Administracja europejska - Warszawa

Administracja europejska - Warszawa

Studia na kierunku administracja europejska w Warszawie możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Więcej filtrów
Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie

Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie

Administracja europejska stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: niestacjonarne

12.01.2024

Administracja europejska studia Warszawa 2024| woj. mazowieckie

Studia na kierunku Administracja europejska w Warszawie to studia licencjackiektórych program kształcenia trwa 3 lata i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjataStudia możesz podjąć w trybie niestacjonarnym (zaocznym).

Administracja europejska - Warszawa
Studia na kierunku administracja europejska w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Uczelnie

Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku administracja europejska możesz podjąć w ramach kierunku lub specjalności na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Europejskiej Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Warszawie.
 

Opis kierunku

Administracja europejska to studia dla osób, które mają interdyscyplinarne zainteresowania naukowe z pogranicza prawa, zarządzania, politologii czy funkcjonowania instytucji europejskich. Studenci uczestniczą w szeregu zajęć poświęconych prawu administracyjnemu, polityce rozwoju regionalnego, a także procesom europeizacji administracji publicznych. Program kształcenia przewiduje również naukę zagadnień związanych z zarządzaniem rozwojem regionalnym i lokalnym, międzynarodowymi stosunkami gospodarczymi czy instytucjami i procesem decyzyjnym Unii Europejskiej. 

 

Praca po studiach

Kierunki takie jak administracja europejska obfitują w wykłady. Teoria zostaje jednak wzbogacana praktycznymi kwalifikacjami. Przyszli absolwenci tego kierunku uczą się między innymi, jak organizować pracę różnorodnych instytucji publicznych. Po zakończeniu studiów znajdują zatrudnienie w organach administracji rządowej, samorządach terytorialnych czy agendach UE, gdzie pracują w charakterze specjalistów ds. integracji europejskiej czy pozyskiwania funduszy europejskich. Ponadto, absolwenci zajmują stanowiska doradców zarówno w krajowych, jak i międzynarodowych firmach konsultingowych. 

Jakie wymagania podczas rekrutacji na studia na kierunku administracja europejska w Warszawie?

Studia na kierunku administracja europejska mają interdyscyplinarny profil kształcenia, dlatego też w wymogach rekrutacyjnych znajduje się wiele różnorodnych przedmiotów. Jeżeli swoją intelektualną przygodę chcesz wiązać z tą dyscypliną naukową, to swoje przygotowania do egzaminów maturalnych zacznij odpowiednio wcześnie.

Wśród wybranych przez ciebie przedmiotów powinny się znaleźć przykładowo: WOS, historia, dowolnie wybrany język obcy nowożytni, geografia, czy język polski. Pamiętaj, by część z wybranych przez siebie przedmiotów zdawać na poziomie rozszerzonym.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ADMINISTRACJA EUROPEJSKA?

Nikogo nie powinno dziwić, że uczelnie w Warszawie starają zapewnić studentom taki profil wykształcenia, który będzie dawać możliwości zawodowego rozwoju także na arenie międzynarodowej. Dziś ważne jest przede wszystkim poczucie, że nasza wiedza i umiejętności mają internacjonalny charakter. Dlatego też coraz bardziej popularne stają się kierunki studiów takie jak administracja europejska. To profil kształcenia, o którym mogą śmiało pomyśleć osoby o humanistycznych, otwartych umysłach przy jednoczesnych umiejętnościach wiązanych z zarządzaniem.

Administracja europejska przygotować ma swoich studentów do pracy związanej z szeroko rozumianą działalnością organizatorską i administrowaniem. Nauka odbywa się na ogół na wydziałach prawniczych, więc można śmiało stwierdzić, że ten kierunek kształcenia cieszyć się będzie dużym zainteresowaniem wśród absolwentów szkół średnich. Wybierz ten typ studiów, jeśli nie boisz się opanowywania sporych partii materiału teoretycznego, masz interdyscyplinarne zainteresowania, które oscylują wokół polityki i najnowszych zagadnień gospodarczych. Jeżeli do nauki na tym kierunku podejdziesz z pasją, możesz mieć pewność, że czekają cię lata intelektualnego rozwoju.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku administracja europejska możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku administracja europejska w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata.
Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

2. Program studiów i przedmioty

Studia w Warszawie na kierunku administracja europejska znajdują się w ofercie Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji. To ośrodek akademicki, który kształci głównie w tym zakresie i każdego roku mury tej uczelni opuszczają świetnie wykształceni prawnicy oraz administratorzy. Nim podejmiesz jednak ostateczną decyzję, przeanalizuj dokładnie program kształcenia, obowiązujący na tej uczelni. Dzięki takiej kalkulacji nic nie będzie dla ciebie zaskoczeniem, a ty jeszcze lepiej będziesz się mógł przygotować do procesu rekrutacji.

Kierunki studiów takie jak administracja europejska muszą mieć bardzo dokładnie przemyślany program kształcenia, ponieważ powinny znaleźć się w nim treści z wielu różnorodnych dziedzin. Praca administratora obejmuje wiele zagadnień, także jego wiedza powinna być wyjątkowo wszechstronna. W praktyce oznacza to, że w siatce programowej studiów na kierunku administracja europejska znajdziemy przedmioty takie jak:

 • naukę o administracji
 • wstęp do ekonomii 
 • prawo zamówień publicznych
 • czy prawo Unii Europejskiej

 

Musisz mieć świadomość, że na tych studiach na pewno nie będziesz się nudzić.

Uczelnie w Warszawie - kierunek administracja europejska:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie (Administracja Europejska ) niestacjonarne I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku administracja europejska w Warszawie?

Studia na kierunku Administracja europejska w Warszawie trwają 3 lata (studia I stopnia).

Administracja europejska w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ADMINISTRACJA EUROPEJSKA?

Studia w Warszawie wybierane są przez maturzystów przede wszystkim ze względu na perspektywy zatrudnienia w przyszłości. Stolica Polski oferuje bowiem nie tylko różnorodne kierunki studiów na wielu uczelniach, lecz daje możliwość szybkiego rozwoju zawodowego, który poprzedzony będzie wieloma praktykami i stażami. Uczelnie w Warszawie dbają również o to, by przygotowywana przez nie oferta dydaktyczna mogła zapewnić międzynarodowy rozwój kariery.

Jeżeli czujesz, że i ty chciałbyś, by twoja praca nie miała ograniczeń terytorialnych, wybierz studia na kierunku administracja europejska. Dzięki nim będziesz mógł podejmować aktywne działania zawodowe wszędzie tam, gdzie potrzebna jest szeroko zakrojona działalność organizatorska. Zatrudnienie znajdziesz zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Możesz zasilać skład wszelkiego rodzaju:

 • urzędów
 • organizacji pozarządowych
 • administracji samorządowej
 • administracji rządowej

Gdzie studiować na kierunku administracja europejska w Warszawie?

Studia możesz podjąć na kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Europejskiej Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Warszawie oraz jako specjalność na Uczelni Łazarskiego w Warszawie.

Uczelnie na których można studiować kierunek administracja europejska w Warszawie

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Administracja europejska w Warszawie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Administracja europejska Warszawa studia i stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Administracja europejska Warszawa studia niestacjonarne

Administracja europejska w Warszawie

 • Administracja europejska w Warszawie - studia I stopnia

  WYŚWIETL WIĘCEJ Zwiń

  Uczelnie w Warszawie - studia I stopnia na kierunku administracja europejska

  Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie

  Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie

  Administracja europejska stopień: (I), czas trwania: 3 lata
  tryb: niestacjonarne

Popularne kierunki prawnicze i administracja niestacjonarne w Warszawie

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia administracyjne wybrać

Studia na kierunku Administracja - wszystko co musisz wiedzieć

Studia administracyjne w Warszawie

Jakie są kierunki administracyjne w Warszawie

Co zdawać na maturze

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia