Administracja i polityka publiczna studia zaoczne Kraków

Administracja i polityka publiczna studia zaoczne Kraków

Administracja i polityka publiczna studia zaoczne Kraków

Studia zaoczne w Krakowie

administarcja i polityka publiczna

Odkryj adminsitarcję i politykę publiczną w Krakowie i sprawdź gdzie możesz studiować 

 

Dodaj do ulubionych

02.06.2023

Administracja i polityka publiczna studia niestacjonarne (zaoczne) Kraków 2023

Administracja i polityka publiczna w Krakowie w formie niestacjonarnej to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie) lub 2-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 6 różnych specjalności. Studia z administracji i polityki publicznej w trybie niestacjonarnym (zaocznie) można podjąć na 1 uczelni. 

Studia na kierunku administracja i polityka publiczna w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

W administracji publicznej potrzebni są dobrze wyedukowani specjaliści, dzięki którym urzędy i inne instytucje będą prawidłowo funkcjonowały, zapewniając obywatelom stosowną pomoc. Kierunek administracja i polityka publiczna oferuje studentom wiedzę związaną z działaniem państwa i jego służb oraz zdobycie umiejętności w zakresie m.in. pozyskiwania funduszy dla jednostek samorządowych. 

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Uczelnie

W Krakowie administrację i politykę publiczną w trybie niestacjonarnym możesz studiować w ramach kierunku na Akademii Ignatianum.
 

Praca po studiach

Po ukończeniu kierunku, można związać swoją karierę z administracją publiczną, zarówno na szczeblu samorządowym, jak i centralnym. Absolwenci są szczególnie przygotowani do zawodu analityka i koordynatora polityki publicznej. 

czytaj dalej wszystko o Administracja i polityka publiczna studia zaoczne Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek ADMINISTRACJA I POLITYKA PUBLICZNA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie są ceny studiów na kierunku administracja i polityka publiczna w Krakowie ?

Kierunek administracja u polityka publiczna można realizować w dwóch trybach, stacjonarnym i niestacjonarnym. Wybór studiów zaocznych wiąże się z koniecznością uiszczenia odpowiednich opłat. Jeżeli więc chcesz aplikować na ten perspektywiczny kierunek powinieneś dokładnie zapoznać się z obowiązującym regulaminem opłat oraz cennikiem, który różni się w zależności od uczelni. Wysokość czesnego jest ustalana indywidualnie przez uczelnie.
Studenci zazwyczaj mogą korzystać z możliwości płatności ratalnej, bogatej oferty promocji i zniżek. Wszystkie szczegółowe informacje i aktualności związane z finansami, znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Administracja i polityka publiczna w Krakowie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

 

Gdzie studiować na kierunku administracja i polityka publiczna (zaoczne) w Krakowie?

Uczelnie na których można studiować kierunek administracja i polityka publiczna (zaoczne) w Krakowie

 • Akademia Ignatianum w Krakowie

 

Jak wyglądają studia na kierunku administracja i polityka publiczna w Krakowie ?

1. Dla kogo ten kierunek?

Studia powiązane z administracją nieprzerwanie od wielu lat, cieszą się dużą popularnością wśród studentów, którzy chcą zdobyć wszechstronne wykształcenie i szansę na ciekawy i stabilny zawód. Wychodząc naprzeciw tego typu tendencjom, uczelnie w Krakowie wzbogacają swoją ofertę kształcenia o nowe studia ekonomiczne. Należy do nich kierunek administracja i polityka publiczna, który powstał, jako odpowiedź na potrzeby zmieniającego się świata i dynamicznie rozwijającego się, zarówno krajowego, jak i międzynarodowego, rynku pracy.
Idealni kandydaci na ten  kierunek studiów powinni interesować się naukami społecznymi, ekonomicznymi oraz prawniczymi. Dodatkowym atutem niewątpliwie będzie znajomość polskiej i europejskiej sceny politycznej. Jeżeli spełniasz te warunki i chciałbyś nadal rozwijać się w tym obszarze, to kierunek administracja i polityka publiczna będzie dla Ciebie idealnym wyborem!
 
2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku administracja i polityka publiczna możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku administracja i polityka publiczna w Krakowie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Gdzie studiować

Kierunek administracja i polityka publiczna znajduje się jedynie w ofercie Akademii Ignatianum w Krakowie, co czyni go  dostępnym tylko dla niewielkiego grona odbiorców. Ukończenie tej akademii sprawi, że będziesz kompleksowo przygotowany do podjęcia stabilnej pracy zawodowej idealnie dopasowanej do twojego wykształcenia.
 

4. Praca po studiach

Ukończenie kierunku administracja i polityka publiczna jest nijako gwarancją wszechstronnego wykształcenia i zdobycia ciekawej pracy w wielu dynamicznie rozwijających się branżach. Absolwenci są kompleksowo przygotowani do znalezienia zatrudnienia w różnorodnych jednostkach administracji publicznej, instytucjach Unii Europejskiej, organizacjach pozarządowych, przedsiębiorstwach prywatnych, firmach doradczych i konsultingowych oraz w wielu innych miejscach pracy.
Po zakończeniu nauki na tych  studiach będziesz miał kompetencje niezbędne do założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z sektorem finansowym, między innymi z bankami i agencjami ubezpieczeniowymi. Absolwenci niezwykle często decydują się także na rozpoczęcie kariery międzynarodowej, co umożliwia im znajomość wybranego przez siebie języka obcego.
 

5. Program studiów i przedmioty

Studia te charakteryzują się złożonym i wszechstronnym programem nauczania, oscylującym wokół nauk społecznych, ekonomicznych i politycznych. Jako student będziesz miał okazję rozwijać się na kilku polach jednocześnie i tym samym zdobyć gruntowną wiedzę i kompetencje zawodowe. W ofercie kształcenia przewidziano liczne, interesujące zajęcia, warsztaty praktyczne i wykłady, między innymi:
 • podstawy socjologii
 • podstawy zarządzania
 • prawo administracyjne
 • polityka gospodarcza

 

oraz wiele innych. Ponadto, wszyscy studenci będą mogli dokonać wyboru specjalizacji, która będzie najbardziej dopasowana do ich potrzeb, zainteresowań i planów zawodowych. W planie zajęć znajdziesz następujące ścieżki kształcenia: administracja publiczna i służby państwowe, administracja samorządowa i fundusze europejskie, analityk i koordynator polityk publicznych w administracji oraz anglojęzyczną:administraction and public policy in the European Union. Dzięki tak bogatej i złożonej ofercie nauczania będziesz mógł pogłębiać swoje zainteresowania oraz wzbogacić swoją wiedzę naukową.
Jako że w dzisiejszych czasach, znajomość języka obcego jest niezwykle istotna, to wszyscy studenci dostaną szansę rozwijania swoich zdolności językowych na wybranym przez siebie lektoracie. Ponadto, w siatce zajęć, przewidziano także realizacje praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz doświadczenie, które niewątpliwie zaprocentuje w twoim przyszłym życiu zawodowym. Dodatkowo, zdobędziesz cenne kompetencje miękkie, takie jak: zdolności komunikacji, umiejętność pracy zespołowej i wiele innych, które obecnie są wysoko cenione przez pracodawców. Studenci będą mogli rozwijać swoje zainteresowania na licznych kołach naukowych, konferencjach czy wymianach studenckich.

Ile trwają studia na kierunku kierunku administracja i polityka publiczna w Krakowie?

Studia na kierunku Administracja i  polityka publiczna w Krakowie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Uczelnie w Krakowie mają w swojej bogatej ofercie zarówno studia pierwszego, jak i drugiego stopnia. Kierunek administracja i polityka publiczna można zrealizować w dwóch formach. Studia licencjackie skierowane są do wszystkich absolwentów szkół średnich, którzy mogą pochwalić się zdanym egzaminem dojrzałości. W tym przypadku okres nauki wynosi trzy lata, czyli sześć semestrów i kończy się napisaniem i obroną pracy dyplomowej.
Oferta studiów magisterskich powinna zainteresować osoby z wyższym wykształceniem, które chciałyby nadal rozwijać się w wybranym przez siebie kierunku i zyskać nowe, cenne perspektywy zawodowe. Studenci, którzy wybiorą taką formę kształcenia, będą musieli poświęcić na naukę cztery semestry, czyli dwa lata, po których będą mogli pochwalić się tytułem magistra. Po zakończeniu studiów drugiego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i rozważyć rozpoczęcie kariery naukowej.

Administracja i polityka publiczna w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po kierunku administracja i polityka publiczna w Krakowie ?

Kierunki związane z administracją zyskują coraz większą popularność wśród studentów, którzy chcą zdobyć wszechstronne wykształcenie i zwiększyć swoje szanse na rozwijającą i stabilną pracę zawodową. Administracja i polityka publiczna jest tego idealnym przykładem. Program tych nowatorskich studiów został w pełni dopasowany do potrzeb, zarówno krajowego, jak i światowego rynku pracy, a ich ukończenie jest gwarancją  kariery zawodowej.
Po zakończeniu nauki bez problemu znajdziesz zatrudnienie w wielu interesujących branżach. Przede wszystkim zostaniesz kompleksowo przygotowany do pracy w różnorodnych jednostkach administracji rządowej i samorządowej oraz w instytucjach Unii Europejskiej. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości zawodowej z instytucjami analitycznymi, firmami doradczymi i konsultingowymi. Ponadto, odnajdziesz się także, jako pracownik branży finansowej, między innymi banków czy agencji ubezpieczeniowych. Co więcej, będziesz mógł zawodowo zająć się pozyskiwaniem funduszy europejskich na rzecz jednostek samorządu terytorialnego.
Absolwenci mogą pracować także w dyplomacji, służbach mundurowych oraz w szeroko pojętej polityce. Wiedza z zakresu zarządzania oraz zdolności menedżerskie sprawią, że idealnie odnajdziesz się na stanowiskach kierowniczych w różnorodnych przedsiębiorstwach oraz instytucjach publicznych. . Podczas studiów zyskasz także kompetencje niezbędne do założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Co więcej, z powodzeniem odnajdziesz się, jako pracownik agencji rządowych, organizacji pozarządowych, działów kadr i płac oraz HR. Znajomość wybranego języka obcego oraz polityki europejskiej otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery, zarówno w polskich oddziałach światowych firm i korporacji, jak i poza granicami kraju.

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek administracja i polityka publiczna w Krakowie ?

W procesie rekrutacji na kierunek administracja i poltyka publiczna w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów
Kierunki studiów w Krakowie cieszą się bardo dużym zainteresowaniem wśród studentów. Administracja i polityka publiczna nie stanowi tutaj wyjątku, a chętnych na te studia sukcesywnie przybywa. Jeżeli więc ty także chciałbyś wziąć udział w rekrutacji powinieneś spełnić kilka bardzo istotnych warunków. Przede wszystkim musisz zdać egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych, do których należą: język polski, matematyka i język obcy nowożytny oraz z dodatkowych, wybranych przez siebie przedmiotów dodatkowych. Jak najlepsze wyniki z matury pozytywnie wyróżnią Cię wśród innych kandydatów na studia. Dokładne informacje na temat wymagań znajdziesz na stronach rekrutacyjnych poszczególnych uczelni w Krakowie.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Uczelnie w Krakowie - kierunek administracja i polityka publiczna:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Ignatianum w Krakowie niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek administracja i polityka publiczna w Krakowie ?

Kierunki ekonomiczne w Krakowie zajmują wysokie miejsce w rankingach najpopularniejszych studiów, a ich ukończenie zwiększa szanse na ciekawą, stabilną i rozwijającą pracę zawodową. Jeżeli tobie także zależy na zdobyciu wszechstronnego wykształcenia i rozwijaniu swoich pasji oraz zainteresowań naukowych, to studia na kierunku administracja i polityka publiczna są dla ciebie stworzone. Jednak przed przystąpieniem do procesu rekrutacji musisz zastanowić się nad kilkoma, niezwykle istotnymi kwestiami:
 • Czy w kręgu twoich zainteresowań znajduję się nauki społeczne, ekonomiczne i polityczne?
 • Czy interesujesz się polską i międzynarodową sceną polityczną i na bieżąco śledzisz aktualne wydarzenia z tego obszaru?
 • Czy masz osobowość lidera i wiesz, że sprawdziłbyś się na stanowiskach menedżerskich?

 

Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na powyższe pytania, to nie wahaj się dłużej i aplikuj na te  studia! Jednak pamiętaj, aby spełnić wszystkie, niezbędne warunki, dzięki którym bez problemu dostaniesz się na ten kierunek. Najistotniejszą kwestią jest jak najlepsze zaliczenie egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, znajomość wybranego języka obcego czy osiągnięcia z konkursów, które będą tylko dodatkowym atutem w procesie rekrutacji.
Ponadto, wszyscy kandydaci są zobowiązani do bezwzględnego przestrzegania harmonogramu ustalonego przez komisję rekrutacyjną. Po pomyślnym przejściu przez Elektroniczną Rejestrację Kandydatów będziesz musiał dostarczyć wszystkie wymagane dokumenty, między innymi: świadectwo maturalne, podanie i zdjęcia legitymacyjne. Wszystkie niezbędne informacje i aktualności znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni. Warto, abyś przed przystąpieniem do rekrutacji, szczegółowo się z nimi zapoznał.

Jakie opinie mają studia na kierunku administracja i polityka publiczna w Krakowie ?

Kierunek administracja i polityka publiczna w Krakowie cieszy się coraz większym zainteresowaniem studentów. 

Tak wypowiada się o nim Anna, studentka drugiego roku studiów licencjackich:

Studia na kierunku administracja i polityka publiczna pozwalają mi połączyć moje dwie pasje: prawo oraz politykę. Od zawsze z dużym zainteresowaniem śledziłam wydarzenia na polskiej i międzynarodowej scenie politycznej i chciałam być ich częścią. Dzięki tym studiom już niedługo będzie to możliwe.

Kierunki prawnicze i administracja w Krakowie

Popularne kierunki prawnicze i administracja niestacjonarne w Krakowie

Komentarze (0)