Dietetyka - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Dietetyka - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Dietetyka - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Studia w Gdańsku na kierunku

dietetyka 

Odkryj dietetykę w Gdańsku i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dietetyka studia – Gdańsk, Gdynia, Sopot | woj. pomorskie

Czy można nauczyć się jeść? Takie pytanie wcale nie jest bezpodstawne w czasach suplementów diety, restauracji typu fast food i ciągle brakującego czasu. Niemal każdy z nas codziennie zagląda do pierwszego lepszego sklepu, sięgając po leżące w zasięgu ręki kaloryczne przekąski, które mają zastąpić pełnowartościowy posiłek w pracy czy w szkole, na który nie będzie czasu przez prowadzony tryb życia.

A przecież dobre odżywianie stanowi o naszym zdrowiu, kondycji, wyglądzie – tak cenionym w ostatnich czasach, więc nacisk kładziony na sferę żywieniową powinien być coraz większy. Niestety niejednokrotnie nie potrafimy sami uporać się z dotykający nas problemem, również w kwestii prawidłowego odżywiania się. Dietetyka to dziedzina, która przychodzi z pomocą tym, którzy planują poważnie podejść do tematu swojego zdrowia. 

Niesłabnące zainteresowanie podjęciem studiów na kierunku Dietetyka wynika przede wszystkim z potrzeby współczesnego rynku pracy na wykształconych absolwentów, którzy w przyszłości będą w stanie udźwignąć na swoich barkach ciężar odpowiedzialności za odpowiednią psychoedukację społeczeństwa w dziedzinie prawidłowych nawyków żywieniowych, a także wdrażanie diet adekwatnych do indywidualnych potrzeb danej jednostki.

 

Czego się nauczysz na studiach

Dietetyka jako kierunek studiów zakłada przekazanie wiedzy z zakresu żywienia człowieka zdrowego i chorego, oraz technologii przygotowywania potraw. Studenci przygotowują się do planowania racjonalnego żywienia dla różnych grup ludności, oceny stanu odżywienia, sposobu żywienia i zapobiegania chorobom, które są z nim związane. 

Kierunek Dietetyka w Gdańsku to nauka jak wspomagać organizm prawidłowym żywieniem od narodzin do później starości, w okresie ciąży i laktacji, podczas uprawiania sportu, a także w chorobie. Studenci poznają zasady żywienia klinicznego z wykorzystaniem diet naturalnych oraz produktów leczniczych specjalnego żywieniowego przeznaczenia, czy też reguły terapii chorób żywieniowo-zależnych. Wszystko na  studiach pierwszego i drugiego stopnia.

 

Dla kogo te studia

Nie istnieje na świecie człowiek, którego predyspozycje i zainteresowania będą dały się dopasować do dosłownie każdej dziedziny edukacji. Podobnie jest ze studiami na kierunku Dietetyka – studia medyczne, do kanonu których należy opisywany kierunek, charakteryzują się specyficznymi wymaganiami, które należy spełnić, aby nie tylko dostać się na studia, ale również na nich utrzymać i ukończyć w celu zdobycia dobrze płatnej pracy.

Będziesz idealnym kandydatem do zasilenia szeregu studentów Dietetyki w Trójmieście, jeśli od zawsze bardzo lubiłeś przedmioty przyrodnicze i osiągałeś w ich obszarze duże sukcesy, pasjonujesz się szeroko pojętymi naukami medycznymi i w przyszłości chciałbyś być ich częścią, zwracasz dużą uwagę na to, co jest, w związku z czym starasz się skrupulatnie śledzić składy większości spożywanych produktów, a ponadto nie boisz się wyzwań wynikających z kontaktu z pacjentami.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE JEST KIERUNEK DIETETYKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Gdański Uniwersytet Medyczny

Gdański Uniwersytet Medyczny

Jednostka prowadząca / profil kierunku

Dietetyka  stopień: (I)  (II)

UCZELNIE, GDZIE DIETETYKA JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku turystyka i rekreacja

Specjalności na kierunku turystyka i rekreacja

Uniwersytet Morski w Gdyni

Uniwersytet Morski w Gdyni

Jednostka prowadząca / profil kierunku

Towaroznawstwo  stopień: (I)  (II)

Specjalności na kierunku towaroznawstwo

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Dietetyka w Gdańsku?

Jak wygląda rekrutacja na kierunek Dietetyka w Gdańsku? Przepustką na studia jest konkurs świadectw. Jakie przedmioty są najważniejsze? Kandydaci powinni wybrać dwa przedmioty spośród następujących: biologia, chemia, fizyka, matematyka, język obcy, informatyka.

Warto sprawdzić dokładne kryteria kwalifikacyjne, gdyż mogą one ulegać zmianom, bądź różnić się w zależności od konkretnej uczelni. Wymagania na Dietetykę w Gdańsku są niemałe, także dlatego by potem, w trakcie nauki poradzić sobie z długą listą przedmiotów do zaliczenia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Terminy rekrutacji na uczelniach 2020/2021

I stopnia i jednolite II stopnia
Gdański Uniwersytet Medyczny Gdański Uniwersytet Medyczny Termin rekrutacji I stopnia:
od 01.06.2020
do 18.08.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
Dowiedz się więcej
Uniwersytet Morski w Gdyni Uniwersytet Morski w Gdyni Termin rekrutacji I stopnia:
od 04.05.2020
do 21.08.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 04.05.2020
do 21.08.2020
Dowiedz się więcej
Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku Termin rekrutacji I stopnia:
od 01.04.2020
do 15.10.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 01.04.2020
do 15.10.2020
Dowiedz się więcej
Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni Termin rekrutacji I stopnia:
od 26.03.2020
do 16.10.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 26.03.2020
do 16.10.2020
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU DIETETYKA W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE

KIERUNKI MEDYCZNE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE

farmacja
Rozwiń

WAŻNE TEMATY

Jak wyglądają studia na kierunku Dietetyka w Trójmieście

Kierunki studiów w Gdańsku, Gdyni i Sopocie i ich różnorodność wynikająca z oczywistych odmienności występujących pomiędzy nimi sprawiają, że każde z nich wyglądają zupełnie inaczej. Zastanawiasz się, czego możesz się spodziewać po edukacji na Dietetyce w Trójmieście?

Studia te możesz podjąć stacjonarnie lub zaocznie. Pierwsza opcja implikuje konieczność zmierzenia się z dość dużą konkurencją – znaczna większość przyszłych studentów decyduje się właśnie na tę formę studiów. Jedną z największych zalet tej opcji jest możliwość pobierania nauki za darmo oraz w sposób ciągły, rozłożony równomiernie na pięć roboczych dni w tygodniu.

Studia niestacjonarne to swego rodzaju ukłon między innymi w stronę tych, którzy chcieliby pogodzić swoje obowiązki zawodowe, z których muszą wywiązywać się w ciągu całego tygodnia ze zdobywaniem wyższego wykształcenia w weekendy. Podjęcie tych studiów będzie wiązało się z obowiązkiem uiszczania systematycznych opłat semestralnych, których kwota jest regulowana przez regulamin danej uczelni.

 

Program studiów i przedmioty

Ogólny wygląd siatki studiów, przewidzianej dla kierunku Dietetyka, nie będzie się różnił w zależności od wybranego trybu – dlatego każdy z absolwentów będzie równy na rynku pracy. Przygodę ze studiami na tym kierunku rozpoczniesz od przypomnienia sobie zagadnień przyrodniczych, wyniesionych z poprzednich lat edukacji.

Dzięki temu będziesz w stanie w lepszym stopniu opanować bardziej szczegółowe i specjalistyczne wiadomości, przewidziane na kolejnych etapach twojej edukacji. Nauczysz się piramidy potrzeb żywieniowych człowieka oraz uwzględniania ewentualnych indywidualnych przypadłości i zapotrzebowań na poszczególne składniki, dzięki czemu będziesz w stanie skomponować i rozpisać dietę idealną dla każdego.

Umiejętność podejmowania współpracy grupowej pozwoli ci na czerpanie inspiracji i niezbędnych konsultacji od kolegów z innych branż, co często okaże się nieocenione w perspektywie konieczności podjęcia pracy z ludźmi zmagającymi się z wszelakimi zaburzeniami psychicznymi oraz fizjologicznymi konsekwencjami otyłości, czy niedowagi.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

DIETETYKA GDAŃSK | GDYNIA | SOPOT STUDIA STACJONARNE

DIETETYKA GDAŃSK | GDYNIA | SOPOT STUDIA NIESTACJONARNE

Ile trwają studia na kierunku Dietetyka w Trójmieście

Ile trwają studia na kierunku Dietetyka w Trójmieście

Studia w Gdańsku, Gdyni i Sopocie na kierunku Dietetyka można podjąć w ramach studiów pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień studiów przewidziany jest dla osób, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę ze studiami wyższymi lub nie posiadają wyższego wykształcenia, studia drugiego stopnia natomiast zostały przewidziane dla najambitniejszych, chcących pogłębić posiadane już wiadomości i kompetencje.

Studia pierwszego stopnia na kierunku Dietetyka w Trójmieście będą trwały trzy lata, a każdy z abiturientów będzie mógł pochwalić się tytułem licencjata oraz podjąć pracę w zawodzie, do której uprawni go posiadany dyplom.

Na ukończenie magisterskich studiów drugiego stopnia, każdy ze studentów będzie musiał poświęcić dodatkowe dwa lata, jednak nagroda będzie tego warta – poszerzone kompetencje zwiększą twoją atrakcyjność w oczach przyszłych pracodawców.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

DIETETYKA GDAŃSK | GDYNIA | SOPOT STUDIA I STOPNIA

DIETETYKA GDAŃSK | GDYNIA | SOPOT STUDIA II STOPNIA

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Dietetyka w Trójmieście

Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie na podążanie ślepą, nieoświetloną w żaden sposób ścieżką ku ściśle wyznaczonemu celowi. Analogicznie będzie z rekrutacją na studia – bez zaczerpnięcia niezbędnej wiedzy związanej z organizacją całego procesu, żaden przyszły student nie będzie w stanie sprostać regulaminowi wybranej przez siebie uczelni.

 

Proces rekrutacji

Dobrze znana wszystkim elektroniczna rejestracja kandydatów otworzy przed tobą furtkę możliwości starania się o posadę studenta Dietetyki. Za pomocą zamieszczonego na stronie internetowej wybranej uczelni formularza, pochwalisz się osiągniętymi na maturze lub dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia wynikami, dzięki którym być może spełnią się twoje marzenia o pracy dietetyka.

 

Potrzebne dokumenty

Kiedy okaże się, że pozytywnie przeszedłeś poprzedni etap rekrutacji, a twoje nazwisko zajmuje zaszczytne miejsce na liście przyjętych na Dietetykę w Trójmieście, to rozpocznij gromadzenie potrzebnych do zwieńczenia całej rekrutacji dokumentów.

Fotografia o wymiarach 35X45mm, świadectwo maturalne lub dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia wraz z kserokopiami oraz rzetelnie wypełniony formularz aplikacyjny to dokumenty, których będziesz potrzebował do zwieńczenia całokształtu procedur rekrutacyjnych.

zasady rekrutacji na studia

Jaka praca po studiach na kierunku Dietetyka w Gdańsku?

Jaka praca po studiach na kierunku Dietetyka w Gdańsku?

Jaką pracę można znaleźć po ukończeniu studiów na kierunku Dietetyka w Gdańsku? Odpowiedź na to pytanie powinna nasunąć się sama tuż po uświadomieniu sobie faktu, że Dietetyka zalicza się do kanonu nauk medycznych. Jednak na absolwentów czeka znacznie szersze spektrum możliwości wyboru, dlatego nikt nie będzie zmuszony do ograniczania się wyłącznie do placówek medycznych.

Absolwenci znajdą zatrudnienie w specjalistycznych oddziałach szpitalnych, gdzie przy współpracy z całym zespołem medycznym będzie miał za zadanie podjąć się fachowej opieki nad osobami zmagającymi się z wszelkiego rodzaju zaburzeniami odżywiania, tak powszechnie występującymi w naszych czasach.

Praca w publicznych i niepublicznych placówkach ochrony zdrowia da ci niepowtarzalną szansę na szerzenie świadomości w zakresie profilaktyki zdrowotnej, propagowanie zdrowego trybu życia ze szczególnym zwróceniem uwagi na tematykę odżywiania, a także kontakt z pacjentami w celu rozpisania diety dopasowanej jak najlepiej do ich indywidualnych potrzeb.

Charakter pracy w domach opieki społecznej i zakładach żywienia zbiorowego pozwoli ci w szerszy sposób spojrzeć na problematykę złych nawyków żywieniowych i ich konsekwencji w odniesieniu do znacznie większej grupy społecznej.

Ponadto każdy z absolwentów studiów dietetycznych w Trójmieście powinien bez problemu znaleźć zatrudnienie w:

  • organizacjach konsumenckich,
  • placówkach sportowych,
  • ośrodkach badawczo-rozwojowych

 

oraz własnej działalności gospodarczej w postaci gabinetu zrzeszającego ludzi z różnorakimi problemami, prowadzącymi do konsekwencji wynikających ze źle prowadzonej diety. Swoją jednoosobową firmę będziesz mógł oprzeć również na idei szerzenia profilaktyki zdrowotnej. Wybór będzie należał do ciebie, a ten, jak sam widzisz, będzie ogromny.

Jakie opinie mają studia na kierunku Dietetyka w Gdańsku?

„Jaki kierunek chciałbym studiować?” – to pierwsze pytanie, jakie powinien zadać sobie kandydat na studia. Drugim powinno być: „W którym mieście chciałbym się uczyć?”. Zatem- Jakie ma kierunek Dietetyka w Gdańsku opinie?

Małgorzata, studentka pierwszego roku Dietetyki w Trójmieście, mówi:

„Studiuję Dietetykę przez własne doświadczenia. Będąc w liceum walczyłam z lekką nadwagą i kompletną niewiedzą na temat odżywiania. Postanowiłam, że wybiorę Dietetykę, by potem pomagać innym, z problemami podobnymi do tych, z jakimi sama się borykałam. A dlaczego studiuję w Gdańsku? Bo tutaj odnalazłam w kształceniu to, czego szukałam.”

19 Uczelni w Trójmieście

Gdańsk ma wszystko, czego potrzebuje młody człowiek: dobre uczelnie, niesamowity klimat i bogatą historię, puby, bary, kawiarnie… Jako region turystyczny ma rozbudowaną strefę gastronomiczną i hotelową. Studenci nie mają tu żadnych problemów ze znalezieniem dodatkowej pracy.

W kwestii edukacji Trójmiasto ma wiele do zaoferowania: działa tutaj 19 uczelni wyższych, w tym 6 publicznych: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Akademia Muzyczna.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują trójmiejskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Trójmieście

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK DIETETYKA

Komentarze (0)