Studia Wrocław

Studia Wrocław

studia wrocław

Studia we Wrocławiu

Wrocław – miasto spotkań, częstokroć krasnalich. Przemierzając wrocławskie ulice możecie spotkać licznych mniejszych braci – przed Urzędem Stanu Cywilnego świętują miłość Nowożeńcy, na Rynku Bibliofil czyta kolejne księgi, a Sprawiedliwiusz pilnuje studentów wydziału zarządzania i prawa Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej. Wrocław krasnalami stoi, odkąd Rafał Dutkiewicz prowadzi swą prezydenturę. Jednak bajkowa aura, jaka panuje w całym mieście, to nie jedyny powód, dla którego powinniście zdecydować się na studia we Wrocławiu.

Wrocław to jedyne polskie miasto, które zostało dostrzeżone przez firmę Mercer, tworzącą ranking „Najlepszych miast do życia”, znalazło się wśród 230 takich miast, postrzegane jako rozwijające się centrum biznesowe. Również The Guardian docenił potencjał Wrocławia i umieścił naszą dolnośląską stolicę w pierwszej dziesiątce miejsc wartych odwiedzenia. Wrocław prężnie się rozwija, nie boi się eksperymentów, ani wdrażania nowych technologii.

Studiując we Wrocławiu z pewnością ulegniesz magicznej aurze Wrocławian. Otaczać Cię będą ludzie, którzy żyją w poczuciu głębokiej estetyki, Wrocław jest po prostu bardzo ładny. Odrestaurowane kamienice na Rynku tworzą niezwykle przyjazny widok. Drobne, brukowane uliczki, poniemieckie domy ze zdobieniami i Odra z czterema odnogami: Bystrzycą, Oławą, Ślężą i Widawą, sprawiają, że jest tu przytulnie. To piąte miasto w Europie pod względem liczby mostów! We Wrocławiu czas płynie inaczej, zgodnie z biegiem rzek i natury. To z wrocławskiego zoo emitowano cieszący się dużą popularnością program „Z kamerą wśród zwierząt”, a dziś w tym właśnie zoo znajduje się nowoczesny kompleks Afrykarium, przedstawiający faunę i florę Afryki, oraz Odrarium, w którym możecie obejrzeć faunę i florę naszej Odry. Klimat sprzyja nauce i rozważaniom. Studenci w szczególności polubili Wyspę Słodową, dlatego zawsze można spotkać tu jakąś grupkę wagarowiczów.

Cóż takiego ma Wrocław do zaoferowania studentom? Na jakie kierunki studiów możecie się wybrać? Jak wygląda sytuacja na rynku pracy? Kogo stać na studia we Wrocławiu? Sprawdziliśmy, sprawdźcie teraz Wy.

 


studia wrocław - uczelnieStudia we Wrocławiu - Uczelnie

Wrocław to miasto nowych technologii i biznesu, dlatego też Politechnika Wrocławska oferuje niezwykłe studia dla osób zainteresowanych kierunkami technicznymi i naukami ścisłymi. Politechnika prowadzi projekty międzyuczelniane, dając tym samym swoim podopiecznym możliwość studiowania jednocześnie na zagranicznych uczelniach. Doceniając zdolnych i pracowitych studentów, Politechnika już od pierwszego roku studiów wspiera swoich adeptów stypendiami w ramach programu „Wybitnie uzdolnieni na Politechnice Wrocławskiej”. Oprócz wiedzy i umiejętności studenci szlifują swoje kompetencje językowe, bez problemu nauczycie się tutaj angielskiego, czeskiego i niemieckiego. Jeśli Politechnika Was nie przekona, uśmiechnąć się może do Was Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Przyrodniczy, czy Uniwersytet Medyczny. To również cenione uczelnie publiczne.


Czytaj więcej: Uczelnie Wrocław


studia Wrocław kierunki

Studia we Wrocławiu - kierunki studiów

Wrocław to połączenie tradycji z nowoczesnością. Możecie studiować tu jazz i muzykę estradową, automatykę i robotykę, czy turystykę. Ogromy wybór kierunków nie powinien Wam sprawić problemu, jeśli wiecie, w którą stronę podążać. Jeśli jednak takie informacje są dla Was niczym wiedza tajemna, to zastanówcie się najpierw, czy bliższe jest Wam myślenie refleksyjne, czy analityczne, czy wolicie pracować z ludźmi, czy sami. A może boicie się krwi, bądź mundurów? Wykluczcie wszystkie opcje, przejrzyjcie listę kierunków i sprawdźcie, czy Wasze oczekiwania na pewno nie rozminą się z rzeczywistością. Podejmijcie tę decyzję świadomie. Z pewnością wybór studiów technicznych we Wrocławiu przyłoży się do Waszego startu zawodowego, miasto Wrocław to idealne miejsce na działania z nowymi technologiami, to dobre miejsce na eksperymenty i na odważnych badaczy. 


Czytaj więcej: Kierunki studiów Wrocław


studia Wrocław - mieszkanie i akademik

Studia we Wrocławiu - gdzie mieszkać na studiach?

Jak w każdym mieście akademickim, tak i we Wrocławiu, możecie przebierać w ofertach prywatnych mieszkań do wynajęcia. Jest to jedna z droższych opcji, jednak niezwykle wygodna. Jeśli wybierasz się na studia wraz ze swoimi znajomymi, możecie wspólnie wynająć całe mieszkanie. Ceny zależą od udogodnień komunikacyjnych, metrażu oraz warunków. Wiele mieszkań pamięta jeszcze czas komuny. Znalezienie nowoczesnego lokum o wysokim standardzie nie powinno Wam sprawić trudności, z czynszem i opłatami jednak tak lekko już nie będzie. Wrocław jest najdroższym z miast akademickim. Dlatego też polecamy oferty Domów Studenckich, przygotowaliśmy ich pełne zestawienie wraz z cennikiem oraz lokalizacjami.

 

Czytaj więcej: Gdzie mieszkać na studiach we Wrocławiu


studia Wrocław - komunikacja miejska

Studia we Wrocławiu -komunikacja miejska

Komunikacja we Wrocławiu nie jest zbyt skomplikowana, działa tu zaledwie 20 linii tramwajowych i 60 autobusowych. Mapy są czytelne i dostępne. Bardzo szybko zorientujecie się czym i dokąd możecie dojechać. Ceny biletów są porównywalne z innymi miastami. Wrocław jest przyjaznym miastem dla rowerzystów, funkcjonuje tu system wypożyczania rowerów miejskich. Poruszanie się samochodem po mieście nie jest najprostszym zadaniem. Często samochody i tramwaje jeżdżą jednym pasem, wiele uliczek jest jednokierunkowych, a drogi wokół rynku wzajemnie się zapętlają. To wszystko jest do opanowania, jednak wymaga to nieco czasu. Problemy mogą również stwarzać lokalizacje uczelni. Politechnika Wrocławska jest dość dobrze rozlokowana, jej wydziały są rozłożone blisko siebie. Inaczej jest już jednak z Uniwersytetem Wrocławskim, którego dane części są wręcz rozrzucone po mieście. Sprawdźcie, gdzie dokładnie będą się odbywały Wasze przyszłe zajęcia, nim podejmiecie decyzje o mieszkaniu, bądź wyborze podstawowego środka transportu.


Czytaj więcej: komunikacja we Wrocławiu


studia Wrocław - czas wolny

Studia we Wrocławiu - czas wolny po studiach

Studiując we Wrocławiu z pewnością nie będziesz się nudzić po zajęciach. Przyjemna atmosfera miasta zachęca do długich spacerów, liczne puby, skupione głównie w centrum, przyciągają boskimi napojami i smakołykami, a wiele organizowanych tu imprez i festiwali gości nie tylko już tu studiujących, ale też ludzi z całego świata. Festiwal filmowy Nowe Horyzonty, Międzynarodowy Festiwal Opowiadania czy Wroclove Design to okazje do poznania nowych ludzi, a nawet zawiązania przyjaźni międzynarodowych. Wrocław nie bez powodu został Europejską Stolicą Kultury 2016. W ramach tej inicjatywy zorganizowana została Społeczna Akademia Kultury Jacka Żakowskiego, czyli cykl warsztatów i debat o współczesnej kondycji kulturowej człowieka,


 

Czytaj więcej: Czas wolny po studiach we Wrocławiu


studia Wrocław - sport

Studia we Wrocławiu - sport

Biegasz? Wrocław zaprasza na 10 ścieżek biegowych. Jeździsz rowerem? Znajduje się tu już ponad 200 km ścieżek rowerowych. Nie posiadasz roweru? To skorzystaj z systemu wypożyczania rowerów miejskich – wsiadasz na rower w punkcie A, oddajesz go w punkcie B. Lubisz pływać kajakiem, łódką, bądź rowerem wodnym? Wrocław zwany jest „polską Wenecją” ze względu na dużą ilość rzek i wysp (aż 12!) Wrocławianie uprawiają dużo sportów wodnych. Liczne boiska sportowe zachęcają fanów sportów zespołowych do ich wykorzystania, a siłownie i kluby fitness kuszą specjalnymi ofertami dla studentów. Sporty ekstremalne mają się tu równie dobrze – parki linowe i skateparki zapraszają spragnionych adrenaliny studentów. Z pewnością we Wrocławiu nie będziesz obojętny na aktywność fizyczną.

 


Czytaj więcej: Sport we Wrocławiu


studia Wrocław - praktyki

Studia we Wrocławiu - praktyki studenckie

Studenci kierunków ścisłych i technicznych nie mają najmniejszych problemów ze zdobywaniem doświadczenia zawodowego w ramach praktyk zawodowych i staży studenckich. Dbają o to uczelnie, jak i pracodawcy. Coraz lepsza sytuacja gospodarcza Wrocławia wspiera ten pozytywny proceder. Zaś humaniści, dzięki licznym festiwalom i akcji: Europejska Stolica Kultury mają coraz więcej możliwości próbowania swoich sił w pracy. We Wrocławiu mieszczą się liczne redakcje, znajduje się tu również Wytwórnia Filmów Fabularnych, w której można starać się o praktyki zawodowe. Wrocław to miasto spotkań i możliwości. Z pewnością nie będziecie narzekać tu na brak perspektyw, trzeba się tylko rozejrzeć i spotkać z kilkoma osobami!

 

 

 


studia Wrocław - pracaStudia we Wrocławiu - praca po studiach

Dynamiczny rozwój sektora IT wpływa na bardzo dobre statystyki zatrudnienia absolwentów kierunków ścisłych i technicznych. Branża IT poszukuje nawet do 300 pracowników miesięcznie! Brzmi to zachęcająco, czyż nie? We Wrocławiu swoje siedziby mają ogromne koncerny światowe, takie jak AMAZON, Volvo Sp. z o.o., Nokia Siemens Networks. Liczne firmy budowlane, medyczne i finansowe także poszukują pracowników. Często barierą w zdobyciu pracy jest doświadczenie kandydata – ten problem możecie ominąć, dbając od samego początku swojej nauki o możliwości jego zdobywania. Uczelnie przychylnie patrzą na studentów pracujących i uczących się jednocześnie. Wrocław to niekwestionowany lider gospodarczy w Polsce. W 2014 roku zaledwie 150 absolwentów wpisało się w Urzędzie Pracy na listę osób bezrobotnych. To naprawdę dobry wynik! 

 

 

 

 

 

autor Olga Hucko

Komentarze (3)

oedsw odpowiedz

Sosia, podejmujac studia w Dolnośląskiej Szkole Wyższej będziesz mogła skoryzstac ze stypendiów: socjalnego, specjalnego dla osób z niepełnosprawnością, rektora dla najlepszych studentów. Możesz także starać się o zapomogi lub skorzystać z kredytu studenckiego. Z opłatami za studia zapoznasz się bezpośrednio na naszej stronie internetowej https://dlakandydata.dsw.edu.pl/oferta-edukacyjna W razie pytań służę pomocą. Pozdrawiam, Online Ekspert Dolnośląskiej Szkoły Wyższej

sosia odpowiedz

Wasza uczelnia oferuje studentom jakieś stypendia?

oedsw odpowiedz

Dzień dobry! Wrocław to miasto spotkań - tak brzmi slogan reklamowy naszego miasta. Osoby zainteresowane studiami I stopnia (licencjackie oraz inżynierskie) oraz II stopnia (magisterskie) w tym mieście zapraszam do Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Więcej informacji na temat naszej oferty oraz warunki rekrutacji znaleźć można tutaj: dlakandydata.dsw.edu.pl Warto wiedzieć, że aplikując na studia do 16 lipca można liczyć na zniżkę w czesnym w kwocie 600 zł. Nie pobieramy także opłaty wpisowego, która wynosi 85 zł. Zapraszam! W razie pytań służę pomocą Pozdrawiam, Online Ekspert Dolnośląskiej Szkoły Wyższej