Uczelnia techniczna w Łodzi

Uczelnia techniczna w Łodzi

Uczelnia techniczna w Łodzi

Uczelnia techniczna w Łodzi

Decydując się na studia techniczne w Łodzi, wybierasz jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce, czyli Politechnikę Łódzką. Politechnika umożliwia Ci studia na jednym z dziewięciu wydziałów. Wydział Mechaniczny,Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki, Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska, Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska czy Wydział Organizacji i Zarządzania to tylko fragment działalności naukowej Politechniki Łódzkiej.

Politechnika Łódzka to dobre miejsce dla wszystkich, którzy myślą o rozwoju swojej osobowości, talentów, o dobrej przyszłości. Dla tych, którzy planują kreować rzeczywistość i chcą odnieść sukces. To tutaj można "rozwinąć skrzydła", otrzymać narzędzia do poszukiwań, zdobyć doświadczenie zawodowe i życiowe oraz uzyskać konkretną, specjalistyczną wiedzę i umiejętności. Łódzka uczelnia techniczna to odpowiednie miejsce dla osoby która chce dowiedzieć się jak działają maszyny cieple lub z jakiego materiału wykonane są narzędzia medyczne, a nawet o tym jakie Politechnika Łódzka to uczelnia techniczna na której każda osoba pragnąca posiąść wiedzę z zakresu nauk technicznych znajdzie swoje miejsce.

Różnorodność kierunków, w wielu przypadkach unikatowych w skali krajowej, jest mocnym argumentem aby swoją naukową przyszłość związać właśnie z łódzką uczelnią techniczną. Najpopularniejszymi kierunkami są niezmiennie architektura i urbanistyka, również architektura wnętrz, fizyka techniczna, informatyka, włókiennictwo i wzornictwo, a także chemia budowlana i ochrona środowiska. Łódzka uczelnia techniczna to nie tylko nauka, przede wszystkim to praktyka oraz możliwość uczestnictwa w międzynarodowych projektach badawczych. Zajęcie prowadzone przez najlepszych wykładowców odbywają się w nowoczesnych laboratoriach i salach dydaktycznych ze specjalistycznym zapleczem sprzętowym.

 

Praca po studiach technicznych

Studia na łódzkiej uczelni technicznej trwają w zależności od stopnia od 3,5 do 5,5 lat. Po ich ukończeniu uzyskujesz tytuł inżyniera lub magistra inżyniera. Tytuł ten otwiera Ci drzwi do pracy w przedsiębiorstwach prywatnych i państwowych. Naukowych jednostkach państwowych oraz instytutach rozwoju techniki i technologii. Swoją innowacyjność oraz kreatywność wykorzystać możesz na stworzenie własnego biznesu. Branże w jakich szukać możesz zatrudnienia jako absolwent łódzkiej uczelni technicznej to IT, budownictwo oraz branży architektonicznej.

W Łodzi istnieje wiele przedsiębiorstw takich jak: ABB, BMS Polska, Philips Electronics, Corning Optical Comunication czy Ericsson, które dla absolwentów, jak i studentów, uczelni technicznych przygotowane mają szerokie oferty płatnych staży i praktyk. Każda taka współpraca, rozpoczęta również w trakcie studiów, może przerodzić się w stałą pracę w stale rozwijającym się przedsiębiorstwie. Branża inżynierii, produkcji i badań na rynku łódzkim ma silnych przedstawicieli w postaci: BSH, P&G, Hewlett - Packard Polska czy Accenture. Firmy te inwestują w młodych poprzez programy stażowe. Praca dla tych przedsiębiorstw to start w innowacyjność docenianą przez największych inwestorów.

Jeśli praca w biurze nie jest Twoim marzeniem, jako absolwent uczelni technicznych, bez większych przeszkód możesz starać się o posadę w jednostkach badawczych. Pole do działania masz ogromne. Badania rozwojowe z dziedziny budownictwa czy ochrony środowiska, to możliwość pracy na najnowszym sprzęcie w gronie najlepszych specjalistów. Ważne jest to abyś od początku swej edukacji na uczelni technicznej interesował się branżą w praktyczny, jaki i teoretyczny sposób.

Łódź to miejsce przyjazne również branży logistycznej i transportowo - spedycyjnej. Absolwenci uczelni technicznych pracy mogą poszukiwać w RP Donneley, DS Shenker, Complex Holding, DHL Express, FedEx Express, Tommark Sp. jawna czy Hutchinson Poland Sp. z o.o. Każde stanowisko na które aplikujesz ma swoje kryteria. Dla pracodawców oprócz wykształcenia z dziedzin technicznych, liczą się umiejętności interpersonalne takie jak, motywacja do pracy oraz chęć uczenia się od podstaw. Ważna jest również kreatywność, samodzielność oraz inicjatywa, decyzyjność i otwartość na pomysły. 

 

Anna SobolewskaTEMATY POWIĄZANE

 

Politechnika Łódzka kierunki studiów

 

Komentarze (0)