Wzornictwo studia zaoczne Łódź

Wzornictwo studia zaoczne Łódź

Wzornictwo studia zaoczne Łódź

Studia zaoczne w Łodzi

wzornictwo

Odkryj wzornictwo w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Wzornictwo studia niestacjonarne (zaoczne) Łódź - 2021 | woj. łódzkie

Studia na kierunku Wzornictwo w Łodzi to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Wzornictwo studia zaoczne Łódź

Zobacz, na jakich uczelniach w Łodzi jest kierunek wzornictwo

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi

Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi

Jednostka prowadząca

Wzornictwo stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: niestacjonarne

Jakie są ceny studiów na kierunku wzornictwo w Łodzi?

Kierunki studiów w Łodzi w formie niestacjonarnej są studiami płatnymi. Ceny semestralne i roczne studiów niestacjonarnych ustalane są indywidualnie przez uczelnie w Łodzi i różnią się od siebie w zależności od realizowanego kierunku studiów. Czesne za rok studiów na kierunku wzornictwo w Łodzi możesz opłacić jednorazowo, realizować w ratach miesięcznych lub w wysokości dwóch rat semestralnych. Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości czesnego, opłat ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni w Łodzi. Studia stacjonarne w zależności od wybranej uczelni mogą być płatne lub bezpłatne.

pokaż ceny na poszczególnych uczelniach

Wzornictwo w Łodzi - zasady rekrutacji

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku wzornictwo w Łodzi

 

Gdzie studiować na kierunku Wzornictwo w Łodzi?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek wzornictwo w Łodzi

 • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi

 

czytaj dalej uczelnie w Łodzi

Jak wyglądają studia na kierunku wzornictwo w Łodzi?

 

1. Dla kogo ten kierunek?

Jaume Cassanyer Tosques stwierdził: „W projektowaniu liczą się przede wszystkim emocje i uczucia, a nie sama technologia”. Właśnie dlatego jest to kierunek, który poszukuje ludzi z twórczym wyrazem, mocną osobowością i wysokim poczuciem estetyzmu, którzy przede wszystkim nie boją się wyrażać siebie w swoich projektach.

Idealni kandydaci na studia artystyczne w Łodzi nie mogą mieć problemu z naukami ścisłymi i stricte o podłożu artystycznym. Ważne, abyś odznaczał/a się kreatywnością i umiejętnościami plastycznymi, a także nie bał/a się wyrażać swojej oryginalności zarówno w trakcie realizacji projektów różnego rodzaju, jak i w komunikacji wizualnej. Jeśli jesteś osobą otwartą, nie boisz się także nowych technologii, kierunek wzornictwo w Łodzi jest właśnie dla Ciebie.

 

2. Typ i tryb studiów

Studia na kierunku wzornictwo możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
 • Studia podyplomowe

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

3. Gdzie studiować?

Studia w Łodzi na kierunku wzornictwo, które są realizowane w trybie niestacjonarnym, oferuje przede wszystkim Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania. Uczelnie w Łodzi dają możliwość studiowania kierunków artystycznych zarówno stacjonarnie, jak i niestacjonarny, a także zapewniają wysoki poziom kształcenia i możliwość rozwoju w sposób praktyczny.

 

4. Praca po studiach

Studia w Łodzi na kierunku wzornictwo przygotowuje studentów do zajmowania się w przyszłości projektowaniem zabawek, narzędzi, sprzętu powszechnego użytku, opakowań, mebli, sprzętu specjalistycznego, maszyn i urządzeń, środków transportu, typoszeregów i systemów wzorniczych, projektowaniem wydawniczym, projektowaniem reklam, ilustracji i książki artystycznej, projektowaniem stron internetowych i grafiki multimedialnej, systemów informacji i identyfikacji graficznej, projektowaniem ubioru scenicznego i filmowego, ubioru specjalnego przeznaczenia, ubioru konfekcyjnego, ubioru kreacyjnego, biżuterii, obuwia i toreb.

Absolwenci znajdują zatrudnienie w agencjach mody, w teatrze, w telewizji, w firmach odzieżowych, przy produkcjach filmowych, w biurach projektowych realizujących projekty dla różnych gałęzi przemysłowych. Abiturienci pracują przy projektowani tkanin i dzianin, projektowaniu komunikacji wizualnej i medialnej, grafik użytkowych, a także udzielają konsultacji do spraw wzornictwa.

 

5. Program studiów i przedmioty

Program kształcenia opiera się na naukach ścisłych, ale i zajęciach artystycznych. W siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak na przykład: historia sztuki, historia wzornictwa i ubioru, anatomia i biomechanika, ergonomia, materiałoznawstwo, konstrukcja i technologie przemysłowe. Studenci zgłębiają wiedzę z zakresu przedmiotów humanistycznych, technicznych, uzupełniających, ekonomicznych czy nauk odnoszących się do wdrażanie nowego produktu.

 

W programie studiów na kierunku wzornictwo znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • historia sztuki,
 • historia wzornictwa i ubioru,
 • anatomia i biomechanika,
 • ergonomia,
 • materiałoznawstwo,
 • konstrukcja i technologie przemysłowe
 • i wiele innych.

 

Studenci uczęszczają na zajęcia z bloków tematycznych z zakresu nauk humanistycznych, technicznych, uzupełniających, ekonomicznych, a także nauk odnoszących się do wdrażanie nowego produktu.

Studenci odbywają interdyscyplinarne kształcenie, które umożliwia im zdobycie wiedzy i umiejętności w zakresie projektowania zabawek, narzędzi, sprzętu powszechnego użytku, opakowań, mebli, sprzętu specjalistycznego, maszyn i urządzeń, środków transportu, typoszeregów i systemów wzorniczych, w zakresie projektowania wydawniczego, projektowania reklam, ilustracji i książki artystycznej, projektowania stron internetowych i grafiki multimedialnej, systemów informacji i identyfikacji graficznej, projektowania ubioru scenicznego i filmowego, ubioru specjalnego przeznaczenia, ubioru konfekcyjnego, ubioru kreacyjnego, biżuterii, obuwia i toreb. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronach internetowych uczelni w Łodzi.

Studenci rozwijają estetyczny zmysł, predyspozycje twórcze, kreatorskie, doskonalą się w rysunku i fotografii, rozwijają także zdolności komunikacyjne, które wpływają na kulturowe odnalezienie się w oczekiwaniach wzorniczych danego regionu czy stricte XXI wieku.

Ile trwają studia na kierunku wzornictwo w Łodzi?

Studia na kierunku Wzornictwo w Łodzi, w zależności od wybranego stopnia trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

Kierunek wzornictwo w Łodzi w trybie niestacjonarnym możesz realizować w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia, to znaczy zarówno na stopniu pierwszym, jak i drugim. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata, czyli sześć semestrów, i kończą się egzaminem licencjackim. Tytuł licencjata umożliwia podjęcie pracy w zawodzie, a także pozwala kontynuować edukację na studiach drugiego stopnia.

Studia drugiego stopnia trwają dwa lata, czyli cztery semestry, i kończą się egzaminem magisterskim, a tym samym zapewniają tytuł magistra sztuki. Studia magisterskie poszerzają wiedzę zdobytą na studiach pierwszego stopnia i pozwalają zdobyć dodatkowe kompetencje. Studia drugiego stopnia może podjąć absolwent wzornictwa pierwszego stopnia lub pokrewnych kierunków artystycznych lub architektonicznych.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek wzornictwo w Łodzi?

W procesie rekrutacji na kierunek wzornictwo w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

 

 

Studia artystyczne w Łodzi cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem zwłaszcza na takich kierunkach jak na przykład wzornictwo, ponieważ Łódź jest miastem przemysłowym szczególnie wyróżniającym się w przemyśle włókienniczym. Mimo że kandydatów jest wielu, nawet na studiach niestacjonarnych liczba miejsc jest ograniczona. W przypadku studiów zaocznych najbardziej znaczące jest złożenie wymaganych dokumentów w terminie wskazanym przez uczelnie w Łodzi.

Jeśli kandydatów jest zbyt wielu, zazwyczaj obowiązują zasady kwalifikacji jak na studia stacjonarne, co oznacza, że uczelnie biorą pod uwagę wyniki egzaminów dojrzałości lub decyduje kolejność zgłoszeń. Przyszli studenci muszą zdać obowiązkowe dla wszystkich maturzystów przedmioty, takie jak matematyka, język polski, język obcy nowożytny. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronach internetowych uczelni w Łodzi.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek wzornictwo w Łodzi?

Studia artystyczne w zakresie wzornictwa są niezwykle popularne wśród kierunków na łódzkich uczelniach. Coraz więcej osób próbuje połączyć twórcze zapędy z praktycznym zajęciem, a miasto, które słynie z włókiennictwa, jest idealnym miejscem do kształcenia się w zakresie na przykład wzornictwa. Aby uniknąć rozczarowania w przyszłości, zastanów się:

 • Czy nauka przedmiotów ścisłych nie sprawia Ci problemów?
 • Czy interesujesz się najnowszymi trendami i pragniesz zajmować się projektowaniem?
 • Czy masz predyspozycje twórcze i manualne?

 

Jeśli odpowiedzi na tego typu pytania są twierdzące, kierunek wzornictwo w Łodzjest właśnie dla Ciebie. Liczba miejsc jest jednak ograniczona nawet na studiach w trybie niestacjonarnym. W przypadku studiów zaocznych najbardziej znaczące jest złożenie wymaganych dokumentów w terminie wskazanym przez uczelnie w Łodzi. Jeśli kandydatów jest zbyt wielu, zazwyczaj obowiązują zasady kwalifikacji jak na studia stacjonarne, co oznacza, że uczelnie biorą pod uwagę wyniki egzaminów dojrzałości. Przyszli studenci muszą zdać obowiązkowe dla wszystkich maturzystów przedmioty, takie jak matematyka, język polski, język obcy nowożytny. Kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę rekrutacyjną, na którą powinni zabrać teczkę z pracami z rysunku lub z własnymi projektami. Teczka może zawierać maksymalnie dziesięć prac. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronach internetowych uczelni w Łodzi.

Warto także sprawdzić, czy wymogi rekrutacyjne nie przewidują wykonania odpowiednich badań lekarskich. Niejednokrotnie uczelnie techniczne, medyczne czy artystyczne pragną zweryfikować zdolność kandydatów do wykonywania zawodu.

Po internetowej rejestracji i dokonaniu opłaty rekrutacyjnej pamiętaj o terminowym dostarczeniu dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Komisja oczekuje przede wszystkim podania i oświadczenia, świadectwa dojrzałości, świadectwa ukończenia szkoły do wglądu, zdjęć do legitymacji, dowodu osobistego do wglądu. Szczegółowe informacje odnoszące się do postępowania kwalifikacyjnego znajdziesz na stronach internetowych uczelni w Łodzi.

Jaka praca po kierunku wzornictwo w Łodzi?

Kierunek wzornictwo w Łodzi umożliwia zajmowanie się w przyszłości projektowaniem zabawek, narzędzi, sprzętu powszechnego użytku, opakowań, mebli, sprzętu specjalistycznego, maszyn i urządzeń, środków transportu, typoszeregów i systemów wzorniczych, projektowaniem wydawniczym, projektowaniem reklam, ilustracji i książki artystycznej, projektowaniem stron internetowych i grafiki multimedialnej, systemów informacji i identyfikacji graficznej, projektowaniem ubioru scenicznego i filmowego, ubioru specjalnego przeznaczenia, ubioru konfekcyjnego, ubioru kreacyjnego, biżuterii, obuwia i toreb.

Absolwenci pracują w agencjach mody, w teatrze, w telewizji, w firmach odzieżowych, przy produkcjach filmowych, w biurach projektowych, które realizują projekty dla różnych gałęzi przemysłowych, przy projektowani tkanin i dzianin, projektowaniu komunikacji wizualnej i medialnej, grafik użytkowych, a także udzielają konsultacji do spraw wzornictwa. Interdyscyplinarne kształcenie pozwala pracować nie tylko w charakterze nie tylko projektanta, ale i stylisty, krytyka mody managera kolekcji czy dziennikarza modowego.

Abiturienci współpracują z samorządami, instytucjami kultury, organizacjami społecznymi, jak i producentami różnego rodzaju, a także prowadzą własną działalność gospodarczą. Szczycą się znajomością najnowszych narzędzi komputerowych związanych z projektowaniem, wizualizacją, modelowaniem i prototypowaniem, a także wiedzą odnoszącą się do założeń projektowych, wizualizacji rozwiązań, analizy rynku. Kierunek jest niezwykłą okazją do rozwijania artystycznych pasji i połączenia ich z praktycznym zawodem, który pozwoli odnaleźć się na rynku pracy poszukującym specjalistów w zakresie projektowym i włókienniczym.

Jakie opinie mają studia na kierunku wzornictwo w Łodzi?

Studia w Łodzi na kierunku wzornictwo uchodzą za jedne z najpopularniejszych.

Barbara, studentka trzeciego roku studiów licencjackich, stwierdziła:

Projektowanie i stylizacja były zawsze tym, co mnie w życiu pociąga. Uwielbiam tworzyć, być na bieżąco z modą, wyrażać swoje wnętrze poprzez wizualne koncepcje. Studia w Łodzi pozwalają mi zgłębiać najnowsze trendy i dają mi szeroką wiedzę techniczną. Polecam.

Kierunki artystyczne w Łodzi

taniec
Rozwiń

Komentarze (0)