Studia Kielce

Studia Kielce

Dodaj do ulubionych

Studia Kielce

Studia Kielce

Kielce to dość charakterystyczne miejsce ze względu na swoje nietypowe położenie w połączeniu z dynamicznym rozwojem gospodarczym, przedsiębiorczością biznesową i kontaktami handlowymi. To miasto geologicznych osobliwości, znawcy używają nawet określenia „największe muzeum geologii pod gołym niebem”. Choć muzealnej atmosfery nie uświadczycie w dzisiejszych Kielcach – w dużej części odnowionej stolicy Gór Świętokrzyskich, chyba że pójdziecie do Muzeum Zabawek i Zabawy, znajdującego się w centrum miasta. Wśród zalesionych Wzgórz Tumlińskich, Zgorskich Gór, wdzięcznie nazywających się pasm Masłowskiego, Kadzielniańskich, czy pokrytych lasami bukowo - jodłowymi Dymińsko-Posłowickich dostrzeżecie gmachy Politechniki Świętokrzyskiej, Uniwersytetu Jana Kochanowskiego i wielu uczelni prywatnych. Czy studiowanie w Kielcach – w mieście położonym w obrębie rezerwatu przyrody mogłoby Wam się spodobać? Sprawdźcie!

Od momentu wejścia Polski do Unii Europejskiej Kielce nabrały gospodarczego rozpędu. Targi Kielce, stanowiące od lat miejsce spotkań największych firm krajowych i zagranicznych, rozwijają się i przyciągają reprezentantów różnych dziedzin gospodarki, tworząc przyjazne miejsce do zawierania wielomilionowych kontaktów. Dzięki strategicznie dobremu położeniu pomiędzy dwoma korytarzami transportowymi relacji wschód-zachód o znaczeniu międzynarodowym oraz na wschód od korytarza relacji północ - południe inwestorzy chętnie lokują swoje działalności na terenach inwestycyjnych Kielc, co również przekłada się na Was, przyszli studenci! Im więcej działalności biznesowej w danym mieście, tym większe możliwości dla przyszłych, wykwalifikowanych pracowników! Dlatego przemyślcie czy połączenie biznesu międzynarodowego z nastrojowym położeniem wśród wzniesień, wzgórz i gór odpowiadałoby Wam podczas studiów! Moglibyście uczyć się nad rzeczką Sufraganiec, pojmując trudne rachunki różniczkowe, bądź teorię względności Einsteina!

Kiełczanie bardzo chwalą sobie organizację życia w mieście, jak i atmosferę, i warunki. Władze i urzędnicy są przychylnie nastawieni do współpracy i współtworzenia wspólnoty miejskiej. Chętnie inwestują w inicjatywy mogące w podnieść poziom życia mieszkańców. Rewitalizują zabytkowe Śródmieście, inwestują w ochronę środowiska – tak cennego dla Kielc, wciąż rozwijają system komunikacji publicznej. Kielce otrzymały w 2012 roku nagrodę na Kongresie Miast Inteligentnych za opracowany Geograficzny System Informacji! Studiując w Kielcach będziesz mógł sprawdzić jak taki system działa.

 


studia Kielce - uczelnieStudia w Kielcach - Uczelnie

W prawie 200-tysięcznym mieście około 30-tysięcy stanowią studenci. Kielce to główny ośrodek akademicki regionu. Działają tu dwie uczelnie publiczne – Uniwersytet Jana Kochanowskiego oraz Politechnika Świętokrzyska, na których wciąż rozwijają się wydziały matematyczne, pedagogiczne, artystyczne, jak i ukierunkowane na zdobywanie wiedzy i doświadczenia z zakresu mechaniki, robotyki, inżynierii produkcji. Oprócz uczelni publicznych warto rozważyć ofertę uczelni niepublicznych: Wszechnicy Polskiej, Świętokrzyskiej Szkoły Wyższej, Wyższej Szkoły Administracji Publicznej, Wyższej Szkoły Umiejętności im. Stanisława Staszica i wielu innych, sprawdźcie jakich! Przygotowaliśmy dla Was pełne zestawienie. Uczelnie w Kielcach stanowią doskonałą bazę dla rozwoju sektorów takich jak IT, budownictwo, metalurgia, czy usługi dla zdrowia. Sprawdźcie, jakie uczelnie w Kielcach zainspirują Was do dalszej edukacji!

 

Czytaj więcej: Studia w Kielcach - uczelnie


studia Kielce - kierunki studiówStudia w Kielcach - Kierunki studiów

Niezwykle dużą popularnością cieszy się kielecki kierunek fizjoterapii – może ze względu na tak przyjazne długim spacerom i aktywnościom fizycznym środowisko. Kiełczanie wiedzą, że o zdrowie trzeba dbać, by mieć siłę wspinać się pod te wszystkie górki. Pielęgniarstwo i położnictwo to równie rozchwytywane kierunki. Na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Jana Kochanowskiego możecie się wybrać na rzadko spotykane kierunki militarystyki historycznej czy organizację turystyki historycznej. Położenie Kielc równie pozytywnie wpływa na studia pedagogiczne i artystyczne, wymagające refleksji i długich rozważań o problemach natury człowieka. Na politechnice czekają na Was kierunki ścisłe związane z rozwojem nowych technologii, modelowaniem komputerowym, mechatroniką i budową maszyn. Przedsiębiorcy z Kielc niezwykle cenią sobie absolwentów kierunków ścisłych, dlatego umysły ścisłe do boju!

 

Czytaj więcej: Studia w Kielcach - kierunki studiów


studia w Kilecach - gdzie mieszkaćStudia w Kielcach - gdzie mieszkać?

Kielecki system edukacji oferuje swoim przyszłym studentom wsparcie w postaci zaplecza mieszkalnego. Uniwersytet Jana Kochanowskiego dysponuje czterema domami studenckimi (Odyseja, Fama, Łącznik, Melodia), a Politechnika aż siedmioma (Filon, Laura, Bartek, Asystent, Mimoza, Proton). Studenci szkół niepublicznych również mogą starać się o wynajęcie pokoju w akademiku. Ceny wahają się od 290 zł do 550 zł, im wyższy standard pomieszczeń, tym wyższa cena. Domy Studenckie oferują bezpłatny dostęp do internetu, ponadto telefony cyfrowe umieszczone w akademikach umożliwiają bezpłatne rozmowy między mieszkańcami w ramach wszystkich akademików i całej uczelni. Dla osób, których akademiki przerażają ze względu na zbyt duże zagęszczenie studentów na metr kwadratowy, istnieje dość dobrze rozwinięty rynek nieruchomości do wynajęcia. Za wynajęcie mieszkania do 50 mtrzeba zapłacić około 1000 zł. Kielce to jedno z tańszych miast akademickich. Ten argument z pewnością może przekonać nie jednego z Was.

Czytaj więcej: Studia w Kielcach - gdzie mieszkać


Studia kielce - komunikacja miejskaStudia w Kielcach - komunikacja miejska

Choć argument o niskich kosztach utrzymania może przyciągnąć Was do studiowania w Kielcach, to jedna rzecz może Was zniechęcić. W Kielcach kursują zaledwie dwie linie nocnych autobusów, co znacznie utrudnia nocne powroty ze spotkań ze znajomymi. Poza tą niedogodnością to komunikacja miejska działa bardzo dobrze. Funkcjonuje tu około 70 linii autobusowych, a przy bardzo wielu przystankach znajdują się biletomaty i elektroniczne tablice informacyjne. Nie doczekacie się w tym górskim mieście tramwajów, od wielu lat planowana jest skomplikowana budowa trakcji, każdego roku plan jednak schodzi na dalsze miejsce. Dzięki temu w mieście panuje cisza i błogi spokój. Polecamy rekreacyjne wycieczki rowerowe po specjalnie opracowanych trasach. Jeśli jesteś w nie najlepszej kondycji, wybierz lepiej trasę niebieską, bądź żółty szlak spacerowy. Gór raczej nie da się pokonać bez przygotowania.

 

Czytaj więcej: Studia w Kielcach - komunikacja miejska


Studia Kielce - czas wolnyStudia w Kielcach - czas wolny po studiach

Kielce to nie tylko centrum edukacyjne regionu, ale także centrum kulturalne. Odbywają się tu liczne festiwale muzyczne, filmowe, teatralne czy tańca, a także Międzynarodowy Konkurs dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF FASHION, Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej, a nawet Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Sakralnej Anima Mundi! Liczne kawiarnie, kluby, restauracje i puby kuszą kielecką kuchnią. Kielce, jak każde miasto akademickie organizuje Juwenalia, które trwają aż 6 dni. Jeśli takie doczesne przyjemności Was znudzą, zawsze możecie wybrać się na wycieczkę po swoim studenckim mieście i zobaczyć klasztor dawnego zakonu bernardynów, Wietrznię, czyli dawny kamieniołom w centrum Kielc, czy też jedną z najpiękniejszych jaskiń krasowych w Polsce. Pod względem ilości naturalnych pomników przyrody, Kielce wyróżniają się na tle innych miast studenckich, sprawdźcie na czym te różnice polegają!

Czytaj więcej: Studia w Kielcach - czas wolny po studiach


Studia Kielce - sport i rekreacjaStudia w Kielcach - sport i rekreacja

Oprócz wycieczek rowerowych, czy uprawiania kolarstwa, spacerów po górskich wzniesieniach, miłośnicy adrenaliny mogą wybrać się na tor rajdowy na Miedzianej Górze. Zimą ośrodek na Stadionie zaprasza na szaleństwa narciarskie na Telegrafie. Kielce stały się organizatorem wielu imprez sportowych, tutejszy Stadion Miejski spełnia wymogi FIFA i UEFA, odbywają się tu mecze reprezentacji Polski, a nawet finał Pucharu Polski. W 2012 roku stolica świętokrzyskiego regionu zorganizowała trzy wielkie wydarzenia sportowe: Mistrzostwa Polski MTB, Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin oraz World PoolMasters w bilardzie. Kielce dysponują doskonałą bazą sportową – Hala Legionów, Arena Kielce, 8 hal sportowych, stadion lekkoatletyczny, 5 krytych basenów, korty tenisowe oraz wiele boisk sportowo-rekreacyjnych. Żaden miłośnik sportów nie będzie narzekał tu na brak możliwości wyrażania swej sportowej ekspresji!

 

Czytaj więcej: Studia w Kielcach - sport i rekreacja


Studia Kielce - praktyki studenckieStudia w Kielcach - praktyki studenckie

Kielce prężnie się rozwijają, pojawia się coraz więcej podmiotów gospodarczych, także na brak miejsc do odbycia możliwych praktyk i staży studenckich adepci nie mogą narzekać. Na przykład Targi Kielce rokrocznie organizują specjalne praktyki dla studentów z kieleckich uczelni. Oczywiście, jak w każdym innym mieście akademickim, przoduje w tej dziedzinie ukierunkowanie ścisłe. Humaniści, pedagodzy, nauczyciele mają utrudnione zadanie. Jednak sytuacja Kielc poprawia się z dnia na dzień, urząd miasta opracowuje nowe inicjatywy, które mają wesprzeć studentów, jak i absolwentów w rozpoczęciu ich drogi zawodowej.

 

 

Czytaj więcej: Studia w Kielcach - praktyki studenckie


Studia w Kielcach - praca po studiachPraca w Kielcach - praca po studiach

Pod względem wysokości wynagrodzeń Kielce zaliczane są do miast o stosunkowo niskich kosztach pracy. A to znaczy, że jest to miasto przyjazne dla przedsiębiorców, co często może mieć wpływ na nieco grosze warunki pracowników. Jednak przez wzgląd na rozwój gospodarczy spowodowany inwestycjami realizowanymi dzięki wsparciu UE, biznes w Kielcach kwitnie, więc sytuacja się poprawia. Władze miasta tworzą nowe programy, takie jak utworzenie Kieleckiego Parku Technologicznego, dzięki którym silni przedsiębiorcy będą zatrudniać absolwentów uczelni wyższych, na których zatrudnienie będzie ich po prostu stać. Równie pozytywnym i dobrze rokującym czynnikiem dla rynku pracy jest międzynarodowa współpraca Kielc z państwami partnerskimi (Danią, Francją, Niemcami i wielu innymi). Wciąż nie zagrożoną dziedziną, w której pracę stosunkowo łatwo jest znaleźć, jest handel, poszukiwani są specjaliści ds. sprzedaży, marketingu, jak i księgowi oraz pracownicy kancelaryjni. Przez wzgląd na ciekawe położenie miasta i stały wzrost inwestycji na jego terenie, warto rozwijać się również w kierunki budownictwa.

 

Czytaj więcej: Studia w Kielcach - praca po studiach

'

 

 

autor: Olga Hucko

 

STUDIA W KIELCACH - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
  Typ studiów
  Tryb studiów
  Czas trwania
   Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
   Nie znaleziono wyników spełniających kryteria wyszukiwania

   Zobacz, na jakich uczelniach w Kielcach są

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   grupa kierunku
   typ studiów
   tryb studiów

   Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

   grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI W KIELCACH

   SORTOWANIE:
   A
   B
   E
   F
   G
   I
   K
   L
   M
   O
   P
   S
   T
   U
   Z
   Rozwiń

   KIERUNKI W KIELCACH

   Rozwiń

   W KIELCACH - PODYPLOMOWE

   A
   C
   G
   H
   I
   J
   K
   L
   O
   P
   R
   T
   W
   Z
   Rozwiń

   Komentarze (0)