Filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim - Warszawa

Filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim - Warszawa

Filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim - Warszawa
Dodaj do ulubionych

01.12.2022

Filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim studia Warszawa 2023 | woj. mazowieckie

 

Studia na kierunku Filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności.

Studia na kierunku filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim w Warszawie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania

Opis kierunku

Studia na kierunku Filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim dają studentom możliwość zdobycia kompetencji językowych z języka angielskiego i hiszpańskiego, a także wiedzy o kulturze, literaturze i historii krajów anglojęzycznych oraz realiach społeczno-kulturowych krajów Półwyspu Iberyjskiego i Ameryki Łacińskiej.

 

Praca po studiach

Studia w Warszawie na kierunku Filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. jako tłumacze, a także w instytucjach edukacyjnych, międzynarodowym środowisku biznesowym, organizacjach państwowych i pozarządowych czy agencjach reklamowych.

czytaj dalej wszystko o Filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim - Warszawa

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Rekrutacja na studia w Warszawie na kierunek Filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim wymaga od kandydatów zdanego egzaminu maturalnego. Rekrutacja na studia na ten kierunek wymaga jednak od kandydatów znajomości języka angielskiego na odpowiednim poziomie, który można udokumentować maturą z odpowiednim wynikiem, certyfikatem lub poprzez egzamin kwalifikacyjny.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM HISZPAŃSKIM?

Filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe w Warszawie. Jest adresowany przede wszystkim do osób, które chcą zwiększyć swoje kompetencje z języka angielskiego i nauczyć się języka hiszpańskiego. Program studiów zakłada, że studenci tego kierunku zdobędą również wiedzę z zakresu kultury, literatury oraz historii krajów anglojęzycznych, a także realiów społeczno-kulturowych w krajach Półwyspu Iberyjskiego i Ameryki Łacińskiej.

Kierunki studiów w Warszawie takie jak Filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim dają studentom możliwość wyboru specjalności, dzięki czemu mogą oni uczestniczyć w zajęciach zgodnych z ich zainteresowaniami i przyszłymi planami zawodowymi. Przykładowe specjalności na tym kierunku to: english in business and media, teaching english as a foreign language czy translation studies.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia I stopnia (licencjackie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Kierunki studiów takie jak Filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim dają studentom możliwość zdobycia kompetencji językowych z dwóch języków, a także zapoznania się m.in. z historią, literaturą, mediami i kulturą krajów anglosaskich.

W zależności od tego, jaką specjalność wybiorą, studenci mogą zdobywać umiejętności i wiedzę potrzebne do wykonywania wybranego przez nich zawodu. Przykładowo, na specjalności biznesowej studenci mają możliwość poznać podstawowe zagadnienia z z dziedziny ekonomii, marketingu i PR czy zarządzania, a także specjalistyczne słownictwo z zakresu Business English. Z kolei studenci specjalności tłumaczeniowej mogą zapoznać się z zasadami wykonywania przekładów ogólnych i specjalistycznych oraz poznać techniki i metody stosowane w tłumaczeniu pisemnym i ustnym.

Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie w Warszawie na kierunku Filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim to: reading and writing skills, history of the USA czy british civilization.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM HISZPAŃSKIM?

Studia na kierunku Filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim trwają 3 lata (studia I stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM HISZPAŃSKIM

Studia na kierunku Filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w międzynarodowym środowisku biznesowym, a także w organizacjach państwowych i pozarządowych czy instytucjach edukacyjnych. Mogą także pracować w mediach, agencjach reklamowych, działach marketingowych i public relations przedsiębiorstw różnych branż czy w agencjach konsultingowych.

Absolwenci kierunku Filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim mogą znaleźć zatrudnienie również jako tłumacze, zarówno języka angielskiego, jak i hiszpańskiego, a także w instytucjach badawczych, firmach doradczych czy w branży turystycznej.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim:

 • organizacje państwowe i pozarządowe,
 • instytucje edukacyjne,
 • media,
 • agencje reklamowe,
 • działy marketingu i PR,
 • agencje konsultingowe,
 • tłumacz, tłumacz przysięgły,
 • instytucje badawcze,
 • firmy doradcze,
 • branża turystyczna.

Poziom i tryb studiów


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim Warszawa studia stacjonarne

Kierunki filologiczne w Warszawie

fennistyka
germanistyka
hungarystyka
Rozwiń

Popularne kierunki filologiczne niestacjonarne w Warszawie

POZOSTAŁE UCZELNIE W WARSZAWIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK FILOLOGIA ANGIELSKA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM HISZPAŃSKIM

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Dzień otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/1bd10-uniwersytet-szczecinski.jpg Uniwersytet Szczeciński
 • Uniwersytet Zielonogórski, Kampus A, budynek A-29, ul. prof. Z. Szafrana 4a, Zielona Góra https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=uniwersytet%20zielonog%C3%B3rski https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/acf58-uniwersytet-zielona-gora.jpg Uniwersytet Zielonogórski