Studia w Warszawie

Studia w Warszawie

Dodaj do ulubionych

studia w warszawie

Studia Warszawa

Warszawa – największe miasto w Polsce oferuje studentom sporo możliwości. To miasto dla każdego. Od romantyka po logika, od wirtuozów po pośredników, od dowódcy po przedsiębiorcę. Współczesna Warszawa, zrodzona po czasie apokalipsy, to miasto różnorodności i legend – tych o syrence, o złotej kaczce, o bazyliszku, czy o Warsie i Sawie. Wybierając studia w Warszawie, wybierasz pełen wachlarz możliwości. Absolwenci nie narzekają tutaj na brak miejsc pracy, pracodawcy wręcz czekają na nowych pracowników. Cenione w świecie uczelnie wspierają ten pozytywny proceder, dbając o poziom wykształcenia swoich adeptów oraz o ich praktykę zawodową.

Mieszkańcy Warszawy opisują ją jako miasto szybkiego tempa. Aż trudno uwierzyć, że to ukochane miasto melancholijnego Chopina. Tłumy pędzące na uczelnie, bądź do pracy, to kumulująca się energia stolicy, dzięki której studiowanie może stać się niesamowitą przygodą. Są tu jednak miejsca, które niejednemu dodadzą otuchy i ukoją skołatane nerwy – liczne parki i skwery zajmują ¼ powierzchni Warszawy.

Studiowanie w Warszawie to nie tylko szerokie możliwości rozwoju naukowego, jaki zapewniają duże uczelnie publiczne i niepubliczne, to również możliwość skorzystania z kuszących ofert kulturalnych i rozrywkowych. Odbywają się tu światowej klasy koncerty, spektakle, festiwale. Kina, teatry, opery i filharmonie są tak liczne, że nie możemy tu narzekać na nudę. Każdy student znajdzie dla siebie odpowiednią ofertę.

Warszawa wciąż się rozwija i rozbudowuje. Włodarze w perspektywie stawiają na rozwój poprawy jakości życia i bezpieczeństwa mieszkańców, wzmocnienie poczucia tożsamości, pobudzanie aktywności społecznej, rozwijanie funkcji metropolitalnych, wzmacniających pozycję Warszawy wśród miast europejskich, a także na rozwój nowoczesnej gospodarki opartej na wiedzy i badaniach naukowych. A to znaczy, że w najbliższej przyszłości będą bardzo potrzebni ludzie wykształceni, którzy wesprą swoją pracą i działaniami realizację założonego programu. Także maturzyści, do boju! Zakochajcie się w Warszawie, jak głoszą plakaty promocyjne miasta, a nie będziecie żałować!

Jeśli wciąż wahacie się, dokąd wybrać się na studia, to możemy śmiało powiedzieć, że w Warszawie każdy się odnajdzie. Sprawdźcie, jakie uczelnie możecie wybrać, gdzie zamieszkać, czy poradzicie sobie z kosztami utrzymania i komunikacją w stołecznym mieście.


studia warszawa - uczelnieStudia w Warszawie - Uczelnie

15 uczelni publicznych i kilkadziesiąt niepublicznych oferuje kierunki tradycyjne, jak i bardzo nowoczesne, czy wręcz niespotykane. Uniwersytet Warszawski to jedna z najlepszych uczelni w Polsce. Równie ważną uczelnią z listy warszawskiej jest zdobywająca liczne uznania w rankingach Politechnika Warszawska, która oferuje ponad 30 kierunków studiów, w tym dużą część w języku angielskim. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie cieszy się wieloma kontaktami z zagranicznymi uczelniami oraz zachęca do studiowania bezwydziałowego. 


Czytaj więcej: Uczelnie Warszawa - studia, kierunki studiów, rekrutacja


studia warszawa kierunki studiów

Studia w Warszawie - kierunki studiów

Różnorodność to główna cecha tego miasta, dlatego też wybór kierunku studiów w Warszawie nie może być prosty. Możecie się tu nawet uczyć języka azteckiego, logopedii klinicznej, bioetyki czy prowadzić badania z zakresu cyberpsychologii. Jeśli czujecie w sobie powołanie pedagogiczne, koniecznie sprawdźcie, jaką ofertę przygotowała dla Was Akademia Pedagogiki Specjalnej – specjalistyczna uczelnia pedagogiczna. Dużym zainteresowaniem cieszą się również kierunki Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego – zootechnika czy ogrodnictwo. 


Czytaj więcej: Studia w Warszawie - kierunki studiów


studia warszawa akademik

Studia w Warszawie - gdzie mieszkać?

Niestety za różnorodnością, nie idą różnorodne ceny, wszystkie są dość znaczące. Koszt wynajęcia mieszkania w Warszawie jest nieco wyższy niż w takich miastach jak Łódź czy Poznań. Istnieje oczywiście możliwość zdobycia pokoju w akademiku, ceny wahają się w granicach 300-400 zł za pokój dwuosobowy. Część z domów studenckich to nowoczesne budynki ze specjalną przestrzenią do nauki, z siłownią, z wspólną kuchnią i jadalnią. Wynajęcie pokoju, bądź mieszkania to już znacznie większy koszt, zależny oczywiście od dzielnicy i jej udogodnień komunikacyjnych. 

 


Czytaj więcej: Studia w Warszawie - gdzie mieszkać


studia warszawa komunikacjaStudia w Warszawie - komunikacja, czyli jak dojechać na uczelnię

Żadne inne miasto w Polsce nie może się poszczycić taką komunikacją – Warszawa oferuje połączenia autobusowe, tramwajowe oraz metro! I to aż dwie linie, które łączą Bielany z Ursynowem oraz Wolę ze Starą Pragą. Metro znacznie ułatwia komunikację, gdyż cechuje je niemożność utknięcia w korku. Funkcjonuje tu ponad trzysta linii komunikacyjnych, więc zorientowanie się jak dojechać w określone miejsce nie jest najprostszym zadaniem. Jeśli zamierzasz poruszać się po Warszawie samochodem to musisz uzbroić się w cierpliwość i zebrać sporo pieniędzy na opłaty parkingowe. 

 


Czytaj więcej: Studia w Warszawie jak dojechać na uczelnię


studia warszawa po studiach

Studia w Warszawie - czas wolny po studiach

To temat rzeka. Nie ma takiej rzeczy, której nie moglibyście robić w Warszawie po zajęciach. Liczne puby, kluby, restauracje wzywają w każdej dzielnicy. Na deskach teatralnych możecie zobaczyć aktorów, wchodzących już w poczet „klasyków” polskiej sceny, a także celebrytów, którzy przedstawiają swoje show. Teatry kuszą współczesnym, jak i tradycyjnym repertuarem. Jeśli jednak teatr Was nie przyciągnie, to możecie skoczyć na bungee, bądź zwiedzać zamki, pałace, muzea. 

 

Czytaj więcej: Studia w Warszawie - czas wolny


studia warszawa sportStudia w Warszawie - sport

Jeśli lubisz aktywność fizyczną, to w Warszawie będziesz miał możliwość wypróbowania większości rodzajów sportu, jakie wymyślono. Korty tenisowe, pola golfowe, kręglarnie stoją dla Was otworem. Nie musisz wyjeżdżać z Warszawy by pojeździć na nartach, Park Szczęśliwicki o to zadbał. Liczne maratony, jakie odbywają się w stolicy, niejedną osobę zaraziły bieganiem. Jogging jest tu modny, we wszystkich parkach możecie spotkać biegaczy, ale też np. joginów, którzy ćwiczą i medytują na zielonej trawie. Parki są również ulubionym miejscem na treningi zorganizowane przez dane kluby fitness i siłownie. 


Czytaj więcej: Studia w Warszawie - sport


studia warszawa praktykiStudia w Warszawie - praktyki podczas studiów

Warszawa to wielki biznes. Działa tu wiele dużych firm, korporacji, które oferują staże i praktyki. Często nazwy proponowanych stanowisk nie odpowiadają kierunkom studiów, jakie obraliście, dlatego pracodawcy apelują: nie sugerujcie się nazwą, sprawdźcie czy zakres obowiązków pasuje do Waszych kompetencji. Możliwości sprawdzania umiejętności praktycznych są tu ogromne. Dbają o nie uczelnie w porozumieniu z pracodawcami. W interesie obu stron leży przygotowanie warszawskich studentów do przyszłej pracy.

 


Czytaj więcej: Studia w Warszawie - praktyki


studia warszawa pracaStudia w Warszawie - praca po studiach

Pod względem zatrudnienia Warszawa jako miasto akademickie przoduje. Uniwersytet Warszawski może się pochwalić dobrymi statystykami: absolwenci praktycznie nie mają żadnego problemu ze znalezieniem pracy. Według danych ZUS-u (2009 -2011) 94% absolwentów z tytułem magistra miało doświadczenie w pracy, a 86 % pracowało na etacie. To bardzo dobry wynik, który z jednej strony jest uwarunkowany jakością kształcenia, a z drugiej sytuacją gospodarczą danego miejsca. Oczywiście pamiętajcie, mimo że Warszawa jest otwarta na nowo przybyłych, to praca nie przyjdzie do Was sama, wy musicie po nią sięgnąć! W Warszawie macie po prostu dużo więcej możliwości, po jakie możecie sięgać. 

 

 

 

 

 

 

 

autor Olga Hucko

STUDIA W WARSZAWIE - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
  Typ studiów
  Tryb studiów
  Czas trwania
   Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
   Nie znaleziono wyników spełniających kryteria wyszukiwania

   Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie są

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   grupa kierunku
   typ studiów
   tryb studiów

   Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

   grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Uniwersytet Warszawski

   Uniwersytet Warszawski

   Uniwersytet Warszawski

   Kierunki studiów: 115

   Studia podyplomowe: 41

   Kierunki
   analityka danych z wykorzystaniem języka sql (ms access i oracle) oraz narzędzi business intelligence (power bi i tableau)
   archawistyka i zarządzanie dokumentacją. kurs teorii i metodyki archiwalnej
   bibliotekoznawstwo

   POKAŻ WIĘCEJ

   Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

   Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

   Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

   Kierunki studiów: 22

   Studia podyplomowe: 86

   Kierunki
   acca professional
   akademia kompetencji menedżera
   akademia przywództwa kobiet lidershe

   POKAŻ WIĘCEJ

   Uczelnia Łazarskiego w Warszawie

   Uczelnia Łazarskiego w Warszawie

   Uczelnia Łazarskiego w Warszawie

   Kierunki studiów: 19

   Studia podyplomowe: 45

   Kierunki
   automotive quality expert
   compensation & benefits
   compliance officer

   POKAŻ WIĘCEJ

   Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie

   Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie

   Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie

   Kierunki studiów: 5

   Studia podyplomowe: 70

   Kierunki
   administracja publiczna
   arteterapia w edukacji
   asystent rodziny

   POKAŻ WIĘCEJ

   Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

   Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

   Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

   Kierunki studiów: 45

   Studia podyplomowe: 47

   Kierunki
   administrowanie podmiotem leczniczym i e-zdrowie
   analityka danych w sektorze publicznym
   bioetyka i prawo medyczne

   POKAŻ WIĘCEJ

   Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie

   Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie

   Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie

   Kierunki studiów: 10

   Studia podyplomowe: 32

   Kierunki
   andragogika specjalna z elementami terapii zajęciowej
   arteterapia z elementami terapii pedagogicznej
   bezpieczeństwo wewnętrzne i międzynarodowe

   POKAŻ WIĘCEJ

   Politechnika Warszawska

   Politechnika Warszawska

   Politechnika Warszawska

   Kierunki studiów: 61

   Studia podyplomowe: 79

   Kierunki
   akademia 3d - projektowanie i druk 3d
   akademia industry 4.0
   akademia kaizen

   POKAŻ WIĘCEJ

   Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

   Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

   Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

   Kierunki studiów: 47

   Studia podyplomowe: 57

   Kierunki
   administracja i finanse publiczne
   administracja systemami i aplikacjami
   aranżacja roślin w przestrzeni użytkowej

   POKAŻ WIĘCEJ

   Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

   Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

   Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

   Kierunki studiów: 14

   Studia podyplomowe: 144

   Kierunki
   administracja i zarządzanie
   administrowanie funduszami unijnymi
   akademia analityka z sas r & python

   POKAŻ WIĘCEJ

   Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie

   Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie

   Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie

   Kierunki studiów: 17

   Studia podyplomowe: 74

   Kierunki
   adaptacja i zarządzanie zmianą w procesach transformacji cyfrowej
   administracja - prawo, zarządzanie i organizacja
   agile - zwinne metodyki zarządzania projektami

   POKAŻ WIĘCEJ

   SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI W WARSZAWIE

   SORTOWANIE:
   A
   B
   bhp
   C
   D
   E
   F
   G
   H
   I
   J
   K
   L
   M
   N
   O
   P