Pedagogika senioralna z rehabilitacją

Pedagogika senioralna z rehabilitacją

Pedagogika senioralna z rehabilitacją

Studia w Bydgoszczy

pedagogika senioralna z rehabilitacją

 

Odkryj studia pedagogika senioralna z rehabilitacją w Bydgoszczy i sprawdź gdzie możesz studiować

Pedagogika senioralna z rehabilitacją studia Bydgoszcz - specjalność / ścieżka kształcenia

Pedagogika senioralna z rehabilitacją to ścieżka kształcenia dostarczają nie tylko wiedzy ogólnej z szeroko rozumianej pedagogiki, ale i również tej dotyczącej wspierania ludzi starzejących się w ich rozwoju oraz chęciach dążenia do aktywności ruchowej. Są to studia dla osób chcących poszerzyć wiedzę i umiejętności pedagogiczne oraz tych, które chcą nieść pomoc osobom w wieku senioralnym.

Program studiów dostarcza studentom wiedzy teoretycznej oraz praktycznych umiejętności między innymi z zakresu egzekwowania praw godnego życia seniora, form opieki nad seniorami, zrzeszania się seniorów oraz dawania wsparcia osobom starszym. Student nauczy się również stosowania badań pozwalających na dokonywanie analiz przykładów badań oraz konstruowania i prowadzenia własnych badań pedagogicznych, tradycyjnych i współczesnych nurtów i systemów pedagogicznych oraz subdyscyplin pedagogiki, a także poszerzy wiedze w obszarze rozwoju człowieka, jego kształcenia, wychowania oraz różnorodnych więzi społecznych.

Eksperci z zakresu pedagogiki senioralnej z rehabilitacją po ukończeniu studiów gotowi są do podjęcia pracy między innymi w instytucjach opiekuńczych, punktach poradnictwa dla seniorów oraz ich rodzin czy świadcząc opiekę domową. Absolwenci mogą również otworzyć i prowadzić własną działalność gospodarczą prowadząc pomoc rehabilitacyjną dla seniorów w domach opieki, hospicjach lub prowadzić organizację czasu wolnego seniora dbając o ich aktywność i organizując zabawy oraz gry ruchowe. 

Zobacz, na jakich uczelniach w Bydgoszczy jest specjalność / ścieżka kształcenia Pedagogika senioralna z rehabilitacją

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Komentarze (0)