Zarządzanie i inżynieria produkcji studia II stopnia Szczecin

Zarządzanie i inżynieria produkcji studia II stopnia Szczecin

Zarządzanie i inżynieria produkcji studia II stopnia Szczecin

Studia II stopnia w Szczecinie

zarządzanie i inżynieria produkcji

Odkryj zarządzanie i inżynierię produkcji w Szczecinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Zarządzanie i inżynieria produkcji studia II stopnia (magisterskie) Szczecin 2021 | woj. zachodniopomorskie

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Szczecinie to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Zarządzanie i inżynieria produkcji studia II stopnia Szczecin

Zobacz, na jakich uczelniach w Szczecinie jest kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Morska w Szczecinie

Akademia Morska w Szczecinie

Jednostka prowadząca

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Jednostka prowadząca

Zarządzanie i inżynieria produkcji stopień: (II), czas trwania: 2 lata • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji w Szczecinie?

Aby zostać studentem kierunku zarządzanie i inżynieria będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów inżynierskich.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Zarządzanie i inżynieria produkcji w Szczecinie - zasady rekrutacji

Jak wyglądają studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji?

Zarządzanie i inżynieria produkcji to kierunek, który powstał jako odpowiedź na potrzeby współczesnego rynku pracy. Obecnie, pracodawcy zwracają coraz większą uwagę na wszechstronne wykształcenie kandydatów i ich kompleksowe przygotowanie zawodowe z zakresu różnorodnych dziedzin. Powyższe studia umożliwiają rozwinięcie zdolności menedżerskich oraz inżynierskich, dzięki czemu absolwenci mają duże szanse na zdobycie ciekawej i perspektywicznej pracy na stanowiskach kierowniczych w branży produkcyjnej.

Osoby, które zdecydują się aplikować na powyższe studia będą musiały spełnić kilka istotnych warunków. Jedną z ważniejszych kwestii będzie zainteresowanie naukami ekonomicznymi, społecznymi i technicznymi. Dużym atutem będzie także umiejętność z zakresu zarządzania i marketingu.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Jako student kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji będziesz miał okazję uczęszczać na wiele ciekawych i rozwijających zajęć, wykładów i warsztatów praktycznych. W planie znajdą się między innymi następujące przedmioty:

 • organizacja systemów produkcyjnych
 • informatyka
 • systemy wspomagania decyzji
 • inwentyka

W czasie studiów wykształcisz również zdolności z obszaru zarządzania procesem produkcyjnym oraz nadzorowania pracy zespołu pracowniczego. Ponadto, skupisz się na doskonaleniu kompetencji inżynierskich i dowiesz się więcej na temat budowy, projektowania oraz eksploatacji maszyn przemysłowych. Studenci poznają także zaawansowane metody i narzędzie informatyczne, które usprawnią twoją codzienną pracę zawodową. Program kształcenia przewiduje realizacje obieralnych bloków specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych. Uzyskaną wiedzę i umiejętności wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie.

Ile trwają studia i jak tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Szczecinie, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji w Szczecinie można realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu kształcenia. Wybierając drugą opcję, na naukę poświęcisz półtora roku lub dwa lata, czyli trzy lub cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra.

Jaka praca po studiach?

Studia w Szczecinie kształcą doskonałych specjalistów, którzy dzięki zdobytej wiedzy i wykształceniu mogą liczyć na wiele ciekawych i perspektywicznych ofert pracy.

Przede wszystkim, idealnie odnajdziesz się na stanowiskach kierowniczych i menedżerskich w firmach produkcyjnych i handlowych. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z centrami logistycznymi, firmami spedycyjnymi czy transportowymi. Absolwenci często decydują się na wykonywanie zawodu logistyka produkcji, specjalisty do spraw kontroli jakości czy specjalisty do spraw marketingu.

Uzyskaną wiedzę i kwalifikacje wykorzystasz zakładając własną działalność gospodarczą o profilu dopasowanym do swojego wykształcenia lub decydując się na karierę międzynarodową. Po ukończeniu studiów możesz także kontynuować naukę na studiach doktoranckich i tym samym rozpocząć działalność naukową.

Gdzie studiować na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji (studia II stopnia) w Szczecinie?

Uczelnie na których można studiować kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji (studia II stopnia) w Szczecinie

 • Akademia Morska w Szczecinie
 • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

 

Kierunki inżynierskie i techniczne w Szczecinie

Rozwiń

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w Szczecinie

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

 

 

Komentarze (0)