Automatyka i robotyka - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Automatyka i robotyka - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Automatyka i robotyka - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Studia w Gdańsku

automatyka i robotyka 

Odkryj automatykę i robotykę w Gdańsku i sprawdź gdzie możesz studiować 

Automatyka i robotyka studia – Gdańsk, Gdynia, Sopot | woj. pomorskie

Obecne czasy dynamicznego rozwoju gospodarczego, na który składa się przynajmniej kilkadziesiąt mniejszych czynników społeczno-ekonomicznych oraz politycznych, wymuszają na technologii nieustanne pięcie się w górę po drabinie coraz to nowszych osiągnięć, doskonalących życie każdego z członków naszego społeczeństwa.

Czy znasz przeciętnego człowieka, w życiu którego nie byłyby obecne choćby najbardziej podstawowe sprzęty gospodarstwa domowego lub wszelkiego rodzaju pojazdy, które również składają się na całokształt dorobku naukowego specjalistów technicznych, działających na przestrzeni wieków?

Odpowiedź na powyższe pytanie powinna idealnie zobrazować zapotrzebowanie i nacisk kładziony na sukcesywne kształcenie młodego pokolenia fachowców, specjalizujących się w zagadnieniach z obszaru Automatyki i robotyki, zdolnych do stworzenia, naprawienia i udoskonalenia istniejących już sprzętów i elektroniki.

Mimo faktu, że Automatyka i robotyka jest stosunkowo innowacyjnym kierunkiem o niedługim stażu obecności wśród innych studiów, oferowanych przez niektóre uczelnie w Gdańsku, Gdyni i Sopocie, to niemal od samego początku stały się numerem jeden w rankingu wyborów przyszłych studentów. Nic dziwnego, gwarancja uzyskania dobrze płatnej i rozwijającej pracy tuż po ukończeniu edukacji, przyciąga całe masy głodnych wiedzy ludzi.

 

Czego się nauczysz na studiach

Automatyka i robotyka jest dziedziną, bez której, przemierzający świat postęp technologiczny byłby tylko teorią. Kierunek kształcenia zakłada przekazanie wiedzy i nabycie umiejętności potrzebnych do twórczego działania w zakresie

 • analizy, projektowania i konstrukcji układów i systemów automatyki,
 • sterowania i oprogramowania systemów robotyki przemysłowej i usługowej
 • projektowania systemów wspomagania decyzji. 

 

Kierunek Automatyka i robotyka w Gdańsku to różnorodność. Zakłada, między innymi, kształcenie w obszarze

 • inteligentnych systemów sterowania,
 • robotyki i diagnostyki,
 • elementów i sieci pomiarowych,
 • procesorów sygnałowych i sterowników logicznych,
 • metod przetwarzania sygnałów,
 • zarządzania informacją i obiektami,
 • sztucznej inteligencji.

Wszystko na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

 

Dla kogo te studia

Automatyka i robotyka należy do kanonu kierunków, które wszystkie swoje założenia opierają na dokonaniach naukowych specjalistów z dziedzin nauk ścisłych i technicznych. Gruntowne zgłębienie całej potrzebnej wiedzy i uzupełnienie jej szeregiem umiejętności praktycznych przyjdzie z łatwością i zagwarantuje ogrom satysfakcji tylko nielicznym.

Od zawsze odnosiłeś sukces podczas zmagań z matematyką, fizyką, informatyką i chemią? Przyswajanie skomplikowanej wiedzy technicznej przychodziło ci bez większego problemu? Twój umysł charakteryzuje ponadprzeciętna analityczność, a zdolność do logicznego myślenia, pozwalającego na rozwiązanie złożonych problemów towarzyszy ci w codziennym życiu?

Jeśli „tak” to twoja odpowiedź na większość powyższych pytań, to nie musisz się dłużej wahać. Prawdopodobnie Automatyka i robotyka to kierunek, który powstał dla ludzi takich jak ty!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE JEST KIERUNEK AUTOMATYKA I ROBOTYKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
   tryb studiów

    Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

    grupa kierunku

     Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

     Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Automatyka i robotyka w Gdańsku? 

     Jak wygląda rekrutacja na kierunek Automatyka i robotyka w Gdańsku? Za proces kwalifikacyjny odpowiada konkurs świadectw, a przedmiotami branymi pod uwagę są: matematyka, język obcy, a także fizyka lub informatyka. Warto jednak upewnić się w kryteriach, gdyż mogą one ulegać zmianom, bądź różnić się w zależności od konkretnej uczelni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej wybranej placówki edukacyjnej.

     Wymagania na kierunek Automatyka i robotyka w Gdańsku są duże, aby w trakcie nauki poradzić sobie z nie najkrótszą listą przedmiotów.

     szczegółowe wymagania na uczelniach

     Jak wyglądają studia na kierunku Automatyka i robotyka w Trójmieście

     Studia w Gdańsku, Gdyni i Sopocie na kierunku Automatyka i robotyka można podjąć w ramach studiów stacjonarnych, zwanych też dziennymi, oraz niestacjonarnych, czyli zaocznych. Jeśli zależy ci na zachowaniu pewnej ciągłości przyswajania wiedzy oraz jesteś gotów na zmierzenie się z dużą konkurencją, powinieneś wybrać pierwszą z opcji.

     Zagwarantuje ci ona nie tylko możliwość zdobywania darmowego wykształcenia (chyba, że zdecydujesz się na zasilenie szeregów wybranej uczelni prywatnej), ale również uniknięcie konieczności uczestniczenia w cotygodniowych zjazdach weekendowych.

     Studia niestacjonarne będą doskonałą opcją dla pracujących lub chcących podejmować naukę wyłącznie w weekendy. Na uwagę zasługuje fakt, że konkurencja w tym przypadku będzie dużo mniejsza, jednak kandydaci zobowiążą się do wnoszenia opłat za czesne.

      

     Program studiów i przedmioty

     Naukę na Automatyce i robotyce, niezależnie od wybranego trybu studiów, czy uczelni w Trójmieście, na której istnieje możliwość podjęcia kształcenia w tym kierunku, prawdopodobnie rozpoczniesz od przypomnienia wyniesionej z poprzednich lat edukacji wiedzy matematycznej i fizycznej. Systematyczne jej poszerzanie może wydać się niektórym zbyt trudne i gwałtowne, jednak przetrwają tylko najlepsi. Na tym kierunku nie można sobie pozwolić na pójście na łatwiznę.

     Bardziej specjalistyczna wiedza kierunkowa, którą będziesz zgłębiał na nieco późniejszych etapach swojej przygody z Automatyką i robotyką, to między innymi budowa sieci komputerowych oraz infrastruktury elektronicznej w tym zakresie. Gruntowne poznanie sposobu tworzenia stron internetowych, programów i aplikacji pozwoli na późniejsze programowanie wykonanych przez siebie robotów i automatyzację różnych procesów.

     Zajęcia praktyczne, mające miejsce na stanowiskach pracy starszych kolegów, którym udało się ukończyć opisywany kierunek studiów, pozwoli ci zorientować się w specyfice możliwości zawodowych, oferowanych przez zgłębianą cię dziedzinę.

      

     Sprawdź na w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

     AUTOMATYKA I ROBOTYKA GDAŃSK STUDIA STACJONARNE

     AUTOMATYKA I ROBOTYKA GDAŃSK STUDIA ZAOCZNE

      

     automatyka i robotyka studia Gdąńsk trójmiasto pomorskie

      

     Ile trwają studia na kierunku Automatyka i robotyka w Trójmieście

     Studia inżynierskie na kierunku Automatyka i robotyka w Gdańsku, Gdyni i Sopocie dzielą się na dwa komplementarne etapy, z których pierwszy z nich gwarantuje uzyskanie niezbędnych do wykonywania pracy w zawodzie kompetencji.

     Studia pierwszego stopnia na opisywanym kierunku trwają siedem semestrów, czyli trzy i pół roku, a zwieńczone zostają uzyskaniem przez każdego z abiturientów tytułu inżyniera i uprawnień do podjęcia odpowiedzialnej pracy w zawodzie.

     Na ukończenie magisterskich studiów drugiego stopnia należy poświęcić dodatkowe półtora roku, jednak znaczne poszerzenie kompetencji sprawi, że taki kandydat stanie się jeszcze bardziej pożądany na współczesnym rynku pracy.

      

     Sprawdź gdzie znajdziesz studia I i II stopnia na poszczególnych uczelniach:

     AUTOMATYKA I ROBOTYKA TRÓJMIASTO STUDIA I STOPNIA

     AUTOMATYKA I ROBOTYKA TRÓJMIASTO STUDIA II STOPNIA

      

     Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Automatyka i robotyka w Trójmieście

     Zastanawiasz się, co jeszcze powinieneś wiedzieć, zanim zdecydujesz się ostatecznie na aplikację na kierunek Automatyka i robotyka w Gdańsku, Gdyni i Sopocie? Jedną z niezbędnych do przyswojenia informacji jest ta ściśle związana z procesem rekrutacyjnym na interesujące cię studia. Przyznasz sam, że bez wiedzy na temat tego, co należy wykonać w poszczególnych krokach oraz jakie dokumenty dostarczyć, proces aplikacji może okazać się znacznie utrudniony.

      

     Proces rekrutacji

     Elektroniczna rejestracja kandydatów, czyli stworzenie profilu kandydata na wybranej przez siebie uczelni oraz pochwalenie się za jego pośrednictwem osiągniętymi na egzaminie maturalnym lub dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia, jest pierwszym krokiem, jaki należy wykonać, aby zagwarantować sobie szansę na zasilenie grona studentów Automatyki i robotyki wybranej uczelni w Gdańsku, Gdyni i Sopocie.

     Warto zorientować się, jakie dokładnie posunięcia należy uczynić, aby dostać się na Automatykę i robotykę w Trójmieście, gdyż każda z uczelni może ustalać własne procedury rekrutacyjne. Kiedy okaże się, że należysz do grona szczęśliwców, którzy zobaczą swoje nazwisko na liście przyjętych na studia na kierunku Automatyka i robotyka, będziesz mógł przejść do kolejnego kroku związanego z rekrutacją na ten kierunek.

      

     Potrzebne dokumenty

     Ostatnim i najmniej stresującym z etapów kwalifikacyjnych będzie kompletowanie potrzebnych dokumentów oraz ich dostarczenie w odgórnie ustalonym terminie. Fotografia o wymiarach 35X45mm, świadectwo maturalne lub dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia wraz z ich kserokopiami to prawdopodobnie wszystko, co musisz posiadać, aby zwieńczyć całe postępowanie rekrutacyjne i nie zostać skreślonym z listy studentów.

     zasady rekrutacji na studia

      

      

     automatyka i robotyka studia Gdańsk trójmiasto pomorskie

      

     Jaka praca po studiach na kierunku Automatyka i robotyka w Gdańsku?

     Jaką pracę można znaleźć po ukończeniu studiów na kierunku Automatyka i robotyka w Gdańsku, Gdyni i Sopocie? Możesz być pewien jednego – będzie to zatrudnienie ciekawe, rozwijające i takie, które zagwarantuje ci godne życie w przyszłości. Kierunki studiów w Gdańsku, Gdyni i Sopocie zakładają wykształcenie grona wyspecjalizowanych absolwentów, dlatego zapotrzebowanie rynku pracy na właśnie tych fachowców nigdy nie osłabnie.

     Absolwent może znaleźć zatrudnienie jako:

     • projektant PCB,
     • programista C, C++, Python,
     • inżynier utrzymania ruchu,
     • projektant systemów informatycznych dla współczesnego przemysłu,

     a także właściciel dobrze prosperującej działalności gospodarczej, którą założysz, jeśli tylko masz ochotę podjąć wyzwanie prowadzące do życia na własny rachunek oraz posiadasz szerokie kompetencje z dziedziny zarządzania.

      

     Jakie opinie mają studia na kierunku Automatyka i robotyka w Gdańsku?

     Przed dokonaniem ostatecznych wyborów związanych z edukacją, należy rozwiać wszystkie wątpliwości. Dlatego, wśród pytań, które kandydaci powinni zadać znajduje się: Jakie ma kierunek Automatyka i robotyka w Gdańsku, Gdyni i Sopocie opinie?

     Bartłomiej, absolwent Automatyki i robotyki w Trójmieście, mówi:

     „Mogę śmiało powiedzieć, że każdemu polecam studiowanie Automatyki i robotyki w Gdańsku. O zaletach studiowania tego kierunku w tym mieście można opowiadać bardzo długo, więc niech najważniejszym argumentem będzie to, że ucząc się tutaj można odbyć fajne praktyki w znaczących firmach, a co za tym idzie, można dostać ciekawą pracę. Mnie udało się odnieść zawodowy sukces, dlatego jak najbardziej polecam ten kierunek studiów.”

     KIERUNKI INŻYNIERSKIE - TECHNICZNE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE

     nawigacja
     transport
     Rozwiń

     19 Uczelni w Trójmieście

     Gdańsk ma wszystko, czego potrzebuje młody człowiek: dobre uczelnie, niesamowity klimat i bogatą historię, puby, bary, kawiarnie… Jako region turystyczny ma rozbudowaną strefę gastronomiczną i hotelową. Studenci nie mają tu żadnych problemów ze znalezieniem dodatkowej pracy.

     W kwestii edukacji Trójmiasto ma wiele do zaoferowania: działa tutaj 19 uczelni wyższych, w tym 6 publicznych: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Akademia Muzyczna.

     Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują trójmiejskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

     Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Trójmieście

      

     Komentarze (0)