Budowa jachtów - Szczecin

Budowa jachtów - Szczecin

Studia na kierunku budowa jachtów w Szczecinie możesz podjąć na.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Poziom studiów
  Forma studiów
   Czas trwania
    Więcej filtrów

    Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania

    08.02.2024

    Budowa jachtów studia Szczecin 2024 | woj. zachodniopomorskie

    Budowa jachtów w Szczecinie to 3,5-letnie studia I stopnia (inżynierskie). Studia można podjąć na 1 uczelni w formie stacjonarnej (dziennej). 

    Budowa jachtów - Szczecin
    Studia na kierunku budowa jachtów w Szczecinie
    Rok akademicki 2024/2025
    Forma studiów
    Poziom studiów
    Czas trwania

    Opis kierunku

    Studia na kierunku budowa jachtów oferują swoim studentom nabycie kompetencji technicznych w zakresie budowy jednostek pływających. Podstawą tych studiów są zajęcia praktyczne w pracowniach komputerowych i laboratoriach, gdzie studenci uczą się projektowania jachtów oraz uczą się opracowywać nowoczesne materiały o określonych cechach i strukturze. Poza umiejętnościami inżynierskimi, studia dają podstawy z ekonomii czy marketingu

    Naturalnym miejscem pracy dla absolwentów budowy jachtów są biura projektujące jednostki pływające oraz zakłady produkujące wyroby z kompozytów takie jak kadłuby czy śmigła turbin wiatrowych. Studia przekazują też wiedzę z zakresu zarządzania, dzięki której absolwenci mogą myśleć o założeniu własnej działalności zajmującej się np. budową jednostek sportowych.

     

    Uczelnie

    Studia w Szczecinie 2024/2025 na kierunku budowa jachtów możesz podjąć w ramach kierunku lub specjalności na 2 uczelniach publicznychPolitechnice Morskiej w Szczecinie, Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie.

    Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek budowa jachtów?

    Jeśli chcesz studiować budowę jachtów, musisz wcześniej zapoznać się z wymaganiami rekrutacyjnymi, ponieważ szczecińskie uczelnie ustalają je indywidualnie.

    Przyszli studenci muszą przedstawić wyniki z obowiązkowych egzaminów maturalnych na poziomie podstawowym, ale warto także pokusić się o zdawanie egzaminów dodatkowych na rozszerzeniu. 

    JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BUDOWA JACHTÓW W SZCZECINIE?

    Unikatowy w skali całego kraju kierunek budowanie jachtów wzbudza duże zainteresowanie wśród kandydatów na studia. Propozycja kształcenia jest przeznaczona dla osób, które chcą zdobyć wiedzę i umiejętności odnoszące się do projektowania i budowy jachtów oraz jednostek sportowych.

    W trakcie zdobywanego kształcenia studenci mają okazję nabyć kompetencje techniczne i inżynierskie sprowadzające się do projektowania i budowy jednostek pływających, zwłaszcza w zakresie budowy jachtów i innych małych jednostek pływających (wycieczkowych, sportowych, rekreacyjnych, portowych).

    W znacznym stopniu praktyczny charakter kształcenia sprawia, że zajęcia odbywają się w przystosowanych do tego pracowniach komputerowych i laboratoryjnych, a także poza murami uczelni.

     

    Typ i tryb studiów:

    Studia na kierunku Budowa jachtów możemy podzielić na:

    1. Typ

    • Studia I stopnia (inżynierskie)

     

    2. Tryb:

    • studia stacjonarne

     

    Budowę jachtów w Szczecinie możesz studiować w ramach pierwszego stopnia. Są to studia inżynierskie, trwające trzy i pół roku, czyli siedem semestrów.

    Stacjonarna (dzienna) forma kształcenia odbywa się od poniedziałku do piątku, a proponowany program studiów wypełniony jest zajęciami obowiązkowymi i dodatkowymi oraz praktykami zawodowymi.

    Studia stacjonarne na uczelniach publicznych zazwyczaj są bezpłatne, wymagają jednak uiszczenia opłaty rekrutacyjnej.

     

    Zdobywana wiedza i umiejętności

    Program kształcenia w zakresie kierunku budowa jachtów tworzony jest w interdyscyplinarny sposób i składa się z nauk podstawowych, takich jak matematyka, fizyka, chemia, nauk ogólno-technicznych oraz z wiedzy specjalistycznej, która związana jest z inżynierią materiałową oraz projektowaniem i budową jednostek pływających.

    Studenci uczęszczają na szereg najważniejszych przedmiotów, które poruszają zagadnienia związane z budową i eksploatacją jednostek pływających, z ekonomią, organizacją produkcji i marketingiem. Nauczysz się opracowywać nowoczesne materiały i kompozyty o specyficznych cechach użytkowych, a także określać ich struktury i właściwości.

    Zdobędziesz potrzebne kompetencje, które umożliwią Ci sprawne prowadzenie prac projektowych oraz budowę jachtów i jednostek sportowych. Przy okazji poznasz metody projektowania kadłubów jachtów i ich ożaglowania, a także nowoczesne technologie budowy z żywic wzmacnianych z włóknami szklanymi i węglowymi.

    Uczelnie w Szczecinie - kierunek budowa jachtów:

    Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  

    Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

    ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BUDOWA JACHTÓW W SZCZECINIE?

    Studia na kierunku Budowa jachtów trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

    JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BUDOWA JACHTÓW W SZCZECINIE?

    Budowa jachtów to kierunek, który odpowiada na oczekiwania współczesnych pracodawców, którzy poszukują specjalistów mających wiedzę i umiejętności w zakresie projektowania i budowy jachtów i jednostek sportowych.

    Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku budowa jachtów:

    • biura projektujące jednostki pływające
    • stocznie jachtowe
    • administracja morska
    • zakłady produkujące wyroby z laminatów i kompozytów
    • własna działalność gospodarcza, która może zajmować się produkowaniem jachtów, jednostek sportowych, obiektów budowanych z kompozytów (m.in. śmigła turbin wiatrowych)

    Absolwenci są przygotowani do prowadzenia prac związanych z doborem i przygotowaniem materiałów do budowy jachtów. Zajmują się opracowywaniem technologii i procesów wytwórczych, nadzorem nad technologią, a także oceną gotowych wyrobów z laminatów i kompozytów, takich jak kadłuby jachtów czy śmigła turbin wiatrowych.

    Gdzie studiować na kierunku budowa jachtów w Szczecinie?

    Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych: Zachodnipomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie oraz jako specjalność w Akademii Morskiej w Szczecinie.

    Kierunek budowa jachtów - uczenie w Szczecinie

    czytaj dalej uczelnie w Szczecinie

    Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Budowa jachtów w Szczecinie?

    Budowa jachtów w Szczecinie

    komentarze (0)

    Teraz najważniejsze

    matura 2024

    zmiany na maturze 2024

    arkusze maturalne

    wyniki matur 2023

    rekrutacja na studia

    studia

    kierunki studiów

    studia podyplomowe

     

    Ciekawe

     


    gdzie studiować

     

     

    Nadchodzące wydarzenia