Studia na kierunku informatyka geoprzestrzenna skupiają się na poruszaniu zagadnień z zakresu rozwiązywania zadań analitycznych oraz technologicznych, które wymagają wiedzy na temat geodezji, kartografii czy teledetekcji oraz inżynierii środowiska w połączeniu z umiejętnościami informatycznymi.
Kształcenie realizowane jest w czterech specjalnościach, które obejmują tematykę geoinformacji przemysłowej, zarządzania przestrzenią, modelowania informacji o środowisku oraz Remote Sensing & GIS. Każda ze ścieżek nauki jest ukierunkowana na łączenie wiedzy i umiejętności w obrębie informatyki z dziedzinami zajmującymi się pozyskiwaniem, przetwarzaniem oraz zastosowaniem danych.
Specjalizacja Remota Sensing & GIS prowadzona jest w języku angielskim, a słuchacze zyskują możliwość podniesienia swoich umiejętności językowych, aby zyskać lepsze możliwości na międzynarodowym rynku pracy.
Innowacyjny program kształcenia bazuje na rozwoju umiejętności programistycznych w języku skryptowym Phyton, R oraz Matlab. Dodatkowo w ramach kształcenia studenci realizują czterotygodniowe praktyki zawodowe o charakterze indywidualnym w firmach oraz instytucjach współpracujących z Uczelnią.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku informatyka geoprzestrzenna możemy podzielić na:
1. Typ
-
studia inżynierskie,
-
studia magisterskie.
2. Tryb:
Zdobywana wiedza i umiejętności
Uczelnie w Krakowie na kierunku informatyka geoprzestrzenna, kształcą absolwentów, którzy mają umiejętności w zakresie specjalistycznego zastosowania technologii informacyjnych oraz komunikacyjnych. Potrafią analizować dane, wykorzystując przy tym techniki sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego itd.
Absolwent wie, jak wykonywać zaawansowane analizy przestrzenne w interdyscyplinarnym zespole, którego zadaniem jest interpretacja wyników badań. Potrafi jednocześnie integrować i przetwarzać dane przestrzenne, które pochodzą z różnych systemów. Opisuje procesy oraz zjawiska, które zachodzą w przestrzeni.