Elektrotechnika i automatyka - Kraków

Elektrotechnika i automatyka - Kraków

Elektrotechnika i automatyka - Kraków

Studia w Krakowie

elektrotechnika i automatyka

Odkryj kierunek elektronika i automatyka w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

15.02.2023

Elektrotechnika i automatyka studia Kraków 2023 | woj. małopolskie

Studia na kierunku Elektrotechnika i automatyka w Krakowie to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Studia na kierunku elektrotechnika i automatyka w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku elektrotechnika i automatyka w Krakowie rozpocznie się 6 czerwca 2023 r. i potrwa do 20 września 2023 r. | Elektrotechnika i automatyka Kraków - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Krakowie elektrotechnikę i automatykę możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznejPolitechnice Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki (Wydział Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej PK).
 

Opis kierunku

Eksperci w dziedzinie elektrotechniki i automatyki, potrafią m.in. tworzyć konstrukcje schematów obwodów elektrycznych ideowych i montażowych. Podczas studiów można np. poznać metody sterowania analogowego i cyfrowego elektrycznych układów napędowych, czy zdobyć wiedzę na temat projektowania układów do rozdziału, przesyłu oraz użytkowania energii elektrycznej.

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Osoby, które ukończyły kierunek, mogą pracować w firmach związanych z elektroenergetyką (dystrybucją, wytwarzaniem, przesyłem lub obrotem). Absolwenci mogą również szukać pracy w branży budownictwa, transportu szynowego i samochodowego, czy infrastruktury kolejowej.

czytaj dalej wszystko o Elektrotechnika i automatyka - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek ELEKTROTECHNIKA I AUTOMATYKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Elektrotechnika i automatyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 2 lata • 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek elektrotechnika i automatyka w Krakowie?

Każdy student, który zdecyduje się podjąć studia w Krakowie, powinien dowiedzieć się, co należy zrobić, aby mieć szansę na rozpoczęcie wybranego kierunku. Elektrotechnika i automatyka wymaga od studentów zdawania takich przedmiotów, jak matematyka, fizyka, informatyka oraz fizyka i astronomia, gdyż właśnie one najprawdopodobniej wezmą udział w procesie rekrutacji.

Żeby dowiedzieć się więcej, należy odwiedzić stronę internetową placówki, którą obraliśmy za miejsce zdobywania wyższego wykształcenia kierunkowego.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Elektrotechnika i automatyka w Krakowie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ELEKTROTECHNIKA I AUTOMATYKA?

 

Elektrotechnika i automatyka to, jak sama nazwa wskazuje, interdyscyplinarny kierunek, znajdujący wspólny mianownik dla wielu pragmatycznych zagadnień. Ich cechą wspólną jest techniczny charakter, a zatem fakt, że w głównej mierze bazują na zagadnieniach matematycznych. Szerokie zainteresowanie tym kierunkiem można tłumaczyć aspiracjami, związanymi z dobrą pracą i możliwością ciągłego rozwoju osobistego – chyba każdy zdaje sobie sprawę, że zapotrzebowanie na inżynierów nigdy nie maleje.

Uczelnie w Krakowie oferują przyszłościowe wykształcenie, niezależnie od kierunku, na jaki decydują się kandydaci. Ogromna różnorodność, jaka występuje wśród ludzi sprawia, że każdy człowiek dysponuje konkretnym zestawem uzdolnień, predyspozycji i zainteresowań, które w dużej mierze są dla niego unikalne. Dlatego nie każdy odnajdzie się na kierunkach technicznych, jak na przykład Elektronice i automatyce. Jeżeli rozważasz podjęcie kierunku o tym charakterze, to najprawdopodobniej wykazujesz zainteresowanie matematyką i fizyką, a to doskonała podstawa do rozpoczęcia studiów z powodzeniem! Ponadto przyda ci się analityczny umysł, umiejętność szybkiego rozwiązywania skomplikowanych problemów logicznych, a także kreatywność, dzięki której znajdziesz nietypowe rozwiązania każdej sytuacji. Posiadając komplet takich kompetencji zyskasz pewność, że nauka na Elektrotechnice i automatyce będzie czystą przyjemnością.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku elektrotechnika i automatyka możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku elektrotechnika i automatyka w Krakowie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Takie kierunki studiów w Krakowie, jak na przykład Elektrotechnika i automatyka w głównej mierze bazują na owocach pracy matematyków, fizyków, informatyków i wybitnych badaczy pokrewnych dziedzin nauki. Z tego względu łatwo wyciągnąć wniosek, że zadaniem każdego studenta będzie gruntowne opanowanie treści zagadnień ścisłych, stanowiących bazę większości przedmiotów, budujących siatkę studiów. Jako student najprawdopodobniej będziesz miał okazję zmierzyć się z:

 • teorią obwodów elektrycznych i teorią pola
 • zarządzaniem zasobami ludzkimi
 • mechatroniką
 • prawem inżynierskim
 • analizą matematyczną
 • fizyką i inżynierią materiałów
 • metrologią
 • rysunkiem technicznym
 • i wieloma innymi złożonymi zagadnieniami

Ile trwają studia na kierunku elektrotechnika i automatyka w Krakowie?

Studia na kierunku Elektrotechnika i automatyka w Krakowie, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Elektrotechnika i automatyka w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3,5 do 4 lat inżynier
studia II stopnia od 1,5 do 2 lat magister inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ELEKTROTECHNIKA I AUTOMATYKA?

Nie ulega wątpliwości, że studia inżynierskie są jednymi z najbardziej prestiżowych, a w związku z tym obleganych, przez technicznie uzdolnionych kandydatów, którzy marzą o związaniu swojej przyszłości z dobrze płatną pracą. Elektrotechnika i automatyka kształci profesjonalistów, mogących zdobyć zatrudnienie w:

 • międzynarodowych przedsiębiorstwach, związanych z przemysłem elektrotechnicznym i informatycznym
 • firmach zajmujących się optymalizacją oprogramowania urządzeń w celu ich sprawniejszego działania,
 • własnej działalności gospodarczej
 • placówkach związanych z wytwarzaniem, handlem i dystrybucją podzespołów elektronicznych
 • elektrowniach i instytucjach odnoszących się do przesyłu i gospodarowania energią elektryczną

Gdzie studiować na kierunku elektrotechnika i automatyka w Krakowie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Politechnice Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki.

Uczelnie na których można studiować kierunek elektrotechnika i automatyka w Krakowie

czytaj dalej uczelnie w Krakowie

Uczelnie w Krakowie - kierunek elektrotechnika i automatyka:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki (Wydział Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na studia na kierunku Elektrotechnika i automatyka w Krakowie?

Poziom i tryb studiów


Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku elektrotechnika i automatyka w Krakowie

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Krakowie

Pokaż wszystkie

Kierunki inżynierskie i techniczne w Krakowie

Rozwiń

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie

 

 

Studia na Wydziale Mechanicznym 

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Brzozowa 5/7, 93-101 Łódź https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJFy2teXE1GkcRUVauYZRU7fE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/83312-wsb-studia-lodz.jpg Wyższa Szkoła Bankowa w Łodzi
 • ul. Powstańców Wielkopolskich 5, 61-895 Poznań  https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=ul.%20Powsta%C5%84c%C3%B3w%20Wielkopolskich%205%2061-895%20Pozna%C5%84%20 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/c5b54-wsb-poznan.jpg Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
 • ul. Jana i Jędrzeja Śniadeckich 3, 70-224 Szczecin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJnbyF40gJqkcRIk5QCQHjzdk https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/868cd-wsb-szczecin.jpg Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie
 • Dzień Otwarty Wydziału Zarządzania UŁ https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJkzVRdi_LG0cRIMXhgRsDc2Q https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/522e8-uniwersytet-lodzki-kierunki.jpg Uniwersytet Łódzki
 • ul. Akademicka 2, Biała Podlaska https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=Akademia+Wychowania+Fizycznego+Józefa+Piłsudskiego+w+Warszawie+Filia+w+Białej+Podlaskiej.,+Akademicka,+Biała+Podlaska,+Polska https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/8e85c-awf-biala-podlaska.jpg Filia AWF w Białej Podlaskiej
 • Bursaki 12, 20-150 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=Wyższa+Szkoła+Przedsiębiorczości+i+Administracji+w+Lublinie https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d80b0-wspa-lublin.jpg Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie