Studia Poznań

Studia Poznań

studia Poznań

Studia w Poznaniu

Jeśli znasz takie pojęcia jak szneka, pyry, chapać czy bamber, to może oznaczać, ze w Twoich żyłach płynie wielkopolska krew rodem z Poznania i może warto byłoby hejbnąć się (tzn. zdecydować się na…) na studia w poznańskich progach. Byłaby to bardzo dobra okazja, by przyjrzeć się miejskim koziołkom, które codziennie o 12:00 bodą się na wieży Ratusza. Owe koziołki to zgodnie z historią miasta – urządzenie błazeńskie mistrza Bartłomieja z Gubina, wynik niefortunnego przypalenia mięsa szykowanego dla burmistrza, to integralna część urzędniczego zegara i symbol miasta. Poznań, jak widać, to miasto lekkiego nastroju i konkretnego temperamentu. Poznaniacy postrzegani są jako bardzo zaborczy, „bodący się”, obliczeni, a jednocześnie przypisuje się im cechy takie, jak: zmysł praktyczny, pragmatyzm, pracowitość, punktualność, oszczędność i gospodarność oraz, o co trudno w naszym kraju, poszanowanie prawa. Cechy mieszkańców przekładają się na rytm życia miasta i jego organizację. Poznańskie tramwaje rzadko kiedy się spóźniają, a kierowcy raczej nie przejeżdżają na żółtym świetle. Porządek musi być – w końcu Poznań to miasto o niemieckich korzeniach pozaborowych.

Poznań, podobnie jak Kraków, to miasto historii, wiele dzielnic uznano za pomnik historii, kamieniczki bogatych mieszczan przypominają o tradycjach kupieckich, a odnawiane przestrzenie pofabryczne, podobnie jak w Łodzi, przeżywają swoje drugie życie, służąc mieszkańcom i turystom jako ważne miejsce łączące styl konsumpcyjny, zamiłowanie do zakupów z wysoką sztuką, nad którą mecenat sprawuje Grażyna Kulczyk. Przedsiębiorcza postawa, innowacyjne podejście do gospodarki i stałe rozbudowywanie międzynarodowych relacji biznesowych wpływa korzystnie na życie mieszkańców i studentów – Poznań to bogate miasto, oferujące przyszłym absolwentom sporo możliwości.

Pod koniec 2012 r. w Poznaniu zarejestrowanych było 102 513 podmiotów gospodarczych. 3099 z nich to spółki handlowe z udziałem kapitału zagranicznego. W powiecie poznańskim działało kolejne 50 810 firm z czego 947 to podmioty zagraniczne – każda z tych firm to Wasz potencjalny pracodawca. Miasto, wspierając studentów, rokrocznie organizuje programy stypendialne, nagradzając nie tylko najzdolniejszych młodych naukowców, ale również artystów – jak się trochę postaracie, to możecie otrzymać stypendium dla młodych twórców i badaczy, czy też stypendium dla laureatów i finalistów olimpiad. Miasto nagradza również absolwentów, których prace dyplomowe zostają uznane za ważne i mądre. Czyż nie warto wybrać się na studia do Poznania?

 


studia w poznaniu - uczelnie wyższeUczelnie w Poznaniu

Poznań jest ważnym ośrodkiem akademickim przez ilość funkcjonujących tu uczelni oraz ilość placówek naukowo-badawczych Polskiej Akademii Nauk – aż 18 w rejonie. Miasto może pochwalić się prężnie działającym Uniwersytetem Adama Mickiewicza, o którego absolwentach często możemy usłyszeć w telewizji, kiedy wypowiadają się w roli ekspertów w codziennych wiadomościach. 

 

 


Czytaj więcej: Studia w Poznaniu - uczelnie w Poznaniu


studia w poznaniu - kierunki studiów

Kierunki studiów w Poznaniu

Anglistyka o specjalności południowoafrykańskiej lub celtyckiej? Optyka okularowa? Medycyna roślin? Techniczne zastosowania internetu? A może energetyka jądrowa? Wymarzyliście sobie nietypowy kierunek studiów o wdzięcznej nazwie i zupełnie innych podstawach kształcenia niż typowa filologia, czy matematyka? Jeśli tak, to Wasz wybór powinien paść na Poznań.

 


Czytaj więcej: Studia w Pozaniu - kierunki studiów w Poznaniu


studia w poznaniu - gdzie mieszkaćGdzie mieszkać podczas studiów w Poznaniu?

Oczywiście w Poznaniu, jak w każdym dużym mieście, możesz wynająć mieszkanie – kawalerkę lub większe, w którym zamieszkasz z innymi studentami. Możesz się również starać o miejsce w jednym z kilkunastu akademików. Wszystko zależy od zasobności Twojego portfela, bądź szczęścia – akademiki poznańskie są dość mocno oblegane i nie każdemu studentowi dana jest możliwość poznania życia istnie akademickiego, z codziennymi imprezami na korytarzu i bałaganem we wspólnej kuchni. Ceny akademików wahają się od 300 zł do 580. 


Czytaj więcej: Studiaw Poznaniu - gdzie mieszkać podczas studiów


studia w poznaniu - komunikacja miejska

Komunikacja miejska w Poznaniu

W Poznaniu krąży 20 linii tramwajowych, uzupełnianych przez 53 linie autobusowe normalne i aż 46 linii podmiejskich oraz 1 pospieszna. Po nocnych balangach możecie wrócić do domu jedną z 20 linii nocnych, kursujących co 30 minut (w większości miast autobusy nocne kursują co godzinę!). Rozkład jazdy komunikacji miejskiej świadczy o przyjaznym nastawieniu urzędników miejskich do studentów. 

 

 

Czytaj więcej: Studia w Pozaniu - komunikacja miejska w Poznaniu


studia w poznaniu - sport

Sport w Poznaniu

W 2012 roku Poznań rozsławiony został dzięki funkcji miasta-gospodarza Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012. Do dziś Poznaniacy wspominają odwiedziny Cristiano Ronaldo. Liczne parki i jeziora sprzyjają aktywności sportowej mieszkańców. Dzięki położeniu miasta na terenie Pojezierza Wielkopolskiego nad Wartą, możliwe jest urządzanie takich imprez sportowych jak mistrzostwa w smoczych łodziach. 

 

 


Czytaj więcej: Studia w Poznaniu - sport


studia w poznaniu - czas wolny

Czas wolny po studiach w Poznaniu

Liczne muzea, teatry, kina, filharmonie, opery, festiwale i imprezy cykliczne czekają na spragnionych kulturalnych doświadczeń odbiorców. Poznań tętni życiem artystyczno-estradowym. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Malta zachęca do odbioru sztuk teatralnych w przestrzeni miasta – sceny tworzone są przy kamienicach, na rynku, czy przy jeziorze maltańskim; sztuka uczestnicząca to dobre określenie rozwoju kulturalnego Poznania.

 

Czytaj więcej: Studia w Poznaniu - czas wolny


studia w poznaniu - praktyki studenckiePraktyki w Poznaniu

Władze miasta niezwykle cenią sobie studentów i absolwentów tutejszych uczelni, dlatego też projektują i realizują szereg działań wspomagających praktyki studenckie. I tak na przykład będąc studentem poznańskiej uczelni możecie starać się o stypendia stażowe na praktyki u pracodawców, którzy zaliczani są do grupy innowacyjnych inwestorów. Rokrocznie organizowane są przez Urząd Miasta programy stażowe, na które warto się zgłosić, by zdobyć umiejętności i doświadczenie zawodowe. 

 


Czytaj więcej: Studia w Poznaniu - praktyki


studia w poznaniu - praca po studiach

Praca w Poznaniu

Sytuację na rynku pracy w Poznaniu można określić jako bardzo dobrą. Poznań wspiera młodych przedsiębiorców, mających własny pomysł na biznes, realizowany jest program „Pierwszy Krok we Własny Biznes”. Powołany w 2012 roku Ośrodek Doradczo-Szkoleniowy Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa ma wspierać młodych w wejściu na rynek pracy, jak i w zakładaniu własnej działalności. 

 


Czytaj więcej: Studia w Poznaniu - praca po studiach

 

 

 

 

autor Olga Hucko

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W POZNANIU SĄ

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Kierunki studiów: 21

Studia podyplomowe: 71

Kierunki
accounting and financial management - advanced level
accounting and financial management - basic level
analiza ekonomiczna i controlling

POKAŻ WIĘCEJ

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Kierunki studiów: 97

Studia podyplomowe: 93

Kierunki
administracja
administracja i zarządzanie strukturami kościelnymi
akademia trenera

POKAŻ WIĘCEJ

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

Kierunki studiów: 24

Studia podyplomowe: 74

Kierunki
administracja - prawo, zarządzanie i organizacja
akademia analizy transakcyjnej dla menedżerów
akademia kobiet biznesu

POKAŻ WIĘCEJ

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu

Kierunki studiów: 5

Studia podyplomowe: 50

Kierunki
agent celny
asystent osoby niepełnosprawnej i starszej
autokreacja i budowanie wizerunku

POKAŻ WIĘCEJ

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI W POZNANIU

SORTOWANIE:
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
Ś
T
U
V
W
Z
Rozwiń

KIERUNKI W POZNANIU

animacja
data science
finance
grafika
management
mediaworking
rzeźba
urban management
Rozwiń

W POZNANIU - PODYPLOMOWE

A
B
C
D
E
F