CONTROLLING INWESTYCYJNY

CONTROLLING INWESTYCYJNY

CONTROLLING INWESTYCYJNY

Studia w Warszawie

controlling inwestycyjny

Odkryj studia controlling inwestycyjny w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Controlling inwestycyjny studia Warszawa - specjalność / ścieżka kształcenia

Jak inwestować, by zyskać? To pytanie tylko z pozoru może wydać się banalne! Wielokrotnie bowiem mogliśmy być świadkami upadku firm, które po prostu źle inwestowały swoje pieniądze. Dlatego też czasami warto zwrócić się w stronę specjalisty, który doskonale będzie wiedział, jak obracać finansami firmy. Jeśli chcesz być jednym z nich to propozycja kształcenia, jaką jest controlling inwestycyjny, czeka właśnie na ciebie.

Znalazła się ona w ofercie warszawskich uczelni. W ramach niej studenci odnajdą w programie kształcenia między innymi przedmioty takie jak: kontrola podatkowa, prawo gospodarcze, czy rachunkowość finansową. Trzeba wziąć pod uwagę, że większość zagadnień czerpać będzie z założeń królowej nauk – matematyki.

Kompetencje zawodowe, jakie otrzymają studenci podczas wszystkich semestrów kształcenia sprawią, że będą oni mogli liczyć na szybki rozwój kariery. To właśnie dzięki umiejętności planowania przepływów finansowych, czy zarządzania projektami inwestycyjnymi będą oni mogli ubiegać się o zatrudnienie w różnorodnych przedsiębiorstwach.

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest specjalność / ścieżka kształcenia CONTROLLING INWESTYCYJNY

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Program studiów i przedmioty

Studia na ścieżce kształcenia controlling inwestycyjny poświęcone są w szczególności zagadnieniom z zakresu m.in.: procesów finansowych zachodzących w biznesie; analizom i interpretacjom danych finansowo-księgowych; decyzjom operacyjnych i finansowych podejmowanym przez przedsiębiorców; narzędziom współczesnego kontrolingu i audytu inwestycyjnego.

W programie controllingu inwestycyjnego znajdują się przedmioty, które związane są np. z zarządzaniem projektami inwestycyjnymi, budową i strukturą projektów inwestycyjnych, planowaniem przepływów finansowych czy komunikacją w doradztwie inwestycyjnym i finansowym. Studenci tej ścieżki kształcenia rozwijają swoje umiejętności analityczne oraz zarządcze.

W programie studiów na controllingu inwestycyjnym znajdziesz takie przedmioty, jak np.:

 • Informacyjne wspomaganie controllingu
 • Controlling
 • Fundusze inwestycyjne (PE i VC)
 • Standardy rachunkowości i rewizji finansowej
 • Organizacja controllingu
 • Auditing i kontrola wewnętrzna

 

Praca po studiach

Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: sposobów przeprowadzania kontroli podatkowej; przepisów prawa gospodarczego; podstaw rachunkowości finansowej; metod budżetowania w przedsiębiorstwach.

Absolwenci controllingu inwestycyjnego są gotowi do podjęcia pracy na stanowisku np. analitycznym, doradczym, kierowniczym lub związanym z kontrolingiem. Osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, często są zatrudniane m.in. jako: analitycy finansowi, księgowi, dyrektorzy finansowi czy konsultanci biznesowi. Ponadto uczelnie w Warszawie przygotowują studentów tej ścieżki kształcenia do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Absolwent controllingu inwestycyjnego może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:

 • przedsiębiorstwa, korporacje
 • biura maklerskie i rachunkowe
 • firmy doradztwa finansowego
 • fundusze inwestycyjne i emerytalne
 • firmy ubezpieczeniowe
 • podmioty sektora administracji publicznej
 • banki, instytucje finansowe
 • instytucje Unii Europejskiej
 • własna działalność gospodarcza

 

Na jakim kierunku

Controlling inwestycyjny to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku finanse i rachunkowość.

 

Finanse i rachunkowość studia w Warszawie

Finanse i rachunkowość to specyficzna dziedzina ekonomiczna, dzięki której absolwenci potrafią m.in. odnajdywać i wykorzystywać różnorodne materiały źródłowe z zakresu finansów i rachunkowości. Studenci tego kierunku uczą się tego, w jaki sposób odczytywać i analizować poszczególne procesy gospodarcze, zdobywają wiedzę dotyczącą m.in. rachunkowości finansowej, zarządczej i podatkowej, a także wykorzystują w księgowości nowoczesne narzędzia komputerowe.

Osoby, które ukończyły studia na kierunku finanse i rachunkowość, wyróżniają się kompetencjami analitycznymi, zarządczymi, organizacyjnymi i komunikacyjnymi, które niezbędne są do pracy na stanowiskach np. doradczych, kierowniczych, analitycznych, eksperckich, urzędniczych czy związanych z komunikacją biznesową lub kontrolingiem.

Dowiedz się więcej: finanse i rachunkowość studia w Warszawie

 

Zobacz także:

rekrutacja na studia

rekrutacja na studia w Warszawie

kierunki studiów w Warszawie

Komentarze (0)