Kosmetologia - Kraków

Kosmetologia - Kraków

Kosmetologia - Kraków

Studia w Krakowie na kierunku

kosmetologia

Odkryj kierunek kosmetologia w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Kosmetologia studia Kraków | województwo małopolskie

Dla kogo ten kierunek

Współcześnie można zaobserwować, że coraz częściej wyznajemy kult piękna – a jak wiadomo, ma ono bardzo wiele twarzy. Kanon obiektywnego piękna już dawno przestał obowiązywać, dziś może podobać się wszystko to, co skrajnie różne, czy nawet chwilami kontrowersyjne. Jednak nikt nie zaprzeczy jednej rzeczy – piękno oznacza przede wszystkim zdrowie. To podstawa estetyki, o której nie możemy zapominać. Kosmetologia to taka dyscyplina nauka, która zajmuje się właśnie pielęgnacją i leczeniem skóry, cery, włosów oraz paznokci. To od ich zdrowego wyglądu w dużej mierze zależy nasza ogólna prezencja.

Studia medyczne na kierunku kosmetologia zatem to idealny wybór dla wszystkich tych osób, które interesują się wizażem. Jednak niech to nie uśpi niczyjej czujności – to studia zaliczane do kierunków medycznych, więc samo zainteresowanie wizażem, czy pielęgnacją ciała nie wystarczy, by realizować się w tym zawodzie z sukcesami. Musisz dysponować wszechstronną wiedzą z biologii i chemii, która musi łączyć się z niezwykle wysublimowanym zmysłem estetycznym. Zatem studia kosmetologiczne pozwalają połączyć rzetelną wiedzę z pasją.
 

Program studiów i gdzie studiować

Oczywiście uczelnie w Krakowie mają w swojej ofercie studia na kierunku kosmetologia, ponieważ jest to kierunek, który co roku przyciąga wiele zainteresowanych osób. W takim razie, jaki ośrodek akademicki wybrać, by czerpać pełnię satysfakcji z nauki? Możliwości jest wiele – studia możesz podjąć oczywiście na prestiżowym Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, jednak to nie wszystko. Oprócz tego możesz wybierać spośród uczelni takich jak: Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia, Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Małopolska Wyższa Szkoła im. Józefa Dietla, czy Akademia Wychowania Fizycznego.

Programy każdej z tych uczelni mogą się nieznacznie od siebie różnić, jednak człon przedmiotów podstawowych pozostaje ten sam. Naczelną ideą każdego z tych ośrodków akademickich jest wykształcenie najwyższej klasy specjalistów z dziedziny kosmetologii. Dobry kosmetolog to ktoś, kto posiada rozbudowaną wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii człowieka, potrafi trafnie rozpoznać różnego rodzaju patologie, czy zmiany chorobowe i wtłoczyć odpowiednie sposoby leczenia. Zatem zakres obowiązków profesjonalnego kosmetologa nie kończy się na wykonaniu poprawnego makijażu. Warto o tym pamiętać, decydując się na zabiegi kosmetyczne i współpracować z osobami, które skończyły studia na kierunku kosmetologia.
 

Praca po studiach

Dziś właściwie każdy może otworzyć gabinet kosmetyczny. Jednak, czy każdy ma odpowiednie kwalifikacje? Dobry kosmetolog to ktoś, kto zostaje obdarzony wyjątkowym zaufaniem społecznym. Na wysoki poziom tego zaufania wpływa wiedza i umiejętności pozyskane w trakcie wszystkich lat nauki. Po ukończeniu studiów w Krakowie będziesz prawdziwym profesjonalistą w tej dziedzinie.

Możesz ubiegać się o stabilne zatrudnienie w różnego rodzaju gabinetach kosmetycznych, salonach spa i wellness oraz ośrodkach odnowy biologicznej. Abiturienci studiów na kierunku kosmetologia przygotowani są do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej, która pozwoli na realizację indywidualnych planów oraz marzeń. Dziś każdy marzy, by jego skóra, cera, włosy oraz paznokcie wyglądały dobrze. Profesjonalni kosmetolodzy mogą występować w roli ekspertów w mediach.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W KRAKOWIE JEST KIERUNEK KOSMETOLOGIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku kosmetologia

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek kosmetologia w Krakowie?

By rozpocząć studia w Krakowie, najpierw musisz wziąć udział w procesie rekrutacji. Chętnych jest wielu, a liczba miejsc ograniczona. Zatem nie czekaj, przygotowania do egzaminu dojrzałości zacznij już dziś. Aby dostać się na studia na kierunku kosmetologia w swoich planach maturalnych musisz uwzględnić przedmioty takie jak biologia, chemia, czy matematyka. Dobre wyniki otrzymane z tych egzaminów nie są tylko twoim biletem wstępu na studia kosmetologiczne, ale ta wiedza może w przyszłości ułatwić ci naukę na studiach. Oczywiście musisz pamiętać, że im więcej przedmiotów zdasz na poziomie rozszerzonym, tym większa szansa, że znajdziesz się na listach osób przyjętych!

szczegółowe wymagania na uczelniach

Terminy rekrutacji na uczelniach 2020/2021

I stopnia i jednolite II stopnia
Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie Termin rekrutacji I stopnia:
od 03.08.2020
do 30.09.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 01.07.2020
do 30.09.2020
Dowiedz się więcej
Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie Termin rekrutacji I stopnia:
od 25.05.2020
do 30.09.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 25.05.2020
do 30.09.2020
Dowiedz się więcej
Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia Termin rekrutacji I stopnia:
od 01.03.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 01.03.2020
Dowiedz się więcej
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie Uniwersytet Jagielloński w Krakowie Termin rekrutacji I stopnia:
od 01.07.2020
do 23.08.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 22.07.2020
do 01.09.2020
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU KOSMETOLOGIA W KRAKOWIE

Studia II stopnia

Ceny za pierwszy rok studiów na kierunku KOSMETOLOGIA (2020/2021)

stacjonarne niestacjonarne
Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie stacjonarne:
6000 zł
niestacjonarne:
6000 zł
Dowiedz się więcej
Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia stacjonarne:
6500 zł
niestacjonarne:
6500 zł
Dowiedz się więcej

Źródło: Strony internetowe uczelni (05.07.2020)

Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni klikając powyższy link "Dowiedz się więcej".

Harmonogram rekrutacji +

Jeżeli myślisz o rozpoczęciu studiów na kierunku kosmetologia w Krakowie, to powinieneś bardzo dobrze zapoznać się z harmonogramem rekrutacji, który ustalany jest indywidualnie przez uczelnie. Szczegółowe informacje na jego temat znajdziesz na stronach internetowych poszczególnych ośrodków akademickich. Ogólny terminarz pozostaje na ogół zbliżony.

Maturzyści na wybrane przez siebie kierunki mogą rejestrować się na ogół już na przełomie kwietnia i maja. Liczą się wyłącznie punkty, a nie kolejność zgłoszeń kandydatów. Studia na kierunku kosmetologia w Krakowie mają profil medyczny. Pierwszy etap rekrutacji zostaje na ogół zamknięty w połowie lipca, tuż po ogłoszeniu wyników z egzaminów maturalnych. To także czas składania dokumentów oraz oczekiwania na rozpoczęcie roku akademickiego w październiku.

Uczelnie w Krakowie otwierają także dodatkowe etapy w sierpniu oraz wrześniu na te kierunki studiów, na które nie wypełniły się listy podczas pierwszego etapu rekrutacji. Jeżeli twoja kandydatura została odrzucona początkowo, nie zrażaj się, ponieważ być może szansę na rozpoczęcie wymarzonych studiów dostaniesz podczas kolejnych etapów rekrutacji.

Dokumenty rekrutacyjne +

Osoby zakwalifikowane na studia muszą dostarczyć do dziekanatu zestaw podstawowych dokumentów. Pamiętaj, by nie zaniedbać tego etapu rekrutacji, ponieważ dzięki temu nie że zostaniesz skreślony z list osób przyjętych na studia. Każda z uczelni zestaw dokumentów ustala indywidualnie – szczegółowych wytycznych zawsze musisz szukać na stronach internetowych poszczególnych ośrodków akademickich. Powinny się znaleźć wśród nich na pewno:

 • świadectwo dojrzałości uzyskane w polskim systemie oświaty;
 • świadectwo lub inny dokument, które zostały wydane poza polskim systemem oświaty (jeśli takie posiadasz);
 • aktualna fotografia;
 • potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej;
 • różnego rodzaju podpisane umowy.

Dokumenty rekrutacyjne na ogół musisz dostarczyć w papierowej teczce, która opisana będzie twoim imieniem i nazwiskiem.

Opłaty rekrutacyjne +

Każda osoba, która chce wziąć udział w rekrutacji, musi uiścić odpowiednią opłatę rekrutacyjną. Jeżeli ten etap rekrutacji zostanie przez ciebie zaniedbany, to twoja kandydatura w ogóle nie zostanie wzięta pod uwagę. Uczelnie w Krakowie ustalają indywidualne opłaty rekrutacyjne, więc odpowiednio wcześnie zapoznaj się z tymi wytycznymi. Na ogół koszt takiej opłaty waha się od 85 do 150 zł w zależności od kierunku. Możesz jej dokonać za pośrednictwem poczty, przy pomocy przelewu lub płatności elektronicznych (PayU). Pamiętaj, że liczy się czas księgowania przelewu, a nie data jego wykonania, więc zrób go wcześnie, a jego potwierdzenie okaż w dziekanacie uczelni.

Przedmioty kwalifikacyjne +

Studia na kierunku kosmetologia mają profil medyczny, więc przedmioty, które powinieneś zdawać podczas egzaminów maturalnych, muszą obejmować dyscypliny ścisłe. Pośród nich powinny się znaleźć przede wszystkim biologia, chemia, czy matematyka. Dodatkowym atutem będzie także doskonała znajomość dowolnie wybranego przez siebie języka obcego nowożytnego. Pamiętaj, że szansę na prestiżowe studia kosmetologiczne mają wyłącznie najlepsi absolwenci szkół średnich!

Przelicznik punktów kwalifikacyjnych +

Przelicznik punktów kwalifikacyjnych uwzględnia, czy zdawane na maturze przedmioty znajdują się wśród rekrutacyjnych wytycznych. Kolejnym ważnym aspektem jest to, na jakim poziomie zdawany był dany przedmiot. Maturzyści mają do wyboru zawsze dwa poziomy – podstawowy oraz rozszerzony. Odpowiednio wcześnie prześledź, jak wygląda przelicznik punktów kwalifikacyjnych na różnych uczelniach. To pozwoli ci przygotować się jak najlepiej do procedury rekrutacyjnej!

Olimpiady oraz konkursy +

Prawdziwi pasjonaci nauk ścisłych, którzy w przyszłości chcieliby rozpocząć studia na kierunku kosmetologia w Krakowie, mogą pomyśleć o wzięciu udziału w prestiżowych olimpiadach oraz konkursach przedmiotowych. Szansę na sukces da jedynie wiedza, która znacznie wykracza poza ramy szkoły średniej. Warto podkreślić, że jest o co walczyć, ponieważ laureaci oraz finaliści stopnia centralnego znajdą się na listach osób przyjętych poza kolejnością. W przypadku studiów medycznych rozważ olimpiady takie jak:

 • Olimpiada Biologiczna;
 • Olimpiada Chemiczna;
 • czy Olimpiada Matematyczna.

Pamiętaj, że bycie finalistą olimpiady nie zwalnia cię z obowiązku przystąpienia do egzaminów maturalnych.

KIERUNKI MEDYCZNE W KRAKOWIE

Rozwiń

Jak wyglądają studia na kierunku kosmetologia w Krakowie?

Studia na kierunku kosmetologia przyciągają bardzo wielu zainteresowanych. Uczelnie w Krakowie starają się zatem tak dostosowywać swoje oferty, by były atrakcyjne dla większości osób chętnych. Oznacza to w praktyce, że studia na kierunku kosmetologia możesz rozpocząć zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. Studia dzienne nie wiążą się na ogół z uiszczaniem dodatkowych opłat – jeżeli decydujesz się na kształcenie na państwowej uczelni – i mają charakter regularnych spotkań podczas tygodnia. Z kolei studia zaoczne to idealna propozycja dla wszystkich tych osób, które z różnych przyczyn nie mogą studiować dziennie. Tryb niestacjonarny wiąże się z zjazdami naukowymi, organizowanymi podczas weekendów. Jednak należy pamiętać, że są to studia płatne, podczas których studenci część materiału teoretycznego muszą opanowywać we własnym zakresie.

 

Program studiów i przedmioty

Program kształcenia na kierunku kosmetologia ma wyjątkowo rozbudowany charakter. Przyszli kosmetolodzy muszą zgłębić wiele dziedzin nauki, tak by ich wiedza miała, jak najbardziej profesjonalny wymiar. Abiturienci tego kierunku muszą wzbudzać społeczne zaufanie, a ich wiedza powinna przekładać się na kompetencje i umiejętności. Zatem studenci w trakcie wszystkich lat nauki poznawać będą przedmioty ogólne takie jak:

 • biochemia;
 • mikrobiologia;
 • farmakologia w kosmetologii;
 • anatomia;
 • czy oczywiście kosmetologia.

 

Progamy krakowskich uczelni muszą uwzględniać oczywiście przedmioty kierunkowe, które będą kształcić podstawowe umiejętności wykorzystywane w przyszłym zawodzie kosmetologa. Nie są to jeszcze przedmioty specjalistyczne, które wybierane są od indywidualnych zainteresowań studentów. Każda z osób kształcących się będzie musiała zapoznać się z tym blokiem niezbędnych przedmiotów, do których przykładowo można zaliczyć:

 • dermatologię kliniczną oraz estetyczną;
 • estetykę;
 • fizykoterapię i masaż;
 • kosmetykę leczniczą, upiększającą, pielęgnacyjną;
 • recepturę kosmetyków itd.

 

Jak widzisz – studia kosmetologiczne w Krakowie wiążą się z czasem bardzo intensywnej nauki. Jednak to jeszcze nie wszystko, ponieważ osoby kształcące się na tym kierunku mają do wyboru szereg specjalizacji, które będą rozwijać już bardzo wąskie zdolności. Studenci mogą wybierać spośród wielu atrakcyjnych ofert:

 • kosmetologia stosowana i pielęgnacyjna;
 • kosmetologia w promocji zdrowia;
 • kosmetologia medyczna;
 • czy kosmetologia estetyczna.

 

Kosmetologia to studia, których podstawę stanowi rzetelna wiedza. To dzięki niej przyszli abiturienci tego kierunku będą mogli podejmować jakiekolwiek decyzje. Ingerencja w ciało klientów i pacjentów nie może mieć charakteru intuicyjnego, tylko musi być ona podparta odpowiednimi kwalifikacjami. Mogą być o nie spokojni wszyscy ci, którzy wybierają studia w Krakowie. Jednak zawód kosmetologa wymaga także wielu kompetencji miękkich. Musi on być otwarty, empatyczny i nastawiony na bardzo owocną współpracę z klientem. Jeżeli wszystkie te warunki zostają spełnione, to można z sukcesem realizować się w tym zawodzie.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

KOSMETOLOGIA KRAKÓW STUDIA STACJONARNE

KOSMETOLOGIA KRAKÓW STUDIA NIESTACJONARNE

Ile trwają studia na kierunku kosmetologia w Krakowie?

Ile trwają studia na kierunku kosmetologia w Krakowie?

Studia kosmetologiczne możemy zaliczyć do grona najbardziej popularnych kierunków dwustopniowych. Oznacza to w praktyce, że wszyscy studenci, którzy decydują sia na kształcenie na tym kierunku zaczynają od nauki na studiach pierwszego stopnia. Trwają one 3 lata i kończą się przystąpieniem do egzaminu licencjackiego. Jego pomyślna obrona sprawi, że można z powodzeniem rozpoczynać pierwsze aktywności zawodowe. Studia licencjackie dają stabilne podstawy wiedzy.

Osoby, które ukończyły studia pierwszego stopnia, mogą rozpocząć edukację na studiach magisterskich. Trwają one dwa lata i mają charakter uzupełniający. Wiedza otrzymana w trakcie studiów licencjackich zostaje także znacznie poszerzona i wzbogacona o zagadnienia związane ze sfery zarządzania. Po obronie pracy magisterskiej, który stanowi ostatni etap kształcenia, abiturienci gotowi są do pełnego rozwijania własnej kariery zawodowej.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

KOSMETOLOGIA KRAKÓW STUDIA I STOPNIA

KOSMETOLOGIA KRAKÓW STUDIA II STOPNIA

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na kierunek kosmetologia w Krakowie?

Studia medyczne w Krakowie na kierunku kosmetologia mogą stanowić nęcącą propozycję dla wszystkich tych osób, które interesują się aktualnymi trendami związanymi z wizażem. Jednak nie należy zapominać, że to zbyt mało, by z sukcesami realizować się na studiach i także po ich zakończeniu. By uniknąć rozczarowań w przyszłości, już dziś odpowiedz sobie na kilka podstawowych pytań, które pomogą ci ułatwić decyzję o rozpoczęciu nauki na kierunku kosmetologia w Krakowie:

 • Czy nauka biologii i chemii nigdy nie stanowiła dla ciebie problemu?
 • Czy dostrzegasz potrzebę promocji i profilaktyki zdrowia w odniesieniu do obowiązujących kanonów piękna?
 • Czy interesują cię najnowsze trendy związane z wizażem?

 

Preces rekrutacji i przedmioty

Jeżeli odpowiadasz na te pytania twierdząco (a zwłaszcza na pierwsze!) to studia na kierunku kosmetologia będą dla ciebie idealne. Jednak twoją podstawową bronią będzie jak najlepsze przygotowanie się do egzaminu maturalnego. Musisz uzyskać jak najlepsze wyniki z przedmiotów takich jak biologia, chemia, język obcy nowożytni, czy matematyka. Twoja wiedza stanowi jedyne oparcie w procedurze rekrutacyjnej. Nie czekaj, tylko już dziś zacznij naukę.

Jeżeli lubisz poszerzać swoją wiedzę, to możesz pomyśleć o wzięciu udziału w olimpiadzie przedmiotowej. Bycie jej laureatem lub finalistą sprawi, że będziesz mieć niemalże zapewnione miejsce na listach osób przyjętych. W przypadku studiów kosmetologicznych w Krakowie weź pod uwagę olimpiady takie jak:

 • Olimpiada Biologiczna lub Chemiczna;
 • Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia.

Ostatni etap rekrutacji to czas terminowego składania dokumentów. Nie zaniedbaj go, by mieć pewność, że nie zostaniesz skreślony z listy osób przyjętych. W pierwszej kolejności musisz na ogół dostarczyć teczkę, w której znajdą skany dowodu osobistego, świadectwo maturalne oraz zdjęcia do legitymacji.

zasady rekrutacji na studia

Jaka praca po studiach na kierunku kosmetologia w Krakowie?

Jaka praca po studiach na kierunku kosmetologia w Krakowie?

Kto dzisiaj nie marzy o pięknej i promiennie wyglądającej cerze? Piękno to przede wszystkim zdrowie, to od niego powinien zaczynać się proces dbania o własne ciało i wygląd. Oznacza to, że kosmetolodzy wciąż mają ręce pełne pracy. Studia w Krakowie wiążą się z dużym prestiżem, a to może przełożyć się na znaczny rozwój perspektyw zawodowych w przyszłości.

Abiturienci studiów kosmetologicznych przygotowani są do rozpoczęcia pracy w różnego rodzaju gabinetach kosmetycznych, w których będą mogli zajmować się pielęgnacją, wizażem, poradnictwem, czy podstawowymi technikami wspomagającymi zdrowy wygląd klientów. Oprócz tego kosmetolodzy znajdą stabilne zatrudnienie w gabinetach spa i wellness oraz w ośrodkach profesjonalnej odnowy biologicznej. Absolwenci krakowskich uczelni mogą także z powodzeniem prowadzić własną działalność gospodarczą, która będzie zgodna z profilem ich wykształcenia.

Studia na kierunku kosmetologia Kraków – zaoczne (niestacjonarne)

Studia w Krakowie można realizować w dwóch trybach: stacjonarnym i niestacjonarnym. Podobnie jest w przypadku kosmetologii. Studia zaoczne przeznaczone są dla studentów, którzy z dowolnych powodów nie mogą sobie pozwolić na studiowanie dzienne, a kwestie finansowe nie są dla nich przeszkodą. W tym przypadku zajęcie odbywają się w wybrane weekendy semestru.

Program studiów medycznych w Krakowie jest niezwykle interdyscyplinarny i dopasowany do potrzeb współczesnego rynku pracy, dzięki czemu ich absolwenci mają wiele możliwości rozwoju zawodowego. Jako student będziesz miał szanse uczęszczać na wiele ciekawych i rozwijających zajęć, wykładów i warsztatów praktycznych dzięki, którym zdobędziesz cenną wiedzę teoretyczną oraz kompetencje praktyczne.

dowiedz się więcej na temat kierunku kosmetologia studia zaoczne w Krakowie

Jakie są ceny studiów na kierunku kosmetologia w Krakowie?

Studia w Krakowie można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Studenci, którzy zdecydują się na wybór studiów zaocznych, muszą liczyć się z koniecznością zapłaty czesnego. Wysokość opłat jest indywidualnie ustalana przez władze konkretnej uczelni i jest zależna od różnorodnych czynników wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

Dlatego niezwykle ważne jest, abyś przed przystąpieniem do procesu rekrutacji dokładnie zapoznał się z regulaminem opłat oraz wszystkimi aktualnymi informacjami powiązanymi z tym zagadnieniem. Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej uczelni. Studenci często mogą liczyć także na szeroki wachlarz różnorodnych zniżek, promocji i możliwości płatności ratalnej.

dowiedz się więcej na temat cen za studia na kierunku KOSMETOLOGIA - ceny w Krakowie

Jakie opinie mają studia na kierunku kosmetologia w Krakowie?

Studia na kierunku kosmetologia to nęcąca propozycja dla osób, dla których estetyczny wygląda stanowi bardzo ważny aspekt życia.

 

Malwina, studentka trzeciego roku, mówi:

Uwielbiam makijaż, wizaż i wszystkie elementy, która są z nim związane. Cieszę się, że mogę studiować w Krakowie, bo wiem, że moja pasja opiera się na podstawie profesjonalnej wiedzy z zakresu medycyny. To bardzo ważne w przyszłej pracy z klientkami!

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W KRAKOWIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK KOSMETOLOGIA

Komentarze (0)