Akupunktura - studia podyplomowe w Bydgoszczy

Akupunktura - studia podyplomowe w Bydgoszczy

Akupunktura - studia podyplomowe w Bydgoszczy
Dodaj do ulubionych

Akupunktura - studia podyplomowe w Bydgoszczy

Studia na kierunku akupunktura to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1 rok. Studia możesz podjąć w formie niestacjonarnej oraz online (hybrydowo).

 

Kształcenie na studiach z akupunktury to program edukacyjny, którego zadaniem jest przekazanie uczestnikom wiedzy na temat tradycyjnych zasad medycyny chińskiej oraz technik akupunktury, aby złagodzić różne dolegliwości bólowe u swoich podopiecznych. Studia te obejmują zarówno naukę teoretycznych, jak i praktycznych aspektów akupunktury oraz przekazywanie umiejętności niezbędnych do zastosowania technik w trakcie pracy terapeuty. Studenci zapoznają się z wieloma obszarami zastosowań akupunktury, m.in. łagodzeniem bólu związanego z chemioterapią, po operacjach, bólu zęba czy głowy. Zyskują także wiedzę na temat ulokowania oraz roli punktów akupunkturowych. W trakcie kształcenia studenci zdobywają również wiedzę na temat anatomii i fizjologii ciała w kontekście akupunktury.

Absolwenci mogą pracować jako praktykujący terapeuci akupunktury w prywatnych gabinetach, klinikach czy ośrodkach zdrowia. Ich rolą będzie łagodzenie różnych rodzajów bólu, z jakimi zgłaszają się pacjenci. Mogą także świadczyć własną praktykę akupunktury lub współpracować z innymi specjalistami medycznymi, m.in. z lekarzami, fizjoterapeutami czy pielęgniarkami.

Zobacz, na jakich uczelniach w Bydgoszczy jest kierunek akupunktura - studia podyplomowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy

Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy

Jakie wymagania rekrutacyjne?

Rekrutacja na studia podyplomowe w Bydgoszczy na tym kierunku skierowana jest do kandydatów, którzy interesują się podniesieniem swoich kompetencji i wiedzy w ramach wykonywania akupunktury w celu łagodzenia bólu pacjentów z różnymi schorzeniami. Kandydatami mogą być osoby z wykształceniem medycznym – lekarze, pielęgniarki czy inni pracownicy służby zdrowia.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku akupunktura?

Wybierając studia w Bydgoszczy na tym kierunku, studenci zyskują dostęp do różnych teorii, a także praktycznych aspektów związanych z wykorzystywaniem technik akupunktury. W programie zajęć uwzględniono także praktyczne treningi, dzięki którym uczestnicy mogą zyskać cenne doświadczenie w wykorzystywaniu akupunktury pod okiem instruktorów.

Studenci zapoznają się także z dolegliwościami, na które można pozytywnie wpłynąć za pomocą akupunktury. Zalicza się do nich m.in. nudności, wymioty wywołane chemioterapią, ból zęba, głowy czy poporodowy.

Podczas studiów na tym kierunku uczestnicy mogą czerpać wiedzę od wykładowców, którzy są jednocześnie specjalistami w dziedzinie akupunktury, medycyny chińskiej oraz terapii klasycznych, tradycyjnych. Eksperci mają wieloletnie doświadczenie i praktykę, dlatego studenci zyskują praktyczne, rzetelne informacje.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku akupunktura, możemy podzielić na:

1. Typ

2. Tryb:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Absolwenci mają wiedzę na temat różnych teorii oraz praktyk akupunktury, a także potrafią je zastosować w celu łagodzenia dolegliwości i bólu swoich pacjentów. Potrafią także diagnozować i oceniać stan podopiecznych, uwzględniając pozytywny wpływ akupunktury.

Wiedzą, jak są umiejscowione punkty akupunkturowe, takie jak B 1 – „błysk oczu”, St 2 – „cztery białości”, K 27 – „elegancki dwór”, Li 4 – „harmonizacja energii” czy TW 17 -
wiatrochron”. Znajomość tych punktów pozwala absolwentom w pozytywny sposób wpływać na różne dolegliwości.

Potrafią wybierać odpowiednie techniki i narzędzia akupunkturowe, uwzględniając oczekiwania oraz rodzaje bólu pacjenta. Wiedzą, jak efektywnie korzystać z igieł do akupunktury, mat z kolcami, wałków z kolcami, moks, gua sha oraz wielu innych narzędzi. W trakcie terapii akupunkturą stosują odpowiednio wysoki poziom higieny oraz zasad aseptyki.

 

Ile trwają studia na kierunku akupunktura?

Studia na kierunku akupunktura, trwają 1 rok (studia podyplomowe).

 

Jaka praca po studiach na kierunku akupunktura

Absolwenci mogą pracować jako praktykujący terapeuci akupunktury w gabinetach publicznych, prywatnych lub świadcząc własną praktykę w tym zakresie. Podejmą także współpracę z innymi ekspertami medycznymi, m.in. z lekarzami, fizjoterapeutami, pielęgniarkami itd.

Ich zadaniem będzie dobór odpowiednich technik akupunktury, które uwzględniają dolegliwości, z jakimi zgłasza się pacjent. Mogą również pracować w roli edukatorów, mentorów akupunktury, którzy przekazują swoją wiedzę i umiejętności w tym zakresie.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku akupunktura

  • terapeuta akupunktury,
  • edukator akupunktury,
  • własny gabinet akupunktury,
  • kliniki,
  • szpitale,
  • ośrodki rehabilitacji,
  • centra terapii manualnych.

Studia podyplomowe w Bydgoszczy na tym kierunku umożliwiają więc uczestnikom zyskanie obszernej wiedzy i umiejętności, które są niezbędne do tego, aby w praktyce zastosować tradycyjną medycynę chińską oraz techniki akupunktury.

Komentarze (0)