Zarządzanie projektami - Katowice i woj. śląskie

Zarządzanie projektami - Katowice i woj. śląskie

Studia na kierunku zarządzanie projektami w Katowicach i woj. śląskim możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Politechnika Śląska w Gliwicach

Politechnika Śląska w Gliwicach

Zarządzanie projektami stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Uczelnie, gdzie zarządzanie projektami jako specjalność / ścieżka kształcenia

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Informatyka i ekonometria stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka i ekonometria

Pokaż więcej

Zarządzanie projektami w Katowicach i woj. śląskim - uczelnie publiczne


25.01.2024

Zarządzanie projektami studia Katowice 2024 | woj. śląskie

Studia na kierunku zarządzanie projektami to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Zarządzanie projektami - Katowice i woj. śląskie
Studia na kierunku zarządzanie projektami w Katowicach i woj. śląskim
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku zarządzanie projektami w Katowicach i woj. śląskim rozpocznie się 27 marca 2024 r. i potrwa do 31 października 2024 r. | Zarządzanie projektami Katowice i woj. śląskie - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia w Katowicach i woj. śląskim 2024/2025 na kierunku zarządzanie projektami możesz podjąć w ramach kierunku lub specjalności na 2 uczelniach publicznych: Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach (UE), Politechnice Śląskiej w Gliwicach (Wydział Organizacji i Zarządzania PŚ) oraz 5 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Akademii Śląskiej, Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej i Żywcu, Uniwersytecie WSB Merito w Chorzowie oraz Uczelni Metropolitalna.

 

Opis kierunku 

Studia na kierunku zarządzanie projektami przygotowują do pracy w środowisku projektowym, do pełnienia roli aktywnego członka zespołu projektowego oraz kierownika projektu. Program kształcenia przewiduje rozwój kompetencji związanych z różnymi elementami przedsięwzięć: definiowaniem, planowaniem, kontrolą, komunikacją i zamykaniem ich. Studenci zdobywają umiejętności zarządzania ryzykiem w projekcie i sterowania zmianami, zarządzania jakością, a także zarządzania portfelem projektów. Poznają także informatyczne narzędzia wspomagające zarządzanie projektami oraz sposoby budżetowania projektów i kontroli kosztów.

 

Praca po studiach

Absolwenci kierunku zarządzanie projektami znajdują zatrudnienie w firmach ubezpieczeniowych, IT, bankach, przedsiębiorstwach budowlanych i farmaceutycznych. Zajmują stanowiska kierownicze w firmach o różnorodnych profilach działalności. Doskonale odnajdują się również w instytucjach administracji publicznej, a także w organizacjach pozarządowych. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas studiów umożliwią absolwentom rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek zarządzanie projektami?

Jeśli rozważasz studia na kierunku zarządzanie projektami, musisz spełnić określone wymagania kwalifikacyjne. Warto odpowiednio wcześnie zapoznać się z wymaganiami rekrutacyjnymi, ponieważ uczelnie ustalają je indywidualnie. Pamiętaj, że przebieg rekrutacji uzależniony jest od poziomu i trybu kształcenia. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI W KATOWICACH, GLIWICACH I CHORZOWIE?

Zarządzanie projektami to kompleksowo opracowany kierunek studiów, który odpowiada na oczekiwania współczesnych pracodawców. Niezależnie od tego, na jakiej uczelni będziesz zdobywał/a edukację wyższą, propozycja kształcenia tego typu pozwoli Ci zdobyć wiedzę w zakresie planowania, przeprowadzania i kontrolowania realizacji złożonych przedsięwzięć wewnątrz firmy oraz dla jej klientów.

Nauczysz się posługiwać specjalistycznym oprogramowaniem, które przeznaczone jest do zarządzania projektem. Zdobędziesz wiedzę w zakresie zarządzania projektami informatycznymi, unijnymi, inwestycyjnymi, a także wykształcenie ogólnie z zakresu zarządzania, ekonomii, finansów i rachunkowości.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Zarządzanie projektami możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Zarządzanie projektami możesz studiować w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Studia licencjackie trwają trzy lata, czyli sześć semestrów. Kształcenie na studiach magisterskich trwa dwa lata (cztery semestry). Studia drugiego stopnia uzupełniają wiedzę zdobywaną na studiach licencjackich.

Stacjonarna forma kształcenia to studia dzienne, które odbywają się od poniedziałku do piątku. Na uczelniach publicznych zajęcia w trybie dziennym odbywają się bezpłatnie w siedzibie uczelni. Tryb stacjonarny na uczelniach niepublicznych jest zazwyczaj płatny.

Studia niestacjonarne mogą być prowadzone zaocznie, to znaczy, że zajęcia odbywają się w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, lub wieczorowo, gdzie zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku nawet przez cały dzień. 

Pamiętaj, że studia niestacjonarne niezależnie od charakteru uczelni są płatne. Sprawdź, w jakiej formie prowadzone są na kierunku zarządzanie projektami.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Kierunek zarządzanie projektami tworzony jest w interdyscyplinarny sposób, dzięki czemu studenci zdobywają wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych, społecznych i prawnych, ale przede wszystkim skupiają się na zarządzaniu przebiegiem projektu, uwarunkowaniach organizacyjnych zarządzania projektami, a także na instrumentach wspierających zarządzanie projektami.

Nauczysz się posługiwać odpowiednimi narzędziami, metodami i technikami zarządzania projektami. Poznasz standardy kaskadowe (waterfall) oraz zwinne (agile) zarządzania projektami; będziesz w stanie zastosować konkretne standardy odpowiednio do typu projektu. Rozwiniesz umiejętności organizacyjne, wykonawcze w odniesieniu do projektu, jak również będziesz mógł/mogła zarządzać zmianami w projekcie oraz zarządzać ryzykiem projektu.

Nauczysz się pracować w zespole, a także rozwiązywać konflikty, które pojawią się w trakcie realizacji projektu.

Uczelnie w Katowicach i woj. śląskim - kierunek zarządzanie projektami:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Śląska w Gliwicach (Wydział Organizacji i Zarządzania PŚ) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI W KATOWICACH, GLIWICACH I CHORZOWIE?

Studia na kierunku Zarządzanie projektami trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Zarządzanie projektami w Katowicach i woj. śląskim - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI W KATOWICACH, GLIWICACH I CHORZOWIE?

Absolwenci zarządzania projektami mają bardzo wiele możliwość zatrudnienia. Przede wszystkim pełnią oni zróżnicowane funkcje w zespołach projektowych, między innymi obejmują stanowisko kierownika projektu. Możesz zajmować się organizacją i sterowaniem wykonawstwem projektów, zarządzaniem zmianami w projekcie, a także zarządzaniem ryzykiem projektu.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku zarządzanie projektami:

 • organizacje gospodarcze
 • działy marketingu
 • agencje reklamowe i public relations
 • jednostki administracji publicznej
 • instytucje non-profit

Miejsce pracy często uzależnione jest od realizowanej specjalizacji. Możesz pracować w charakterze menedżera produktu, dyrektora ds. zarządzania projektami, kierownika biura innowacji, menedżera ds. rozwoju. Zawodowo będziesz kierować projektami i członkami zespołów projektowych, a także zajmiesz się tworzeniem i monitorowaniem systemów realizacji projektów w różnych organizacjach.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek zarządzanie projektami w Katowicach i woj. śląskim?

Poziom i tryb studiów


Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku zarządzanie projektami w Katowicach i woj. śląskim

Zarządzanie projektami w Katowicach i woj. śląskim

Popularne kierunki zarządzanie i marketing w Katowicach i woj. śląskim

Pokaż wszystkie

Popularne kierunki zarządzanie i marketing niestacjonarne w Katowicach i woj. śląskim

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. M. Curie Skłodowskiej 9 w Bydgoszczy https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ724Sa74TA0cRSEFzZZN7NAw https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a8cef-collegium-medicum-bydgoszcz.jpg Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy
 • Campus A i Campus B Uczelni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJw9Iqi84K_UYR9iOo4Jy7QV4 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/788b5-wsz-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJI9FtDzZbBEcRyR434R7X6sQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/aa7c5-umed-poznan.jpg Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • ul. Poniatowskiego 15, 40-055 Katowice https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJh68e3kTOFkcRrdCzknj40eA https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/93b12-sum-studia.jpg Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
 • ul. Bursaki 12, 20-150 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=Wyższa+Szkoła+Przedsiębiorczości+i+Administracji+w+Lublinie https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/67f82-wspa-lublin.jpg Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
 • ul. C. K. Norwida 25, 50-375 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJj3J0mSvoD0cRDoRZ5UArqfE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/82a14-uniwersytet-przyrodniczy-wr.jpg Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu