Dodaj do ulubionych

Inżynieria biotworzyw studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Przy obecnym zapotrzebowaniu na specjalistów w zakresie surowców odnawialnych, Inżynieria biotworzyw to kierunek stworzony z myślą o wykształceniu ekspertów w tej dziedzinie i przygotowania ich do pracy na nieustannie rozwijającym się rynku materiałów odnawialnych. Jeżeli zatem jesteś zainteresowany tą tematyką i chciałbyś przełożyć swoją pasję na życie zawodowe to Inżynieria biotworzyw może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

 

Program studiów i przedmioty

Biotworzywa to materiały przyszłości, ponieważ powalają chronić klimat poprzez redukcję odpadów i ograniczenie zależności od surowców kopalnych. W ramach studiów dowiesz się jak wykorzystać biomasę w dziedzinach przemysłu, a także odkryjesz nowe wykorzystanie drewna do produkcji ekologicznych tworzyw sztucznych. Obecnie jest to niezwykle ważne ze względu na wprowadzenie licznych ograniczeń dotyczących surowców kopalnianych w celu ochrony środowiska. Właśnie dlatego potrzebni są specjaliści w tej rozwijającej się dziedzinie nauki.

 

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku Inżynieria biotworzyw? Ten interdyscyplinarny kierunek da Ci możliwość zatrudnienia w instytucajch zajmujących się ochroną środowiska oraz w przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją organicznych produktów oraz materiałów włóknistych. Jeżeli zatem interesujesz się odnawialnymi surowcami, a dodatkowo Twoją mocna stroną są nauki przyrodnicze to na pewno powienieneś wziąć ten kierunek pod uwagę podczas wyboru Twojej przyszłej ścieżki kariery zawodowej.

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na inżynierię biotworzyw, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: biologia, chemia, fizyka z astronomią, informatyka, matematyka.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK INŻYNIERIA BIOTWORZYW

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku inżynieria biotworzyw

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując inżynierię biotworzyw

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

   • podstawowej wiedzy z zakresu matematyki, fizyki, chemii i nauk o ziemi w zakresie niezbędnym do opisywania zjawisk i procesów związanych z technologiami pozyskiwania biomasy, jej przetwarzania do postaci biotworzyw oraz ich użytkowania,
   • właściwości biotworzyw,
   • podstawowej wiedzy o gospodarowaniu zasobami naturalnymi, produkcji roślinnej, leśnej oraz pierwiastkowym przerobie drewna,
   • podstawowej wiedzy ekonomicznej, prawnej i społecznej dostosowanej do kierunku oraz wiedzy niezbędnej do rozumienia pozatechnicznych uwarunkowań działalności inżynierskiej,
   • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

   Jak wyglądają studia na kierunku inżynieria biotworzyw?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Inżynieria biotworzyw to kierunek, który obecnie można realizować tylko w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się codziennie w godzinach ustalonych przez uczelnie. Jeżeli więc możesz sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce oraz zdobywaniu wykształcenia, to koniecznie zdecyduj się na powyższy tryb kształcenia.

   Osoby, które aplikują na powyższy kierunek zdobędą wszechstronne wykształcenie techniczne.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Jako student kierunku inżynieria biotworzyw będziesz miał okazję ugruntować i rozwinąć swoją dotychczasową wiedzę techniczną, biologiczną oraz chemiczną. Ponadto, dowiesz się więcej na temat ekologii i ochrony środowiska. W planie zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką, między innymi takich jak:

   • Marketing biotworzyw
   • Ekologiczne aspekty jakości produktów
   • Metrologia w papiernictwie
   • Statystyka matematyczna

    

   3. Nabywane umiejętności

   Studia na kierunku inżynieria biotworzyw będą miały w dużej części wymiar praktyczny, dzięki czemu zdobędziesz wiele cennych umiejętności praktycznych. Jako student nauczysz się stosować zaawansowane metody i narzędzia z zakresu wytwarzania i przetwarzania biotworzyw. Ponadto, dowiesz się, w jaki sposób przeprowadzać badania laboratoryjne, przy zastosowaniu nowoczesnej aparatury badawczej. Studenci poznają również zasady formułowania wniosków i wystąpień naukowych. Program nauczania zakłada także realizacje lektoratu z języka obcego, dzięki któremu rozwiniesz swoje zdolności językowe i tym samym zwiększysz szanse na karierę zagraniczną.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia drugiego stopnia na kierunku inżynieria biotworzyw studies będą trwały dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra., który otworzy przed tobą wiele zawodowych drzwi.

   Czas trwania studiów na kierunku inżynieria biotworzyw na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku inżynieria biotworzyw

   Absolwent kierunku inżynieria biotworzyw znajdzie zatrudnienie w/jako:
   • pracownik przemysłu budowlanego,
   • pracownik przemysłu włókienniczego,
   • pracownik przemysłu celulozowo – papierniczego lub chemicznego,
   • pracownik instytucji zajmujących się konserwacją,
   • pracownik placówek ochrony środowiska.

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA BIOTWORZYW

   Komentarze (0)