Zarządzanie kreatywne - Poznań

Zarządzanie kreatywne - Poznań

Zarządzanie kreatywne - Poznań

Studia w Poznaniu

zarządzanie kreatywne

Odkryj Zarządzanie kreatywne  i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

31.05.2022

Zarządzanie kreatywne studia Poznań | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku zarządzanie kreatywne w Poznaniu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku zarządzanie kreatywne w Poznaniu
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów
Poziom studiów
Czas trwania

Studia możesz podjąć na niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

 

Opis kierunku

Tzw. branża kreatywna, związana m.in. z działalnością artystyczną, cały czas się rozwija. W ramach tego sektora istnieje spore zapotrzebowanie na osoby, które mogą pochwalić się kompetencjami z zakresu zarządzania. Studia pozwalają na zdobycie odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Absolwenci nie powinni mieć problemów z zarządzaniem zespołem i projektem, czy analizowaniem doświadczeń klientów.

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Studia gwarantują zdobycie kompetencji, niezbędnych do pracy w branży kreatywnej na stanowisku project managera, czy managera rozwoju produktu lub usługi. Specjalista do spraw marketingu, manager w zakresie badań i rozwoju – to kolejne z zawodów, które można wykonywać po ukończeniu kierunku.

czytaj dalej wszystko o Zarządzanie kreatywne - Poznań

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek zarządzanie kreatywne w Poznaniu?

Aby zostać studentem kierunku zarządzanie kreatywne powinieneś zdać egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych oraz wybranych przedmiotów dodatkowych.

Kandydaci będą także zobowiązani do terminowego dostarczenia wymaganych dokumentów, do których należą: dowód osobisty do wglądu, świadectwo maturalne oraz zdjęcie legitymacyjne w wersji cyfrowej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Zarządzanie kreatywne w Poznaniu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE KREATYWNE?

W obecnych czasach , kiedy wykształcenie wyższe stało się czymś powszechnym, pracodawcom coraz bardziej zależy na tym, aby kandydaci posiadali wszechstronną wiedzę z zakresu kilku dyscyplin oraz umiejętności praktyczne, co w połączeniu pozwoliłoby im efektywnie i skutecznie wykonywać swoje obowiązki zawodowe. Branżą, w której szczególnie cenione jest kompleksowe i niebanalne podejście jest zarządzanie i marketing. W odpowiedzi na tego typu potrzeby, powstał innowacyjny kierunek zarządzanie kreatywne w Poznaniu. Studia te łączą w sobie zagadnienia z obszaru zarządzania, nowoczesnych technologii i rozwoju osobistego, dzięki czemu doskonale wpasowują się w realia współczesnej rzeczywistości.

Idealnymi kandydatami na studia zarządzanie będą osoby o wszechstronnych zainteresowaniach z obszaru nauk humanistycznych, społecznych czy informatycznych. Branża ta rządzi się swoimi prawami, dlatego ważne jest abyś posiadał takie cechy jak kreatywność, otwarty umysł, dobrą organizację pracy czy zdolności interpersonalne. Jeżeli spełniasz te warunki to kierunek zarządzanie kreatywne powinien być twoim wyborem.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku zarządzanie kreatywne możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku zarządzanie kreatywne realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia w uczelniach niepublicznych w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia zarządzanie w Poznaniu cieszą się dużą popularnością, dlatego coraz częściej można je znaleźć w ofercie poznańskich uczelni. Obecnie kierunek zarządzanie kreatywne można realizować w uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Uczelnie te wyróżniają się praktycznym podejściem do nauczania, dzięki czemu jej absolwenci są kompleksowo przygotowani do podjęcia pracy zawodowej.

Program nauczania na kierunku zarządzanie kreatywne oscyluje wokół tematów powiązanych z naukami humanistycznymi, psychologicznymi, społecznymi czy ekonomicznymi. W siatce zajęć znajdzie się wiele insertujących przedmiotów, takich jak:

 • podstawy zarządzania kreatywnego
 • procesy decyzyjne w organizacji
 • podstawy marketingu
 • analiza finansowa przedsiębiorstwa
 • i inne

 

Oprócz wiedzy teoretycznej, studenci zdobędą przygotowanie praktyczne, między innymi poprzez realizacje projektów, case study czy udział w warsztatach. W trakcie studiów będziesz mógł korzystać z pomocy tutorów, którzy na specjalnych spotkaniach pomogą Ci rozwijać swoje umiejętności. Co więcej, jako student będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, która będzie najbardziej dopasowana do twoich potrzeb, zainteresowań i planów zawodowych. Zadecydujesz pomiędzy zarządzaniem projektami innowacyjnymi, a Creative Marketingiem. Dokładne informacje dotyczące planu zajęć oraz dostępnych specjalności znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej uczelni.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE KREATYWNE?

Studia w Poznaniu kształcą specjalistów, którzy doskonale radzą sobie na współczesnym, wymagającym rynku pracy. Podobnie jest z absolwentami kierunku zarządzanie kreatywne. Po ukończeniu tego typu studiów będziesz kompleksowo przygotowany do objęcia stanowisk kierowniczych i menedżerskich w różnego rodzaju firmach oraz instytucjach.

Ponadto, idealnie odnajdziesz się jako:

 • specjalista do spraw marketingu
 • project manager
 • manager do spraw badań i rozwoju

 

Inną, równie ciekawą opcją może być objęcie stanowiska managera innowacji czy account managera. Abiturienci często decydują się na związanie swojej przyszłości z działami marketingu i PR lub agencjami reklamowymi. Co więcej, możesz pracować w formach doradczych i konsultingowych oraz w sektorze finansowym, między innymi w zawodzie analityka finansowego. Jako absolwent możesz rozważyć także założenie własnej działalności gospodarczej lub karierę na arenie międzynarodowej.

Gdzie studiować na kierunku zarządzanie kreatywne w Poznaniu?

Studia możesz podjąć na niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Collegium Da Vinci w Poznaniu

Uczelnie na których można studiować kierunek zarządzanie kreatywne w Poznaniu:

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Zarządzanie kreatywne w Poznaniu?

Kierunki w Poznaniu

animacja
data science
finance
management
mediaworking
rzeźba
Rozwiń

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2022

 

Teraz najważniejsze

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia