Administracja spraw wewnętrznych i kryminologia

Administracja spraw wewnętrznych i kryminologia

Administracja spraw wewnętrznych i kryminologia

Studia w Bydgoszczy

administracja spraw wewnętrznych i kryminologia

Odkryj studia administracja spraw wewnętrznych i kryminologia w Bydgoszcz i sprawdź gdzie możesz studiować

Administracja spraw wewnętrznych i kryminologia studia Bydgoszcz - specjalność / ścieżka kształcenia

Administracja spraw wewnętrznych i kryminologia to ścieżka kształcenia pozwalająca zdobyć i poszerzyć wiedzę między innymi z takich obszarów jak szeroko rozumiane bezpieczeństwo, kryminologia, wiktymologia oraz przestępczość. Studia te są idealną propozycją dla osób interesujących się wykrywaniem przestępstw, analizami śledczymi, a także systemem administracji porządku i bezpieczeństwem wewnętrznym.

Program studiów dostarcza elementarnej wiedzy między innymi z zakresu rodzajów instytucji administracyjno-prawnych, postępowania zarówno administracyjnego, jak i egzekucyjnego, podstaw prawa cywilnego, prawa urzędniczego, prawa pracy i ochrony środowiska oraz nauczy poprawnego stosowania przepisów prawnych i wykorzystania wiedzy w celu rozstrzygania dylematów występujących w pracy zawodowej. Student poszerzy również wiedzę dotyczącą przestępczości w Polsce, regulacji prawnych związanych z funkcjonowaniem służb zajmujących się utrzymaniem porządku wewnętrznego oraz zdobędzie umiejętności potrzebne do wykonywania zawodu.

Specjaliści z zakresu administracji spraw wewnętrznych i kryminologii mogą rozpocząć pracę między innymi w służbie więziennej, policji, instytucjach i organizacjach cywilnych zajmujących się prowadzaniem działań w obszarach bezpieczeństwa i obronności czy strukturach administracji samorządowej oraz rządowej.

 

Zobacz, na jakich uczelniach w Bydgoszczy jest specjalność / ścieżka kształcenia Administracja spraw wewnętrznych i kryminologia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Komentarze (0)