Mówisz po niderlandzku? DZIAŁ HR W PHILIPS SZUKA WŁAŚNIE CIEBIE!

Mówisz po niderlandzku? DZIAŁ HR W PHILIPS SZUKA WŁAŚNIE CIEBIE!

philips

Mówisz po niderlandzku? DZIAŁ HR W PHILIPS SZUKA WŁAŚNIE CIEBIE!

Philips Global Business Services Hub w Łodzi właśnie tworzy nowy zespół w strukturach HR, który będzie obsługiwać rynek niderlandzki. Istniejące od 2012 roku HR-owe centrum usług wspólnych (Philips People Services) administruje procesami kadrowo-płacowymi Philips dla 8 krajów.

Obecnie jesteśmy w trakcie przeniesienia procesów HR z Holandii, dziewiątego kraju, który będziemy wspierać z Polski” – mówi Agnieszka Adamska, Team Lead w zespole Philips People Services.

 

Tworzę zespół składający się z osób zatrudnionych na dwa rodzaje stanowisk – HR Advisor oraz Administration & Payroll Specialist. HR Advisors używają na co dzień znajomości zarówno języka niderlandzkiego, jak i angielskiego, dzięki czemu mają możliwość rozwoju swoich umiejętności komunikacyjnych przy jednoczesnym rozwoju kompetencji z zakresu tzw. „twardego HR” – uczą się zarządzać danymi osobowymi pracowników, przetwarzać zmiany wynagrodzeń, etatu czy stanowiska.  

Administration & Payroll Specialists odpowiadają natomiast za koordynację procesów zatrudniania. Oba zespoły ściśle ze sobą współpracują. Tematyka, którą się zajmują może być ciekawa dla absolwentów filologii niderlandzkiej, którzy być może planują nie tylko nauczać języka, ale też pracować z jego użyciem w biznesie.

Osobom tuż po studiach proponujemy zatrudnienie na stanowisku Junior HR Advisor. Szkolenie wdrażające trwa ok. 3 miesiące i jest zapewniane przez kolegów z Holandii oraz naszych obecnych członków zespołu. Wraz z rozwojem i zdobywaniem doświadczenia nasi pracownicy mogą stawiać kolejne kroki w karierze, awansując na poziom specjalisty czy w późniejszym etapie na stanowisko seniorskie. Doświadczeni pracownicy dedykowani są do projektów, usprawnień czy wdrażania nowych osób do zespołu.

Budujemy również siatkę SME (Subject Matter Expert) w oparciu o mocne strony i umiejętności pracowników.

Obecny zespół jest niezwykłą mieszanką różnych kultur i doświadczeń. Mamy wśród nas Holendrów, mieszkańców Curacao, Polaków, którzy wychowali się w Holandii i postanowili wrócić w rodzinne strony, jak również polskich absolwentów filologii niderlandzkiej. Zespół wciąż budujemy, więc zachęcamy do aplikowania wszystkich obecnych studentów władających językiem niderlandzkim, zainteresowanych rozwojem kariery w międzynarodowej firmie, jaką jest Philips.

 

Maciej – Senior HR Advisor w PPS

 

Opowiedz nam krótko o swojej roli w PPS

„Pracuję jako HR Advisor w Philips People Services gdzie wspieramy naszych kolegów z Holandii w obszarze administracji i płac. Zajmujemy się wszystkimi procesami administracyjnymi. To znaczy od zatrudnienia pracownika do momentu zakończenia pracy w Philips. Obsługujemy wszystkie procesy pomiędzy zatrudnieniem i zakończeniem zatrudnienia, np zmiana kontraktu, zmiana godzin pracy, promocja, przeniesienia, itd. Codziennie zapewniamy, że na przychodzące zapytania do Philips People Services odpowiadamy w profesjonalny i efektywy sposób (np. za pośrednictwem ticket systemu, telefonu lub czatu). Zapewniamy wsparcie pracownikom, menedżerom, menedżerom HR i partnerom biznesowym HR, aby umożliwić im efektywne korzystanie z naszego portalu HR (baza wiedzy) i innych odpowiednich narzędzi internetowych do przeprowadzania danego procesu.”

 

Gdzie nauczyłeś się języka niderlandzkiego, jaki kierunek i gdzie studiowałeś?

„Mieszkałem jakieś 25 lat w Holandii w miejscowosci Breda (najbardziej polskie miasto w Holandii), a studiowałem prawo niderlandzkie na Juridische Hogeschool w Tilburgu.”

 

Co zachęciło Cię do złożenia aplikacji na stanowisko HR Advisor w PPS?

„W Polsce już zapoznałem się z pracą w HR i mogę powiedzieć że ten dział mnie jak najbardziej interesuje. A skoro Philips jest jedną z najbardziej znanych firm na całym świecie to długo się nie zastanawiałem, aby zaaplikować. Firma ma ponad 100 letnią historię i powstała w Holandii, co dla mnie jest szczególnie ważne. Do tego Philips ma bardzo szeroki pakiet benefitow i promuje zdrowy tryb życia w biurze.”

 

Co uważasz za najbardziej interesujące w swojej obecnej pracy?      

„Jak sama nazwa mówi, praca w dziale HR dotyczy ludzi. Wymaga to empatii, szacunku i cierpliwości oraz reagowania odpowiednio do sytuacji. Jako pracownik HR robisz wiele dobrego dla pracowników, a to co robisz ma znaczenie dla firmy. Jako HR Advisor jesteś też pośrednikiem między pracownikiem a firmą, znając regulaminy, prawo oraz kulturę firmy. Będąc HR Advisorem możesz w pracy używać języka niderlandzkiego na co dzień, i cały czas go doskonalić.

 

Anna – Senior Administration & Payroll Specialist

 

Opowiedz nam krótko o swojej roli w PPS

„Oficjalny tytuł mojego stanowiska to Senior Admin & Payroll Specialist, jednak moja rola w PPS wybiega nieco poza te obszary. Jestem wsparciem managerki w kwestiach operacyjnych i organizacyjnych zespołu. Do moich codziennych zadań należy również czuwanie nad prawidłowym przebiegiem cyklu zatrudnienia pracownika.”
 

Gdzie nauczyłaś sie języka niderlandzkiego, jaki kierunek i gdzie studiowałaś?

„Moja przygoda z językiem niderlandzkim rozpoczęła się na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od zawsze fascynowała mnie kultura Holandii, a sam język brzmiał na tyle egzotycznie i był na tyle niszowy, że zdecydowałam się na studia filologiczno-kulturowe w tym języku. Energiczni wykładowcy, szeroki wachlarz zajęć oraz możliwość praktycznego używania języka sprawiły, że już podczas studiów mogłam rozpocząć pracę wykorzystując swoje możliwości językowe.”
 

Co zachęciło Cię do aplikacji na stanowisko Administration & Payroll Specialist w PPS?

„Przeprowadzka do Łodzi oraz możliwość rozpoczęcia pracy dla firmy Philips wydawały się dla mnie najlepszym krokiem, by rozwinąć swoją karierę. Sama historia firmy oraz specyfika tej pracy – połączenie tzw. twardych HR-ów z koordynacją spraw HR są czymś czego szukałam.”


Co uważasz za najbardziej interesujące w swojej obecnej pracy?

„W tej pracy nie ma miejsca na nudę! Codziennie są nowe wyzwania. Jedne związane z używaniem języka niderlandzkiego, drugie zaś z odnalezieniem się w niezwykle dynamicznym środowisku pracy. Możliwość pracy z różnymi kulturami oraz samodzielnie szukanie rozwiązań i usprawnień obecnych procesów, nadają tej pracy dodatakową wartość.”

 

Wszystkie aktualne oferty pracy i staży dostępne pod adresem: https://www.careers.philips.com/cee/en

 

Komentarze (0)