Prawo zatrudnienia - Warszawa

Prawo zatrudnienia - Warszawa

Studia na kierunku prawo zatrudnienia w Warszawie możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Więcej filtrów
Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

Prawo zatrudnienia stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: niestacjonarne

12.01.2024

Prawo zatrudnienia studia Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Prawo zatrudnienia w Warszawie to studia magisterskiektórych program kształcenia trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistraStudia możesz podjąć w trybie niestacjonarnym.

Prawo zatrudnienia - Warszawa
Studia na kierunku prawo zatrudnienia w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów niestacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku prawo zatrudnienia w Warszawie rozpocznie się 6 maja 2024 r. i potrwa do 30 września 2024 r. | Prawo zatrudnienia Warszawa - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku prawo zatrudnienia możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie (ALK).
 

Opis kierunku

Czy wiesz, jakie prawa ma pracownik? O czym z kolei nie może zapominać pracodawca przygotowujący się do zatrudnienia nowych osób lub planujący redukcję etatów? Między innymi odpowiedzi na te pytania szukać będą studenci kierunku takiego jak prawo zatrudnienia. Studia w Warszawie pozwolą połączyć teorię z praktyką. Studenci poznają między innymi tajniki zbiorowego prawa pracy, ubezpieczeń społecznych czy nawet zarządzania zasobami ludzkimi. W planie zajęciowym mogą się spodziewać takich przedmiotów jak m.in. prawo umów, informatyczne systemy kadrowe i płacowe, podatkowe aspekty zatrudnienia, prawo antydyskryminacyjne czy zarządzanie personelem. 

 

Praca po studiach

Studenci nauczą się prowadzenia dokumentacji kadrowej oraz poznają nowoczesne programy informatyczne służące do ich kompleksowej obsługi. Dowiedzą się też, jak wygląda poprawne prowadzenie rekrutacji oraz rozwiną kompetencje miękkie. Po zakończeniu kształcenia absolwenci mogą specjalizować się w analizach kadrowych i płacowych czy w działach kadr i HR. Z powodzeniem znajdą zatrudnienie w administracji publicznej, przedsiębiorstwach na stanowiskach z zakresu specjalistycznej obsługi procesów kadrowo-płacowych, a także w agencjach pracy. 

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek prawo zatrudnienia w Warszawie?

Studia w Warszawie na kierunku prawo zatrudnienia zadedykowane są dla osób, które ukończyły już studia pierwszego stopnia. W praktyce oznacza to, że będziesz je mógł rozpocząć, jeśli posiadasz dyplom licencjata.

Musisz pamiętać, że ten profil kształcenia przeznaczony jest w szczególności dla tych studentów, którzy wcześniej mieli styczność z naukami społecznymi i chcą rozwijać swoją podstawową wiedzę.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRAWO ZATRUDNIENIA?

Studia na kierunku prawo zatrudnienia zadedykowane są przede wszystkim dla tych osób, które chciałby ukonkretnić swoje rozległe wykształcenie prawnicze. Daje to dodatkowe możliwości zawodowego rozwoju, zwłaszcza, że obszar związany z prawem pracy wciąż wymaga nowych, wykwalifikowanych pracowników. Każdy z nas zadawał sobie bowiem pytania związane z aspektami prawnymi zatrudnienia – jaka forma pracy będzie najbardziej dogodna i bezpieczna, jak połączyć zgodnie z prawem różne aktywności zawodowe, czy jak wyglądają procedury zakładania własnej działalności gospodarczej.

Między innymi tymi zagadnieniami zajmują się prawnicy, którzy specjalizują się w prawie zatrudnienia. To interdyscyplinarna dziedzina, dzięki której znacznie poszerzysz swoje kwalifikacje zawodowe. Jeśli jesteś zatem osobą żądną wiedzy i zależy ci na dalszym doskonaleniu kwalifikacji, możesz śmiało wybrać studia na kierunku prawo zatrudnienia w Warszawie.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku prawo zatrudnienia możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku prawo w biznesie w Warszawie realizowane są w ramach drugiego stopnia. Drugi stopień to studia magisterskie, trwające dwa lata.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

2. Program studiów i przedmioty

Swoją wiedzę i umiejętności z prawa zatrudnienia rozwijać będziesz na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Możesz mieć pewność, że twoje wykształcenie znajduje się w rękach najlepszych wykładowców-praktyków. Nim przystąpisz do procedury rekrutacyjnej, zapoznaj się dokładnie z ofertą tego ośrodka akademickiego, by mieć pewność, że będziesz zadowolony z efektów kształcenia.

Studia na kierunku prawo zatrudnienia mają dokładnie przemyślany program kształcenia. Ich celem jest rozwinięcie twojej ogólnej wiedzy prawniczej i wzbogacenie jej o aspekty związane z prawem pracy. To niezwykle wąska dziedzina, dzięki której zdobędziesz nowe kwalifikacje. Przedmioty, które odnajdziesz w siatce dydaktycznej, to przykładowo:

  • prawo pracy na terenie Unii Europejskiej
  • postępowanie w sprawach kadrowo-płacowych
  • prawna odpowiedzialność w stosunkach pracy
  • nawet zarządzanie personelem

 

Jak widzisz – czeka cię szereg bardzo specjalistycznych zajęć.

Uczelnie w Warszawie - kierunek prawo zatrudnienia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie niestacjonarne II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku prawo zatrudnienia w Warszawie?

Studia na kierunku Prawo zatrudnienia w Warszawie trwają 2 lata (studia II stopnia).

Prawo zatrudnienia w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU PRAWO ZATRUDNIENIA?

Nikogo nie trzeba przekonywać, z jakich względów wybierane są studia prawnicze. Młodzi ludzie doskonale widzą potencjał kształcenia na tego typu kierunkach, ponieważ to one przynoszą najlepsze formy zatrudnienia. Jako doskonale wykształcony prawnik znajdziesz zatrudnienie w chociażby kancelariach adwokackich, ale twoja szczegółowa wiedza z zakresu prawa pracy otworzy przed tobą nowe możliwości zawodowego rozwoju.

Studia w Warszawie na kierunku prawo zatrudnienia przygotowują swoich studentów do pracy, w której będą się realizować jako specjaliści do spraw:

  • analiz kadrowych i płacowych
  • polityki pracy
  • zarządzania personelem i zatrudnienia

 

Z usług prawników, którzy specjalizują się w prawie zatrudnienia korzysta dziś niemal każde przedsiębiorstwo, któremu zależy na działaniu zgodnym z uwzględnieniem wszelkich niezbędnych norm oraz dyrektyw. Możesz mieć pewność, że studia na kierunku prawo pracy w Warszawie znacząco wpłyną na twoje kompetencje zawodowe, które zostaną docenione przez pracodawców, ponieważ kształcisz się w wąskiej dyscyplinie prawa, a to dzięki niej każda firma ma możliwość funkcjonowania z sukcesami.

Gdzie studiować na kierunku prawo zatrudnienia w Warszawie?

Studia możesz podjąć na niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Uczelnie na których można studiować kierunek prawo zatrudnienia w Warszawie

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Prawo zatrudnienia w Warszawie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Prawo zatrudnienia Warszawa studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Prawo zatrudnienia Warszawa studia niestacjonarne

Prawo zatrudnienia w Warszawie

Popularne kierunki prawnicze i administracja niestacjonarne w Warszawie

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia prawnicze wybrać

Studia na kierunku prawo - wszystko co musisz wiedzieć

Studia prawnicze w Warszawie

Jakie są kierunki prawnicze w Warszawie

Co zdawać na maturze

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia