Kosmetologia studia zaoczne Poznań

Kosmetologia studia zaoczne Poznań

Kosmetologia studia zaoczne Poznań

Studia zaoczne w Poznaniu

na kierunku kosmetologia

Odkryj kosmetologię w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować

Kosmetologia - studia niestacjonarne (zaoczne) Poznań | woj. wielkopolskie

Choć z pewnością nie szata zdobi człowieka, to subiektywne poczucie atrakcyjności, związane z estetyką swojego wyglądu, może poprawić samopoczucie i pozytywny odbiór własnej osoby. Między innymi właśnie dlatego popularność usług kosmetologicznych jest coraz mniejsza. Dbanie o siebie przestało dotyczyć jedynie kobiet i stało się również domeną mężczyzn, dlatego coraz więcej ludzi regularnie korzysta z usług dobrze wykwalifikowanych kosmetologów. Kosmetologia to nie tylko poprawa atrakcyjności fizycznej człowieka, a przede wszystkim dział dermatologii – jednej z podstawowych nauk medycznych.

Korzystanie z usług kosmetologów może pomóc w problemach skórnych, związanych z włosami lub paznokciami, a także pozwala na zgłębienie elementarnych zasad profilaktyki zdrowotnej, dzięki czemu zwiększa się świadomość własnego ciała oraz potrzeb organizmu. Dynamiczny rozwój opisywanej nauki, a wraz z nim coraz większe zainteresowanie podjęciem kształcenia na Kosmetologii, skłoniło wiele miast akademickich do zaoferowania przyszłym kandydatom tego kierunku. Kosmetologię w Poznaniu możesz podjąć zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Druga z opcji cieszy się coraz większą popularnością i jest wybierana przez szerokie grono przyszłych studentów.

 

Czego się nauczysz na studiach

Studia medyczne na kierunku Kosmetologia mają za zadanie uposażyć przyszłych abiturientów w szereg pragmatycznych kompetencji, dzięki którym będą mogli się wywiązać z obowiązków wynikających ze specyfiki wykonywanego zawodu. Kosmetologia jest nauką, która nierozerwalnie wiąże się z takimi dziedzinami, jak chirurgia plastyczna, farmakologia, fizykoterapia, a także kosmetyka. W związku z tym można nazwać ją interdyscyplinarną. Przedmiotami, jakie napotkasz podczas swojej przygody z tym kierunkiem, będą najprawdopodobniej:

 • dietetyka z elementami żywienia w kosmetologii,
 • medycyna przeciwstarzeniowa,
 • chemia kosmetyczna,
 • analiza kolorystyczna,
 • technologia produkcji kosmetyków,
 • dermatologia kliniczna,
 • podstawy fizjologii i anatomii,
 • aspekty prawne prowadzenia działalności i wykonywania usług.

 

Dla kogo te studia

Studia w Poznaniu na kierunku Kosmetologia adresowane są do wybranego grona przyszłych kandydatów, którzy wyróżniają się konkretnymi cechami, zainteresowaniami i predyspozycjami. Proces aplikacji na studia wolny jest od jakiejkolwiek dyskryminacji, dlatego swojego szczęścia z tym kierunkiem może spróbować każdy, jednak największe szanse na powodzenie będą mieli ci kandydaci, którzy wykazują żywe zainteresowanie szeroko rozumianą kosmetyką, nie mają problemu z nauką biologii, chemii oraz fizyki, posiadają wrodzone poczucie estetyki oraz nie wykazują trudności w kontakcie z drugim człowiekiem. Jeżeli wydaje ci się, że przedstawiona sylwetka idealnego kandydata na Kosmetologię pokrywa się z twoją osobowością, nie wahaj się dłużej i aplikuj na wybraną uczelnię w Poznaniu!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W POZNANIU JEST KIERUNEK KOSMETOLOGIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Ile kosztują studia na kierunku Kosmetologia w Poznaniu

Podjęcie dowolnego kierunku studiów w trybie niestacjonarnym zapewnia niezaprzeczalny komfort w postaci możliwości zagospodarowania swojego czasu w ciągu tygodnia roboczego w dowolny sposób, jednak należy pamiętać o obowiązku wnoszenia regularnych opłat za czesne. W przypadku Kosmetologii ceny mogą się różnić w zależności od uczelni, dlatego jeżeli jesteś zainteresowany szczegółami w tym aspekcie, zapoznaj się z regulaminem kształcenia, który znajdziesz na stronie internetowej wybranej placówki edukacyjnej.

pokaż ceny na poszczególnych uczelniach

Terminy rekrutacji na uczelniach 2020/2021

I stopnia i jednolite II stopnia
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu Termin rekrutacji I stopnia:
od 15.06.2020
do 06.08.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 03.08.2020
Dowiedz się więcej
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu Termin rekrutacji I stopnia:
Termin rekrutacji II stopnia:
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU KOSMETOLOGIA W POZNANIU

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Kosmetologia w Poznaniu

Wszystkie kierunki studiów w Poznaniu posiadają określone wymagania rekrutacyjne, którym trzeba sprostać, aby móc rozpocząć edukację na wymarzonych studiach. Nie inaczej jest w przypadku Kosmetologii. Przedmiotami odgrywającymi główną rolę w procesie rekrutacji są najczęściej: matematyka, biologia, chemia, fizyka oraz język obcy nowożytny.

Warto regularnie sprawdzać ustalenia zawarte na stronie internetowej wybranej wcześniej uczelni, aby uniknąć ewentualnych niepewności. Procedury kwalifikacyjne mogą się bowiem różnić w zależności od wybranej uczelni oraz ulegać pewnym zmianom na przestrzeni czasu.

KIERUNKI MEDYCZNE W POZNANIU

Rozwiń

WAŻNE TEMATY

Jak wyglądają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku Kosmetologia w Poznaniu

Uczelnie w Poznaniuktóre zaoferowały studentom możliwość kształcenia w ramach Kosmetologii w trybie niestacjonarnym, ustanowiły własny harmonogram zjazdów, podczas których są prezentowane treści kierunkowe. Kształcenie na studiach zaocznych ma charakter weekendowy. Studenci uczęszczają w wielogodzinnym kształceniu podczas trzech dni – od piątku do niedzieli. Zjazdy te zazwyczaj odbywają się co dwa lub trzy tygodnie. Szczegółowe informacje zawarte są na stronach internetowych wszystkich uczelni.

 

Program studiów

Siatka studiów kosmetologicznych najpewniej będzie się różniła w zależności od tego, jaką placówkę edukacyjną wybierzesz, jednak pewne elementarne założenia powinny pozostać niezmienne. Studentów Kosmetologii czeka gruntowna powtórka zdobytych już wiadomości z dziedzin takich jak biologia, chemia oraz fizyka, co ma na celu łatwiejsze zrozumienie bardziej specjalistycznych treści.

Kosmetologia ma charakter praktyczny, dlatego najważniejszą częścią nauki będzie zgłębienie konkretnych umiejętności w zakresie planowania i wykonywania konkretnych zabiegów kosmetologicznych, diagnozowaniu stanu cery i dopasowywaniu właściwej pielęgnacji, udzielaniu fachowych porad na temat pielęgnacji włosów i paznokci w zależności od ich rodzaju, a także zalecenia żywieniowe, dzięki którym stan skóry może się poprawić.

Wszystkie powyższe umiejętności prawdopodobnie nie byłyby możliwe bez opanowania obszernej wiedzy teoretycznej. Dlatego studenci Kosmetologii staną przed zadaniem przyswojenia równiej jej. Poznasz podstawy niemal wszystkich nauk medycznych, dzięki czemu zwiększysz swoją świadomość podczas nauki. Dowiesz się nieco o składzie najczęściej stosowanych preparatów kosmetycznych, a także dowiesz się, jakie symptomy mogą wskazywać na konkretne problemy z cerą, włosami lub paznokciami.

Ile trwają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku Kosmetologia w Poznaniu

Wszystkie istniejące kierunki studiów dzielą się na dwie grupy – kierunków jednolitych magisterskich oraz takich, których przebieg zawarty jest w dwóch komplementarnych cyklach kształcenia. Kosmetologia zalicza się do tej drugiej, bardziej licznej grupy. Co to oznacza w praktyce?

Pierwszy stopień studiów kosmetologicznych ma charakter trzyletni. Po tym czasie absolwenci, o ile nie zdecydowali się na urlop dziekański oraz zdali wszystkie egzaminy w terminie, będą mogli się pochwalić posiadaniem tytułu licencjata i uprawnień do podjęcia pracy w zawodzie.

Studia magisterskie drugiego stopnia składają się z czterech semestrów, a więc dwóch lat nauki. Korzyścią z ich ukończenia są szersze perspektywy zawodowe oraz możliwość starania się o wyższe zarobki.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Kosmetologia w Poznaniu

Zanim ostatecznie zdecydujesz się na aplikację na Kosmetologię w Poznaniu, powinieneś się upewnić, czy kierunek ten będzie w pełni odpowiadał twoim potrzebom. Zastanów się, czy:

 • Lubisz kontakt z drugim człowiekiem?
 • Nauka przedmiotów przyrodniczych sprawia ci przyjemność?
 • Wykazujesz naturalne poczucie estetyki, które chciałbyś dalej rozwijać?

Jeżeli udzieliłeś twierdzącej odpowiedzi przynajmniej dwukrotnie, to prawdopodobnie powinieneś spróbować swojego szczęścia na opisywanym kierunku studiów.

 

Zapisy na studia

Aby wziąć udział w procesie kwalifikacyjnym, bez którego nie istnieje możliwość aplikacji, odszukaj na stronie internetowej wybranej uczelni zakładkę o nazwie „internetowa rejestracja kandydatów” lub analogicznej. Po wypełnieniu zamieszczonych tam pól i zauważeniu swojego nazwiska na liście przyjętych, zadbaj o terminowe skompletowanie następujących dokumentów:

 • fotografii do legitymacji,
 • dowodu osobistego,
 • kserokopii świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia,
 • formularza aplikacyjnego.

Jaka praca po studiach niestacjonarnych (zaocznych) na kierunku Kosmetologia w Poznaniu

Możliwości zawodowe, oferowane przez studia kosmetologiczne w Poznaniu, są dosyć szerokie. Ze względu na wzrost popularności tej dziedziny, w ostatnich latach powstało wiele placówek, które oferują usługi kosmetologiczne. Każda z nich potrzebuje nawiązać współpracę z przynajmniej jednym kosmetologiem, stąd prosty wniosek, że szanse na bezrobocie po tym kierunku są bliskie zeru.

Abiturienci opisywanego kierunku znajdą zatrudnienie w specjalistycznych przychodniach i gabinetach lekarskich, pełniąc rolę prawej ręki lekarza o specjalizacji dermatologicznej, będą mogli zatrudnić się w gabinetach wellness, spa i odnowy biologicznej, a ponadto ich usługi okażą się cenne dla specjalistycznych gabinetów kosmetycznych.

Nic nie stanie na przeszkodzie, abyś założył własną działalność gospodarczą w postaci gabinetu kosmetologicznego. Wówczas będziesz mógł realizować własne cele i aspiracje, bez obowiązku spełniania wymogów szefostwa.

Kolejnymi alternatywami w kwestii przyszłego zawodu po ukończeniu Kosmetologii będzie na przykład zatrudnienie w firmach farmaceutycznych i marketingowych, związanych z promowaniem i dystrybucją produktów kosmetologicznych, ośrodkach badawczo – naukowych, a także w laboratoriach, gdzie zajmiesz się testowaniem składników określonych preparatów.

Absolwenci Kosmetologii w Poznaniu zajmują się poprawnym wykonywaniem zabiegów kosmetologicznych, stosowaniem odpowiednich kosmetyków, w zależności od stanu i rodzaju cery klienta, ustalają właściwe działanie danego kosmetyku oraz dbają o komfortową atmosferę oraz relację z każdym klientem.

Jakie opinie mają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku Kosmetologia w Poznaniu

Wielu przyszłych kandydatów decyduje się na zapoznanie z opiniami starszych kolegów, aby zyskać pewność, czy wybrany przez nich kierunek studiów cieszy się dobrą renomą. Jeżeli interesuje cię Kosmetologia, poznaj jedną z opinii na jej temat.

Krzysztof, student drugiego roku Kosmetologii w Poznaniu, mówi:

„Kosmetologia może wydawać się całkowicie sfeminizowanym kierunkiem, czego ja jestem żywym zaprzeczeniem. Studia te są niesamowicie rozwijające w interesujących mnie aspektach. A dlaczego Poznań? Kocham to miasto. Po prostu.”

POZOSTAŁE UCZELNIE W POZNANIU NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK KOSMETOLOGIA

Komentarze (0)