Prawne aspekty obrotu gospodarczego w świecie biznesu w XXI wieku są niejednokrotnie kluczowe, dlatego rynek pracy nieustannie potrzebuje specjalistów w zakresie prawa w biznesie. Interdyscyplinarny kierunek studiów pozwala zdobyć wiedzę odnoszącą się do funkcjonowania przedsiębiorstwa na tle finansowym, organizacyjnym czy stricte prawnym.
Przyszli studenci będą mieli okazję rozwijać kompetencje menedżerskie, które ułatwią im zarządzanie w biznesie. Warto, aby kandydaci interesowali się takimi tematami, jak upadłość i likwidacja przedsiębiorstwa oraz prawo konkurencji. Studenci będą rozwijali umiejętności negocjacyjne i komunikatywne, a także zdolność do pracy w zespole. Prawo w biznesie wymaga pewnych kompetencji społecznych i zainteresowania przedmiotami humanistyczno-ekonomicznymi. Wybierz studia prawnicze we Wrocławiu, a w przyszłości zarządzaj przedsiębiorstwami.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku prawo w biznesie możemy podzielić na:
1. Typ:
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia na kierunku prawo w biznesie we Wrocławiu realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata.
Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia w uczelniach niepublicznych w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym zazwyczaj są odpłatne.
2. Program studiów i przedmioty
Prawo to nauka, która wykorzystywana jest niemal w każdej branży, bowiem aktów prawnych i sprawiedliwości szuka się zarówno na tle karnym, jak i cywilnym, administracyjnym czy na tle pracy. Kierunek prawo w biznesie we Wrocławiu oferuje bardzo wiele uczelni, których wykaz znajdziesz w dziale poniżej. Wiedzę i umiejętności przekazują zaś najlepsi w swoim fachu specjaliści: radcy prawni, analitycy finansowi czy politolodzy.
Studenci uczęszczają na szereg zajmujących przedmiotów, takich jak na przykład:
-
finanse przedsiębiorstw
-
logika dla prawników
-
prawne aspekty prowadzenia działalności gospodarczej
-
rachunkowość w biznesie
-
procedury pozyskiwania funduszy UE
-
praktyczne stosowanie prawa
Nie brakuje zajęć z różnego rodzaju prawa, to znaczy z prawa konstytucyjnego, prawa pracy, prawa cywilnego, prawa spółek handlowych. Program kształcenia stawia na najważniejsze treści, które pozwolą odnaleźć się nie tylko w stricte prawie, ale i w biznesie czy finansach.