Konserwacja i degradacja materiałów

Konserwacja i degradacja materiałów

Dodaj do ulubionych

Konserwacja i degradacja materiałów studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Jak konserwować metale by zapobiec korozji? Jakie są właściwości szkła, ceramiki, drewna czy polimerów? Tego wszystkiego, a także wiele więcej nauczysz się studiując Konserwację i degradację materiałów. Jeżeli zatem Twoją mocną stroną są nauki ścisłe i chciałbyś poznać tajniki budowy naszego otoczenia to Konserwacja i degradacja materiałów może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

 

Program studiów i przedmioty

Dzięki studiom na kierunku Konserwacja i degradacja materiałów zdobędziesz wiedzę z zakresu budowy chemicznej, struktury oraz własności fizykochemicznych metali i stopów, polimerów, szkieł i ceramiki, drewna, betonu czy żelbetonu. Taka wiedza zapewni Ci przygotowanie do wykonywania zawodu inżyniera w zakresie ochrony przed korozją metali i stopów. Będziesz także potrafić przeprowadzić inspekcje antykorozyjnych systemów powłokowych oraz inspekcję systemów ochrony elektrochemicznej. Jednym zdaniem, staniesz się ekspertem w sprawie ochrony i degradacji materiałów.

 

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku Konserwacja i degradacja materiałów? Studia umożliwią Ci podjęcie pracy w w energetyce, przemyśle rafineryjnym i petrochemicznym, w gospodarce wodno-ściekowej, w przemyśle spożywczym, przemyśle stoczniowym i chemicznym. wykształcenie przygotowuje Cię do zawodu w zakresie technologii zabezpieczeń przeciwkorozyjnych i konserwacji materiałów. Jeżeli zatem chciałbyś pracować w jednej w wyżej wymienionych branż to Konserwacja i degradacja materiałów może być kierunek dla Ciebie!

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na kierunek konserwacja i degradacja materiałów, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język polski, język obcy, matematyka, chemia, fizyka i astronomia.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK KONSERWACJA I DEGRADACJA MATERIAŁÓW

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku konserwacja i degradacja materiałów

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Chemiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując konserwacja i degradacja materiałów

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
   • matematyki obejmującą algebrę, analizę, rachunek różniczkowy i całkowy funkcji dwóch zmiennych, elementy geometrii analitycznej, elementy analizy wektorowej, równań różniczkowych, rachunku prawdopodobieństwa, statystyki stosowanej czy estymacji,
   • procesów korozyjnych metali i stopów, potrafi przewidzieć i zróżnicować zachodzące zjawiska degradacji uwzględniając materiał oraz warunki eksploatacji, zna techniki zabezpieczeń przed korozją,
   • fizyki obejmującą mechanikę, termodynamikę, optykę, elektryczność i magnetyzm, fizykę jądrową i fizykę ciała stałego, w tym wiedzę niezbędną do rozumienia zjawisk i procesów fizycznych występujących w procesach chemicznych oraz w określaniu właściwości materiałów, pomiaru i określania wielkości fizycznych,
   • chemii obejmującą chemię ogólną, nieorganiczną, organiczną, fizyczną, analityczną oraz elektrochemię w tym wiedzę niezbędną do opisu i rozumienia zjawisk i procesów chemicznych występujących w trakcie degradacji materiałów,
   • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

   Jak wyglądają studia na kierunku konserwacja i degradacja materiałów?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Konserwacja i degradacja materiałów to kierunek, który obecnie można realizować tylko w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się codziennie w godzinach ustalonych przez uczelnie. Jeżeli więc możesz sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce oraz zdobywaniu wykształcenia, to koniecznie zdecyduj się na powyższy tryb kształcenia.

   Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować wokół nauk technicznych i chemicznych.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Jako student kierunku konserwacja i degradacja materiałów będziesz mógł korzystać z bogatej oferty zajęć akademickich o tematyce związanej z naukami chemicznymi, technicznymi oraz ścisłymi. W planie znajdą się między innymi następujące przedmioty:

   • Mechanika i wytrzymałość
   • Niedestrukcyjne metody badań
   • Chemia archeologiczna
   • Systemy zarządzania

    

   3. Nabywane umiejętności

   Osoby, które aplikują na kierunek konserwacja i degradacja materiałów wykształcą szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej. W czasie licznych warsztatów, nauczysz się rozwiązywać problemy z zakresu elektromechaniki, mechaniki czy fizyki. Ponadto dowiesz się, w jaki sposób dokonywać obliczenia matematyczne i fizyczne oraz sporządzać odpowiednią dokumentacje techniczną. Integralną część studiów będą stanowić praktyki zawodowe, które zrealizujesz w wyznaczonym do tego miejscu pracy.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia pierwszego stopnia na kierunku konserwacja i degradacja materiałów będą trwały trzy i pół roku, czyli siedem semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł inżyniera. Jeżeli zdecydujesz się na studia drugiego stopnia, na naukę poświęcisz półtora roku, czyli trzy semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł magistra.

   Czas trwania studiów na kierunku konserwacja i degradacja materiałów na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku konserwacja i degradacja materiałów

   Absolwent kierunku konserwacja i degradacja materiałów znajdzie zatrudnienie w/jako:
   • pracownik w zakresie technologii zabezpieczeń przeciwkorozyjnych i konserwacji materiałów,
   • pracownik w przemyśle spożywczym,
   • pracownik w przemyśle stoczniowym,
   • pracownik w dziale chemicznym,
   • pracownik w gospodarce wodnej.

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU KONSERWACJA I DEGRADACJA MATERIAŁÓW

   Komentarze (0)