Studia Wrocław

Studia Wrocław

Studia Wrocław

Studia we Wrocławiu

Wrocław – miasto spotkań, częstokroć krasnalich. Przemierzając wrocławskie ulice możecie spotkać licznych mniejszych braci – przed Urzędem Stanu Cywilnego świętują miłość Nowożeńcy, na Rynku Bibliofil czyta kolejne księgi, a Sprawiedliwiusz pilnuje studentów wydziału zarządzania i prawa Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej. Wrocław krasnalami stoi, odkąd Rafał Dutkiewicz prowadzi swą prezydenturę. Jednak bajkowa aura, jaka panuje w całym mieście, to nie jedyny powód, dla którego powinniście zdecydować się na studia we Wrocławiu.

 

Wrocław to jedyne polskie miasto, które zostało dostrzeżone przez firmę Mercer, tworzącą ranking „Najlepszych miast do życia”, znalazło się wśród 230 takich miast, postrzegane jako rozwijające się centrum biznesowe. Również The Guardian docenił potencjał Wrocławia i umieścił naszą dolnośląską stolicę w pierwszej dziesiątce miejsc wartych odwiedzenia. Wrocław prężnie się rozwija, nie boi się eksperymentów, ani wdrażania nowych technologii.

Studiując we Wrocławiu z pewnością ulegniesz magicznej aurze Wrocławian. Otaczać Cię będą ludzie, którzy żyją w poczuciu głębokiej estetyki, Wrocław jest po prostu bardzo ładny. Odrestaurowane kamienice na Rynku tworzą niezwykle przyjazny widok. Drobne, brukowane uliczki, poniemieckie domy ze zdobieniami i Odra z czterema odnogami: Bystrzycą, Oławą, Ślężą i Widawą, sprawiają, że jest tu przytulnie. To piąte miasto w Europie pod względem liczby mostów! We Wrocławiu czas płynie inaczej, zgodnie z biegiem rzek i natury. To z wrocławskiego zoo emitowano cieszący się dużą popularnością program „Z kamerą wśród zwierząt”, a dziś w tym właśnie zoo znajduje się nowoczesny kompleks Afrykarium, przedstawiający faunę i florę Afryki, oraz Odrarium, w którym możecie obejrzeć faunę i florę naszej Odry. Klimat sprzyja nauce i rozważaniom. Studenci w szczególności polubili Wyspę Słodową, dlatego zawsze można spotkać tu jakąś grupkę wagarowiczów.

Cóż takiego ma Wrocław do zaoferowania studentom? Na jakie kierunki studiów możecie się wybrać? Jak wygląda sytuacja na rynku pracy? Kogo stać na studia we Wrocławiu? Sprawdziliśmy, sprawdźcie teraz Wy.

 


studia wrocław - uczelnieStudia we Wrocławiu - Uczelnie

Wrocław to miasto nowych technologii i biznesu, dlatego też Politechnika Wrocławska oferuje niezwykłe studia dla osób zainteresowanych kierunkami technicznymi i naukami ścisłymi. Politechnika prowadzi projekty międzyuczelniane, dając tym samym swoim podopiecznym możliwość studiowania jednocześnie na zagranicznych uczelniach. 

 

 

 


Czytaj więcej: Uczelnie Wrocław


studia Wrocław kierunki

Studia we Wrocławiu - kierunki studiów

Wrocław to połączenie tradycji z nowoczesnością. Możecie studiować tu jazz i muzykę estradową, automatykę i robotykę, czy turystykę. Ogromy wybór kierunków nie powinien Wam sprawić problemu, jeśli wiecie, w którą stronę podążać. Jeśli jednak takie informacje są dla Was niczym wiedza tajemna, to zastanówcie się najpierw, czy bliższe jest Wam myślenie refleksyjne, czy analityczne, czy wolicie pracować z ludźmi, czy sami. 

 

 

Czytaj więcej: Kierunki studiów Wrocław


studia Wrocław - mieszkanie i akademik

Studia we Wrocławiu - gdzie mieszkać na studiach?

Jak w każdym mieście akademickim, tak i we Wrocławiu, możecie przebierać w ofertach prywatnych mieszkań do wynajęcia. Jest to jedna z droższych opcji, jednak niezwykle wygodna. Jeśli wybierasz się na studia wraz ze swoimi znajomymi, możecie wspólnie wynająć całe mieszkanie. Ceny zależą od udogodnień komunikacyjnych, metrażu oraz warunków.

 

 

 

Czytaj więcej: Gdzie mieszkać na studiach we Wrocławiu


studia Wrocław - komunikacja miejska

Studia we Wrocławiu -komunikacja miejska

Komunikacja we Wrocławiu nie jest zbyt skomplikowana, działa tu zaledwie 20 linii tramwajowych i 60 autobusowych. Mapy są czytelne i dostępne. Bardzo szybko zorientujecie się czym i dokąd możecie dojechać. Ceny biletów są porównywalne z innymi miastami. Wrocław jest przyjaznym miastem dla rowerzystów, funkcjonuje tu system wypożyczania rowerów miejskich. Poruszanie się samochodem po mieście nie jest najprostszym zadaniem. 

 


Czytaj więcej: komunikacja we Wrocławiu


studia Wrocław - czas wolny

Studia we Wrocławiu - czas wolny po studiach

Studiując we Wrocławiu z pewnością nie będziesz się nudzić po zajęciach. Przyjemna atmosfera miasta zachęca do długich spacerów, liczne puby, skupione głównie w centrum, przyciągają boskimi napojami i smakołykami, a wiele organizowanych tu imprez i festiwali gości nie tylko już tu studiujących, ale też ludzi z całego świata. Festiwal filmowy Nowe Horyzonty, Międzynarodowy Festiwal Opowiadania czy Wroclove Design to okazje do poznania nowych ludzi, a nawet zawiązania przyjaźni międzynarodowych. 

 

 

Czytaj więcej: Czas wolny po studiach we Wrocławiu


studia Wrocław - sport

Studia we Wrocławiu - sport

Biegasz? Wrocław zaprasza na 10 ścieżek biegowych. Jeździsz rowerem? Znajduje się tu już ponad 200 km ścieżek rowerowych. Nie posiadasz roweru? To skorzystaj z systemu wypożyczania rowerów miejskich – wsiadasz na rower w punkcie A, oddajesz go w punkcie B. Lubisz pływać kajakiem, łódką, bądź rowerem wodnym? Wrocław zwany jest „polską Wenecją” ze względu na dużą ilość rzek i wysp (aż 12!) Wrocławianie uprawiają dużo sportów wodnych.

 

 


Czytaj więcej: Sport we Wrocławiu


studia Wrocław - praktyki

Studia we Wrocławiu - praktyki studenckie

Studenci kierunków ścisłych i technicznych nie mają najmniejszych problemów ze zdobywaniem doświadczenia zawodowego w ramach praktyk zawodowych i staży studenckich. Dbają o to uczelnie, jak i pracodawcy. Coraz lepsza sytuacja gospodarcza Wrocławia wspiera ten pozytywny proceder. Zaś humaniści, dzięki licznym festiwalom i akcji: Europejska Stolica Kultury mają coraz więcej możliwości próbowania swoich sił w pracy. 

 

 


studia Wrocław - pracaStudia we Wrocławiu - praca po studiach

Dynamiczny rozwój sektora IT wpływa na bardzo dobre statystyki zatrudnienia absolwentów kierunków ścisłych i technicznych. Branża IT poszukuje nawet do 300 pracowników miesięcznie! Brzmi to zachęcająco, czyż nie? We Wrocławiu swoje siedziby mają ogromne koncerny światowe, takie jak AMAZON, Volvo Sp. z o.o., Nokia Siemens Networks. Liczne firmy budowlane, medyczne i finansowe także poszukują pracowników. 

 

 

 

 

 

 

 

autor Olga Hucko

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W MIEŚCIE WROCŁAWIU SĄ

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Wrocławski

Uniwersytet Wrocławski

Uniwersytet Wrocławski

Kierunki studiów: 87

Studia podyplomowe: 52

Kierunki
administracja publiczna
angielski język specjalistyczny
archeologia sądowa

POKAŻ WIĘCEJ

Dolnośląska Szkoła Wyższa

Dolnośląska Szkoła Wyższa

Dolnośląska Szkoła Wyższa

Kierunki studiów: 15

Studia podyplomowe: 57

Kierunki
akademia biznesu
akademia lean lidera
akademia zarządzania sprzedażą zdalną

POKAŻ WIĘCEJ

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI W MIEŚCIE WROCŁAWIU

SORTOWANIE:
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ś
T
U
V
W
Z
Ż
Ł
Rozwiń

KIERUNKI W MIEŚCIE WROCŁAWIU

architektura
chemistry
elektronika
filologia
fizyka
judaistyka
mechatronika
sinologia
Rozwiń

W MIEŚCIE WROCŁAWIU - PODYPLOMOWE

2
A
B
C
D
E
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P