Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna studia jednolite magisterskie - Warszawa

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna studia jednolite magisterskie - Warszawa

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna studia jednolite magisterskie - Warszawa

Studia jednolite w Warszawie

pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna

Odkryj pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną w Warszawie i i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna studia jednolite magisterskie Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna w Warszawie to studia jednolite magisterskiektórych program kształcenia trwa 5 lat (jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym.

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna studia jednolite magisterskie - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Jednostka prowadząca

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie

Jednostka prowadząca

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Jednostka prowadząca

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie

Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie

Jednostka prowadząca

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie

Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie

Jednostka prowadząca

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie

Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie

Jednostka prowadząca

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna w Warszawie?

Wśród przedmiotów, które pomogą ci znaleźć się na listach osób przyjętych, znajdują się przykładowo: WOS, historia, biologia, język polski, wybrany język obcy nowożytny. Możesz mieć pewność, że na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Pamiętaj tylko, by część z przedmiotów zdawać na poziomie rozszerzonym – dzięki temu twoje szanse na znalezienie się na listach osób przyjętych znacznie wzrosną.

W przypadku uczelni prywatnych rekrutacja może być przeprowadzona w oparciu o konkurs świadectw, jeśli zgłosi się zbyt duża liczba osób. Prywatne ośrodki akademickie umożliwiają jednak większości osób zainteresowanych rozpoczęcie kształcenia – wystarczy posiadać świadectwo maturalne z pozytywnymi wynikami.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna w Warszawie - zasady rekrutacji

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna w Warszawie

Studia jednolite

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PEDAGOGIKA PRZEDSZKOLNA I WCZESNOSZKOLNA?

Pedagogika to jedna z tych dyscyplin, która zwraca się w stronę wychowania. Dziś doskonale wiemy, jak ogromne znacznie odgrywa ono w kształtowaniu naszych postaw, zachowań i działań w życiu dorosłym. Zaburzenia związane z wychowaniem mogą sprawić, że możemy mieć w przyszłości problemy związane ze społecznym funkcjonowaniem. Za wychowanie dzieci odpowiadają przede wszystkim rodzice, powinni mieć oni jednak zapewnione jak najlepsze warunki rozwoju także w placówkach edukacyjnych.

Studia na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna zaadresowane są do osób, które czują powołanie do wykonywania odpowiedzialnego zawodu nauczyciela, czy wręcz przewodnika i autorytetu dla swoich małych podopiecznych. Kształcenie na tym kierunku sprawi ci dużo satysfakcji, jeśli lubisz obcować z dziećmi i dostrzegasz, jak duże znaczenie ma ich wychowanie.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku pedaogika przedszkolna i wczesnoszkolna w Warszawie możemy podzielić na:

1. Typ

  • Studia jednolite (jednolite magisterskie)

2. Tryb:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna w Warszawie realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich, których program kształcenia trwa 5 lat (10 semestrów).

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku pedagogika przedszkolna lub wczesnoszkolna w Warszawie możesz rozpocząć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Studia dzienne są obecnie najbardziej popularne, ponieważ w przypadku państwowej uczelni nie wiążą się z uiszczaniem opłat za czesne. Warto podkreślić, że studia niestacjonarne mają także wielu zwolenników – mogą oni rozwijać bowiem inne aktywności dzięki temu, że zajęcia odbywają się podczas weekendowych zjazdów naukowych. Dzięki temu studenci niestacjonarni mogą równocześnie rozwijać swoją karierę zawodową. Trzeba pamiętać jednak, że studia niestacjonarne są odpłatne.

Kierunki takie jak pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna mają niezwykle rozbudowany program kształcenia – dlatego też studenci mają do wyboru wyłącznie studia jednolite. Pierwsze lata nauki przygotowują bowiem do poznania bardziej skomplikowanych zagadnień. Pierwsze semestry kształcenia obfitują zatem w przedmioty takie jak:

  • wstęp do psychologii
  • historia pedagogiki
  • filozofia
  • dydaktyka 

 

Najważniejsza część kształcenia na tym kierunku obejmować będzie jednak rozwój twoich umiejętności praktycznych. Dzięki nim będziesz mógł świadomie dbać o rozwój i wychowanie swoich podopiecznych – niezależnie od tego, czy będziesz pełnić nad nimi opiekę w placówkach oświatowych, czy przykładowo domach poprawczych. Studia na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna rozwiną u ciebie cechy takie jak empatia, otwartość, czy tolerancja.

Ile trwają studia jednolite magisterskie na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna w Warszawie?

Studia na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna w Warszawie trwają 5 lat (studia jednolite magiterskie).

Kierunki takie jak pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna mają obecnie charakter studiów jednolitych magisterskich. Zaliczają się one zatem do nielicznej grupy, gdzie kształcić się będziesz nieprzerwanie przez pięć lat, czyli dziesięć semestrów. Na zakończenie nauki otrzymasz tytuł magistra, który otworzy przed tobą różnorodne drzwi zawodowego rozwoju. Uczelnie w Warszawie przygotowały bardzo bogatą ofertę studiów pedagogicznych. O tym, które z nich wybrać, dowiesz się z poniższych linków.

 

Gdzie studiować na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna (studia jednolite) w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna (studia jednolite) w Warszawie

 

Co warto sprawdzić, idąc na studia jednolite magisterskie na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna w Warszawie?

Wybierasz kierunek taki jak pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna w Warszawie? A czy zastanawiałeś się w ogóle, czy dysponujesz predyspozycjami, które poprawią jakość twojej nauki? Pamiętaj – ten tryb kształcenia nie jest stworzony z myślą o każdym absolwencie szkoły średniej. Na co dzień powinny towarzyszyć ci cechy takie jak empatia, tolerancja czy po prostu radość z pracy z dziećmi!

Co warto jeszcze sprawdzić przed przystąpieniem do rekrutacji? Zorientuj się odpowiednio wcześnie, jakie przedmioty musisz zdawać podczas egzaminów maturalnych. Dzięki temu dowiesz się na początku, czy znajdują się one w ogóle w kręgu twoich zainteresowań i czy poradzisz sobie podczas wszystkich zmagań rekrutacyjnych.

Sprawdź także harmonogram rekrutacji – każda uczelnia ustala bowiem indywidualnie terminy. Musisz dowiedzieć się między innymi tego, kiedy należy uiścić opłaty rekrutacyjne oraz kiedy dostarczyć odpowiednie dokumenty. Pamiętaj, by nie zaniedbać tych kwestii formalnych – twoja opieszałość może sprawić, że nie znajdziesz się na listach osób przyjętych!

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU PEDAGOGIKA PRZEDSZKOLNA I WCZESNOSZKOLNA?

Dziś rola doskonale wykwalifikowanych nauczycieli i pedagogów jest nie do przecenienia. To oni powinni stanowić autorytet postępowania dla dzieci. Uczelnie w Warszawie przygotowały takie programy kształcenia, które doskonale zadbają o to, byś w przyszłości mógł podejmować działania, przynoszące same pozytywne efekty na drodze wychowania dzieci. Pamiętaj tylko, by do swojej pracy podchodzić z pasją i zaangażowaniem, ponieważ dzięki temu unikniesz wypalenia zawodowego.

Studia na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna przygotują cię do pracy przede wszystkim we wszelkich placówkach oświatowych takich jak przedszkola i szkoły, gdzie zajmować się będziesz nie tylko wychowaniem, lecz także nauczaniem dzieci. Czekać będą na ciebie także wszelkie:

  • świetlice środowiskowe
  • domy kultury
  • ośrodki wychowawcze

Czy warto iść na studia jednolite magisterskie na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna w Warszawie?

Studia pedagogiczne to jeden z chętniej wybieranych profili kształcenia wyższego. Czy jednak w istocie warto je wybierać? Wszystko zależy od twoich indywidualnych preferencji. W sektorze edukacji wciąż poszukiwani są pedagodzy doskonale przygotowani do pracy, którzy będą potrafi zapewnić najlepszą edukację dzieciom.

W praktyce oznacza to, że studia na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna warte są rozważenia przede wszystkim ze względu na perspektywy zatrudnienia. Na absolwentów czekać będzie praca w szkołach, przedszkolach czy wielu innych ośrodkach edukacyjnych. To wyjątkowo ważne – dziś bowiem każdy student chciałby mieć świadomość, że nie będzie się musiał obawiać o swoją karierę zawodową!

Kierunek taki jak pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna pozwala również rozwinąć interdyscyplinarne zainteresowania z pogranicza psychologii czy innych nauk społecznych. Dzięki rozbudowanym kwalifikacjom jego absolwenci będą tworzyć świetnie wykształcą kadrę pedagogów, wychowawców i nauczycieli.

Studia jednolite magisterskie niestacjonarne na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna w Warszawie

Dziś studia pedagogiczne cieszą się coraz większą popularnością. Uczelnie w Warszawie przygotowują zatem atrakcyjną ofertę kształcenia także pod względem organizacyjnym. W praktyce oznacza to, że studia na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna rozpoczniesz również w trybie niestacjonarnym. Pamiętaj jednak o tym, że wiąże się on z uiszczaniem opłat za czesne.

Jak wyglądają zajęcia? Studenci niestacjonarni spotykają się na ogół podczas weekendowych zjazdów naukowych. To wtedy uczestniczą w ćwiczeniach praktycznych i wykładach. Należy wziąć jednak pod uwagę, że znaczną część materiału teoretycznego muszą opanowywać we własnym zakresie. Jakość ich wiedzy zostanie później zweryfikowana podczas egzaminów.

Studia niestacjonarne z powodzeniem możesz wybrać wtedy, jeśli chciałbyś, by twoja nauka przybrała zdecydowanie bardziej elastyczną formę. Uczelnie w Warszawie umożliwią ci takie kształcenie, które będzie dostosowane do twoich potrzeb.

Kierunki pedagogiczne w Warszawie

logopedia
Rozwiń

Popularne kierunki pedagogiczne niestacjonarne w Warszawie

POZOSTAŁE UCZELNIE W WARSZAWIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK PEDAGOGIKA PRZEDSZKOLNA I WCZESNOSZKOLNA

Komentarze (0)