Bezpieczeństwo obiektów i informacji

Bezpieczeństwo obiektów i informacji

Bezpieczeństwo obiektów i informacji

Studia w Warszawie

bezpieczeństwo obiektów i informacji

Odkryj studia bezpieczeństwo obiektów i informacji w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Bezpieczeństwo obiektów i informacji studia Warszawa - specjalność / ścieżka kształcenia

Jeśli chcesz wiedzieć, jak wygląda komputerowa symulacja układów elektronicznych, jak monitoruje się i transmituje sygnały, jak projektować i budować zintegrowane systemy bezpieczeństwa, czy jak zapewniać bezpieczeństwo systemów informacyjnych, to dobrze trafiłeś. Bezpieczeństwo obiektów i informacji to jedna z propozycji kształcenia, która została przygotowana przez warszawskie ośrodki akademickie. Gwarantuje ona unikalną wiedzę i umiejętności, dzięki którym studenci będą mogli liczyć na atrakcyjne warunki zatrudnienia.

Nim jednak do tego dojdzie, będą oni musieli uczestniczyć w szeregu specjalistycznych przedmiotów. Można zaliczyć do nich przykładowo: elektroniczne systemy bezpieczeństwa, eksploatację systemów bezpieczeństwa, czy bezpieczeństwo systemów komputerowych. Dopiero opanowanie wiedzy z tych zakresów pozwoli abiturientom na aktywny rozwój kariery zawodowej. Mogą oni pracować na stanowiskach takich jak: projektant systemów bezpieczeństwa, pracownik firm wytwarzających oprogramowania komputerowe, administrator systemów bezpieczeństwa, czy administrator bezpieczeństwa informacji.

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest specjalność / ścieżka kształcenia Bezpieczeństwo obiektów i informacji

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie

Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie

Program studiów i przedmioty

Studenci bezpieczeństwa obiektów i informacji szkolą się w zakresie m.in.: zapewniania bezpieczeństwa informacji; administrowania sieciami komputerowymi i systemami informatycznymi; projektowania i budowy systemów bezpieczeństwa; przeprowadzania audytu bezpieczeństwa informacji, systemów i obiektów; realizowania złożonych projektów informatycznych.

Studia na tej ścieżce kształcenia pozwalają studentom rozwinąć cenne umiejętności np. analityczne, organizacyjne i programistyczne. W programie bezpieczeństwa obiektów i informacji znajdują się przedmioty, które poświęcone są np.: komputerowej symulacji układów elektronicznych; rodzajom monitoringu i transmisji sygnałów; zasadom projektowania zintegrowanych systemów bezpieczeństwa.

W programie studiów na bezpieczeństwie obiektów i informacji znajdziesz takie przedmioty, jak np.:

 • Elektroniczne systemy bezpieczeństwa
 • Eksploatacja systemów bezpieczeństwa
 • Bezpieczeństwo informacji
 • Bezpieczeństwo systemów komputerowych
 • Zintegrowane systemy bezpieczeństwa

 

Praca po studiach

Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: zasad zarządzania systemami bezpieczeństwa; zasad przeprowadzania audytu bezpieczeństwa informacji; sposobów projektowania systemów bezpieczeństwa.

Osoby, które ukończyły bezpieczeństwo obiektów i informacji, są gotowe to pełnienia funkcji np.: projektanta systemów bezpieczeństwa, administratora systemu bezpieczeństwa, administratora bezpieczeństwa informacji (ABI) czy audytora bezpieczeństwa systemów. Ponadto uczelnie w Warszawie przygotowują absolwentów tej ścieżki kształcenia do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej.

Absolwent bezpieczeństwa obiektów i informacji może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:

 • zespoły zajmujące się obsługą IT
 • jednostki administracji informatycznej
 • instytucje edukacyjne
 • przedsiębiorstwa technologiczne
 • firmy wytwarzające oprogramowania komputerowe
 • firmy wytwarzające systemy internetowe
 • firmy wytwarzające aplikacje na urządzenia mobilne lub systemy wbudowane
 • własna działalność gospodarcza

 

Na jakim kierunku

Bezpieczeństwo obiektów i informacji to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku informatyka.

 

Informatyka studia w Warszawie

Studenci informatyki szkolą się w zakresie m.in.: wykorzystywania, zarządzania i projektowania różnych systemów informatycznych; zasad budowy współczesnych komputerów; zarządzania systemami operacyjnymi, sieciami komputerowymi i bazami danych; programowania komputerów; podstaw inżynierii oprogramowania. Ponadto kierunek ten poświęcony jest również takim zagadnieniom jak np.: sztuczna inteligencja, komunikacja człowiek-komputer czy eksploatacja narzędzi informatycznych.

Absolwenci informatyki mogą liczyć na zatrudnienie np. w firmach informatycznych zajmujących się budową, wdrażaniem i eksploatacją narzędzi informatycznych i systemów komputerowych czy w instytucjach i organizacjach stosujących nowoczesną technologię. Osoby, które ukończyły ten kierunek studiów, mogą aplikować na takie stanowiska jak np.: programista, grafik komputerowy, administrator sieci, tester gier i programów komputerowych, projektant IT czy webmaster.

Dowiedz się więcej: informatyka studia w Warszawie

 

Zobacz także:

rekrutacja na studia

rekrutacja na studia w Warszawie

kierunki studiów w Warszawie

Komentarze (0)