Prawo - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Prawo - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Prawo - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Studia w Trójmieście

na kierunku prawo

Odkryj kierunek prawo w Gdańsku i sprawdź gdzie możesz studiować 

Prawo studia – Gdańsk, Gdynia, Sopot | woj. pomorskie

„Aby kraj mógł żyć, trzeba, aby żyły prawa.” – pisał Adam Mickiewicz. Co optymistyczne i godne uwagi, chętnych do zrozumienia tego zdania jest coraz więcej i nie ma im się co dziwić – studia prawnicze od zarania dziejów uchodzą za najbardziej prestiżowe, a sami studenci często nie mogą się powstrzymać od głoszenia zaszczytnego faktu możliwości zgłębiania wiedzy i umiejętności właśnie z tej dziedziny.

Prawo, choć to kierunek niełatwy, wśród kandydatów na studia cieszy się rosnącą popularnością, której sprzyja zapotrzebowanie współczesnego rynku pracy na abiturientów tych prestiżowych studiów. W związku z tym każdy z nich może liczyć na stabilne zatrudnienie z doskonałymi perspektywami na przyszłość.

Statystyki zamieszczane przez wiele polskich uczelni pokazują, że Prawo co roku jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków studiów. Co z tego wynika? Oczywiście ogromna konkurencja, którą będą w stanie pokonać wyłącznie ci, którzy osiągnęli wysokie wyniki maturalne z kluczowych dla tego kierunku przedmiotów.

 

Czego się nauczysz na studiach

Kierunek kształcenia zakłada nabycie umiejętności rozumienia tekstów prawnych, posługiwania się regułami logicznego rozumowania, interpretowania przepisów – a więc wszechstronnej wiedzy, dzięki której każdy z przyszłych absolwentów w należyty sposób wywiąże się z zawodowych obowiązków - wszystko w trakcie jednolitych studiów magisterskich.

Kierunek Prawo w Trójmieście to odpowiedź na wiele pytań, na czele których stoi: „jak funkcjonuje wymiar sprawiedliwości?”. Studenci będą mieli okazję poznać między innymi:

 • prawo konstytucyjne,
 • prawo karne,
 • zasady postępowania cywilnego,
 • prawo pracy i ubezpieczeń społecznych.

 

Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności, absolwenci Prawa w Gdańsku, Gdyni i Sopocie mogą wykorzystać, na przykład, w pracy w administracji publicznej, ale tytuł zawodowy magistra prawa uprawnia do ubiegania się o przyjęcie na wszystkie aplikacje przygotowujące do wykonywania zawodów prawniczych, niekoniecznie ściśle związanych z kierunkiem kształcenia – bowiem prawo można znaleźć w niemal każdej dziedzinie naszego życia.

 

Dla kogo te studia

Jeśli zapytasz przeciętną osobę o to, jak widzi sylwetkę typowego prawnika, zapewne opisze ci człowieka statecznego, poważnego, elegancko ubranego, z dużą dozą charyzmy i pewności siebie. Po krótce taki właśnie powinien być idealny kandydat na studia prawnicze w Gdańsku, Gdyni i Sopocie.

Wobec tego jeśli od zawsze podziwiano twoją charyzmę, która jest w stanie pociągnąć za sobą tłumy, dzięki opanowaniu trudnej sztuki argumentacji, bronione przez ciebie stanowisko praktycznie zawsze wygrywało, kochasz swój kraj i chciałbyś pilnować przestrzegania ustalonego porządku i przyczyniania się do wzrostu odsetku niemierzalnej sprawiedliwości?

Jeśli odpowiedziałeś „tak” na niemal wszystkie z powyższych pytań, to studia na kierunku Prawo w Gdańsku, Gdyni i Sopocie mogą okazać się dla ciebie najlepszym z możliwych wyborów.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE JEST KIERUNEK PRAWO

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku prawo

Uniwersytet Gdański

Uniwersytet Gdański

Uniwersytet Gdański

Jednostka prowadząca / profil kierunku

Prawo  stopień: (Jednolite)

UCZELNIE, GDZIE PRAWO JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku prawo w biznesie

Specjalności na kierunku bezpieczeństwo narodowe

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Prawo w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Jak wygląda rekrutacja na kierunek Prawo w Gdańsku, Gdyni i Sopocie? Przepustką na studia jest, oczywiście, konkurs świadectw. A z jakich przedmiotów należy pochwalić się bardzo dobrymi wynikami? Z języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie, matematyki. Warto sprawdzić dokładne kryteria kwalifikacyjne, gdyż mogą one ulegać zmianom, bądź różnić się w zależności od konkretnej uczelni.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Terminy rekrutacji na uczelniach 2020/2021

I stopnia i jednolite II stopnia
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni Termin rekrutacji I stopnia:
od 01.06.2020
do 18.09.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 01.06.2020
do 18.09.2020
Dowiedz się więcej
Uniwersytet Gdański Uniwersytet Gdański Termin rekrutacji I stopnia:
od 01.07.2020
do 17.08.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 01.07.2020
do 24.08.2020
Dowiedz się więcej
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni Termin rekrutacji I stopnia:
od 18.03.2020
do 15.10.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 18.03.2020
do 15.10.2020
Dowiedz się więcej
Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku Termin rekrutacji I stopnia:
od 01.04.2020
do 15.10.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 01.04.2020
do 15.10.2020
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU PRAWO W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE

Studia jednolite

KIERUNKI PRAWNICZE I ADMINISTRACJA W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE

WAŻNE TEMATY

Jak wyglądają studia na kierunku Prawo w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Jesteś coraz bardziej utwierdzony w tym, że chciałbyś spróbować swojego szczęścia na studiach na kierunku Prawo w Gdańsku, Gdyni i Sopocie, ale nie wiesz do końca, jak będzie się przedstawiała szczegółowa siatka tych studiów? Przede wszystkim powinieneś zdać sobie sprawę, że może się to różnić w zależności od wybranej uczelni, która oferuje możliwość podjęcia tego kierunku. Ponadto, niektóre niuanse mogą ulegać zmianom, dlatego powinieneś na bieżąco śledzić ustalenia zawarte na stronie internetowej wybranej uczelni.

Niektóre kierunki studiów w Gdańsku, Gdyni i Sopocie są prowadzone w ramach studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych. Wybór jednego z trybów nie różnicuje samego procesu edukacyjnego – przyswajane przez studentów wiadomości i czas trwania studiów będzie identyczny, dzięki czemu wszyscy absolwenci będą mieli równe szanse na współczesnym rynku pracy.

Studia stacjonarne to dobry wybór dla tych, którzy nie przewidują podejmowania żadnej aktywności zawodowej lub będą w stanie pogodzić ją z koniecznością stawiania się na obowiązkowych zajęciach i wykładach pięć dni w tygodniu. Studia niestacjonarne pozwalają na pewną elastyczność w zakresie podejmowanej edukacji – pozwalają na pogodzenie pracy nawet na pełen etat ze zdobywaniem upragnionego wykształcenia, gdyż odbywają się weekendowo.

 

Siatka studiów

Przedmioty, które napotkasz na swojej drodze ku stania się absolwentem studiów prawniczych w Gdańsku, Gdyni i Sopocie, pozwolą ci na zdobycie wszechstronnego wykształcenia i pozwolą na rozwinięcie posiadanych przez ciebie kompetencji osobistych. Konieczność częstego występowania przed całą grupą pozbawi cię nieśmiałości i wzmocni pewność siebie. Sztuka argumentacji, prowadzona przez wybitnych praktyków prawa, nauczy obrony różnych stanowisk, dzięki czemu staniesz się jednym z najchętniej wybieranych prawników.

Wymagania na Prawo w Gdańsku, Gdyni i Sopocie są wysokie, także dlatego, aby sprawdzić czy student poradzi sobie z dużą ilością materiału, który będzie musiał zaliczyć w toku nauki. W bogatej siatce przedmiotów znajdują się, między innymi, takie zagadnienia jak:

 • prawo konstytucyjne,
 • prawo międzynarodowe publiczne,
 • prawo karne procesowe,
 • prawo handlowe,
 • prawo gospodarcze publiczne i ochrona środowiska,
 • prawo morskie,
 • etyka prawnicza,
 • prawo prywatne międzynarodowe.

 

Wbrew pozorom edukacja na Prawie to nie tylko zgłębianie wszelkiego rodzaju kodeksów i ustaw. To również doskonalenie swoich osobistych kompetencji oraz gruntowne przygotowanie psychologiczne, pozwalające wczuć się w motywy działania człowieka, co jest szczególnie ważne w perspektywie pracy jako sędzia.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

PRAWO GDAŃSK | GDYNIA | SOPOT STUDIA STACJONARNE

PRAWO GDAŃSK | GDYNIA | SOPOT STUDIA NIESTACJONARNE

Ile trwają studia na kierunku Prawo w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Ile trwają studia na kierunku Prawo w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Studia w Gdańsku, Gdyni i Sopocie na kierunku prawo należą do wyjątkowego, bardzo wąskiego grona kierunków jednolitych. Co to oznacza w praktyce? Że zdobywanie edukacji będzie przebiegać jednoetapowo i niepodzielnie. Na ukończenie studiów każdy z przyszłych abiturientów będzie musiał poświęcić pięć lat życia, czyli ukończyć dziesięć semestrów nauki i dopiero po takim czasie otrzyma tytuł magistra, a wraz z nim uprawnienia do wykonywania pracy w zawodzie.

Warto zaznaczyć, że wykonywana po studiach aplikacja prawnicza to dodatkowe lata nauki, co dodatkowo przedłuży czas trwania tych studiów. Jednak sam przyznasz, że pełnienie tak odpowiedzialnej i wymagającej funkcji społecznej, jaką jest praca w zawodzie prawnika, musi generować pewne niedogodności. Nikt nie chciałby być reprezentowany przez niedoświadczonego i niewyedukowanego w należyty sposób człowieka.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

PRAWO GDAŃSK | GDYNIA | SOPOT STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Prawo w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Zanim ostatecznie zdecydujesz się na aplikację na studia na kierunku Prawo w Gdańsku, Gdyni i Sopocie, powinieneś zgłębić kilka niesamowicie ważnych kwestii, związanych z całokształtem procesu rekrutacyjnego, obowiązującego ten odłam edukacji. Uczelnie w Gdańsku, Gdyni i Sopocie, które stanęły przed wymagającym zadaniem i postanowiły podjąć się wykształcenia grona kompetentnych prawników, narzucają własne procedury związane z aplikacją.

Przede wszystkim powinieneś zawczasu usiąść do nauki języka polskiego, historii oraz wiedzy o społeczeństwie i zdać te przedmioty na rozszerzonym egzaminie maturalnym – w perspektywie powagi i prestiżu wypływającego z opisywanego kierunku, poziom podstawowy z pewnością okaże się niewystarczający, aby zasilić grono większości uczelni w Trójmieście.

 

Procedury rekrutacyjne

Zarejestrowanie się w bazie kandydatów na studia prawnicze w Trójmieście to pierwszy krok, jaki należy wykonać, aby przybliżyć się do możliwości zgłębiania wymarzonego kierunku studiów. Uprzednio powinieneś zapoznać się ze szczegółową siatką studiów, obowiązującą na poszczególnych uczelniach, i zdecydować się na miejsce podjęcia swojej edukacji.

Kiedy już wiesz, jaką uczelnię chciałbyś reprezentować, powinieneś odwiedzić jej stronę internetową i za pomocą odpowiedniego formularza, zgłosić swoją kandydaturę na kierunek Prawo. Intuicyjność większości paneli, znajdujących się na stronach internetowych, pozwoli ci na zachowanie dobrej orientacji w wypełnianych formularzach.

 

Potrzebne dokumenty

Świadectwo maturalne wraz z jego kserokopią, fotografia o wymiarach standardowych do dokumentów, która znajdzie się na twojej legitymacji studenckiej oraz rzetelnie wypełniony formularz aplikacyjny, do pobrania ze strony internetowej wybranego ośrodka akademickiego – to dokumenty, których będziesz potrzebował, aby nie zostać skreślonym z listy przyjętych studentów i móc rozpocząć wymarzony kierunek już od października.

zasady rekrutacji na studia

Jaka praca po studiach na kierunku Prawo w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Jaka praca po studiach na kierunku Prawo w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Jaką pracę można znaleźć po ukończeniu studiów na kierunku Prawo w Gdańsku, Gdyni i Sopocie? Absolwenci bez trudu znajdą zatrudnienie w:

 • administracji publicznej,
 • przedsiębiorstwach państwowych i prywatnych,
 • organizacjach pozarządowych,
 • organizacjach międzynarodowych.

 

Ukończenie studiów prawniczych może również wyznaczyć początek świetlanej przyszłości jako freelancer prowadzący własną kancelarię adwokacką lub udzielający fachowych porad prawnych we własnym gabinecie. To, jaką drogę zawodową wybierzesz, będzie zależało wyłącznie od ciebie i obranej w trakcie studiów specjalności.

Jakie opinie mają studia na kierunku Prawo w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Podejmowanie decyzji o wyborze studiów czasem nie przychodzi z zakładaną lekkością. Nawet jeśli wybierzemy kierunek kształcenia, to możemy borykać się z problemem miejsca, w którym chcemy studiować. Jakie ma kierunek Prawo w Gdańsku opinie?

Aleksander, student pierwszego roku Prawa w Trójmieście, mówi:

Studia prawnicze i miasto Gdańsk to dla mnie idealnie funkcjonujące połączenie. Zdobywam solidne, poważne wykształcenie, na dodatek w pięknym, mogącym wiele zaoferować, mieście. Świetne połączenie. Przyjechałem na studia z Ełku i wiem, że prędko z Gdańska nie wyjadę, a całkiem prawdopodobne, że zostanę tutaj na zawsze.”

19 Uczelni w Trójmieście

Gdańsk ma wszystko, czego potrzebuje młody człowiek: dobre uczelnie, niesamowity klimat i bogatą historię, puby, bary, kawiarnie… Jako region turystyczny ma rozbudowaną strefę gastronomiczną i hotelową. Studenci nie mają tu żadnych problemów ze znalezieniem dodatkowej pracy.

W kwestii edukacji Trójmiasto ma wiele do zaoferowania: działa tutaj 19 uczelni wyższych, w tym 6 publicznych: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Akademia Muzyczna.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują trójmiejskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Trójmieście

 

 

Komentarze (0)