Administracyjno-ekonomiczny - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Administracyjno-ekonomiczny - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Administracyjno-ekonomiczny - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Studia w Trójmieście

administarcyjno-ekonomiczny

Odkryj administracyjno-ekonomiczny w Trójmieście i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Administracyjno-ekonomiczny studia Gdańsk, Gdynia, Sopot (Trójmiasto)

Współcześnie, w dobie rozwoju gospodarczego i powstawania nowych przedsiębiorstw, znajomość prawa, ekonomii i technik zarządzania to kompetencje wysoko cenione przez pracodawców. Obecnie, bardzo ważne jest wszechstronne, wielopłaszczyznowe wykształcenie, które umożliwia kompleksowe podejście do problemu i bardziej efektywne wykonywanie powierzonych zadań. W odpowiedzi powstał kierunek adminsitracyjno-ekonomiczny, który łączy w sobie zagadnienia z obszaru administracji, prawa i ekonomii, dzięki czemu idealnie wpisuje w się w tendencje dzisiejszego rynku pracy.

Idealnymi kandydatami na studia ekonomiczne będą osoby o zainteresowaniach z obszaru nauk społecznych, gospodarczych, ścisłych i ekonomicznych, które chciałyby nadal rozwijać się w tym kierunku. Dodatkowym atutem będą rozwinięte zdolności organizatorskie, kompetencje interpersonalne oraz umiejętność skutecznego zarządzania czasem i pracą. Jeżeli spełniasz powyższe warunki, to studia na kierunku administracyjno-ekonomicznym będą dla Ciebie odpowiednim wyborem.

czytaj dalej wszystko o Administracyjno-ekonomiczny - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek administracyjno-ekonomiczny?

Jako że kierunek administracyjno-ekonomiczny to studia magisterskie, w procesie rekrutacji będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych.

Preferowane kierunki to: administracja, zarządzanie, ekonomia lub marketing. Wszyscy kandydaci muszą także pamiętać o terminowym dostarczeniu wymaganych dokumentów.

Administracyjno-ekonomiczny w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ADMINISTRACYJNO-EKONOMICZNYM?

 

Program studiów i przedmioty

Uczelnie w Trójmieście coraz częściej decydują się na wprowadzenie do swoich ofert kształcenia studia ekonomiczne, które z roku na rok zyskują na popularności. Obecnie kierunek administracyjno-ekonomiczny można realizować w uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej.

Program nauczania na kierunku administracyjno-ekonomicznym obejmuje szeroki zakres tematyczny. Studenci, którzy zdecydują się aplikować na ten kierunek, będą mieli okazję ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę z obszaru ekonomii, zarządzania, nauk prawnych i administracyjnych oraz społecznych. W trakcie studiów zdobędziesz także cenne umiejętności praktyczne i kwalifikacje zawodowe oraz rozwiniesz kompetencje miękkie, które są niezwykle ważne w pracy z ludźmi. Oprócz bloku podstawowego, oferta kształcenia zakłada także realizacje obieralnych bloków specjalizacyjnych, takich jak:

  • menedżer bezpieczeństwa
  • menedżer logistyki
  • menedżer HR

 

Dokładne informacje dotyczące planu zajęć oraz dostępnych specjalności zawodowych, znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej uczelni.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ADMINISTRACYJNO-EKONOMICZNYM?

Studia kształcą specjalistów doskonale przygotowanych do podjęcia pracy w wielu prężnie rozwijających się branżach. Podobnie jest z absolwentami kierunku administracyjno-ekonomicznego, którzy mogą liczyć na wiele ciekawych ofert zawodowych.

Po ukończeniu studiów będziesz przede wszystkim przygotowany do objęcia stanowisk kierowniczych i menedżerskich w różnorodnych przedsiębiorstwach i instytucjach. Co więcej, idealnie odnajdziesz się w działach marketingu i PR, a także jako pracownik agencji reklamowych. W zależności od wybranej specjalizacji, będziesz mógł związać swoją przyszłość z branżą HR, gdzie będziesz odpowiedzialny za prowadzenie procesu rekrutacyjnego lub branżą TSL ( Transport-Spedycja-Logistyka). Inną, równie ciekawą opcją jest zatrudnienie w:

  • sektorze finansowym
  • firmach doradczych i konsultingowych
  • jednostkach administracji publicznej

 

Abiturienci często decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej, o profilu dopasowanym do swojego wykształcenia.

Kierunki ekonomiczne w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

Rozwiń

Popularne kierunki ekonomiczne niestacjonarne w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

19 Uczelni w Trójmieście

Gdańsk ma wszystko, czego potrzebuje młody człowiek: dobre uczelnie, niesamowity klimat i bogatą historię, puby, bary, kawiarnie… Jako region turystyczny ma rozbudowaną strefę gastronomiczną i hotelową. Studenci nie mają tu żadnych problemów ze znalezieniem dodatkowej pracy.

W kwestii edukacji Trójmiasto ma wiele do zaoferowania: działa tutaj 19 uczelni wyższych, w tym 6 publicznych: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Akademia Muzyczna.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują trójmiejskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Trójmieście

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2022

 

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia