Business and languages - Gdańsk

Business and languages - Gdańsk

Business and languages - Gdańsk
Dodaj do ulubionych

24.10.2022

Business and languages studia Gdańsk - 2022 | woj. pomorskie

Studia na kierunku Business and languages to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności.

Studia na kierunku business and languages w Gdańsku
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Opis kierunku

Studia na kierunku Business and languages dają studentom możliwość zdobycia m.in. wiedzy i umiejętności w zakresie zarządzania w biznesie i ekonomii oraz kompetencji językowych z dwóch języków. Studia prowadzone są w języku angielskim.
 

Praca po studiach

Studia w Gdańsku na kierunku Business and languages dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w działach HR przedsiębiorstw różnych branż, w biurach karier czy urzędach pracy, na stanowiskach takich jak np. specjaliści ds. personalnych czy rekruterzy.

 

czytaj dalej wszystko o Business and languages - Gdańsk

Zobacz, na jakich uczelniach w Gdańsku jest kierunek BUSINESS AND LANGUAGES

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Ateneum w Gdańsku

Akademia Ateneum w Gdańsku

Business and languages stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku business and languages

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Rekrutacja na studia w Gdańsku na kierunek Business and languages wymaga od kandydatów zdanego egzaminu maturalnego. W regulaminie nie zostały jednak wskazane konkretne wymagane przedmioty maturalne. Przed przystąpieniem do procesu rekrutacyjnego warto sprawdzić, jakie dokładnie wymagania stawia przed kandydatem rekrutacja na studia.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Business and languages w Gdańsku

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BUSINESS AND LANGUAGES?

Business and languages to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe w Gdańsku. Studenci tego kierunku mają możliwość zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu m.in. rachunkowości finansowej, zarządzania zasobami ludzkimi, budowania relacji z klientami czy różnic kulturowych w biznesie. Program studiów zakłada również, że studenci zdobędą kompetencje językowe z dwóch języków – angielskiego i drugiego, który mogą wybrać.

Kierunki studiów w Gdańsku takie jak Business and languages dają studentom możliwość wyboru specjalności, przez co mogą oni uczestniczyć w zajęciach zgodnych z ich zainteresowaniami i przyszłymi planami zawodowymi. Studia prowadzone są w języku angielskim.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Business and languages możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia I stopnia (licencjackie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Kierunki studiów takie jak Business and languages dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. biznesu międzynarodowego, relacji międzyludzkich czy księgowości międzynarodowej. Program studiów zakłada również, że studenci zapoznają się z zagadnieniami dotyczącymi m.in. korespondencji biznesowej, ekonomii menadżerskiej czy budowania marki własnej.

W zalezności od wybranej specjalności, studenci mogą również uczyć się o obsłudze klienta, logistyce czy rachunkowości.

Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie w Gdańsku na kierunku Business and languages: zarządzanie finansami, wystąpienia publiczne, metody ilościowe.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BUSINESS AND LANGUAGES?

Studia na kierunku Business and languages trwają 3 lata (studia I stopnia).

 

Business and languages w Gdańsku - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BUSINESS AND LANGUAGES

Studia na kierunku Business and languages dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w działach HR przedsiębiorstw różnych branż, na przykład na stanowiskach specjalistów ds. personalnych, specjalistów ds. rekrutacji czy talent managerów. Mogą również znaleźć zatrudnienie w centrach usług wspólnych międzynarodowych korporacji na stanowiskach junior specialist i specialist, a także jako szkoleniowcy, doradcy zawodowi czy coache lub w biurach karier i urzędach pracy.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Business and languages:

 • działy HR,
 • specjalista ds. personalnych,
 • specjalista ds. rekrutacji,
 • talent manager,
 • centra usług wspólnych międzynarodowych korporacji,
 • szkoleniowiec,
 • doradca zawodowy,
 • coach,
 • biura karier,
 • urzędy pracy.

 

Kierunki zarządzanie i marketing w Gdańsku

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Business and languages w miastach

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Kielecka 7, w Gdyni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv_d6MC2n_UYRoXqg1kicRPI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b1ca3-wsaib-gdynia-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • ul.Paca 37, , 04 - 386 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJQ3hXJMfNHkcREEMR9HcXsPk https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dac53-viamoda-kierunki.jpg VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bc5e5-politechnika-bialostocka.jpg Politechnika Białostocka
 • ul. Kokoszków 71 Nowy Targ 34-400 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJscWt8r3kFUcRfsh_Lo4XfW4 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/1a717-ppuz-nowy-targ.jpg Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
 • ul. Plac Polski 3/4 50-156 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJFcT9oH7CD0cR7RuVE8m7mEU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a332-asp-worclaw.jpg Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
 • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku