Studia Łódź

Studia Łódź

Dodaj do ulubionych

05.12.2022

studia łódź

Studia Łódź

Czy studiowanie w Łodzi jest możliwe? Tak! To miasto pełne twórczych ludzi, miasto wrażeń i ekstrawaganckich połączeń. Z jednej strony post fabryczne przestrzenie, z drugiej nowoczesna architektura, murale umieszczane w najmniej spodziewanych miejscach, kamienice prosto z „Ziemi Obiecanej” i parki pełne zieleni. To czwarte miasto pod względem wielkości i drugie pod względem liczby ludności, niech to Was nie zmyli – każdego dnia na ulicy Piotrkowskiej możecie spotkać swoich znajomych. Miasto jest dość dobrze skomunikowane, a życie studenckie tętni wokół najdłuższej ulicy handlowej w Europie.

Studia Łódź
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów
Poziom studiów
Czas trwania

Miasto jawi się jako kreatywna przestrzeń, współtworzona przez młodych. Nie bez powodu strategią rozwoju Łodzi jest hasło: Łódź kreuje. Niezwykle ważnym aspektem funkcjonowania Łodzi jest inicjatywa budżetu obywatelskiego – jedna z pierwszych i tak rozbudowanych akcji społecznych. Mieszkańcy współdecydują z urzędnikami w jakim kierunku powinni wspólnie działać i się rozwijać. A to ma przełożenie na życie studenckie – współpraca urzędu z organizacjami studenckimi kwitnie, pojawiają się liczne programy skierowane do studentów jak np. Młodzi w Łodzi, karty rabatowe.

Oprócz kreatywności strategicznej, łodzianie mogą pochwalić się kreatywnością w budowaniu. W ostatnich latach Łódź bardzo się zmienia. Trwa budowa nowoczesnego, dobrze skomunikowanego Dworca Fabrycznego, przebudowywane są główne drogi i pomniejsze ulice. W ramach programu Mia100 Kamienic zabytkowe budynki błyszczą i cieszą oko. Miasto fabryczne przeistacza się w miasto nowoczesne, łączące dawne tradycje fabrykanckie z nowym, innowacyjnym spojrzeniem. Powstają woonerfy, które sprzyjają letnim spotkaniom ze znajomymi, a co drugie podwórko przy Piotrkowskiej stanowi skrzętnie zorganizowaną i wykorzystaną przestrzeń, w której znajdują się restauracje, puby czy przestrzenie artystyczne jak np. Pasaż Róży.

Co oferują łódzkie uczelnie? Jak mogłoby wyglądać Wasze życie studenckie w Łodzi? Czy Łódź jest miastem przyszłości czy fabryką bezrobotnych? Sprawdziliśmy dla Was najważniejsze aspekty funkcjonowania Łodzi akademickiej. Może i wy rozpoczniecie swoją karierę od studiowania w tym kreatywnym mieście?

 


studia łódź uczelnieStudia w Łodzi - Uczelnie

Łódzkie uczelnie rozwijają się i rozbudowują, inwestują w infrastrukturę dydaktyczną. Wiele wydziałów mieści się w zabytkowych pałacach i kamienicach, co wpływa na niezwykłą atmosferę studiowania. Wraz z infrastrukturą rozwija się i udoskonala kadra wykładowców, co widać w rankingach uczelni, z roku na rok łódzkie uczelnie zajmują w nich coraz wyższe miejsca. W studenckiej Łodzi kształcą się przyszli humaniści, przedstawiciele nauk ścisłych, a także artyści. To tu Roman Polański, Kazimierz Karabasz, Paweł Edelman uczyli się i ćwiczyli swoje umiejętności filmowe. Łódzka Szkoła Filmowa to jedna z najlepszych szkół artystycznych na świecie. Nie ustępuje jej łódzka ASP, która również cieszy się międzynarodową sławą.

Łódź to miasto akademickie, mieści się tu sześć publicznych uczelni wyższych i szesnaście prywatnych, przyciągają one co roku rzesze studentów, którzy po zakończonej edukacji tworzą innowacyjny kapitał ludzki, bowiem „Łódź kreuje”, zgodnie z obraną strategią rozwoju. Sprawdźcie, jaka jest różnica między Uniwersytetem Łódzkim, a Politechniką, gdzie mieści się ASP i czy macie szansę dostać się na Uniwersytet Medyczny.


Czytaj więcej: Studia w Łodzi - Uczelnie Wyższe


studia łódź kierunki

Studia w Łodzi - kierunki studiów

Tak jak wielobarwna jest Łódź, tak barwne są kierunki studiów, na które możecie się wybrać. Od aktorstwa po włókiennictwo przez mechatronikę, pedagogikę, religioznawstwo, brakuje na liście weterynarii i specjalistycznych filologii, jak np. sinologia. Najbardziej obleganymi kierunkami są psychologia, medycyna i prawo. Sprawdźcie obszerną listę kierunków, jaką dla Was przygotowaliśmy.

 

 

 

 


Czytaj więcej: Studia w Łodzi - kierunki studiów


studia łódź gdzie mieszkaćStudia w Łodzi - gdzie mieszkać 

Jeśli jesteś spoza Łodzi, a zamierzasz tu studiować, to musisz znaleźć odpowiednie dla siebie miejsce zamieszkania. Tak, jak w większości miast akademickich, masz kilka możliwości. Przede wszystkim – akademiki, które są najtańszą alternatywą, prywatne mieszkania, bądź pokoje do wynajęcia. Ich ceny różnią się ze względu na lokalizację oraz wielkość. Z pewnością znajdziesz w Łodzi odpowiednie lokum dla siebie. Ciekawą propozycją dla zdolnych studentów jest program Mieszkania Dla Młodych powiązany z rewitalizacją Mia100Kamienic. Zapoznajcie się z wszystkimi propozycjami, jakie oferuje Łódź, zebraliśmy je dla Was wraz z cenami.

 

 


Czytaj więcej: Studia w Łodzi - gdzie mieszkać podczas studiów


studia łódź komunikacjaStudia w Łodzi - komunikacja w Łodzi

Sami Łodzianie często narzekają na spóźniające się tramwaje i autobusy, komunikacja miejska, tak jak cała Łódź, cały czas się zmienia. Wymieniane są tabory, naprawiane trakty oraz budowane ścieżki rowerowe. Funkcjonuje tu 14 linii tramwajowych i kilkadziesiąt linii autobusowych. Godziny szczytu, jak w każdym dużym mieście, sprawiają nieco trudności w poruszaniu się samochodem. Dostępne są mapy komunikacyjne, które znacznie ułatwiają nowo-przybyłym poruszanie się po mieście.

 

 

 

 

Czytaj więcej: Studia w Łodzi - jak dojechać na uczelnię


studia łódź czas wolny

Studia w Łodzi - czas wolny

Cóż, Łódź jest miastem Tuwima, Rubinsteina, Reymonta i wielu innych znanych Łodzian, którzy zobowiązują do aktywnego uczestniczenia w kulturze. W różnorodnej ofercie kulturalnej muzeów, kin, teatrów, filharmonii z pewnością odnajdziecie odpowiednią dla Was opcję spędzenia wolnego czasu. Dzięki takim instytucjom jak EC-1, Art_Inkubator, ŁARR organizowane są spotkania, warsztaty twórcze, konferencje, w których możecie wziąć udział (najczęściej bezpłatne) i się dokształcać. Oprócz instytucji publicznych funkcjonuje wiele prywatnych inicjatyw – pokoje zagadek, wyładowywania napięć, festiwale gier planszowych, działania nieformalnych grup przygotowujących przedstawienia czy performance. Łódź jest gospodarzem wielu znanych festiwali – Łódź Design Festival, Foto Festival, Transatlantyk, Kamera Akcja. Możecie wraz z ich organizatorami współtworzyć te wydarzenia w ramach studenckiego wolontariatu. A to jest również Wasze doświadczenie zawodowe, którym po studiach możecie się pochwalić pracodawcy. Łódź jest miastem pubów, w których do późnych godzin nocnych studenci rozprawiają o życiu. Sprawdźcie, czy oferta Łodzi Was zachęci!


Czytaj więcej: Studia w Łodzi co robić po zajęciach na uczelni


studia w łodzi sportStudia w Łodzi - Sport 

Łódź jest gospodarzem wielu imprez sportowych, w tym spotkań mistrzowskich, a także masowych maratonów biegaczy. W Łodzi powstało już 40 orlików, stale rośnie liczba boisk wielofunkcyjnych, z których mogą korzystać mieszkańcy. Rozwija się rynek siłowni, fitness klubów, których ceny są przystępne dla studentów. Łódź jest zielonym miastem – położonym na terenie Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich, dzięki czemu jest tu tak wiele parków i skwerów, które stanowią wygodne miejsce dla biegaczy. Sprawdźcie, czy znajdziecie tu dla siebie odpowiednie miejsce na aktywność fizyczną.

 

 

 


Czytaj więcej: Studia w Łodzi - sport


studia łódź praktykiStudia w Łodzi - praktyki studenckie

Łódź kusi studentów różnorodną ofertą edukacyjną, kulturalną i turystyczną. A także dokłada wszelkich starań, by czas nauki został spożytkowany na ćwiczenie umiejętności praktycznych i zdobywanie doświadczenia. Tak samo władze uczelni, jak i pracodawcy, dostrzegają potrzebę praktycznej edukacji studentów. Pojawia się coraz więcej ofert płatnych praktyk i staży studenckich. Jeszcze w trakcie studiów możecie sprawdzić czy wybrany przez Was kierunek Wam odpowiada i czego jeszcze musicie się nauczyć. Dzięki odbytym praktykom i stażom zaraz po skończonych studiach będziecie mogli starać się o pełnoetatową pracę na danym stanowisku, nikt Wam nie zarzuci braku kompetencji i konieczności dalszej edukacji. Polecamy więc czynny udział w oferowanych praktykach. Już dziś możecie sprawdzić, jakich osób poszukują pracodawcy, może to Wam pomoże w wyborze kierunku?

 


Czytaj więcej: Studia w Łodzi - praktyki i staże


studia łódź pracaStudia w Łodzi - praca po studiach

Łódź wspiera absolwentów w założeniu własnej działalności gospodarczej poprzez programy, konkursy np. Mam Pomysł na Biznes, w którym można otrzymać 20 tys. złotych na rozpoczęcie działalności. Poszukiwani są wciąż kreatywni pracownicy, a także specjaliści z dziedzin: bankowość i finanse, branża medyczna, logistyka i transport, administracja publiczna, budownictwo czy IT. W Łodzi działają takie firmy jak: Procter & Gamble, Infosys, Grupa Citi, Dell, Indesit, General Electric, Hewlett-Packard, BSH czy Philips. Już dziś możesz sprawdzić czym się one zajmują, jak działają i czy chciałbyś dołączyć do którejś z nich. A może masz pomysł na biznes? Łódź z pewnością Cię wesprze w jego realizacji.

 

 


Czytaj więcej: Studia w Łodzi - praca po studiach

 

 

autor: Olga Hucko

STUDIA W ŁODZI - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
  Poziom studiów
  Forma studiów
  Czas trwania
   Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
   Nie znaleziono wyników spełniających kryteria wyszukiwania

   Zobacz, na jakich uczelniach w Łodzi są

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   grupa kierunku
   poziom studiów
   forma studiów

   Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

   grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Uniwersytet Łódzki

   Kierunki :

   ADMINISTRACJA I ZARZĄDZANIE DLA KADRY KIEROWNICZEJ ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ - STUDIA PODYPLOMOWE
   ADMINISTRACJA I ZARZĄDZANIE DLA KADRY KIEROWNICZEJ ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ E-LEARNING - STUDIA PODYPLOMOWE
   AKADEMIA TECHNOLOGII SIECIOWYCH - STUDIA PODYPLOMOWE

   Pokaż więcej

   Politechnika Łódzka

   Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi

   Kierunki :

   BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY - STUDIA PODYPLOMOWE
   BIBLIOTEKOZNAWSTWO I NAUKA INFORMACYJNA - STUDIA PODYPLOMOWE
   BIOLOGIA - STUDIA PODYPLOMOWE

   Pokaż więcej

   Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

   Kierunki :

   ADMINISTRACJA BEZPIECZEŃSTWA WEWNĘTRZNEGO - STUDIA PODYPLOMOWE
   ADMINISTRACJA I ZARZĄDZANIE PUBLICZNE - STUDIA PODYPLOMOWE
   ADMINISTRACJA PUBLICZNA I E-ADMINISTRACJA - STUDIA PODYPLOMOWE

   Pokaż więcej

   Uniwersytet Medyczny w Łodzi

   Akademia Muzyczna w Łodzi

   Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

   Kierunki :

   ADMINISTRACJA RZĄDOWA I SAMORZĄDOWA - STUDIA PODYPLOMOWE
   BANKOWOŚĆ USŁUGOWA - STUDIA PODYPLOMOWE
   BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY - STUDIA PODYPLOMOWE

   Pokaż więcej

   Wyższa Szkoła Bankowa w Łodzi

   Kierunki :

   ADMINISTRACJA SAMORZĄDOWA - STUDIA PODYPLOMOWE
   AGILE - ZWINNE METODYKI ZARZĄDZANIA PROJEKTAMI - STUDIA PODYPLOMOWE
   AGRIBUSINESS DEVELOPMENT - ROZWÓJ W AGROBIZNESIE - STUDIA PODYPLOMOWE

   Pokaż więcej

   SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI W ŁODZI

   SORTOWANIE:

   Niestety, nic nie znaleziono

   KIERUNKI W ŁODZI

   energetyka
   farmacja
   geografia
   leśnictwo
   logistics
   logopedia
   management
   marketing
   optometria
   położnictwo
   taniec
   Rozwiń

   W ŁODZI - PODYPLOMOWE

   3
   A
   B
   C
   D
   E
   F
   G
   H
   I
   J
   K
   L
   M