Gdzie mieszkać na studiach

Gdzie mieszkać na studiach

studia częstochowa akademik

Gdzie mieszkać na studiach w Częstochowie?

W życiu każdego początkującego studenta przychodzi taki moment, gdy trzeba się porządnie zastanowić nad wyborem studiów, a co za tym idzie – miejscem zamieszkania. Jeżeli jesteś domatorem, mieszkasz niedaleko miasta, w którym jest uczelnia,  a perspektywa życia w wielkiej metropolii Cię nie pociąga to codzienne dojazdy nie sprawią Ci problemu. Pokój, mieszkanie czy akademik? Co wybrać, by żyło nam się lepiej? Pamiętaj, że każde z nich ma swoje wady i zalety. Akademik to najpopularniejszy wybór wśród studentów, jeżeli chodzi o zakwaterowanie. Domy studenckie znajdują się w centrum miasta, blisko częstochowskich uczelni. Jeżeli Twój wydział mieści się daleko od internatu nie musisz się przejmować dojazdem. Bez problemu dotrzesz na uczelnie dzięki dobrej, miejskiej komunikacji. To właśnie w tym miejscu poznasz wielu dobrych znajomych. Być może znajdziesz też przyjaciela na całe życie. Zawsze znajdzie się ktoś chętny do pomocy i do wspólnych, szalonych nocnych zabaw. Jeżeli jesteś osobą, która nie cierpi dzielić się przestrzenią z kimś obcym, to już czas najwyższy szukać mieszkania lub pokoju.

Akademiki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie

 

Częstochowska uczelnia wyższa ma do zaoferowania tylko jeden akademik. Za to wyposażony jest w salę bilardową i telewizyjną. Do dyspozycji studentów jest siłownia, tenis stołowy i sala telewizyjna. Pokoje są 1 i 2 - -osobowe.

  1. Dom Studencki „Skrzat” (ul. Dąbrowskiego 76/78)
Ceny pokoi dla studentów Akademii im. Jana Długosza
  • jednoosobowe 280zł/ms – 550zł/ms
  • dwuosobowe 280zł/ms – 400zł/ms

Akademiki Politechniki Częstochowskiej

 

Jeżeli przedmioty ścisłe nigdy nie sprawiały Ci kłopotu, uwielbiasz budować drobne rzeczy, marzysz o projektowaniu olśniewających budynków to ta uczelnia jest właśnie dla Ciebie! Do dyspozycji studentów są trzy akademiki. Pokoje są 1,2 i 3 – osobowe. 

Akademiki Politechniki Częstochowskiej
  1. Dom Studenta „Bliźniak” (ul. Akademicka 5)
  2. Dom Studenta „Maluch” (ul. Dekabrystów 26/30)
  3. Dom Studenta „Herkules” (ul. Sowińskiego 40/48)
Ceny pokoi dla studentów Politechniki Częstochowskiej (opłaty w D.S. „Maluch” i Herkules”)
  • jednoosobowe 350zł/ms – 360zł/ms
  • dwuosobowe 300zł/ms – 360zł/ms
  • trzyosobowe 250zł/ms
Opłata w Domu Studenckim „Bliźniak” to koszt w granicach 160zł – 220zł/ms. 
 
Pokój czy mieszkanie?
„Nie. Akademik to nie miejsce dla mnie” - pomyśli sobie połowa studentów. Jeżeli już na samym początku odrzuciłeś tę opcję, to nie pozostaje Ci nic innego, jak poszukać mieszkania lub pokoju. Pamiętaj, że przy takim wyborze spadają na Ciebie dodatkowe opłaty (gaz, prąd, Internet). Im bliżej uczelni, tym cena za wynajem rośnie. Jednak jeśli lokum znajduje się daleko od uczelni, to nie masz się czym przejmować. Dzięki dobrej komunikacji bez trudu dotrzesz na zajęcia. Nie musisz też się martwić o wysokie koszty utrzymania. Pod tym względem, Częstochowa należy do jednych z najtańszych miejsc do życia dla studentów. Najpopularniejszymi dzielnicami dla studentów są: Śródmieście i Tysiąclecie. Cena pokoi to koszt od 300zł/ms do 600zł/ms. Zaś ceny mieszkań  to od 650zł/ms – 1000zł/ms.
    
 
Małgorzata Trepka

Komentarze (0)