Informatyka - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Informatyka - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Informatyka - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Studia w Gdańsku na kierunku

informatyka 

Odkryj informatykę w Gdańsku i sprawdź gdzie możesz studiować 

Informatyka studia – Gdańsk, Gdynia, Sopot | woj. pomorskie

Przyszło nam żyć w czasach niezwykle prężnego rozwoju gospodarczego, przekładającego się na niemal każdą dziedzinę życia człowieka. Niesie to za sobą zauważalne wady w postaci zwiększenia tempa codziennego życia i tak zwanego wiecznego wyścigu szczurów. Jednak zwykle lepiej skupić się na zaletach – jedną z nich będzie coraz szybciej rozwijająca się branża elektroniczna i informatyczna, dająca społeczeństwu możliwość odetchnięcia od natłoku obowiązków poprzez ułatwienie ich wykonywania – czy życie bez urządzeń elektronicznych nie byłoby o wiele trudniejsze?

Jak długo świat wytrzymałby bez osiągnięć informatycznych? Dzień, może dwa…? Prawdopodobnie nie dłużej, gdyż zatrzymałoby to idący postęp. Informatyka jest dziedziną, która jest oczywista, która funkcjonuje w naszym życiu niemal bez przerwy, a niektórzy nawet porównują ją do powietrza, gdyż nie potrafią bez niej żyć. Warto podkreślić, że w jej rozwoju mamy swój udział, gdyż Polacy należą do najzdolniejszych informatyków na świecie. A jak zaczynają oni swoją przygodę? Oczywiście, na studiach.

Informatyka wysuwa się na prowadzenie w rankingu wyborów kierunków studiów, dokonywanych przez maturzystów. Już chyba nikogo ten fakt nie dziwi – na próżno szukać bardziej przyszłościowej i pragmatycznej dziedziny rozwoju, która poza walorami zarobkowymi oferuje również wiele korzyści w zwyczajnym, codziennym życiu. Jeśli znajdujesz się w szerokim gronie zainteresowanych podjęciem tych studiów, pamiętaj, że będziesz musiał zmierzyć się z ogromną konkurencją.

 

Czego się nauczysz na studiach

Kierunek Informatyka w Gdańsku, Gdyni i Sopocie polega na przekazywaniu wiedzy z zakresu przedmiotów ogólnych, podstawowych i kierunkowych. Następnie, studenci wybierają strumienie kształcenia i przyswajają wiedzę specjalistyczną. Przedmioty, które prawdopodobnie napotkasz na drodze swojej przygody z tymi studiami, to między innymi:

 • Administrowanie sieciami komputerowymi
 • Technologie bezprzewodowe
 • Paradygmaty programowania
 • Programowanie obiektowe
 • Grafika komputerowa i wizualizacja
 • Komunikacja człowiek – komputer
 • Sztuczna inteligencja

Wszystko na studiach pierwszego i drugiego stopnia. Kierunek Informatyka w Gdańsku, Gdyni i Sopocie to możliwość odbycia ciekawych praktyk i nawiązania współpracy z wieloma znaczącymi firmami z branży.

 

Dla kogo te studia

Studia informatyczne w Gdańsku, Gdyni i Sopocie to nowe spojrzenie na współczesne cuda techniki w zakresie branży IT. Dlatego bardzo ważne jest, aby każdy z absolwentów był zdolny do sprostania dynamicznie zmieniającym się potrzebom gnającego naprzód świata, w którym żyjemy. W związku z tym przyszli informatycy powinni posiadać zestaw cech, dzięki którym z pewnością odniosą sukces.

Jeśli jesteś pasjonatem techniki, znasz na pamięć działanie większości najczęściej używanych programów komputerowych, nauka matematyki to dla ciebie bułka z masłem, chciałbyś rozwijać się w branży niezwykle przyszłościowej i uznawanej za prestiżową, to studia na kierunku Informatyka w Trójmieście z pewnością okażą się strzałem w dziesiątkę!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE JEST KIERUNEK INFORMATYKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Informatyka w Gdańsku?

Jak wygląda rekrutacja na kierunek Informatyka w Gdańsku, Gdyni i Sopocie? Obowiązuje konkurs świadectw, w którym należy pochwalić się bardzo dobrymi wynikami z takich przedmiotów jak: matematyka albo fizyka i astronomia albo informatyka, język angielski.

Warto sprawdzić dokładne kryteria kwalifikacyjne, gdyż mogą one ulegać zmianom, bądź różnić się w zależności od konkretnej uczelni, czy wydziału. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

POPULARNE KIERUNKI INFORMATYCZNE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE

Jak wyglądają studia na kierunku Informatyka w Trójmieście

Studia w Gdańsku, Gdyni i Sopocie na kierunku Informatyka to długa i kręta droga przez wiele technicznych zawiłości, których rozwiązanie uczyni z każdego absolwenta wybitnego fachowca, o którego będzie się starać większość pracodawców na współczesnym rynku. Zanim jednak spełni się idylliczna wizja każdego ze studentów, staną oni przed koniecznością wyboru trybu studiów – bowiem Informatykę, tak jak wszystkie inne kierunki, można studiować dwojako.

Pierwszą z opcji, idealną dla przyszłych studentów nastawionych na ciągłość i regularność przyswajanej wiedzy, równomiernie rozłożonej na pięć roboczych dni w tygodniu, będą studia stacjonarne. Jedyną wadą tego wyboru jest jego pożądanie przez znaczną większość kandydatów, co implikuje dość poważną konkurencję do pokonania.

Studia niestacjonarne to ukłon w stronę ludzi chcących pogodzić swoje zobowiązania życiowe, często związane z pracą, z możliwością zdobywania wyższego wykształcenia na cotygodniowych, całodziennych zjazdach. Wybór ten będzie wiązał się z koniecznością uiszczania opłat semestralnych.

 

Program studiów i przedmioty

Nauka, z jaką zetkniesz się na studiach, nie będzie w żaden sposób zależała od wyboru trybu ich podjęcia – daje to równe szanse odnalezienia się na współczesnym rynku pracy każdemu z absolwentów Informatyki. Jako że opisywany kierunek należy do kanonu nauk ścisłych, domyślasz się pewnie, że jego ogólne założenia bazują na wiedzy matematycznej.

Wymagania na Informatykę w Gdańsku są duże, ale między innymi dlatego, by potem, w trakcie nauki poradzić sobie z bogatym programem nauczania, w którym znajdują się takie zagadnienia jak:

 • architektura systemów komputerowych,
 • teleinformatyka,
 • bazy danych,
 • inteligentne systemy interaktywne.

 

Dlatego też przygodę z Informatyką rozpoczniesz od przypomnienia sobie złożonych zagadnień z pogranicza królowej nauk, aby z pełną świadomością wkroczyć w świat tworzenia skomplikowanych logarytmów, programowania kolejnych linijek rozmaitych aplikacji, a także od podszewki poznać fizyczną budowę komputera.

Informatyka to również bogate zaplecze teoretyczne, kształtujące w studentach świadomość podniosłości przyswajanej wiedzy i jej znaczenia dla społeczeństwa. Poznasz zatem teorię sztucznej inteligencji, inteligentnych systemów interaktywnych i wiele, wiele innych.

 

Sprawdź na w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

INFORMATYKA GDAŃSK STUDIA STACJONARNE

INFORMATYKA GDAŃSK STUDIA ZAOCZNE

 

informatyka studia Gdańsk trójmiasto pomorskie

 

Ile trwają studia na kierunku Informatyka w Trójmieście

Uczelnie w Gdańsku, Gdyni i Sopocie, które postanowiły odpowiedzieć na rosnące zainteresowanie przyszłych studentów kierunkiem informatycznym poprzez zaoferowanie możliwości zgłębiania wiedzy z tego zakresu, stosują się do ustaleń Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego w kwestii czasu trwania poszczególnych kierunków.

Studia pierwszego stopnia na kierunku Informatyka będą trwały siedem semestrów, czyli prościej mówiąc trzy i pół roku, a każdy z absolwentów będzie mógł się pochwalić tytułem inżyniera i rozpocząć pracę w zawodzie.

Drugi stopień studiów będzie trwał jedynie półtora roku, a zagwarantuje znaczne poszerzenie kwalifikacji i jednocześnie atrakcyjność w oczach przyszłych pracodawców, dlatego warto dodatkowo postarać się o uzyskanie tytułu magistra.

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Informatyka w Trójmieście

Studia w Gdańsku, Gdyni i Sopocie na kierunku Informatyka gwarantują solidne wykształcenie każdemu z absolwentów, który w trakcie studiów będzie systematycznie wywiązywał się ze swoich obowiązków. Zanim jednak wykonasz krok ku spełnieniu swoich marzeń o staniu się światowym informatykiem i aplikujesz na ten kierunek, powinieneś zapoznać się z procedurą rekrutacyjną, narzuconą przez władze wybranej przez ciebie uczelni.

Przedmiotami odgrywającymi kluczową rolę w całej rekrutacji dla większości uczelni, są matematyka, fizyka, informatyka oraz język obcy nowożytny. Warto podjąć próbę zdania ich na rozszerzonym egzaminie maturalnym, bo wówczas wynik liczy się bardziej.

Laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych i olimpiad o zasięgu ogólnopolskim będą mieli z górki – odniesiony przez nich sukces znajdzie przełożenie w rekrutacji na studia, gdyż odgórnie otrzymają oni stuprocentowy wynik bez konieczności podchodzenia do egzaminu.

 

Proces rekrutacji

Aby zgłosić swoją kandydaturę na studia na kierunku Informatyka w Gdańsku, Gdyni i Sopocie, w pierwszej kolejności należy dołączyć do bazy kandydatów poprzez elektroniczny formularz, zamieszczony na stronie internetowej wybranej przez ciebie uczelni. Zazwyczaj instrukcja, którą ujrzysz na ekranie swojego monitora, będzie bardzo przejrzysta i nierodząca zbędnych wątpliwości. Kiedy po czasie oczekiwania na ostateczny werdykt okaże się, że twoje nazwisko znalazło swoje miejsce na liście przyjętych, będziesz musiał dostarczyć odpowiednie dokumenty.

 

Potrzebne dokumenty

Świadectwo maturalne lub dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia wraz z kserokopiami, fotografia o standardowych wymiarach do dokumentów oraz rzetelnie wypełniony formularz aplikacyjny – to wszystko, czego będziesz potrzebować, aby już od października rozpocząć edukację na wymarzonym kierunku studiów.

zasady rekrutacji na studia

 

informatyka studia Gdańsk trójmiasto pomorskie

 

Jaka praca po studiach na kierunku Informatyka w Gdańsku?

Jaką pracę można znaleźć po ukończeniu studiów na kierunku Informatyka w Gdańsku? Wielu maturzystów zadaje sobie to pytanie, gdyż odpowiedź na nie bywa ostatecznością w procesie decyzyjnym. Dlatego warto wiedzieć, że żaden z absolwentów Informatyki nie będzie narzekał na brak zatrudnienia.

Kierunki studiów w Gdańsku, Gdyni i Sopocie Absolwenci znajdą zatrudnienie w zespołach zajmujących się obsługą IT i wytwarzaniem oprogramowania w firmach informatycznych, jednostkach administracji i instytucjach edukacyjnych, na stanowiskach specjalistów w zakresie instalacji i utrzymania urządzeń i systemów informatycznych.

 

Jakie opinie mają studia na kierunku Informatyka w Gdańsku?

Zdecydować o kierunku kształcenia nie jest taką łatwą decyzją, a na domiar złego musimy jeszcze wybrać miasto, w którym będziemy się uczyć. Ile miast na mapie tyle możliwości? Czy można to sprawdzić? Można, zadając proste pytanie: Jakie ma kierunek Informatyka w Gdańsku, Gdyni i Sopocie opinie?

Grzegorz, student ostatniego roku Informatyki w Trójmieście, mówi:

„Moje podejście może wydać się komuś dziwne, ale ja chciałem studiować ciekawy, opłacalny kierunek w ładnym, fajnym mieście. Z takiego założenia studiuję Informatykę w Trójmieście. Kierunek ciekawy, przyszłościowy, a miasto cudowne, jedyne w swoim rodzaju.”

KIERUNKI INFORMATYCZNE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE

Komentarze (0)