Jazz i muzyka estradowa

Jazz i muzyka estradowa

Studia na kierunku jazz i muzyka estradowa możesz podjąć na 10 uczelniach publicznych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
I stopnia
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy

Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Jazz i muzyka estradowa stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku jazz i muzyka estradowa

Uniwersytet Zielonogórski

Uniwersytet Zielonogórski

Jazz i muzyka estradowa stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne
Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach

Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach

Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi

Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi

Jazz i muzyka estradowa stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku jazz i muzyka estradowa

Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku

Jazz i muzyka estradowa stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne

Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu

Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie

Jazz i muzyka estradowa stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku jazz i muzyka estradowa

Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu

Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Nysie

Jazz i muzyka estradowa stopień: (I)
forma: stacjonarne

Jazz i muzyka estradowa studia - kierunek studiów

Studia na kierunku jazz i muzyka estradowa to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku jazz i muzyka estradowa
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku jazz i muzyka estradowa rozpocznie się 4 marca 2024 r. i potrwa do 10 lipca 2024 r. | jazz i muzyka estradowa - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku jazz i muzyka estradowa możesz podjąć na 10 uczelniach publicznych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | jazz i muzyka estradowa - uczelnie >

Specjalności

Współczesne studia z jazzu i muzyki estradowej charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku jazz i muzyka estradowa: gitara jazzowa, instrumentalistyka jazzowa, instrumenty jazzowe, jazz i world music, klarnet, klarnet jazzowy, , kompozycja i aranżacja jazzowa

 
Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku jazz i muzyka estradowa najczęściej podstawą kwalifikacji jest wynik egzaminu wstępnego.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Jazz i muzyka estradowa brane są pod uwagę wyniki egzaminów wstępnych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jazz i muzyka estradowa - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując jazz i muzykę estradową

Program studiów i przedmioty

Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku jazz i muzyka estradowa: harmonia jazzowa, instrumentoznawstwo z akustyką, podstawy aranżacji, czytanie partytur, improwizacja.

Aby zostać studentem kierunku Jazz i muzyka estradowa musisz najpierw przejść pozytwne egzamin wstępny. Na większości akademii sprawdzane są umiejętności wykonawcze w zakresie przedmiotu kierunkowego (śpiewu lub gry na wybranym instrumencie) oraz słuchu muzycznego. Studia przygotują Cię do do wykonawstwa estradowego i podejmowania twórczych inicjatyw w tej dyscyplinie.

Na program większości studiów składają się takie przedmioty podstawowe i kierunkowe jak: instrument/śpiew, kształcenie słuchu, harmonia klasyczna i jazzowa, historia muzyki, historia jazzu i pop music, propedeutyka instrumentacji i aranżacji czy zespoły big band. To na pewno studia, które łączą Twoje zainteresowania z przyszłościową ścieżką kształcenia.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • prowadzenia samodzielnej pracy artystycznej jako solista, członek zespołów instrumentalnych i instrumentalno-wokalnych oraz jako kompozytor i aranżer muzyki jazzowej i rozrywkowej,
 • orientowania się w historii jazzu i jego faz rozwojowych, definiowania stylistyki muzyki jazzowej w kontekcie historycznym, orientowania się w biogramach i twórczości kompozytorów muzyki jazzowej i działalnoci zespołów,
 • prowadzenia działalności upowszechniajcej muzyke jazzową i rozrywkową w instytucjach kultury, profesjonalnej obsługi akustycznej i nagraniowej imprez kulturalnych, koncertów, festiwali i projektów artystycznych,
 • posługiwania się technik instrumentalną w interpretacji dzieł muzycznych, interpretowania utworów przeznaczonych na instrument oraz własnych kompozycji,
 • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Jak wyglądają studia na kierunku jazz i muzyka estradowa?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek jazz i muzyka estradowa można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. W przypadku studiów stacjonarnych zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia. Jeżeli natomiast zależy Ci na większej swobodzie studiowania to wybierz studia niestacjonarne, na których zajęcia odbywają się w wybrane weekendy semestru.

Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować wokół nauk artystycznych.

 

Studia na kierunku jazz i muzyka estradowa możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student kierunku jazz i muzyka estradowa będziesz mógł korzystać z bogatej oferty zajęć i wykładów akademickich o tematyce związanej z naukami artystycznymi, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki i wokalistyki. W planie znajdą się między innymi następujące przedmioty:

 • Kształcenie rytmiczne z czytaniem a vista
 • Harmonia jazzowa i pop music
 • Zespół instrumentalny

Program nauczania zakłada także realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych, wybranych uczelni wyższych.

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie powyższych studiów artystycznych, zdobędziesz wiele cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim nauczysz się prawidłowej emisji głosu oraz prezentacji własnych dokonań artystycznych.

Ponadto rozwiniesz swoje kompetencje wokalne i instrumentalne. Studenci będą także uczęszczać na lektorat z języka obcego, dzięki któremu zwiększą swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Szukasz kierunku, który pomoże Ci odkryć Twój niepowatrzalny artystyczny głos i przygotuje Cię do przyszłej kariery w przemyśle muzycznym? Marzysz o publicznych wstępach i chciałbyś rozwinąć swoje działania artystycznę na większą skalę? Dzięki studiom na kierunku Jazz i muzyka estradowa zrobisz krok ku swojej karierze muzycznej!

 

5. Gdzie studiować jazz i muzyka estradowa

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek jazz i muzyka estradowa:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku jazz i muzyka estradowa trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku jazz i muzyka estradowa będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata. Jeżeli zdecydujesz się na studia drugiego stopnia, na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł magistra.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku jazz i muzyka estradowa

Praca po studiach

Jazz i muzyka estradowa to kierunek przygotowujący do prowadzenia działalności estradowej, pracy w placówkach kulturalnych, instytucjach kultury i mediach oraz do kontynuacji studiów.

Co więcej, będzie mógł zająć się profesjonalną obsługą akustyczną i nagraniową imprez kulturalnych, koncertów, festiwali i projektów artystycznych. Jeżeli zatem na scenie czujesz się jak ryba w wodzie to Jazz i muzyka estradowa będzie świetnym początkiem Twojej kariery muzycznej!

 

Absolwent kierunku jazz i muzyka estradowa znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • solista, członek zespołów instrumentalnych i instrumentalno-wokalnych oraz jako aranżer muzyki jazzowej i rozrywkowej, 
 • kompozytor muzyki estradowej.
 • pracownik obsługi akustycznej oraz nagraniowej imprez kulturalnych, 
 • pracownik instytucji kulturowych,
 • pracownik zajmujący się organizacją projektów multimedialnych.

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Jazz i muzyka estradowa studia niestacjonarne

Jazz i muzyka estradowa studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Jazz i muzyka estradowa studia I stopnia

Jazz i muzyka estradowa studia II stopnia

Zobacz inne kierunki artystyczne

Filtrowanie
Województwo
I stopnia inżynierskie, I stopnia licencjackie

Zobacz inne kierunki artystyczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
I stopnia inżynierskie, I stopnia licencjackie

Miasta, które oferują studia na kierunku Jazz i muzyka estradowa

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (3)

Ewa odpowiedz

Z tego co wiem w Katowicach zlikwidowano jazz w trybie niestacjonarnym. Niestety.

Absolwentka odpowiedz

Bydgoska Akademia Muzyczna jako jedyna w Polsce posiada w swojej ofercie specjalność - dyrygentura jazzowa, gdzie studenci kształcą się w zakresie dyrygowania, prowadzenia orkiestr jazzowych i chórów rozrywkowych.

Kasia Muzyczka odpowiedz

Na kierunku jazz i muzyka estradowa można studiować nie tylko na specjalności instrumentalistka jazzowa, wokalistyka jazzowa, kompozycja i aranżacja, ale także i dyrygentura jazzowa, czyli tzw. prowadzenie zespołów jazzowych i muzyki rozrywkowej.