżki kariery zawodowej.

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na inżynierię biotworzyw, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: biologia, chemia, fizyka z astronomią, informatyka, matematyka.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK INŻYNIERIA BIOTWORZYW

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Inżynierskie - techniczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując inżynierię biotworzyw

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • podstawowej wiedzy z zakresu matematyki, fizyki, chemii i nauk o ziemi w zakresie niezbędnym do opisywania zjawisk i procesów związanych z technologiami pozyskiwania biomasy, jej przetwarzania do postaci biotworzyw oraz ich użytkowania,
  • właściwości biotworzyw,
  • podstawowej wiedzy o gospodarowaniu zasobami naturalnymi, produkcji roślinnej, leśnej oraz pierwiastkowym przerobie drewna,
  • podstawowej wiedzy ekonomicznej, prawnej i społecznej dostosowanej do kierunku oraz wiedzy niezbędnej do rozumienia pozatechnicznych uwarunkowań działalności inżynierskiej,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku inżynieria biotworzyw

Absolwent kierunku inżynieria biotworzyw znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • pracownik przemysłu budowlanego,
  • pracownik przemysłu włókienniczego,
  • pracownik przemysłu celulozowo – papierniczego lub chemicznego,
  • pracownik instytucji zajmujących się konserwacją,
  • pracownik placówek ochrony środowiska.

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA BIOTWORZYW

Komentarze (0)