Filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim - Warszawa

Filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim - Warszawa

Studia na kierunku filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim w Warszawie możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
  Forma studiów
   Więcej filtrów
   Czas trwania

    Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania

    30.10.2023

    Filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim studia Warszawa 2023 | woj. mazowieckie

     

    Studia na kierunku Filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności.

    Filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim - Warszawa
    Studia na kierunku filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim w Warszawie
    Rok akademicki 2023/2024
    Forma studiów stacjonarne
    Poziom studiów studia I stopnia
    Czas trwania

    Opis kierunku

    Studia na kierunku Filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim dają studentom możliwość zdobycia kompetencji językowych z języka angielskiego i hiszpańskiego, a także wiedzy o kulturze, literaturze i historii krajów anglojęzycznych oraz realiach społeczno-kulturowych krajów Półwyspu Iberyjskiego i Ameryki Łacińskiej. Studenci doskonalą swoje zdolności językowe w przypadku angielskiego, a języka hiszpańskiego uczą się od podstaw. Program kształcenia przewiduje realizację przedmiotów takich jak m.in. academic writing, humanities at work, communication skills, seminar in british literature czy practical grammar.

     

    Praca po studiach

    Studia w Warszawie na kierunku Filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim dają absolwentom możliwość znalezienia pracy jako tłumacze, a także w instytucjach edukacyjnych — jako nauczyciele i lektorzy obydwóch języków. Znajdują oni zatrudnienie także w firmach reklamowych, mediach, agencjach doradczych i instytucjach badawczych. Niektórzy absolwenci decydują się na rozwój swojej kariery zawodowej w branży turystycznej. Ponadto, odnajdą się w międzynarodowym środowisku biznesowym, organizacjach państwowych i pozarządowych.

    JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

    Rekrutacja na studia w Warszawie na kierunek Filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim wymaga od kandydatów zdanego egzaminu maturalnego. Rekrutacja na studia na ten kierunek wymaga jednak od kandydatów znajomości języka angielskiego na odpowiednim poziomie, który można udokumentować maturą z odpowiednim wynikiem, certyfikatem lub poprzez egzamin kwalifikacyjny.

    *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

    JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM HISZPAŃSKIM?

    Filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe w Warszawie. Jest adresowany przede wszystkim do osób, które chcą zwiększyć swoje kompetencje z języka angielskiego i nauczyć się języka hiszpańskiego. Program studiów zakłada, że studenci tego kierunku zdobędą również wiedzę z zakresu kultury, literatury oraz historii krajów anglojęzycznych, a także realiów społeczno-kulturowych w krajach Półwyspu Iberyjskiego i Ameryki Łacińskiej.

    Kierunki studiów w Warszawie takie jak Filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim dają studentom możliwość wyboru specjalności, dzięki czemu mogą oni uczestniczyć w zajęciach zgodnych z ich zainteresowaniami i przyszłymi planami zawodowymi. Przykładowe specjalności na tym kierunku to: english in business and media, teaching english as a foreign language czy translation studies.

     

    1. Typ i tryb studiów:

    Studia na kierunku Filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim możemy podzielić na:

    1. Typ

    • Studia I stopnia (licencjackie)

    2. Tryb:

    • studia stacjonarne

     

    2. Zdobywana wiedza i umiejętności

    Kierunki studiów takie jak Filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim dają studentom możliwość zdobycia kompetencji językowych z dwóch języków, a także zapoznania się m.in. z historią, literaturą, mediami i kulturą krajów anglosaskich.

    W zależności od tego, jaką specjalność wybiorą, studenci mogą zdobywać umiejętności i wiedzę potrzebne do wykonywania wybranego przez nich zawodu. Przykładowo, na specjalności biznesowej studenci mają możliwość poznać podstawowe zagadnienia z z dziedziny ekonomii, marketingu i PR czy zarządzania, a także specjalistyczne słownictwo z zakresu Business English. Z kolei studenci specjalności tłumaczeniowej mogą zapoznać się z zasadami wykonywania przekładów ogólnych i specjalistycznych oraz poznać techniki i metody stosowane w tłumaczeniu pisemnym i ustnym.

    Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie w Warszawie na kierunku Filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim to: reading and writing skills, history of the USA czy british civilization.

    ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM HISZPAŃSKIM?

    Studia na kierunku Filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim trwają 3 lata (studia I stopnia).

    JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM HISZPAŃSKIM

    Studia na kierunku Filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w międzynarodowym środowisku biznesowym, a także w organizacjach państwowych i pozarządowych czy instytucjach edukacyjnych. Mogą także pracować w mediach, agencjach reklamowych, działach marketingowych i public relations przedsiębiorstw różnych branż czy w agencjach konsultingowych.

    Absolwenci kierunku Filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim mogą znaleźć zatrudnienie również jako tłumacze, zarówno języka angielskiego, jak i hiszpańskiego, a także w instytucjach badawczych, firmach doradczych czy w branży turystycznej.

    Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim:

    • organizacje państwowe i pozarządowe,
    • instytucje edukacyjne,
    • media,
    • agencje reklamowe,
    • działy marketingu i PR,
    • agencje konsultingowe,
    • tłumacz, tłumacz przysięgły,
    • instytucje badawcze,
    • firmy doradcze,
    • branża turystyczna.

    Poziom i tryb studiów


    Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

    Filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim Warszawa studia stacjonarne

    Popularne kierunki filologiczne w Warszawie

    Pokaż wszystkie

    Pozostałe uczelnie w Warszawie na których jest kierunek FILOLOGIA ANGIELSKA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM HISZPAŃSKIM

    komentarze (0)

    wsaib

    Teraz najważniejsze

    matura 2024

    zmiany na maturze 2024

    arkusze maturalne

    wyniki matur 2023

    rekrutacja na studia

    studia

    kierunki studiów

    studia podyplomowe

     

    Ciekawe

     


    gdzie studiować

     

     

    Nadchodzące wydarzenia