Automatyka i robotyka - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Automatyka i robotyka - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Automatyka i robotyka studia – Gdańsk, Gdynia, Sopot | woj. pomorskie

Obecne czasy dynamicznego rozwoju gospodarczego, na który składa się przynajmniej kilkadziesiąt mniejszych czynników społeczno-ekonomicznych oraz politycznych, wymuszają na technologii nieustanne pięcie się w górę po drabinie coraz to nowszych osiągnięć, doskonalących życie każdego z członków naszego społeczeństwa.

Czy znasz przeciętnego człowieka, w życiu którego nie byłyby obecne choćby najbardziej podstawowe sprzęty gospodarstwa domowego lub wszelkiego rodzaju pojazdy, które również składają się na całokształt dorobku naukowego specjalistów technicznych, działających na przestrzeni wieków?

Odpowiedź na powyższe pytanie powinna idealnie zobrazować zapotrzebowanie i nacisk kładziony na sukcesywne kształcenie młodego pokolenia fachowców, specjalizujących się w zagadnieniach z obszaru Automatyki i robotyki, zdolnych do stworzenia, naprawienia i udoskonalenia istniejących już sprzętów i elektroniki.

Mimo faktu, że Automatyka i robotyka jest stosunkowo innowacyjnym kierunkiem o niedługim stażu obecności wśród innych studiów, oferowanych przez poszczególne uczelnie w Gdańsku, Gdyni i Sopocie, to niemal od samego początku stały się numerem jeden w rankingu wyborów przyszłych studentów. Nic dziwnego, gwarancja uzyskania dobrze płatnej i rozwijającej pracy tuż po ukończeniu edukacji, przyciąga całe masy głodnych wiedzy ludzi.

 

Czego się nauczysz na studiach

Automatyka i robotyka jest dziedziną, bez której, przemierzający świat postęp technologiczny byłby tylko teorią. Kierunek kształcenia zakłada przekazanie wiedzy i nabycie umiejętności potrzebnych do twórczego działania w zakresie

 • analizy, projektowania i konstrukcji układów i systemów automatyki,
 • sterowania i oprogramowania systemów robotyki przemysłowej i usługowej
 • projektowania systemów wspomagania decyzji. 

Kierunek Automatyka i robotyka w Gdańsku to różnorodność. Zakłada, między innymi, kształcenie w obszarze

 • inteligentnych systemów sterowania,
 • robotyki i diagnostyki,
 • elementów i sieci pomiarowych,
 • procesorów sygnałowych i sterowników logicznych,
 • metod przetwarzania sygnałów,
 • zarządzania informacją i obiektami,
 • sztucznej inteligencji.

Wszystko na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

 

Dla kogo te studia

Automatyka i robotyka należy do kanonu kierunków, które wszystkie swoje założenia opierają na dokonaniach naukowych specjalistów z dziedzin nauk ścisłych i technicznych. Gruntowne zgłębienie całej potrzebnej wiedzy i uzupełnienie jej szeregiem umiejętności praktycznych przyjdzie z łatwością i zagwarantuje ogrom satysfakcji tylko nielicznym.

Od zawsze odnosiłeś sukces podczas zmagań z matematyką, fizyką, informatyką i chemią? Przyswajanie skomplikowanej wiedzy technicznej przychodziło ci bez większego problemu? Twój umysł charakteryzuje ponadprzeciętna analityczność, a zdolność do logicznego myślenia, pozwalającego na rozwiązanie złożonych problemów towarzyszy ci w codziennym życiu?

Jeśli „tak” to twoja odpowiedź na większość powyższych pytań, to nie musisz się dłużej wahać. Prawdopodobnie Automatyka i robotyka to kierunek, który powstał dla ludzi takich jak ty!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE JEST KIERUNEK AUTOMATYKA I ROBOTYKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Automatyka i robotyka w Gdańsku? 

Jak wygląda rekrutacja na kierunek Automatyka i robotyka w Gdańsku? Za proces kwalifikacyjny odpowiada konkurs świadectw, a przedmiotami branymi pod uwagę są: matematyka, język obcy, a także fizyka lub informatyka. Warto jednak upewnić się w kryteriach, gdyż mogą one ulegać zmianom, bądź różnić się w zależności od konkretnej uczelni, czy wydziału.

Wymagania na kierunek Automatyka i robotyka w Gdańsku są duże, aby w trakcie nauki poradzić sobie z nie najkrótszą listą przedmiotów, na której znajdują się, między innymi:

 • mechanika,
 • metody numeryczne,
 • sieci komputerowe i technologie internetowe,
 • sterowniki programowalne,
 • sterowanie procesami ciągłymi.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku Automatyka i robotyka w Trójmieście

Studia w Gdańsku, Gdyni i Sopocie na kierunku Automatyka i robotyka można podjąć w ramach studiów stacjonarnych, zwanych też dziennymi, oraz niestacjonarnych, czyli wieczorowych. Jeśli zależy ci na zachowaniu pewnej ciągłości przyswajania wiedzy oraz jesteś gotów na zmierzenie się z dużą konkurencją, powinieneś wybrać pierwszą z opcji.

Zagwarantuje ci ona nie tylko możliwość zdobywania darmowego wykształcenia (chyba, że zdecydujesz się na zasilenie szeregów wybranej uczelni prywatnej), ale również uniknięcie konieczności uczestniczenia w cotygodniowych zjazdach weekendowych.

Studia niestacjonarne będą doskonałą opcją dla pracujących lub chcących podejmować naukę wyłącznie w weekendy. Wybór ten ma jedną podstawową wadę, którą jest konieczność wnoszenia systematycznych opłat za możliwość studiowania. Jednak na uwagę zasługuje fakt, że konkurencja w tym przypadku będzie dużo mniejsza.

Naukę na Automatyce i robotyce, niezależnie od wybranego trybu studiów, czy uczelni w Trójmieście, na której istnieje możliwość podjęcia kształcenia w tym kierunku, rozpoczniesz od przypomnienia wyniesionej z poprzednich lat edukacji wiedzy matematycznej i fizycznej. Systematyczne jej poszerzanie może wydać się niektórym zbyt trudne i gwałtowne, jednak przetrwają tylko najlepsi. Na tym kierunku nie można sobie pozwolić na pójście na łatwiznę.

Bardziej specjalistyczna wiedza kierunkowa, którą będziesz zgłębiał na nieco późniejszych etapach swojej przygody z Automatyką i robotyką, to między innymi budowa sieci komputerowych oraz infrastruktury elektronicznej w tym zakresie. Gruntowne poznanie sposobu tworzenia stron internetowych, programów i aplikacji pozwoli na późniejsze programowanie wykonanych przez siebie robotów i automatyzację różnych procesów.

Zajęcia praktyczne, mające miejsce na stanowiskach pracy starszych kolegów, którym udało się ukończyć opisywany kierunek studiów, pozwoli ci zorientować się w specyfice możliwości zawodowych, oferowanych przez zgłębianą cię dziedzinę.

 

Ile trwają studia na kierunku Automatyka i robotyka w Trójmieście

Studia inżynierskie na kierunku Automatyka i robotyka w Gdańsku, Gdyni i Sopocie dzielą się na dwa komplementarne etapy, z których pierwszy z nich gwarantuje uzyskanie niezbędnych do wykonywania pracy w zawodzie kompetencji.

Studia pierwszego stopnia na opisywanym kierunku trwają siedem semestrów, czyli trzy i pół roku, a zwieńczone zostają uzyskaniem przez każdego z abiturientów tytułu inżyniera i uprawnień do podjęcia odpowiedzialnej pracy w zawodzie.

Na ukończenie magisterskich studiów drugiego stopnia należy poświęcić dodatkowe półtora roku, jednak znaczne poszerzenie kompetencji sprawi, że taki kandydat stanie się jeszcze bardziej pożądany na współczesnym rynku pracy.

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Automatyka i robotyka w Trójmieście

Zastanawiasz się, co jeszcze powinieneś wiedzieć, zanim zdecydujesz się ostatecznie na aplikację na kierunek Automatyka i robotyka w Gdańsku, Gdyni i Sopocie? Jedną z niezbędnych do przyswojenia informacji jest ta ściśle związana z procesem rekrutacyjnym na interesujące cię studia. Przyznasz sam, że bez wiedzy na temat tego, co należy wykonać w poszczególnych krokach oraz jakie dokumenty dostarczyć, proces aplikacji może okazać się znacznie utrudniony.

 

Proces rekrutacji

Elektroniczna rejestracja kandydatów, czyli pochwalenie się władzom wybranej przez siebie uczelni, osiągniętymi na egzaminie maturalnym lub dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia, jest pierwszym krokiem, jaki należy wykonać, aby zagwarantować sobie szansę na zasilenie grona studentów Automatyki i robotyki wybranej uczelni w Gdańsku, Gdyni i Sopocie.

Warto zorientować się, jakie dokładnie posunięcia należy uczynić, aby dostać się na Automatykę i robotykę w Trójmieście, gdyż każda z uczelni może ustalać własne procedury rekrutacyjne. Kiedy okaże się, że należysz do grona szczęśliwców, którzy zobaczą swoje nazwisko na liście przyjętych na studia na kierunku Automatyka i robotyka, będziesz mógł przejść do kolejnego kroku związanego z rekrutacją na ten kierunek.

 

Potrzebne dokumenty

Ostatnim i najmniej stresującym z etapów kwalifikacyjnych będzie kompletowanie potrzebnych dokumentów oraz ich dostarczenie na biurko komisji rekrutacyjnej, wyznaczonej przez władze wybranej przez ciebie uczelni wyższej. Fotografia o wymiarach 35X45mm, świadectwo maturalne lub dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia wraz z ich kserokopiami to wszystko, co musisz posiadać, aby zwieńczyć całe postępowanie rekrutacyjne i nie zostać skreślonym z listy studentów.

 

Jaka praca po studiach na kierunku Automatyka i robotyka w Gdańsku?

Jaką pracę można znaleźć po ukończeniu studiów na kierunku Automatyka i robotyka w Gdańsku, Gdyni i Sopocie? Możesz być pewien jednego – będzie to zatrudnienie ciekawe, rozwijające i takie, które zagwarantuje ci godne życie w przyszłości. Kierunki studiów w Gdańsku, Gdyni i Sopocie zakładają wykształcenie grona wyspecjalizowanych absolwentów, dlatego zapotrzebowanie rynku pracy na właśnie tych fachowców nigdy nie osłabnie.

Absolwent może znaleźć zatrudnienie jako:

 • projektant PCB,
 • programista C, C++, Python,
 • inżynier utrzymania ruchu,
 • projektant systemów informatycznych dla współczesnego przemysłu,

a także właściciel dobrze prosperującej działalności gospodarczej, którą założysz, jeśli tylko masz ochotę podjąć wyzwanie prowadzące do życia na własny rachunek oraz posiadasz szerokie kompetencje z dziedziny zarządzania.

 

Jakie opinie mają studia na kierunku Automatyka i robotyka w Gdańsku?

Przed dokonaniem ostatecznych wyborów związanych z edukacją, należy rozwiać wszystkie wątpliwości. Dlatego, wśród pytań, które kandydaci powinni zadać znajduje się: Jakie ma kierunek Automatyka i robotyka w Gdańsku, Gdyni i Sopocie opinie?

Bartłomiej, absolwent Automatyki i robotyki w Trójmieście, mówi:

„Mogę śmiało powiedzieć, że każdemu polecam studiowanie Automatyki i robotyki w Gdańsku. O zaletach studiowania tego kierunku w tym mieście można opowiadać bardzo długo, więc niech najważniejszym argumentem będzie to, że ucząc się tutaj można odbyć fajne praktyki w znaczących firmach, a co za tym idzie, można dostać ciekawą pracę. Mnie udało się odnieść zawodowy sukces, dlatego jak najbardziej polecam ten kierunek studiów.”

KIERUNKI INŻYNIERSKIE - TECHNICZNE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE

nawigacja
transport
Rozwiń

Komentarze (0)